Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek úterního večera.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 0:0. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 14:17.

Zápas začal poměrně opatrně, a nebylo se ani co divit, protože šlo opravdu o hodně, tedy o postup ze skupiny Ligy mistrů. Postupem času začal být aktivnějším týmem Frankfurt, ale kýžený gól mu to nepřineslo. Naopak se na druhé straně radovali domácí, které dostal ve 39. minutě do vedení Arthur Gomes. Druhý poločas ale už definitivně patřil hostům, kteří dokázali utkání otočit. Nejprve se z penalty nařízené za faul Coatese prosadil Dajči Kamada a postup do osmifinále pak Frankfurtu vystřelil v 72. minutě Randal Kolo Muani. Sporting už vyrovnat nedokázal.

Sporting Lisabon(3-4-3 )

1 Adán
Adán
St. Juste
78. min Cabral
Ugarte
63. min Essugo
11 Santos
Santos
32. min Reis
10 Edwards
Edwards
63. min Trincão

Jakić
80. min Smolčić
2 Ndicka
Ndicka
Dina Ebimbe
69. min Knauff
8 Sow
Sow
15 Kamada
Kamada
Pellegrini
Lindström
46. min Rode
Kolo Muani
80. min Borré
27 Götze
Götze
90. min Alidou

• 5Smolčić

Sporting nakonec doma prohrává s Frankfurtem 1:2 a znamená to pro něj konec v Lize mistrů. Zahraje si ale alespoň Evropskou ligu, protože v souběžně hraném utkání Marseille prohrála s Tottenhamem 1:2. Frankfurt končí ve skupině na druhém místě a slaví postup do jarní fáze Ligy mistrů.

90+5

Konec zápasu.

90+5

Německý tým se ubránil i dalšímu rohovému kopu, ale domácí stále bojují.

90+4

Frankfurt se bude bránit ještě jednomu rohovému kopu Sportingu.

90+3
Karty

Žlutá karta pro tým Sporting Lisabon (Gonçalo Inácio).

Žlutá karta pro tým Eintracht Frankfurt (Luca Pellegrini).

90+3
Důležité

Na rohový kop míří do šestnáctky také brankář Sportingu Antonio Adán.

90+3

Tak přeci jen ještě budou mít domácí šanci na poslední zvrat zápasu, budou zahrávat rohový kop.

90+2

Sporting se zatím vůbec nemůže dostat z vlastní poloviny, natož aby nějak ohrozil branku Frankfurtu.

90
Střídání

Střídání v týmu Eintracht Frankfurt:
ze hřiště odchází Mario Götze, přichází Faride Alidou.

88

Sebastian Rode byl ve středu pole faulován a to jsou další cenné sekundy pro Frankfurt.

87

Ansgar Knauff předvedl skvělý obranný zákrok, když domácím zamezil v centru. Poté hned odkopl míč do bezpečí.

86

Hosté to nyní dělají skvěle. Drží míč ve své moci a nepůjčují ho hráčům Sportingu.

85

Sporting už nechává ve své obraně mezírky. Jedné se nyní pokusil využít Kamada, ale nepohlídal si své postavení a chytil se v ofsajdu.

83

Hosté ubránili rohový kop a pak spěchali do protiútoku. Kamada to vzal na sebe, akci ale nedotáhl do konce.

82

Sporting po delší době zase bude moci zahrozit, bude kopat rohový kop.

81

V posledních minutách se hra docela kouskuje fauly a střídáními, což rozhodně vyhovuje Frankfurtu.

80
Střídání

ze hřiště odchází Kristijan Jakić, přichází Hrvoje Smolčić,
ze hřiště odchází Randal Kolo Muani, přichází Rafael Borré.

78
Střídání

Střídání v týmu Sporting Lisabon:
ze hřiště odchází Jerry St. Juste, přichází Jovane Cabral.

77

Kristijan Jakič předvedl hodně ostrý nedovolený zákrok a je s podivem, že nedostal žlutou kartu. Byla by to pro něj už druhá.

76

Frankfurt je nyní ve skupině na prvním místě, naopak Sporting se propadl na poslední pozici.

75

Hosté pokračují i po vstřeleném gólu ve své aktivitě. Měli k dispozici standardní situaci, ta však nebezpečná nebyla.

72

Frankfurt právě vstřelil branku!
Hosté otáčejí průběh utkání na 2:1 a momentálně mají postup do osmifinále Ligy mistrů blíže oni! Knauff našel výbornou přihrávkou RANDALA KOLOA MUANIHO, který pak z blízka propálil Adána prudkou střelou přesně ke vzdálenější tyči. Asistence: Ansgar Knauff.

