Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 2:13. Střely mimo: 4:10. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 21:4.

V druhém zápase této skupiny porazil Liverpool na domácím hřišti Rangers 2:0

Skupina A po třech odehraných kolech:

1. Neapol, 9 bodů, skóre 13:2
2. Liverpool, 6 bodů, skóre 5:5
3. Ajax, 3 body, skóre 6:8
4. Rangers, 0 bodů, skóre 0:9

Jedna z nejvyšších proher v historii Ajaxu je na světě! Domácí dnes vůbec nestačili na skvělé hrající Neapol, která si z domácích dělala po většinu zápasu tréninkové kužely.

V 2. poločase to byla v podání hostů extra třída, nejprve se hned po návratu ze šaten trefil už podruhé v zápase Giacomo Raspadori, který následně v 63. minutě naservíroval gólovou přihrávku Kvaratšelijovi ,dílo pekel pro Ajax dokonal v 81. minutě Giovanni Simeone.

AFC AjaxAFC Ajax(4-3-3 )

22 Pasveer
Pasveer
15 Rensch
Rensch
84. min Baas
2 Timber
Timber
80. min Grillitsch
3 Bassey
Bassey
17 Blind
Blind
Berghuis
72. min Brobbey
Álvarez
8 Taylor
Taylor
72. min Klaassen

Di Lorenzo
84. min Zanoli
Kim Min-jae
Rrahmani
Oliveira
Anguissa
68 Lobotka
Lobotka
80. min Gaetano
Zieliński
46. min Ndombèlé
11 Lozano
Lozano
Raspadori
64. min Simeone
Kvaratšelija
64. min Elmas

Rozhodčí: F. Letexier – C. Mugnier, M. Rahmouni (FRA)

Karty

Žlutá karta pro tým AFC Ajax (Mohammed Kudus).

89

Tanguy Ndombèlé měl na noze další gól! Po přihrávce z pravé strany trefil tyč domácí branky!

88

Simeone našel už uvnitř velkého obdélníku Lozana, kterého na poslední chvíli zablokoval Bassey.

86

Elmasova střela prosvištěla jenom těsně vedle domácí branky!

85

Další míč do šestnáctky Ajaxu odvrátil do bezpečí Calvin Bassey.

84

Střídání v týmu AFC Ajax:
ze hřiště odchází Devyne Rensch, přichází Youri Baas.

Střídání v týmu SSC Neapol:
ze hřiště odchází Giovanni Di Lorenzo, přichází Alessandro Zanoli.

81

Neuvěřitelné! Obrana Ajaxu v troskách!
Tanguy Ndombèlé našel akrobaticky ve vápně zcela volného GIOVANNIHO SIMEONEHO, který svým pěkným zakončením už pošesté překonal Pasveera. Gól byl ještě přezkoumán VARem, který ho mohl jenom posvětit.

80

ze hřiště odchází Jurriën Timber, přichází Florian Grillitsch.

ze hřiště odchází Stanislav Lobotka, přichází Gianluca Gaetano.

79

Protiútok Neapole vedl Lozano, který nakonec i sám vypálil, střela se mu ale moc nepovedla, skončila mimo.

78

Giovanni Di Lorenzo zkusil vypálit efektně z otočky, jeho střela ale brankáře Pasveera nijak moc neohrozila.

76

Neapol kombinuje úplně v klidu na vlastní polovině.

75

Faulovaný Eljif Elmas to zkusil z volného přímého kopu rovnou na branku, kterou minul zhruba o metr.

73

Dušan Tadić nepěkně trefil Elmase a po druhé žluté tak musí opustit hřiště, pohroma Ajaxu je dokonána!

72

ze hřiště odchází Steven Berghuis, přichází Brian Brobbey,
ze hřiště odchází Kenneth Taylor, přichází Davy Klaassen.

71

Steven Berghuis to opět zkusil dálky, zase se mu to nepovedlo a míří na střídačku.

69

Další šance Neapole! Po rohu zprava zakončoval úplně volný Giovanni Simeone a naštěstí pro Ajax trefil pouze dobře postaveného Pasveera.

68

André Anguissa už už mohl přidat další gól do sítě Ajaxu, tentokrát ho ale dobře postavená obrana Ajaxu vystínovala a následně zablokovala, bude to roh.

67

Střela Mohammeda Kuduse nemohla nijak ohrozit Merata, letěla totiž vysoko nad.

64

ze hřiště odchází Kviča Kvaratšelija, přichází Eljif Elmas,
ze hřiště odchází Giacomo Raspadori, přichází Giovanni Simeone.

