TEST: Flipbelt, netradiční ledvinka, kterou na těle ani neucítíte

aktualizováno 
Kam dát klíče, telefon či něco k snědku, aby to při běhu obtěžovalo co nejméně? V jednoduchosti je krása a Flibpelt právě takové jednoduché řešení nabízí. Je pohodlný tak, že o něm téměř nebudete vědět, přitom se toho do něj vejde překvapivě hodně.

Mobilní telefon na těle sedí skvěle a při běhu se nikde nic nepohupuje. | foto: Filip Marvan, Rungo.cz

Kam s věcmi řeším při každém běhu. Nosím s sebou většinou mobilní telefon, tyčinku na zahnání nejhoršího hladu (raději vyběhnu Sněžku, než běžet hladový), klíče, případně nějaké drobné. Zároveň se všemi možnými způsoby snažím vyhnout tomu, abych nosil běžecký batoh, protože s batohem na zádech se prostě začíná vytrácet pocit volnosti a lehkosti, který mě na běhání tolik baví.

Fotogalerie

Flipbelt mě proto zaujal na první pohled. Jakýsi pás z pružného textilního materiálu je ve skutečnosti jedna velká kapsa (tunel) s několika otvory podél celého obvodu. Když jí naplníte, překlopíte otvory směrem k tělu, aby nic nemělo šanci vypadnout, a můžete vyběhnout. Při správně zvolené velikosti na těle skvěle sedí a díky své pružnosti zároveň drží všechny předměty uvnitř prakticky v nehnutém stavu. Při běhu s větším svazkem klíčů jsem tak konečně přestal vydávat zvuky otřásajícího se oslíka z jedné české pohádky.

Pokud jde o klíče, má Flipbelt ještě jednu příjemnou vlastnost. Uvnitř kapsy je na krátké gumě malá plastová karabina, na kterou je můžete pro všechny případy upevnit. Sice se mi při běhu ani jednou nestalo, že by mi z Flipbeltu cokoliv vypadlo, včetně drobných mincí, ale jistota je jistota.

Elastan

Elastan neboli spandex (jak se mu říká v zámoří) je syntetické vlákno s výraznou elasticitou, přičemž roztažnost může dosahovat v některých případech až osminásobku původní délky vlákna. Vyrábí se z polyuretanu a poprvé ho představila v roce 1959 americká společnost DuPont, která pro něj používá obchodní značku Lycra. 

Materiál flipbeltu je tvořen z kombinace polyesteru a elastanu. Je velmi pružný, prodyšný, ale také promokavý. Vše co si do něj naskládáte, bude po delším běhu propocené. Na jednu stranu je fajn, že materiál dýchá a nepaříte se v něm, na druhou stranu je potřeba myslet na to, že některé věci se vyplatí dávat ještě navíc do sáčku či pouzdra. 

A co se do něho všechno vejde? Zvládnul pojmout můj 4,5“ velký telefon (a zvládnul by pravděpodobně ještě i trochu větší), druhý (menší) telefon, klíče, velkou cereální tyčinku a srolované tenké běžecké tričko. A i s touto náloží se dalo běžet, aniž by mě to nějak omezovalo. Když jsem vyndal tričko, kvůli kterému pás už přeci jen nabral větší objem, celý náklad jsem přestal cítit na těle úplně.

Lidová tvořivost

Jak si vytvořit pouzdro na ruku podobného ražení? Vezměte kvalitní elastickou ponožku (rozhodně to nesmí být stará, vytahaná), ustřihněte jí špičku tak, abyste z ní vytvořili tunel. Ten si pak navlékněte na ruku a zarolujte. Dovnitř můžete schovat drobnosti, tyčinku, klíče nebo i telefon. Čím pevnější ponožka, tím lépe bude držet. Cena je minimální a výsledek poslouží dobře. Opět ale dávejte pozor na propocení.

V nouzi si můžete vytvořit pouzdro na telefon vlastní, z ustřižené ponožky.

S Flipbeltem jsem již naběhal více než 100 kilometrů a musím přiznat, že jsem si ho oblíbil. Líbí se mi, jak vypadá, obzvlášť zářivé barvy mu podle mě sluší. I když je naložený, kolem pasu ho v podstatě necítím a od běhání mě nerozptyluje žádné poskakování či pohupování. Občas to chce sice trochu cviku, prostrčit otvorem větší předmět (mobilní telefon) a menší věci musím někdy chvilku hledat, ale pokud nejste zrovna v závodním nasazení, dá se to přežít.

Cena Flipbeltu je 699 korun, což je trochu víc, než bych čekal. Za tuto cenu se prodávají nejlevnější běžecké batohy, které nejsou vůbec špatné. Na druhou stranu je to cenová relace kvalitních běžeckých ledvinek, ke kterým má Flibpelt nejblíž, a pokud řešíte, kam všechny ty menší věci při běhu poskládat, tohle je varianta, která rozhodně stojí za pozornost.

Autor:

Nejčtenější

Zemřela královna sushi Bára Rektorová, podlehla rakovině

Bára Rektorová

Zakladatelka firmy na sushi a maminka dvou synů Bára Rektorová zemřela 11. srpna v kruhu svých nejbližších, jak na...

Andrea Černá: Jako kůl v plotě nežiju, ale pět dětí už porodit nestihnu

Andrea Černá

Přestože Andrea Černá ztvárnila desítky náročných divadelních rolí, pro národ zůstává hlavně Eliškou ze známého filmu...

Trend bio škodí, říká první dáma českého zemědělství Monika Nebeská

Monika Nebeská

Kdysi jako nezkušená městská holka, která se sama starala o malé dítě, vstoupila mezi ostřílené zemědělce, aby udělala...

Na Pacifické hřebenovce jsem věčně hladověla, vzpomíná Lucie Kutrová

Lucie Kutrová

Do dvaceti se kromě školy zajímala jen o módu a večírky. Neuběhla ani kilometr a nechápala, proč lidé chodí třeba na...

Tři potraviny, kterých se v létě můžete bezstarostně přejídat

Některé potraviny se mohou na vašem letním jídelníčku objevovat často,...

Léto velkému přejídání nepřeje. Obepnuté šaty i tílka okamžitě prozradí každý faldík na břiše, krátké sukně a kraťasy...

Další z rubriky

Zázrak jménem chůze. Díky ní budete zdravější, šťastnější a chytřejší

Ilustrační snímek

Chůze je pro člověka nejpřirozenější fyzickou aktivitou, jejíž blahodárné účinky stále zbytečně podceňujeme. Díky...

OBRAZEM: Místo dětí a partnerů si slavní pořizují domácí mazlíčky

Slavní, kteří si místo dětí pořídili domácího mazlíčka

Známé osobnosti jsou buď zklamané životem, nebo se ještě necítí na to, aby se staly rodiči. Místo dětí si tak často...

Tři potraviny, kterých se v létě můžete bezstarostně přejídat

Některé potraviny se mohou na vašem letním jídelníčku objevovat často,...

Léto velkému přejídání nepřeje. Obepnuté šaty i tílka okamžitě prozradí každý faldík na břiše, krátké sukně a kraťasy...

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz