Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Dobrý večer u sledování přenosu ze zápasu mezi fotbalisty Slavie a Mladé Boleslavi. Průběh utkání vám přinášíme v podrobné on-line reportáži.

Pokud dnes hosté v Edenu zvítězí, přinejmenším do pondělí se dostanou na první místo ligy před Spartu. Ta po víkendu zamíří do Plzně.

Domácí se zato budou snažit vymanit ze středu tabulky. Zatím jim patří desátá příčka. Domácí útočníci to ale budou mít těžké, Boleslav ve čtyřech zápasech inkasovala jediný gól.

V sešívaném dresu se dnes nepředstaví marodi Cicman a Hloušek. Gólman Hanuš doléčil svalové zranění a bude připraven alespoň na lavičce.

Sestavy a rozestavení

SK Slavia PrahaSlavia(4-4-2)

Čontofalský
o hráči
Nitrianský
o hráči
Kaufman
o hráči
Hubáček
o hráči
23 Hurka
Hurka
o hráči
8 Janda
Janda
o hráči
70. min Milutinovič o hráči
Jarolím
o hráči
14 Petrák
Petrák
o hráči
11 Koreš
Koreš
o hráči
7 Vlček
Vlček
o hráči
61. min Trubila o hráči
Pospěch
o hráči

FK Mladá BoleslavMl. Boleslav(4-3-3)

27 Miller
Miller
o hráči
20 Kysela
Kysela
o hráči
4 Rolko
Rolko
o hráči
Janíček
o hráči
80. min Procházka o hráči
25 Šírl
Šírl
o hráči
74. min Řezníček o hráči
30 Wojnar
Wojnar
o hráči
74. min Štohanzl o hráči
11 Kúdela
Kúdela
o hráči
33 Opiela
Opiela
o hráči
Chramosta
o hráči
9 Bulut
Bulut
o hráči
10 Kulič
Kulič
o hráči

Rozhodčí: Královec - Zlámal, Ubias
Počet diváků: 7 158

Na ploše stadionu se ve středovém kruhu loučí legendární brankář Martin Vaniak. Je obklopen žáčky a z očí mu tečou slzy. Na velkoplošné obrazovce běží sestřih hvězdných chvil jeho kariéry ve Slavii.

Boleslavi se proti červenobílým nedaří. V posledních sedmi letech slavila vítězství nad Slavií pouze dvakrát. Jednou však v minulé sezóně, kdy Slavii doma porazili 3:1.

Do Edenu se dnes po vypršení disciplinárního trestu vrací slávističtí fandové v roli domácích. Za zavřenými dresy nicméně Slavia zvítězila ve všech třech utkáních. Zato v letošním prvním kole, kdy se sešívaní v Edenu představili jako hosté, museli skousnout porážku 0:2 s Bohemians 1905.

Martin Vaniak, oblečený do svého brankářského dresu, si zatím užívá svou poslední děkovačku před kotlem domácích fanoušků.

"Chceme navázat na předchozí výkony," uvedl trenér hostů Miroslav Koubek. "Bude to však těžké, Slavia potřebuje bodovat." Jeho protějšek Michal Petrouš odpovídá: "Soupeř je ve formě, ale věřím, že naši fanoušci půjdou domů spokojení."

Oba týmy už stojí na hrací ploše a sledují Vaniaka, který přebírá poslední dary, mimo jiné dort ve tvaru dresu s jeho číslem. Bývalé opoře Slavie gratulují i majitel klubu Řebíček či věrná příznivkyně Ziková.

1

Začal první poločas utkání Slavia - Ml. Boleslav
Výkop obstarali hostující hráči.

2

První akci zápasu táhla po levém křídle Slavia, ale Vlčkův centr Jandu přeletěl a míří do zámezí.

2

Koreš vystihl Janíčkovu rozehrávku, potáhl míč po křídle, ale po zemi neodcentroval přesně.

3

O reakci se pokoušel Chramosta, jeho prostrčení však bylo pro Buluta dlouhé a s míčem se tak může seznámit Čontofalský.

4

Znovu musel slávistický brankář vyběhnout, tentokrát však mnohem rychleji na Rolkův dlouhý nákop. I tentokrát byl úspěšný.

5

Jarolím s Jandou vydřeli balón uprostřed hřiště a po faulu na druhého jmenovaného budou domácí zahrávat nadějnou standardku.

6
Důležité

Hurkův centr sice nikoho ze spoluhráčů nenašel, k vrácenému míči měl nejblíže Janda, ale sám na malém vápně minul míč. Kope se první roh.

7

Miller vyboxoval Hurkův centr na aut, Kaufman se po vlastním vhazování dostal k ráně z levého křídla, ale těsně minul. Miller však měl jeho pokus pod kontrolou.

8

Nejprve neprošla do boleslavského vápna Jandova střela, pak si ale na Nitrianského centr naskočil Vlček a míč letí těsně vedle.