72

Rode hledal centrem Kamadu, tomu chyběl jen kousek, aby se k míči dostal.

70

Sporting je v posledních minutách opravdu hodně pasivní. Sice mu k postupu stačí remíza, ale gól Frankfurtu by zase všechno změnil.

69
Střídání

ze hřiště odchází Eric Junior Dina Ebimbe, přichází Ansgar Knauff.

68

Pokračovalo se tedy rohovým kopem Frankfurtu, který dokázali domácí fotnalisté odvrátit.

67
Důležité

Djibril Sow se skácel k zemi v pokutovém území, rozhodčí ale tentokrát penaltu nenařídil.

67

Tak nakonec to asi nebude tak hrozné, Porro už se zvedl a znovu se zapojí do hry.

66

Pedro Porro se k centru z pravé strany nedostal i proto, že byl faulovaný a nyní se svíjí v bolestech.

64

Obdržená branka Sportingu v tuto chvíli až tak nevadí, protože stále postupuje. Frankfurt musí vyhrát, aby se posunul do osmifinále Ligy mistrů.

63
Střídání

ze hřiště odchází Manuel Ugarte, přichází Dário Essugo,
ze hřiště odchází Marcus Edwards, přichází Trincão.

62

Je vyrovnáno na 1:1, DAJČI KAMADA penaltu pod velkým tlakem proměňuje střelou do horní části branky. Adán si vybral úplně jinou stranu.

60
Důležité

Frankfurt bude kopat penaltu!

59

Sebastian Rode sice skončil těsně před šestnáctkou na zemi, ale tentokrát se faul nepíská.

58
Karty

Djibril Sow si pomáhal rukama a dostává žlutou kartu.

58

Máme tu změnu skóre v Marseille, kde Tottemham srovnal na 1:1, což zase mění pořadí ve skupině. Aktuálně postupují Tottenham a Sporting a Frankfurt se posunul na třetí místo.

57

Ve druhém poločase je to zatím spíše než pohledný fotbal bitva o každý metr trávníku.

55

Po chybné Trappově rozehrávce se na chvíli dostali k míči domácí, vše ale skončilo u chybujícího Paulinhy.

54

Luca Pellegrini se sice k centru nedostal, ale hosté zůstanou u míče, budou házet aut.

53

Pedro Porro našel krásnou přihrávkou Arthura Gomese, tomu ale nevyšlo zpracování. Jinak by byl ve slibné střelecké příležitosti.

52

Hráči Sportingu drží míč ve své moci, ale musejí si dávat pozor, protože hosté je agresivně napadají.

50

Frankfurt je hned od úvodu druhého poločasu aktivnějším týmem, domácí budou zřejmě spoléhat na protiútoky.

48

Randal Kolo Muani dostal přihrávku do vápna, ale odcentrovat už nestihl, míč mu utekl do zámezí.

47

Kamada byl ve středu pole faulován, Pedro Gonçalves se mu šel okamžitě omluvit.

46
Střídání

ze hřiště odchází Jesper Lindström, přichází Sebastian Rode.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně ve 22:04.

Je za námi první poločas a Sporting zatím vede na domácím hřišti nad Frankfurtem 1:0. Zápas začal poměrně opatrně, a nebylo se ani co divit, protože jde opravdu o hodně, tedy o postup ze skupiny Ligy mistrů. Postupem času začal být aktivnějším týmem Frankfurt, ale kýžený gól mu to nepřineslo. Naopak se na druhé straně radovali domácí, které dostal ve 39. minutě do vedení Arthur Gomes.

45+3

První poločas skončil.

45+2
Karty

Paulinho dostává žlutou kartu za nafilmovaný pád.

45+2

Domácí chtěli vyrazit do rychlého protiútoku do otevřené obrany, zastavil je ale jejich ofsajd.

45+1

Nastavují se dvě minuty.

45

Marseille se právě v souběžné hraném utkání dostává proti Tottenhamu do vedení 1:0 a aktuálně tak z této skupiny postupují Sporting a Marseille. Pro Frankfurt je to velký problém, aktuálně se totiž propadá na poslední místo ve skupině a v Evropě v takovém případě končí.

45

Antonio Adán musel znovu do akce a opět to neměl moc těžké, stačilo mu chytit centrovaný míč z pravé strany.

44
Důležité

Po Pellegriniho centru se k hlavičce dostal Tuta, ale mířil jen přesně doprostřed branky, kde stál Adán.

43

Domácí se budou muset i nadále bránit, budou čelit rohovému kopu Pellegriniho.

