Shodila jsem 40 kilo, pomohl mi kurz i můj pes

  4:00aktualizováno  4:00
Od školních let jsem byla poněkud baculatější, ale ještě jsem měla dostatek pohybu, tak váha nebyla tak hrozná. Zlom přišel na vysoké škole, kde jsem ze stresu a nepravidelného stravování přibrala na sto kilo. Poslední kapkou byla vážná nemoc. Moje váha se vyšplhala na rekordních 120 kilogramů a já si řekla dost. Pořídila jsem si psa a začala hubnout.

Lucie Kočvarová před hubnutím vážila 120 kilogramů. Nyní má váhu 80 kilo. | foto: Archiv čtenářky

Do maturity jsem si držela váhu pod 80 kg. Pohybu jsem měla dostatek, sport jsem provozovala i závodně.

Poměrně velká změna nastala při studiu na vysoké škole. Je to přeci jen hodně nepravidelný režim, spousta učení, stresy a to u mě vedlo k nepravidelnému stravování. Do konce studia jsem přibrala cca 20 kg, ale z dnešního pohledu to ještě nebylo to nejhorší, co mě mohlo v životě potkat.

O mně

Startovací váha: 120 kg
Konečná váha:  80 kg

Před šesti lety, ze dne na den, přišla závažná nepředvídaná nemoc (nevyléčitelná progresivní choroba napadající nervový systém), která nemá s váhou nic společného, ale vzhledem k tomu, že jsem měla mnoho kil navíc, hodně zdravotních problémů se chybně přisuzovalo i váze. A to mi způsobovalo komplikace v tom, že jsem nevěděla, co mi je. Byl to velký stres a místo toho, abych se snažila s tím něco dělat, tak jsem dělala opak. Skončila jsem na své historicky nejvyšší váze 120 kilogramů.

Pes byl můj zachránce

Velkým impulzem k mému hubnutí byl krásný labrador, kterého jsem si pořídila. Potřebuje totiž spoustu pohybu a přinutí vás jít ven, i když se vám nechce. První rok se psem jsem nic nezhubla, ale taky nic nepřibrala, a pak přišel velký zlom.

Osoba, se kterou jsem chodila větrat mého hafana, a ona svého, mnou začala pohrdat. To byl velký kopanec, který jsem potřebovala.

Začátkem června 2011 jsem se registrovala do Stobklubu s váhou 120 kg a velkou chutí s tím něco udělat. Jako velká výhoda mi přišlo to, že jsem najednou měla spoustu virtuálních a nakonec i živých přátel, kteří bojují za stejnou věc. A se psem jsem začala chodit sama a o to intenzivněji.

Já jsem hubla a ze psa se stal taky krásný svalovec závislý na pohybu. Přece jenom denně přibližně dvě hodiny svižné chůze dělaly divy. Padali jsme oba do vlastních pelíšků, jak podťatí. A ze mě odpadávala másla jedno za druhým.

Za měsíc šest kilo dole

První měsíc jsem ztratila 6 kg, po třech měsících to bylo 15 kg, po pěti měsících 25 kg a konec roku 2011 jsem slavila s minus 30 kg. I Vánoce jsem zvládla na jedničku, na váze bylo v lednu stejné číslo jako v prosinci.

A v této chvíli po mém velkém rozhodnutí mám 40 kilo v nenávratnu pryč. Nejdůležitější v celé věci je to, že už stresy neřeším jídlem. Naučila jsem se je řešit jen pohybem se psem. Jiné cvičení v podstatě nedělám.

Hubněte s odborníky

Chcete i vy zkusit zhubnout natrvalo? Společnost Stop obezitě připravila tříměsíční program, kam se může každý přihlásit, a dokonce vyhrát i zajímavé ceny.

Pomáhat vám budou nejen lidé, kteří již zhubli, ale také odborníci z řad nejlepších českých lékařů a terapeutů.

Více informací a registrace na: www.stobklub.cz

Glykémie, krevní tlak, jaterní testy, kyselina močová i cholesterol mám teď úplně v normě. A co se týká stravování, tak jsem zjistila, že žádné jídlo není zakázané, ale člověk si kolikrát rozmyslí, jestli mu ty "nezdravé" potraviny stojí za to.

V mém jídelníčku jsou spousty různorodých potravin: z masa si můžu dovolit libové jakékoliv - nejenom kuře, ale i libové vepřové, hovězí, jehněčí, krůtí, různé druhy ryb. 

Jím šunku s vysokým procentem svaloviny, sýry klidně i tučnější, jogurty kromě vysloveně smetanových taky jakékoliv, různé druhy luštěnin a velkým kamarádem se mi stal tvaroh a tvarůžky.

Sebekoučink mě naučil hlavně pravidelnosti, a to dokonale. Člověku už ani nepřijde, že pětkrát denně pravidelně jí.

Pokud dodržím svůj režim, nehoní mě chutě. Mně se povedlo odbourat v podstatě všechny sladkosti, protože na ně nemám chuť, a naučila jsem se odmítat nabízené jídlo. Po dvaceti měsících hodnotím na Stobklubu vše pozitivně, změnila jsem sebe a hlavně došlo k přepnutí v hlavě.

V následujících týdnech vám představíme další příběhy lidí, kterým se podařilo zhubnout. Vždy půjde o jiný typ váhového problému.

Autoři:
  • Nejčtenější
Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Příběh Oliny: Vyspala jsem se s kamarádem, nevím co dál

Udělala jsem velkou hloupost, vyspala jsem se se svým nejlepším kamarádem. Bylo to krásné, ale i tak bych byla radši...

Lidé, jezte, neblázněte, nabádá psycholožka a dietoložka Iva Málková

Drželi jste někdy dietu? Stravovali jste se podle nějakého módního trendu? Občas? Často? Na Ivu Málkovou nemáte. Ta...

Gender v pohádkách, divné diety i brčka z papíru. Kde je zdravý rozum?

Nejen v módě existují prapodivné trendy jako ponožky v sandálech. Některé odezní rychle, jiné mají dopad na naše...

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

  • Další z rubriky

Velká prsa jako problém. Veronika si je nechala zmenšit a je šťastná

Když se řekne plastická operace prsou, většina z nás si vybaví zákrok, jehož výsledkem jsou nápadně dmoucí se ňadra....

Premium

Chřipka už brzy zaútočí. Nemoc v Česku vede k úmrtí dvou tisíců lidí ročně

Často se zlehčuje. Chřipka přitom může pěkně zkomplikovat život. Účinnou ochranou podle odborníků je jedině očkování a...

Co dělat, když chcete omezit cukr? Zapomeňte na rohlíky a nezajídejte žal

Energie pro tělo i mozek, rychlý způsob, jak zahnat hlad, ale i záplata na stres, únavu nebo depresi. Cukr hraje v...

Nádory či cukrovka. I tak se může projevit nedostatek vitaminu D

S příchodem podzimu je potřeba konzumovat více vitaminů, protože virózy a chřipky mají toto období nejraději. Pro...

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz