Slavia nezískala žádnou trofej, v lize zaostala za Spartou, s kterou nezvládla ani čtvrtfinále poháru, přestože v něm vedla 2:0.

Mladá Boleslav touží udržet čtvrtou příčku a tím si zajistit účast v předkole Konferenční ligy. K tomu potřebuje uhrát stejný výsledek jako Baník proti Slovácku. Když ten vyhraje, musí vyhrát i Boleslav atd.

Mladá Boleslav před týdnem doma podlehla Spartě 0:5. Na Slavii bude chtít ukázat mnohem lepší tvář.

Před začátkem zápasu dojemná vzpomínka na vynikajícího herce Jana Kačera, fanouška Slavie, který v pátek zemřel.

o hráči
83. min Tecl o hráči
19 Oscar
Oscar
o hráči
Ševčík
o hráči
71. min Zafeiris o hráči
33 Zmrzlý
Zmrzlý
o hráči
71. min Diouf o hráči
13 Chytil
Chytil
o hráči
62. min van Buren o hráči
Jurečka
o hráči
Jurásek
o hráči
62. min Provod o hráči

o hráči
61. min Fulnek o hráči
5 Sakala
Sakala
o hráči
Žitný
o hráči
85. min Solomon o hráči
Vaníček
o hráči
46. min Jawo o hráči
Mareček
o hráči
61. min Matějovský o hráči
9 Júsuf
Júsuf
o hráči
23 Kušej
Kušej
o hráči
61. min Fila o hráči

Rozhodčí: Radina - Paták, Pochylý
Počet diváků: 16 718

1

Začal první poločas utkání Slavia - Ml. Boleslav

1

Žitný se pokusil na vzdálenost zhruba poloviny hřiště rozběhnout Kušeje, k míči měl ale blíž domácí brankář Mandous.

1

Druhá kolmice na Vaníčka už byla daleko nebezpečnější, až v pokutovém území boleslavského hráče povalil Ogbu.

2

První střelu má na kontě domácí Jurečka, stále ještě zájemce o korunu krále ligových střelců. Vypálil do středu branky, kde číhal Trmal.

4

Hřiště je zahalené do dýmu, tak se musí chvilku počkat, než se začne zase hrát.

5

Dým je především nad brankou a pokutovým územím Slavie, takže se rozhodčí běží zeptat gólmana sešívaných Mandouse, zda je v klidu a může se hrát. Mandous, zdá se, souhlasí.

7

Holeš s Juráskem zvolili útok středem hřiště, kde bylo ale přelidněno. Hosté jejich pokus o průnik do vápna v klidu odrazili.

9

Kostka na boleslavské polovině tvrdě podrazil Zmrzlého.

10

Slavia je aktivní, chybí jí však přesnost.

12

Jurásek hlavičkoval vedle boleslavské branky, navíc z ofsajdu.

14

Jurečku o velký kus minul nákop za boleslavskou obranu.

16
Důležité

Jurečka na ofsajdové hraně neomylně uklízí do sítě Juráskův krásný centr z levého křídla. Musíme si počkat, zda Slavia půjde do vedení, zatím je v akci VAR.

16

Václav Jurečka (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Ml. Boleslav 1:0

18

Situace se nadále zkoumá, což může Jurečkovi vzít radost.

20

Stále ještě nemáme jasno.

20

Na trávník mezitím začíná pršet, což pro hráče taky není příjemné.

21

Gól platí, může se rozehrát.

22

Teď už Eden bičuje skutečně hustý liják, diváci ze spodních řad rychle hledají zastřešená místa.

24

Sakalovi se povedlo odvrátit Douděrův rohový kop.

26

Douděra dal Jurečkovi přesnou přihrávku proti placírce a autor prvního gólu zápasu opět ohrozil Trmala. Ten na brankové čáře chytá.