42

Hosté se hned snaží odpovědět a usazují se před vápnem Sportingu.

41

Sporting se díky vstřelenému gólu posouvá do čela skupiny D, Frankfurt zůstává třetí a v tuto chvíli by se přesouval do Evropské ligy.

39

Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
Domácí sice byli většinu času pod tlakem Frankfurtu, nyní ale otevírají skóre! Hráči Sportingu vyhráli několik soubojů o míč, který byly padesát na padesát, poté přišel centr z levé strany, který byl přizvednutý a nakonec přistál u ARTHURA GOMESE. A ten prostřelil Trappa, který si sice na míč sáhl, vyrazit ho ale nedokázal.

38

Frankfurt napadá rozehrávku Sportingu hodně vysoko, domácí ale zatím chybu neudělali.

36

Standardní situaci Frankfurtu rozehrával Luca Pellegrini a směřoval svůj míč na zadní tyč. Tam se sice k míči dostal Jakič, ale jen díky svému faulu.

35
Karty

Matheus Reis předvedl další faul a tentokrát už dostává žlutou kartu.

34

Matheus Reis krátce po svém příchodu na hřiště fauloval Jespera Lindströma.

34

Následná akce Frankfurtu pak pokračovat nemohla, protože došlo k ofsajdu.

33

Hra opět pokračuje, Sporting se dokázal ubránit rohovému kopou Frankfurtu.

32
Střídání

ze hřiště odchází Nuno Santos, přichází Matheus Reis.

32

Nuno Santos je odnášen na nosítkách, na hřiště přijde Matheus Reis.

31

Nuno Santos je ošetřován a vypadá to, že je stále ve velkých bolestech. Na hřišti už jsou dokonce nosítka.

30

Dajči Kamada centroval z pravé strany a jeho přízemní míč srazil na rohový kop Santos. Přitom se ale nepříjemně zranil, patrně má něco s kotníkem.

29

Nuno Santos musel sáhnout k faulu, aby zastavil Muaniho, který ho obešel rychlou kličkou. Je překvapení, že domácí hráč nedostal žlutou kartu.

27

Domácí následně rozehrávali standardní situaci, od Kevina Trappa ale nebyl vyžadován žádný zákrok.

26

Nuno Santos centroval z levé strany, výbornou obrannou hlavičku předvedl Evan Ndicka.

26

Jesper Lindström se snažil dostat k míči, ale pomohl si faulem, takže budou hrát fotbalisté lisabonského klubu.

25

Nuno Santos se snažil chytrou patičkou najít některého ze svých spoluhráčů ve vápně, to se mu však vůbec nepovedlo.

23

V souběžně hraném utkání této skupiny hraje Marseille s Tottenhamem bez branek. To znamená, že v tuto chvíli jsou na postupovým místech Tottenham a Sporting.

21

Arthur Gomes dobře hledal centrem Paulinhu, ten si ale dobře nenačasoval náběh a píská se ofsajd.

20

Frankfurt začíná mít v posledních minutách navrch a opět se snaží nastěhovat se na polovině Sportingu.

19

Tak rohový kop to nakonec není, dodatečně se totiž pískal ofsajd.

19

Randal Kolo Muani se už tentokrát dostal do zakončení, které bylo přizvednuto na rohový kop.

18

Míč rozehrál od rohového praporku Mario Götze, jeho míč na první tyč ale nebyl vůbec přesný.

18

Randal Kolo Muani ukázal svou velmi dobrou rychlost a dravost a díky tomu vybojoval pro Frankfurt rohový kop.

16

Kamada získal ve středu pole míč pro Götzeho, jeho kolmice na útočnáka Muaniho už ale tak přesná nebyla.

15

Začátek zápasu se rozhodně neodehrává v rukavičkách, už došlo k několika hodně ostrým soubojům.

14
Karty

Obětím velmi tvrdého zákroku se následně stal také útočník Sportingu Paulinho a Dajči Kamada se musí smířit se žlutou kartou.

13

Sebastián Coates byl poté obětí útočného faulu, takže rozehrávat budou moci domácí.

12
Důležité

První rohový kop Frankfurtu byl velmi nebezpečný a první skvělý zákrok musel předvést také brankář Sportingu Antonio Adán.

11

Luca Pellegrini z levé strany z prvního doteku posílal míč před branku, ale vybojoval jen rohový kop.

10

Ve středovém kruhu se dopustil faulu Sebastián Coates, na zemi skončil Mario Götze.