10

Otěže hry na chvíli převzala Mladá Boleslav, ale žádnou šanci si nevypracovala. Čontofalský stáhl centr a založil brejk, který končí Rolkovým faulem na Vlčka.

11

Ani tento Hurkův centr nebyl přesný, všechny nabíhající hráče přeletěl.

13

Hra se trochu uklidnila, poslední náznak akce obstaral Kysela. Jeho centr odhlavičkoval dobře postavený Hubáček.

14
Góly

Štěpán Koreš (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Ml. Boleslav 1:0
Sešívaní jdou do vedení! Petrák parádní kolmicí vysunul Koreše, který si odstavil Kalinu a přehodil vyběhnuvšího Millera.

16

Domácí se dopředu tlačí dál, zastavila je však nepřesná Hubáčkova rozehrávka do křídla.

18

Slavia se v posledních desítkách vteřin zatáhla, boleslavským atakům se brání bez potíží. Míč se nejčastěji pohybuje kolem půlící čáry.

19

Dopředu se vydal Nitrianský, odcentroval však pouze do citlivých partií Opiely.

20

Tohle už bylo lepší. Nitrianský našel na zadní tyči v obtížné pozici Koreše, který hlavou mířil mimo.

21

Pražští veteráni bojují. Jarolím navzdory svému vzrůstu odhlavičkoval míč ze šestnáctky a vzápětí šel Vlček při napadání na polovině hřiště do skluzu.

22

Na zemi se svíjí Janda. Odehrál před Šírlem míč a boleslavský obránce ho poté nechtěně zasáhl do obličeje.

23

Krásnou kombinační akcí si domácí vypracovali náznak šance. Kdyby Vlček dosáhl na trochu delší Pospěchovu přihrávku, mohl jít sám na branku. Pak se sice dostal k centru, ten ale boleslavská defenziva odvrátila.

24

Na polovině hřiště srazil Kaufman Buluta a mohlo se i žlutit, sudí Královec se však spokojil s domluvou.

25

Kostrbatá akce hostů. Bulut hledal na vápně Opielu, který padá a dožaduje se faulu. Petrák se však neprovinil, hraje se dál.

26

I Boleslavští si připisují první roh, rovněž jalový. A vzápětí druhý, Kuličův střílený centr byl sražen do zámezí.

27

Ani tenhle kop nebezpečí nepřinesl, zato nepříjemný Wojnarův centr vzápětí likviduje před nejistě vybíhajícím Čontofalským až Kaufman.

29

Na druhé straně vyrazil za nadějnou uličkou Vlček, Miller ale míč napodruhé skryl v náručí. Původně šel totiž do balónu klasickým skluzem, nohama napřed.

30

Bulut na pravém křídle nádherně obelstil Hurku, přihrál Kyselovi, ale jeho centr tísněný Kulič ideálně netrefil. Kope se od domácí branky.

32
Důležité

První střela Boleslavských. Na pravém křídle si míč vybojoval Kysela a Wojnar z malého vápna hlavičkuje jen do náruče slávistického gólmana.

34

Tvůrce boleslavské hry Opiela pláchl Jarolímovi a slávistický kapitán ho podkopl. Na Kuličův centr z trestného kopu vyskočil nejvýš Rolko, jeho hlavičku si ale pod břevnem elegantně našel Čontofalský.

36

Další akce z Opielovy dílny, k jeho křížnému centru tentokrát Kysela nedoběhl. Hosté si ale v posledních minutách vypracovali převahu.

37

Pro Jandův centr zprava si bez potíží došel Miller.

38

Rychlý Vlček vybojoval roh na Rolkovi, centrovaný míč od praporku odvrací právě boleslavský dlouhán.

39

Dvěma hlavičkami v řadě ubránil Hubáček Buluta a Jarolím napálil míč naslepo dopředu. Tam si však Pospěch skvěle pokryl míč před Rolkem a vymodlil si faul.

40

Dnešní klasika - nepřesný Hurkův centr. Mnohem nadějněji vypadala následná akce Vlčka podél pravé lajny, za jeho centrem se ale Pospěch dral příliš důrazně a rozhodčí mu píská faul.

42

Další Vlčkův centr z pravého křídla likviduje vlasatý stoper Rolko.

43

Janíček odehrál míč na roh. Koreš ale balón na nikoho v červenobílém nenasměroval.

44

Hosté se před přestávkou usadili na útočné polovině a Kuličův průnik na poslední chvíli likviduje Kaufman.

45

A Vlček mohl jít podruhé sám na Millera! Roh Boleslavi přinesl jen brejk, ale Pospěchův pas mířil trochu moc do křídla. Vlček sice doběhl až do vápna, tam si však mezi vracejícími se soupeři prostor ke střele nenašel.

