Fotbalisté Sparty mohou v Boleslavi stvrdit obhajobu mistrovského titulu. Stačí jim k tomu vítězství, nebo jakákoli ztráta Slavie v souběžně hraném utkání na Slovácku.

Boleslav v závěru sezony hraje o čtvrtou příčku, která zaručuje účast ve druhém předkole Konferenční ligy. Před pátým Baníkem má náskok dvou bodů, šesté Slovácko ztrácí tři body.

Do sparťanské sestavy se po trestu vrací Krejčí, Laci a Haraslín. Z ideální sestavy chybí jen zraněný Kairinen. Ten je v Mladé Boleslavi taky, chodí však o berlích. Když ho u stadionu potkávali fanoušci, ochotně se s nimi fotil.

Sparťanští fanoušci obsazují celou protilehlou tribunu, diváky v rudých dresech najdete i na tribuně za bránou i na hlavní tribuně. Před zápasem je tradičně přišel pozdravit kouč Priske, tribuny bouřily.

Karafiát
46. min Júsuf o hráči
26 Kadlec
Kadlec
5 Sakala
Sakala
60. min Kubista o hráči
Žitný
59. min Matějovský o hráči
11 Fulnek
Fulnek
23 Kušej
Kušej
32 Jawo
Jawo
84. min Solomon o hráči
10 Ladra
Ladra
60. min Mareček o hráči

AC Sparta PrahaSparta(3-4-3)

Vindahl
Sörensen
73. min Vitík o hráči
27 Panák
Panák
Krejčí
Preciado
83. min Wiesner o hráči
20 Laci
Laci
73. min Vydra o hráči
Sadílek
32 Ryneš
Ryneš
Birmančevič
83. min Olatunji o hráči
9 Kuchta
Kuchta
Haraslín
65. min Solbakken o hráči

Rozhodčí: Machálek - Hájek, Antoníček

Hráči obou týmů právě nastupují z tunelu na trávník. Domácí v modrém, Sparta zatím v teplákových bundách.

1

Začal první poločas utkání Ml. Boleslav - Sparta

1

Preciado hned v úvodu vybojoval roh pro Spartu.

2

Preciado obstaral i první střelu zápasu, slabým pokusem však minul domácí branku.

3

Kušej u pravé lajny neprošel kolem Krejčího.

4

Krejčí nedovolil odcentroval Ladrovi a odehrál balon do autu.

6

Centr domácí Kušeje hledal Jawa, ale nebyl přesný.

7

Po bloku Panáka získala Boleslav svůj první roh.

8

Sakala rozjásal fanoušky na stadionu. Jenže předčasně. Jeho povedená rána napnula jen boční síť.

9

Brankář Vindahl rozehrává od své branky.

11

Centr Haraslína snadno odvrátil domácí Karafiát.

12

Laci poslal svůj centr přímo do rukavic brankáře Mikulce.

13

Kušej fauloval na půlce Preciada, míč pro Spartu.

13

Laciho pokus zpoza pokutového území minul o nějaký metr růžek boleslavské branky.

15

Jawo s Kušejem si na levém křídle nevyhověli.

17

Boleslav dlouho kombinovala na své polovině, jakmile přešla přes středovou lajnu, o balon přišla.

19

Nadějnou akci Sparty dobře zastavil domácí Karafiát.

20

Po centru hostujícího Sadílka odhlavičkoval míč hlavou Sakala.

20

Jan Kuchta (Sparta) vstřelil gól. Ml. Boleslav - Sparta 0:1
Mikulec ztěží vyrazil už tečovanou střelu Birmančeviče, Preciado následně trefil tyč a Kuchta už z další dorážky poslal pohodlně balon do sítě.

22

Laci poslal ze středu pole malou domů na Vindahla.

23

Jan Kuchta (Sparta) vstřelil gól. Ml. Boleslav - Sparta 0:2
Kuchtovi stačí být na správném místě. Opět zůstal zcela nehlídaný, Mikulec vyrazil střelu Haraslína přímo k němu a sparťanský útočník uklidil míč do prázdné branky. Stál ale na hraně ofsajdu a situace se zkoumá.

25

Branka Sparty platí.

27

Domácí Ladra byl zastaven už na půlce.

28

Rozběhnutého Birmančeviče zastavil domácí Karafiát.

29

Haraslín nevypustil souboj a u rohového praporku vybojoval míč.

30

Ladrův centr byl tak trochu na náhodu. Míč odehrál do bezpečí Krejčí.

31

Lacimu se otevřela cesta, takže se pustil do dlouhého sóla, ale pak ze slibné pozice mířil nepřesně.

33

Po faulu na Preciada nechal rozhodčí Machálek hostům výhodu, Sparta však o míč přišla.

