Komunistický primátor řešil telefonní přípojky do bytů, výstavba vázla

Poslední komunistický primátor Zdeněk Hořčík sliboval devadesátiprocentní vybavenost bytů telefonem do roku 2005. Také se například plánovala velkorysá výstavba sto tisíc nových bytů, ale práce stagnovaly. Nebylo to kvůli nedostatku peněz. Dělníci podle dochovaných materiálů místo práce pili pivo.

osobnosti

Anna Šabatová

Ombudsmanka Anna Šabatová se narodila 23. června 1951 v Brně. Je absolventkou Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, v roce 2008 obhájila doktorskou práci na katedře teorie práva právnické fakulty Masarykovy univerzity.

Profil

Václav Klaus

Václav Klaus, který se narodil 19. června 1941, patří do čela skupiny lidí, kteří nesou největší zodpovědnost za současný stav země. Jako jediný z českých politiků se po listopadu 1989 po více než 23 let pohyboval ve vrcholných politických funkcích.

Profil

89 ve společnosti

Dnes Pražany dusí doprava, před revolucí to byla topeniště

V Praze se v roce 1989 protestovalo také za lepší životní prostředí a vznikala řada ekologických hnutí. Stav životního prostředí v Československu byl podle tehdejšího ministra katastrofální. Dobře na tom nebyla ani metropole, kterou dusily dlouhodobé inverze.

Čtenáře před 30 lety lákala beletrie, knihy bývaly žádané podpultovky

Na některé žádané knihy se před třiceti lety stály fronty. Bestselery se prodávaly „pod pultem“ podobně jako pravá svíčková v prodejnách masa a uzenin. Mnoho oblíbených knihkupectví nepřečkalo změny po roce 1989.

30 let svobody