63

Taylor další hrozivou přihrávkou odevzdal míč Raspadorimu, ten si následně vybral KVIČU KVARATŠELIJU, který po pár náznacích střely poslal míč k levé tyči domácí branky. V Amsterdamu se schyluje k nečekanému debaklu!

61

Ajax si neví rady, stopeři si přihrávají tam a zpět s vlastním brankářem.

60

Berghuisův roh byl odvrácen z malého vápna na další roh.

59

Obrana Neapole zatím úspěšně odolává útočným nájezdům hráčů Ajaxu.

57

Maximální razanci dal do míče Steven Berghuis, jeho střela trefila pouze boční síť.

56

Raspadori mizerně rozehrál a k akci vyzval Blinda, který míč nerozehrál dobře a nadějnou akci tak zkazil.

54

Roh Ajaxu nevedl k žádnému ohrožení branky, Lobotka totiž Blinda úspěšně ubránil, následovat tak bude odkop od branky.

53

Lozano vybojoval pro Raspadoriho, který místo nějaké zběsilé akce radši celou situaci uklidnil.

52

Blindův centr našel pouze hlavu Oliveiry, který úspěšně míč odvrátil.

51

Přihrávka od Basseyho byla hodně nepřesná a Ajax tak může pomalu zakládat nějaký ten útok.

50

Neapol se zatáhla a právě úspěšně odolává postupné kombinaci Ajaxu.

47

Hrozivá rozehrávka brankáře Pasveera! Ten svou přihrávkou našel pouze Anguissu, který se krásnou kličkou uvolnil a posla míč na GIACOMA RASPADORIHO, který už neměl problém s uklizením balónu k levé tyči.

46

ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Tanguy Ndombèlé.

46

Začal druhý poločas.

Hráči už se objevují na hřišti, druhé dějství tohoto zápasu již tak brzy začne.

Tohle je skvělá reklama na fotbal!
Za 45 minut jsme viděli 4 góly! Na branku Mohammeda Kuduse z 8. minuty odpověděli hráči Neapole rovnou třikrát. Nejprve se v 18. minutě prosadil hlavou Raspadori, v 34. minutě otočil skóre po rohu na krátko a skvělém centru Di Lorenzo a skvělý poločas hostů zakončil po trháku a souboji 1 na 1 proti brankáři Pasveerovi Piotr Zieliński.

Druhý poločas začne přibližně v 22:03.

45+1

První poločas skončil.

45+1

V 1. poločase se bude nastavovat 1 minuta.

45

A máme tu zaslouženou 3 branku pro Neapol!
André Anguissa vyslal skvělou přihrávkou do úniku na PIOTRA ZIELIŃSKÉHO, který se ocitl sám za obranou Ajaxu a tvrdou střelou překonal znovu překonává Pasveera!

45

Ajax se krásnou kombinací dostal až do vápna Neapole, kde se ale Bergwijn nerozhodnul co udělá a míč tak ztratil.

44

Přihrávka od Lozana tentokrát nenašla nikoho, míč má domácí gólman Pasvver.

42

Lozano hledal dobře postaveného Raspadoriho, kterému ale při zpracování přihrávky uskočil míč od nohy.

40

Lozano našel úplně volného Piotra Zielińského, který snad z penaltového puntíku napálil míč jenom do Pasveera!

39

Domácí publikum bouří při napadání Ajaxu, který díky skvělému presinku vybojoval aut.

38

Sledujeme zápas plný tvrdých zákroků, je docela s podivem, že rozhodčí udělil pouze 3 žluté karty.

38
Karty

Žlutá karta pro tým AFC Ajax (Dušan Tadić).

37

Vysoká noha Tadiče trefila Miramontese, který se nyní svíjí na zemi v bolestech.

34

Druhý roh v řadě byl rozehrán na krátko. Skvělý míč poslal do vzduchu právě už několikrát zmiňovaný Kviča Kvaratšelija, jeho centr trefil přesně GIOVANNIHO DI LORENZA, který tak otáčí skóre!

32

Lobotka vyzval krásnou přihrávkou opět Kvaratšeliju, který znovu se svou střelou neuspěl, bude to roh.

31

S nákopem za obranu si poradil nedávný hříšník Timber.

31
Karty

Žlutá karta pro tým AFC Ajax (Jurriën Timber).

28

Blind neúspěšně odcentroval, jeho pokus skončil u Rensche.

26

Kviča Kvaratšelija měl další velkou šanci! Míč se před něho odrazil po centru zprava, k nějakému lepšímu zakončení mu ale scházel krok navíc.

25

Neapol rozehrála standartní situaci po zemi, ta vedle ke střele, kterou vyslal Kvaratšelija, trefil ale pouze brankáře Pasveera.