35

Kuchta poslal parádním pasem kupředu Haraslína, ten byl ale příliš osamocen.

35

Jan Kuchta (Sparta) vstřelil gól. Ml. Boleslav - Sparta 0:3
Kuchta si naběhl na pěkný centr Krejčího a v těžké pozici parádně hlavičkoval křížem přes celou bránu.

37

Stadion burácí pokřikem Kuchta - Belmondo. Autor hattricku dnes září proti klubu, jehož majitelem je jeho tchán Josef Dufek.

39

Karafiát zahrál malou domů a Sparta okamžitě atakuje boleslavskou rozehrávku.

40
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Vasil Kušej (Ml. Boleslav)

42

Po centru Krejčího hlavičkoval Preciado a podruhé v utkání trefil brankovou konstrukci, tentokrát břevno.

44

Sakala si naběhl do loktu Kuchty a zůstává otřesený ležet na trávníku.

45

Kušej krásně proskočil kolem Laciho, ale pro Boleslav je z toho pouze roh.

46

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Ondřej Karafiát, nahradil ho Abdalláh Hilál Júsuf

47

Birmančevič se s balonem dostal pod tlakem až do autu.

48

Jawo zpracoval vysoký balon pro Kadlece, jehož střela byla nepřesná.

49

Preciado si narazil s Birmančevičem a hledal před prázdnou brankou Kuchtu, jehož nepustil k dalšímu gólu Suchý.

51

Jan Kuchta (Sparta) vstřelil gól. Ml. Boleslav - Sparta 0:4
Kuchtovi už chybí jen jeden gól, aby se dotáhl na čelo střelecké tabulky. Po další asistenci Krejčího prokázal skvělý klid na balonu, soupeře nechal skluzem projet kolem sebe a poslal míč do prázdné branky.

54

Preciado poslal do pokutového území Birmančeviče, který trochu na sílu hledal znovu Kuchtu, tentokrát obsazeného.

55

Stadion naprosto zaplněný sparťanskými fanoušky hromadně skanduje: Mistři, mistři!

56

Kuchta trefil tyč, ale branka by neplatila, protože stál v ofsajdu.

57

Jawo si obhodil Ryneše, ale dál už neprošel. Roh pro Boleslav.

58

Sparta se teď trochu zatáhla a nechává domácí kombinovat.

59

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Patrik Žitný, nahradil ho Marek Matějovský

60

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Benson Sakala, nahradil ho Vojtěch Kubista

60

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Tomáš Ladra, nahradil ho Daniel Mareček

62

Kuchta v další stoprocentní šanci trefil jen padajícího Mikulce. Tentokrát klid nezachoval, stačilo počkat půl vteřiny a brána by byla prázdná.

63

Po krásné kombinaci Sparty zakončoval levačkou Ryneš, Mikulec vyrazil na roh.

64

Haraslín si navedl balon na střed, ale mířil jen do středu branky.

65

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Lukáš Haraslín, nahradil ho Markus Solbakken

68

Dlouhý pas Krejčího boleslavská obrana odvrátila.

69

Vindahl si poradil se střelou nabíhajícího Marečka. První ohrožení branky Sparty v tomto utkání.

71

Kuchtův lob neměl šanci na úspěch.

72
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ladislav Krejčí (Sparta)

73

Centr Matějovského z trestného kopu vyboxoval brankář Vindahl.

73

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Asger Sörensen, nahradil ho Martin Vitík

73

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Qazim Laci, nahradil ho Patrik Vydra

75

Centr hostujícího Ryneše zablokoval Suchý.

76

Sparťanská obrana udržela pozice před dotírajícím Jawem.

78

Patrik Vydra (Sparta) vstřelil gól. Ml. Boleslav - Sparta 0:5
Vydra dostal od Sadílka zpětnou přihrávku a střelou z první vstřelil svou první ligovou branku.

80

Domácí pořadatelé začínají obestupovat tribuny, aby zabránili fanouškům Sparty v očekávaném vniknutí na plochu, kde se bude slavit zisk titulu.

82

Kušejův centr zablokoval Vydra.

83

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Ángelo Preciado, nahradil ho Tomáš Wiesner

83

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Veljko Birmančevič, nahradil ho Victor Olatunji

84

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Lamin Jawo, nahradil ho John Solomon

85

Boleslav kombinuje na útočné polovině, ale bez střeleckého nebezpečí.

87

Júsuf šel sám na brankáře Vindahla, ten ale neuhnul a vyrazil gólovou střelu hlavou.

89

Tak teď už se k pořadatelům kolem tribun přidali i těžkooděnci.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:5

90

Rozhodčí Machálek nenastavil ani vteřinu, hráči Sparty hned naběhli před tribunu se svými fanoušky a slaví s nimi druhý titul v řadě.