O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

  10:00aktualizováno  10:00
Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly její dvě dcery a třetí půlroční společná. „Držel jsem ji za ruku a slíbil, že se o holky postarám,“ vypráví Mirek, kterému s nepřízní osudu pomohl televizní projekt Mise nový domov.

Miroslavu Tóthovi i jeho snoubence Simoně se rozpadla minulá manželství a oba se vláčeli z jednoho nevydařeného vztahu do druhého. Když se spolu v práci seznámili, zdálo se, že našli jeden druhého a konečně je čeká ta pravá láska.

Fotogalerie

„Simonu jsem poznal v práci, začali jsme spolu chodit, pak jsem se k ní přistěhoval,“ vyprávěl Mirek.

Štěstí dvojice pokračovalo po narození dcery Drahomíry, spokojené byly i starší dcery Nikola (18) a Blanka (10). „Já jsem se Mírovi rozhodla říkat tati, protože můj vlastní táta mě od malička neviděl,“ svěřila se Blanka, o jejímž dalším osudu však musí rozhodnout soud. 

„Nikola je plnoletá, ale bojím se, že přijdu o Blanku, protože bydlíme v provizoriu,“ řekl Mirek.

Den před plánovanou svatbou byla rodina šťastná, všichni se na ten slavnostní den těšili. „Ráno se probudila a řekla: Lásko, dneska je náš den, dneska si ho užijeme. A šla dolů, protože přijel řidič, který ji měl odvézt ke kadeřnici. Sedla si dole na lavičku a povídá: Lásko, mně se nějak špatně dýchá,“ vylíčil Mirek její poslední chvíle. 

Starší dcera přičítala její nepohodu trémě před svatebním obřadem. „Maminko, neboj se, to bude dobrý,“ utěšovala ji a ona jen odpověděla. „Já se vdám, i kdybych se nevdala, vždyť mě znáš.“

Umřela ti maminka

Mirek se nabídl, že dojde pro vodu, ale když se vrátil, ležela na zemi. Pláče pokaždé při té vzpomínce. „Držel jsem ji za ruku a slíbil jsem jí, že se o holky postarám, jak nejlíp umím. Pak pustila mou ruku, zavřela oči a odešla mi navždy,“ popsal smutné chvíle. Příčinou smrti bylo náhlé selhání srdce.

„Probudila jsem se, šla jsem do kuchyně, tam jsem viděla tetu, sedla jsem si k ní na klín a teta mi říká: Blaničko pojď sem, já ti něco řeknu,“ vzpomínala Blanka a ani ona se neubránila slzám. „Umřela ti maminka.“

Mirek i Nikolka se snaží nebrečet. „Všechno je těžší, musím zvládat to, co zvládala mamka, a nechci brečet před Blaničkou, nechci, aby brečela taky,“ uvedla Nikola. Se vzpomínkou se svěřila i Blanka: „Když na mamku vzpomínám, tak se mi vybaví, jak jsme spolu blbly.“

Nový start bez dluhů a v novém domově

Projekt Mise nový domov, který pomáhá lidem žijícím v nevyhovujících podmínkách, přišel jako na zavolanou.

Holky s Mirkem žijí v patře dřevěného domku, v místnostech, které jedna kamna jen stěží vytopí a kde chybí soukromí, nábytek, ale i koupelna a záchod, takže rodina musí chodit do přízemí k dědovi. Parta stavařů v čele s Pepinem a povzbuzována moderátorkou Terezou se ujala přestavby.

Mirek s dcerami si mezitím užívali dovolenou, Nikole navíc televize zařídila opravu předního zubu, který si vyrazila po pádu z koně, a Mirkovi domluvila sbírku na jeho dluhy. Jeho dluh, který narostl do výše 650 tisíc, totiž mohl zmařit získání Blanky do péče. „V manželství jsme si vzali půjčku 300 tisíc, a když jsem se rozváděl, dluh přešel na mě a neměl jsem na splátky, tak narostl,“ vysvětlil u soudu. 

Soud naštěstí dopadl dobře, a tak se mohla kompletní rodina po týdnu vrátit i s Blankou a bez dluhů do nového bytu a začít nový život.

„V kuchyni mě nejvíc zaujal sporák. Jsem vyučenej řezník, strašně rád vařím,“ rozplýval se Mirek. Všechny pak dojala fotokoláž ze snímků pořízených den před plánovanou svatbou, na kterých jsou všichni šťastní i se Simonou.

Nikola i Blanka doma našly každá svůj pokoj a soukromí má teď i Mirek s malou Drahuškou. „Slíbil jsem Simče, že se o holky postarám, a díky Misi nový domov jsem, myslím, ten slib splnil,“ uvažoval na závěr pořadu spokojený táta.

Autor:

Nejčtenější

Potravinová pyramida je omyl moderní výživy, říká Margit Slimáková

Margit Slimáková, výživová specialistka

Studium farmacie úspěšně dokončila, ale už na škole byla rozhodnutá, že pro farmaceutický průmysl pracovat nebude. Víc...

Radši se budu trápit, ale budu s ní, řekl Marian po Výměně manželek

Marie (34) žije s rodinou v Libochovicích.

Marian (31) je sice s Marií (34) zasnoubený, ale o budoucnosti vztahu před televizní Výměnou manželek pochyboval....

Pořádek přerostl v teror. Sbal holku a uteč, radila vyměněná manželka

Patrik svou ženu Veroniku miluje, ale pořádek v bytě ještě víc.

Šestadvacetiletý sanitář Patrik je tak posedlý pořádkem, že diváci reality show Výměna manželek mohli u televize snad i...

Příběh Patrika: Žena opustila mne i dceru, ale stejně se stále vrací

Ilustrační snímek

Dva roky moje manželka udržovala milenecký vztah s jiným mužem. Když to na ni prasklo, rozhodla se pro něj. Bez...

Manuál, jak se co nejrychleji zbavit nachlazení

Ilustrační fotografie

Když zakročíte včas, můžete nejenom zmírnit průběh nachlazení, ale i podstatně zkrátit dobu, kdy vám je špatně. Co...

Další z rubriky

Matka pila, otčím je mlátil. Roman se ujal sourozenců a dal jim domov

Roman si vzal sourozence do vlastní péče.

Když byl Romanovi rok, jeho rodiče se rozvedli. O pět let později si máma našla přítele a narodili se další tři...

Pořádek přerostl v teror. Sbal holku a uteč, radila vyměněná manželka

Patrik svou ženu Veroniku miluje, ale pořádek v bytě ještě víc.

Šestadvacetiletý sanitář Patrik je tak posedlý pořádkem, že diváci reality show Výměna manželek mohli u televize snad i...

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Ilustrační snímek

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový lepší. Bilancujeme, plánujeme a někteří...

Najdete na iDNES.cz