27

Ondřej Zmrzlý (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Ml. Boleslav 2:0
Útok Slavie je nesmírně variabilní. Nyní si na křídlo seběhl Chytil, na malé vápno poslal přesný centr a Zmrzlý zvyšuje. Bráněný Kostkou byl víceméně jen symbolicky.

29
Důležité

Juráskova bomba trefila skluzujícího Krále! Jinak to mohlo být hned 3:0.

31

Je evidentní, že hosté musí posbírat motivaci do zbytku prvního poločasu. Jejich hra je toporná, pomalá.

33

Osamocený Mareček proti přesile obránců v sešívaném neměl moc šancí doběhnout míč.

34
Důležité

Chytil přiklepl míč Juráskovi, ten ze stoje střílel po zemi ne tak důrazně, aby Trmala zaskočil.

36

Ogbu se dostal do nevýhodné pozice v hlavičkovém souboji s Júsufem, který mu rukou pořádně naložil.

38
Důležité

Jurečka se po Ševčíkově parádní přihrávce pokusil v rychlosti zakončit podél Trmala, míč ale netrefil přesně. Navíc trochu ztratil rovnováhu.

40

Suchomel doplnil Marečkovu akci, v rychlosti se přiřítil do pokutového území a jen zásluhou Zmrzlého obětavého skoku na zem neměl Mandous v brance domácích velké starosti.

42

Hosté ubránili křídelní útok Slavie, což vyřešil útočným faulem Douděra. Jako utržený vagon dojel po trávníku až do kotníků jednoho z boleslavských hráčů. Je dost s podivem, že nevidí ani kartu.

44

Ještě je v akci VAR, možná se Douděrův nesmyslně ostrý faul prohlíží.

44

Tak i kdyby prohlížel, nic se nenašlo. Hraje se dál.

45

Vaníčkův slabý útočný pokus ztroskotal na obraně Slavie na hranici pokutového území.

45

Hosté ještě kopali roh, k ničemu nebezpečnému se však nedostali.

45

Nastavuje se šest minut.

45

Oscar dobře vytáhl míč z poloviny domácích. Rychlonohý Douděra centrem z pravého křídla vybojoval roh.

45

Hosté váhali s přechodem do útoku, domácí se dokázali rychle vrátit pod míč.

45

Tím také boleslavská aktivita skončila.

45

Jurečka zaměstnal boleslavského obránce Krále. U rohového praporku ho donutil zahrát do zámezí.

45

Domácí se pokusili propálit boleslavskou obranu, nepovedlo se to, hosté všechny pokusy zablokovali.

45

Rychle skončil boleslavský pokus o kontr. Vepředu byl osamocený Vaníček, k němuž se balon navíc vůbec nedostal. Domácí na polovině hřiště přihrávku na Vaníčka ubránili.

45

Holeš zabojoval, zdánlivě ztracený balon dostihl ještě na hřišti a po jeho centru je zde další roh.

45

Juráskova nepřesná střela zřejmě udělá tečku za první půlí.

Důležité

Než se pořádně rozběhne druhá půle, řekněme si, že v souběžně hraném duelu v Ostravě vede Baník nad Slováckem už 4:0 a navíc hosté hrají o deseti. Vypadá to, že boj o umístění na čele tabulky je tedy rozhodnutý.

46

Za vedoucím trojlístkem v pořadí Sparta, Slavia a Plzeň směřuje za čtvrtým místem Baník, Boleslavi zůstane 5. příčka a boj o evropské poháry s Hradcem Králové.

48

Vědět o sobě dal střídající Jawo, naběhl si do ofsajdu.

50
Důležité

Jurečka poslal přihrávku do oblasti penaltového puntíku, dva hosté nedokázali odkopnout míč ani ho odrazit skluzem a Chytil mohl zblízka dorážet. Trmal ho vychytal.

51

Douděra zahrál rohový kop po zemi na Juráska, jehož táhlá rána těsně nad trávníkem neproletěla pokutovým územím.

