České Budějovice přivítají už zachráněný tým, doma nastoupí proti Jablonci.

Jihočeši jsou dvě kola před koncem na patnácté příčce, která by znamenala baráž. O tu Dynamo usiluje, poslední Zlín je totiž jen o bod zpět. Jablonec má klid, aktuálně vede tabulku skupiny o udržení. A už se ho nemůže týkat ani baráž.

Do sestavy Dynama se vrací kapitán Lukáš Havel, mimo nominaci je Florent Poulolo. Jinak se jedenáctka černobílých nemění. Jen na lavičce u hostů zůstal útočník Drchal nebo veterán Hübschman.

Oba celky jsou na hřišti. Dynamo bude hrát v černobílém, Jablonec v zeleném.

SK Dynamo České BudějoviceČ. Budějovice(4-3-3)

Šípoš
25 Nikl
Nikl
82. min Skalák o hráči
Čermák
72. min Hubínek o hráči
Hellebrand
Tranziska
67. min Šigut o hráči

Černák
64. min Štěpánek o hráči
Kratochvíl
Náprstek
80. min Drchal o hráči
25 Nebyla
Nebyla
90. min Hübschman o hráči
21 Polidar
Polidar
Martinec
Pleštil
46. min Alégué o hráči

Rozhodčí: Starý - Kubr, Slavíček
Počet diváků: 5 101

1

Začal první poločas utkání Č. Budějovice - Jablonec

2

První akci hostů odvrací dobrým zákrokem Lukáš Havel, který se vrací do sestavy po dlouhé absenci kvůli zraněnému kotníku.

5

Zatím hrají jen hosté, vše resultuje v první roh zápasu pro Jablonec.

6

Černákovi však centr hrubě nevyšel, míč opustil hrací prostor.

8

Martinec sklepl míč pro Pleštila, který pálil z dobré pozice, ale branku minul.

10

Na druhé straně zaznamenal první střelecký pokus Hellebrand, navedl si balon na střed, ale rána se stočila mimo tři tyče.

12

Alli tentokrát perfektně splnil i své defenzivní povinnosti, kdy nepustil Černáka ani k centru.

15

Dál platí, že Jablonec je jednoznačně aktivnějším týmem. V úvodu očividně zaskočil domácí, kteří toho dopředu moc nevymysleli.

17

Tentokrát už to bylo zajímavější. Hellebrand se znovu dostal z podobné pozici jako před chvíli k zakončení, teď už trefil branku, ale Fendrich si ránu pokryl.

19

Polidarův roh odvrátil Ondrášek. Po následném vráceném centru byli hosté v ofsajdu.

21

Signál Dynama z trestného kopu. Opožděný centr Suchana měl najít Nikla, to se také povedlo, ten ale v těžké pozici hlavou nezakončil vůbec přesně.

23

Polidar zkusil své štěstí z velké dálky, branku Šípoše minul.

23
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Miloš Kratochvíl (Jablonec)

25

Další standardka Suchana vypadala z tribuny hodně nebezpečně. Králik se natahoval, aby hlavou přehodil míč přes Fendricha. Ten však vyběhl a byl u balonu první.

27

Nebezpečně odražený roh spadl k nohám Martince, ten balon ještě posunul na spoluhráče. Nakonec zakončil Černák a to hodně nepřesně.

29

Po zisku míče vyrazili domácí do situace tři na tři. Suchan oslovil Alliho, který se střelou tentokrát trochu spěchal. Z nepřipravené pozice pálil nad.

30

Teď to bylo ještě zajímavější. Další přečíslení vedl Suchan, možná prováhal správný moment na pas na Alliho. Dal mu to o chvíli později, křídelník Dynama mu ve vápně pas vrátil, ale Suchan v tísni nedokázal pořádně zblízka zakončit.