9

Frankfurt byl i nadále pod tlakem Sportingu, jeho hráči se ale dokázali v dostatečném počtu stáhnout za míč a nakonec odkopnout do bezpečí.

8
Důležité

K zakončení se po standardní situaci dostal Marcus Edwards. Brankář Frankfurtu Kevin Trapp ale prokázal dobrý reflex a míč vyrazil.

7
Karty

Arthur Gomes se rozběhl podél levé postranní čáry. Kristijan Jakić ho fauloval a zaslouží si za to i žlutou kartu, i když se mu to vůbec nelíbí.

6

Vyšší držení míče mají v úvodu utkání rozhodně hosté, zatím se ale nedokázali přiblížit k brance Sportingu.

5

Jesper Lindström z pravé strany odcentrovat nedokázal, Frankfurt ale ještě zůstane u míče prostřednictvím autového vhazování.

4

Začátek utkání je z obou stran opravdu hodně opatrný. Je vidět, že jde o hodně a nikdo nechce udělat chybu.

3

Coates pouze přerušil kombinaci Frankfurtu, hosté budou pokračovat autovým vhazováním.

2

Frankfurt se nechce rychle zbavit míče, tak raději praktikuje postupnou kombinaci na vlastní polovině.

1

První akce Sportingu nikam nevedla, Coatesův dlouhý míč byl velmi nepřesný.

1

Utkání právě začalo.

Domácí Sporting Lisabon bude hrát ve svých tradičních zelenobílých pruhovaných dresech, hráči Frankfurtu budou hrát v červeném.

Hráči obou mužstev už jsou nastoupeni na hrací ploše a za námi už je také slavná hymna Ligy mistrů.

Úvodní sestavy:

Sporting Lisabon: Adán – St. Juste, Coates (C), Inácio – Porro, P. Gonçalves, Ugarte, Santos – Edwards, Paulinho, Gomes.
Náhradníci: Israel – Alexandropoulos, Cabral, Esgaio, Essugo, Issahaku, Fernandes, Marsa, Nazinho, Reis, Trincão, Rochinha.
Trenér: Amorim

Eintracht Frankfurt: Trapp (C) – Tuta, Jakić, Ndicka – Dina Ebimbe, Sow, Kamada, Pellegrini – Lindström, Kolo Muani, Götze.
Náhradníci: Grahl, Ramaj – Alario, Alidou, Borré, Chandler, Knauff, Onguéné, Rode, Smolčić.
Trenér: Glasner

Rozhodčí: Vinčič – Klančnik, Kovačič.

Vzájemné zápasy

V prvním vzájemném utkání skupinové fáze vyhrál Sporting na hřišti Frankfurtu přesvědčivě 3:0. První poločas byl bezbrankový ve druhé půli se postupně prosadili Edwards, Trincao a Santos.

Frankfurt je německým tradičním klubem, pro který je již samotná účast v základní skupině Ligy mistrů velkým úspěchem, zasloužil si ji díky vítězství v minulém ročníku Evropské ligy. V Bundeslize skončil Frankfurt v minulé sezóně až jedenáctý a v aktuálním ročníku mu zatím patří páté místo. Také Frankfurt má po pěti kolech na kontě sedm bodů, ale se Sportingem prohrál v prvním zápase 0:3, takže remíza by mu k postupu nestačila. O scénáři, kdy by tohle utkání skončilo remízou a souběžně by Tottenham prohrál s Marseille už řeč byla, v tom případě by se počítalo skóre, které má ale momentálně Sporting nejhorší.

Sporting je portugalským klubem z hlavního města Lisabonu a spolu s Portem a Benfikou patří mezi tři nejlepší portugalské kluby. V minulé sezóně skončil Sporting v domácí lize na druhém místě a tím si zajistil postup do základní skupiny Ligy mistrů. V aktuálním ročníku portugalské ligy je zatím Sporting až na pátém místě. V Lize mistrů Sporting bojuje o postup do osmifinále, stejně tak ale může skončit i poslední ve skupině. Po pěti kolech má na kontě sedm bodů a ztrácí jen jeden bod na první Tottenham a má náskok jeden bod na poslední Marseille. Jistotu postupu Sportingu zajistí vítězství, v případě remízy musí doufat, že Tottenham neprohraje v souběžně hraném utkání s Marseille. Pokud by se tak stalo, měly by tři týmy stejný počet bodů a jen jeden by nakonec postoupil.

Zdravím a vítám všechny příznivce toho nejlepšího evropského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání základní skupiny Ligy mistrů mezi týmy Sporting Lisabon a Eintracht Frankfurt. Zápas se odehraje na Estádio José Alvalade v Lisabonu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.