51
Důležité

Odraženého míče se ujal dravý Ševčík, střílenou přihrávku dokázali hosté na malém vápně zachytit.

53

Slávistický ťukes končí pádem jednoho z domácích borců v pokutovém území.

54

Chytil zblízka zakončoval vedle. Bylo to s Královou tečí, takže domácí rozehrají další roh.

57

Král se u obranného zákroku zranil, musel na ošetření za postranní lajnu. Už je zpět.

58
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Marek Suchý (Ml. Boleslav)
Suchý rukou zastavil unikajícího Jurečku, který by zřejmě postupoval sám na brankáře.

59

Oscar si křikl, aby mu dva nabíhající spoluhráči nechali míč, který pak z plného běhu napálil na Trmala. Ten střelu po zemi nadvakrát chytá.

61
Střídání

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Vasil Kušej, nahradil ho Lukáš Fila

61
Střídání

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Daniel Mareček, nahradil ho Marek Matějovský

61
Střídání

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Martin Suchomel, nahradil ho Jakub Fulnek

64

Slavia hraje s obrovskou chutí. I když Zmrzlý v pokutovém území soupeře ztratil míč, dotíral na Sakalu tak, že ho donutil k odkopu za branku.

66
Důležité

Provodovu svižnou přízemní střelu k tyči kryje Trmal díky tomu, že se našponoval jak to jen šlo.

70

Slavia nepřestává útočit a soupeř má v obraně plné ruce práce.

71
Střídání

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Ondřej Zmrzlý, nahradil ho El Hadji Malick Diouf

71
Střídání

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Petr Ševčík, nahradil ho Christos Zafeiris

73

Van Buren přenesl hru na Douděru, jehož střelu z ostrého úhlu vyráží na bližší tyči Trmal.

78
Důležité

Zase situace, která potřebuje zkoumání. Jurečka zůstal úplně sám za obranou hostí, převzal si přihrávku a zavěsil pod břevno.

78

Václav Jurečka (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Ml. Boleslav 3:0

80

Z pohledu z tribuny se jednalo o jednoznačný ofsajd, ale to jsem si myslel už při prvním gólu Slavie a byl uznán.

80
Důležité

A gól opravdu platí. Tak pohled prostým lidským okem klamal, zdálo se, že šlo nejméně o metrový ofsajd.

83
Střídání

Střídání Slavia: ze hřiště odešel David Douděra, nahradil ho Stanislav Tecl

84

Fanoušci domácích neustávají ve zpěvu chorálu na počest Stanislava Tecla, jehož nástup na trávník je poslední velkou událostí pro Slavii v této ligové sezoně.

85
Střídání

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Patrik Žitný, nahradil ho John Solomon

85

Počet diváků 16 718 (86 % z kapacity 19 370)

88

Boleslavský rohový kop vyústil jenom ve Fulnekovu nepřesnou střelu z velké dálky.

89

Christos Zafeiris (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Ml. Boleslav 4:0
Krásný moment v podání Zafeirise. Individuálně prošel mezi boleslavskými zadáky, spoluhráči mu uhýbali z cesty, aby ho nechali běžet, a střídající Zafeiris svoje sólo korunuje přesným zakončením.

90

Nastavovat se budou dvě minuty.

90

Rychlý kombinační útok Slavie zakončuje van Buren ranou nad.

90

Jawovu průnikovou přihrávku zastavila obrana sešívaných.

90

Ogbu ukopl míč před sbíhajícím Solomonem.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 4:0

90

Je dobojováno, Slavia končí druhá a Mladá Boleslav pátá, což znamená, že svěřenci trenéra Holoubka nastoupí v pátek v duelu o Evropu proti Hradci Králové.

90

Dva Jurečkovy góly znamenají, že se útočník Slavie stane králem ligových střelců. Co na tom, že obě branky dal zřejmě z ofsajdu, VAR měl podle informací z přenosu O2 TV technické problémy.