32

Zdeněk Ondrášek (Č. Budějovice) vstřelil gól. Č. Budějovice - Jablonec 1:0
Domácí otevírají skóre z hraniční situace, uvidíme, co VAR. Nicméně důrazný Hellebrand se dostal k míči, uvolnil kolmicí Zdeňka Ondráška, který prostřelil brankáře.

34

Gól platí, o ofsajd se nejednalo. Dynamo vede 1:0.

36

Jakob Tranziska (Č. Budějovice) vstřelil gól. Č. Budějovice - Jablonec 2:0
A o dvě minuty později je to už o dvě branky. Martinec u lajny ztratil míč a domácí šli dopředu. Hellebrand vysunul Suchana, ten dlouho táhl brejk. V pravou chvíli vysunul Jakoba Tranzisku, který si sám před Fendrichem poradil.

38

Matěj Náprstek (Jablonec) vstřelil gól. Č. Budějovice - Jablonec 2:1
Přestřelka pokračuje. Hned z protiakce nacentroval zprava Černák do nebezpečných míst. Šípoš pro míč nešel, Nikl se nechal odstavit, a tak Matěj Náprstek poslal balon do sítě.

39

Žlutou kartu dostal hostující kouč Radoslav Látal.

41

Hodně dramatické minuty na obou stranách. Jihočeši mohou litovat, rychle inkasovaného gólu, stejně tak hosté dvou slepených.

43

Nicméně hosté pokračují v aktivitě a rádi by ještě do poločasu srovnali stav.

43

Miloš Kratochvíl (Jablonec) vstřelil gól. Č. Budějovice - Jablonec 2:2
A povedlo se. Standardku do vápna domácí obrana bránila nedůsledně a dopřála soupeři hodně prostoru. Z toho pramenil dost možná penaltový faul Havla, ale ten se pískat nebude. Následnou ránu Martince totiž Šípoš skvěle vyrazil, jenže balon se odrazil k Miloši Kratochvílovi, který jej poslal snadno do sítě.

45

Nastavovat se budou tři minuty.

45

Ještě je tu standardka pro hosty po ruce Nikla.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:2

45

Po první půli platí stav 2:2. Asi ani jeden tým nebude spokojený. Jablonec byl daleko častěji u míče, ale moc šancí neměl. Pak Dynamo skórovalo dvakrát během dvou minut a bylo v euforii. Jenže tu hosté zmrazili dvěma zásahy v rozmezí pěti minut.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Č. Budějovice - Jablonec

46

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Dominik Pleštil, nahradil ho Alexis Alégué

47

Čanturišvilli možná střílel, možná centroval. Každopádně se balon snesl těsně nad břevno.

49

Králik se vydal na ofenzivní výlet, uvolnil tím Suchana. Ten byl zhruba metr za vápnem faulovaný. Dobrá šance pro Dynamo.

50

Nicméně sám Suchan trefil jen zeď a z protiútoku bylo nebezpečí na druhé straně. Akci zakončoval Náprstek a rozvlnil boční síť.

53

Hodně místa dostali hosté ve vápně. Využít toho mohl Martinec, ale do střely mu skočil v poslední chvíli Havel.

54

Neuvěřitelné, co teď domácí zahodili. Při nákopu za obranu se srazili obránce Tekejaški s brankářem Fendrichem a míč měl ve vápně Alli. Místo střely do odkryté branky však ještě přihrával Tranziskovi, který ale prázdnou bránu přestřelil.

57

Tekejaški už tvrdý střet rozdýchal a hraje dál. Nicméně se musí bránit, stejně jako jeho spoluhráči.

59

Aktivní Hellebrand se proháčkoval přes tři soupeře, jenže Suchan mu nedokázal vrátit míč na hraně vápna.

61

Alli získal roh pro svůj tým.

62

Čermákův centr však opustil hřiště, domácí zahodili šanci.

63

Další velká možnost Dynama. Alliho nemohl stíhat Čermák, protože odpadl se svalovým zraněním. Přečíslení tak zakončil Alli centrem na Tranzisku, ten ještě vylepšil pozici pro Suchana, který ale promáchl a balon netrefil.

