Soutěž

Vyhrajte cestu kolem světa

Na podzim slavíme třicet let svobody a při této příležitosti nabízíme jednomu ze čtenářů, aby listopad oslavil na cestě kolem světa s cestovní kanceláří SEN. Stačí se zúčastnit soutěže, která provází přílohu iDNES.cz 30 let svobody, a mít štěstí při losování.

Před třiceti lety nebylo možné spontánně se vydat kamkoli po světě. Svoboda cestování byla jednou z mnoha, které totalitní režim lidem upíral. Připomeňte si atmosféru roku 1989 v soutěži iDNES.cz. Sestává ze sedmi her, úspěšní hráči každé z nich budou zařazeni do losování o cestu kolem světa. Do losování tak můžete být zařazeni až sedmkrát, účastí ve více hrách zvýšíte svou šanci vyhrát. Soutěž probíhá v srpnu a září, 19. září vylosujeme výherce, který podnikne od 8. do 26. 11. cestu kolem světa s CK SEN. O sedmi divech, které výherce uvidí, se dočtete zde. Úplná pravidla soutěže najdete zde.

Výsledky losování výherce

Soutěž

První kolo / Vítáme

Letiště jsou symbolem spojení se světem. Z toho ruzyňského však za minulého režimu odlétali do ciziny jen nemnozí šťastlivci nebo vyvolení. Živěji tu bylo, jen když přiletěl některý spřátelený potentát.

Zahrát si hru Vítáme
Soutěž

Druhé kolo / Leštíme

Auta byla za minulého režimu v poměru k platům dražší než dnes a navíc nedostatková, čekalo se na ně v „pořadníku zájemců“. Není divu, že pak nejeden majitel svůj vůz až přehnaně opečovával, aby při víkendové vyjížďce s rodinou udělal dojem.

Zahrát si hru Leštíme
Soutěž

Třetí kolo / Úplatky

Za peníze seženete i nedostatkové zboží a služby. Jen je potřeba dobře vědět, komu, kdy a kolik zaplatit. A dlouho neváhat...

Zahrát si hru Úplatky
Soutěž

Čtvrté kolo / (Ne)cestujeme

Dnes je běžné strávit dovolenou u moře, poznávat exotické kouty světa a na víkend zaletět do některé z evropských metropolí. Před třiceti lety bylo dostupných cílů málo, cestování navíc komplikovaly politické a byrokratické překážky jako výjezdní doložky nebo devizové přísliby.

Zahrát si hru (Ne)cestujeme
Soutěž

Páté kolo / Symboly svobody

Každá doba má své symboly, ve svobodnějších časech převažují ty spontánní, v totalitních dobách vnucené.

Zahrát si hru Symboly svobody
Soutěž

Šesté kolo / Metro

Ideologie v časech nesvobody ve velkém pronikala i do pojmenování měst, ulic, náměstí nebo třeba stanic metra.

Zahrát si hru Metro
Soutěž

Sedmé kolo / Cenzura

K létu a dovoleným neodmyslitelně patří i kniha nebo časopisy. Cenzorům za minulého režimu v nich nesmělo uniknout nic, co by rušilo klidný život socialistického člověka.

Zahrát si hru Cenzura