23

Neapol se opět snaží postupně prokombinovat obranu Ajaxu, má to ale hodně složité díky skvělému presinku domácích.

21
Karty

Žlutá karta pro tým SSC Neapol (Giacomo Raspadori).

20

Zmatky v rozehrávce Neapole uhasil až útočný faul na Mereta.

18

Mathias Olivera Miramontes vyslal skvělý centr, který už neměl problém zakončit hostující středový útočník GIACOMO RASPADORI. Branku ještě zkoumal VAR, žádný prohřešek hostů ale nenašel.

17

Špatná rozehrávka Pasveera vedla k obrovské šanci kterou měl Kviča Kvaratšelija, ten ale nedokázal z dobré pozice trefit poloprázdnou branku!

16

Hráči Neapole teď uklidnili hru a zvolili i rozehrávku s vlastním brankářem.

14

Zielińského centr z přímého kupu vypadal nebezpečně, ale nakonec letěl do prostoru, kde nebyl žádný z hráčů Neapole.

13

Další tvrdý faul předvedl Daley Blind, který rovněž vyváznul bez karetního trestu.

12

Edson Álvarez tvrdě fauloval Lobotku a může být rád že nedostal žlutou kartu.

9

Máme tu první branku! Po nádherné narážečce Ajaxu se míč dostal k Taylorovi, který pálil z nadějné pozice a právě jeho střelu tečoval MOHAMMED KUDUS, který díky postavení jednoho z hostujících hráčů nebyl v ofsajdu a otevřel tak skóre.

8

Miramontes fauloval a rozehrávat tak bude Ajax.

6

Kudusův centr z krkolomné pozice si pohodlně stáhl k hrudi brankář Remko Pasveer.

5

Anguissa svou nepřesnou přihrávkou na pravé straně nabil domácím do brejku, který ale rychle pokazila pozorná obrana Ajaxu.

3

Lobotka po krásné akci nabil Raspadorimu, který svou střelou z první poprvé ohrozil branku Ajaxu.

1

Domácí si ihned připsali první faul, který schytal Lozano.

1

Utkání právě začalo.

Na stadionu právě probíhá minuta ticha za oběti fotbalového neštěstí v Indonésii.

V Aréně Johana Cruijffa už je všechno připraveno, utkání za malou chvíli začne.

Úvodní sestavy:

AFC Ajax: Pasveer – Rensch, Timber, C. Bassey, Blind – Berghuis, E. Álvarez, K. Taylor – Tadić (C), Kudus, Bergwijn.
Náhradníci: Gorter, Stekelenburg – Wijndal, Klaassen, Brobbey, Ocampos, Lucca, Grillitsch, Baas, Regeer, Magallán, F. Conceição.
Trenér: Alfred Schreuder

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo (C), Kim Min-jae, Rrahmani, Oliveira – Anguissa, Lobotka, Zieliński – Lozano, Raspadori, Kvaratšelija.
Náhradníci: Idasiak, Sirigu – Jesus, Rui, Elmas, Simeone, Politano, Zerbin, Östigard, Zanoli, Gaetano, Ndombèlé.
Trenér: Luciano Spalletti

Rozhodčí: F. Letexier – C. Mugnier, M. Rahmouni (FRA).

SSC Neapol

Italský celek vyhrál oba zápasy tříbrankovým rozdílem a rázně tak vykročil za postupem. Neapol nejprve doma zaskočila Liverpool, který se hned po pauze zmohl jen na snížení, a potom hladce vyhrála i na hřišti oslabeného Glasgow Rangers. Skóre 7:1 po dvou zápasech opravdu budí respekt a hráči se pokusí využít i pošramocené psychiky fotbalistů Ajaxu, kteří o víkendu spadli z vrcholu Eredivisie.

AFC Ajax

Klub z Amsterdamu zahájil nový ročník Ligy mistrů vysokou výhrou nad Rengers. Skotského soupeře Ajax vyřídil už během úvodního dějství a po přestávce si ještě vylepšil skóre čtvrtým gólem. Daleko těžší zápas čekal tým Alfreda Schreuderna na Anfield Road, kde se utkal s Liverpoolem. Se slavným soupeřem Ajax překvapivě dlouho držel krok a dokonce sahal po senzační remíze, o cenný bod přišel teprve minutu před koncem řádné hrací doby.

Rangers – Neapol 0:3 (0:0)

Dobrý večer, vážení a milí sportovní přátelé! Dovolte mi vás pozvat k textové on-line reportáži z utkání Ajax – Neapol hraného v rámci Ligy mistrů. Její skupinová fáze pokračuje třetím kolem a o co bojovat je mimo jiné i ve skupině A, o čemž vás ostatně přesdvědčí tabulka.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.