64

Další šance pro Suchana, tentokrát vystřelil táhlou k tyči, Fendrich vyráží na roh.

64

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Michal Černák, nahradil ho David Štěpánek

66

Signál z rohu Dynamu nevyšel takovým způsobem, že hosté vyrazili do brejku. Alégué však byl proti přesile, získal alespoň roh.

67

A po rohu předvedl Šípoš výborný zákrok proti nebezpečné hlavičce zblízka.

67
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal David Štěpánek (Jablonec)

67

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Jakob Tranziska, nahradil ho Samuel Šigut

69

Dynamo se žene za třetí brankou. Je to logické, domácí potřebují vyhrát za každou cenu.

71

Hosté už se radovali z vedení, ale to neplatí. Odražený míč napálil do sítě Náprstek, ale branka neplatí pro předchozí ofsajd.

72

Počet diváků 5 101 (76 % z kapacity 6 681)

72

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Marcel Čermák, nahradil ho Michal Hubínek

74

Slušnou kombinací se domácí dostali až k vápnu, ale centr Trummera pak nebyl přesný.

76

Dynamo je nastěhované u vápna soupeře a snaží se dostat k nebezpečnému zakončení.

78

Další akci zabrzdil Nikl nepovedeným centrem. Ten dnes nehraje dobrý zápas.

79

Na druhé straně se za obranou zjevil Polidar, gól nedal, ale stejně se mával ofsajd.

80

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Matěj Náprstek, nahradil ho Václav Drchal

82

Hellebrand - Alli a Suchan, to je osvědčená souhra Dynama. Teď ji zakončil poslední jmenovaný střelou do obránce.

82

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Matouš Nikl, nahradil ho Jiří Skalák

83

Alli se protáhl po čáře, uvolnil Ondráška, ten trefil jen obránce. Pak ještě Hellebrand pálil, tečovaná střela končí rohem.

85

Dynamo tlačí dál. Vzhledem k aktuálnímu stavu ve Zlíně by výhra pro Jihočechy znamenala jistotu baráže.

86

Nebyla pálil z ostrého úhlu, Šípoš míč vyrazil na roh.

88

Domácí se ubránili a hned šli dopředu. Ondrášek se k zakončení nedostal.

88
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Lukáš Havel (Č. Budějovice)

89

Domácím se čas krátí, Jablonec logicky nikam moc nespěchá.

90

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Sebastian Nebyla, nahradil ho Tomáš Hübschman

90

Nastavovat se bude pět minut.

90

Drchal šel sám na branku, rozhodčí pustili i jasný ofsajd. Jablonecký útočník gól nedal, pak sudí zvedl praporek.

90

Suchanova tečovaná rána skončila v náruči Fendricha.

90

Šípoš bude posílat dlouhý míč dopředu, kam žene všechny své spoluhráče.

90

Alliho brejk končí v zámezí.

90

Poslední roh pro domácí.

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jan Suchan (Č. Budějovice)

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:2

90

Utkání končí remízou. Všechny branky padly v první půli, kdy nejprve domácí dvěma góly odskočili, ale ještě do půle Jablonec vyrovnal. Jihočeši měli větší touhu po vítězství, ale ve druhé půli nedokázali stav zlomit. Vše tak v boji o záchranu rozhodne až poslední kolo.

19. května 2024 17:00Č. Budějovice-Jablonec 2:2
17. února 2024 15:00Jablonec-Č. Budějovice 5:2
2. září 2023 15:00Č. Budějovice-Jablonec 2:1
23. dubna 2023 16:00Č. Budějovice-Jablonec 5:1
29. října 2022 15:00Jablonec-Č. Budějovice 3:0
13. března 2022 15:00Č. Budějovice-Jablonec 2:0
16. října 2021 16:00Jablonec-Č. Budějovice 2:2
24. dubna 2021 14:00Č. Budějovice-Jablonec 0:2