45
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Zbyněk Pospěch (Slavia)
Už v nastavení opět tvrdě fauloval Pospěch, který na polovině hřiště podkopl Buluta.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slavia - Ml. Boleslav

46
Důležité

Obrovská hrubka Kaufmana! Slávistický stoper nedokázal odkopnout míč, do vápna vletěl Bulut a upadl. Penalta se nepískala, jenže Boleslav mohl vzápětí rozradostnit Chramosta, který pohotově mířil mimo horní roh brány.

48

Hřiště opouští Bulut a drží se za hlavu. Zřejmě ho zasáhl Čontofalský při vyběhnutí.

49

Rolko odkopává před slávistickými forvardy pouze do autu, předtím zaváhal boleslavský bek Šírl.

50

Slávisté brání tvrdě, velmi dobře krátce po sobě zasáhli Petrák s Jarolímem. Jenže Nitrianský už to s důrazem přehnal - srazil Buluta.

51

Trestný kop převzal volný Chramosta, včas k němu však přistoupil Hurka a odkopl na roh. Kuličův centr poté jistě sbírá Čontofalský.

53

Rychlá akce Slavie vpřed a Nitrianského rána na bližší tyč. Jenže nešlo o žádný problém pro Millera, boleslavský brankář byl u slabé přízemní rány včas.

55

Hosté si vířivým nabíháním vypracovali náznak šance. Přihrávka Opiely na Šírla však byla o pár centimetrů delší, než by hosté potřebovali.

56

Na Kuličův centr z přímého kopu nabíhal chumel hráčů v modrém a nikdo jej nezasáhl. A co víc, asistent rozhodčího signalizuje ofsajd.

57
Důležité

Nenápadná Kuličova akce mohla přinést vyrovnání. Našel na penaltě Chramostu, který však míč špatně trefil a z výtečné pozice přestřelil.

58

Další rána tentokrát míří do branky. Čontofalský však Opielův pokus ukryl v náručí.

60

Domácí reagují na převahu Středočechů vysunutým presinkem. Dopředu tedy vyrazil Kulič, odcentroval přes Kaufmana, ale Čontofalský chytá.

61
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Marek Kulič (Ml. Boleslav)

61
Střídání

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Stanislav Vlček, nahradil ho Vitalij Trubila

62

Pospěch předskočil Šírla, ovšem pak bídně přihrál zpátky. Může si oddechnout, že ostatní slávisté jeho chybu napravili a sebrali Bulutovi balón.

63

Teď ale Pospěch zapracoval v obraně bezvadně, když odhlavičkoval Kuličův centr z rohu.

64

Počet diváků 7 158 (37 % z kapacity 19 370)

65

Boleslavský štírek Chramosta vtipně vysouval Buluta. Australskému útočníkovi však šanci sebral Kaufman, když Chramostovu přihrávku vystihl.

66

Na levém křídle krásně poslal Janda vpřed Trubilu, běloruský záložník ale v souboji s Janíčkem neuspěl. Boleslavští budou dokonce vhazovat.

67

Trubilou zahrávaný roh přinesl pouze brejk hostů. Důrazným odkopem před Wojnarem jejich protiútok přeťal Hurka.

68
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Lukáš Opiela (Ml. Boleslav)

68

Hezká akce po ose Pospěch - Jarolím - Koreš končí nepřesným centrem posledně jmenovaného.

69

U zrodu boleslavského útoku stála ztráta míče v podání Nitrianského, na konci roh po Kyselově snaze o centr. Ani tentokrát nebyli hosté v šestnáctce úspěšní.

70
Střídání

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Petr Janda, nahradil ho Zoran Milutinovič

71
Důležité

Slávističtí fandové se teď museli třást. Nejdřív se o vyloženou šanci sám před brankářem připravil Bulut špatným zpracováním, pak po nejistém vyběhnutí Čontofalského nepropasíroval míč do branky Chramosta.

72

Domácí se opravdu hodně zatáhli, zatím však úspěšně. Proti Kúdelově ráně dobře vystoupil Hubáček a odrazil ji do autu.

73

Teď sice Hubáček nedoskočil na Kúdelův oblouček, ale Čontofalský byl u míče dřív než všichni tři boleslavští forvardi. Všichni tři ovšem stáli v postavení mimo hru, za míčem ani pílit nemuseli.

74
Střídání

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Radek Šírl, nahradil ho Jakub Řezníček

74
Střídání

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Petr Wojnar, nahradil ho Jan Štohanzl

75

Kaufman nadvakrát nepustil k míči Buluta. Následně si vybojoval přímý kop po faulu Petráka Opiela.

76

Ani tenhle Kuličův centr slávistická obrana k nikomu v modrém nepropustila.

77

Nový muž Řezníček dobře prodloužil nákop přes Hubáčka, ale Chramosta nestihl míč kvalitně nacentrovat. Balón se od mladého útočníka spíš jen odrazil.

78

V dalším souboji Řezníčka s Hubáčkem uspěl domácí stoper, který soupeře zastavil skluzem. Kope se roh.

79
Góly

Zbyněk Pospěch (Slavia) vstřelil vlastní gól. Slavia - Ml. Boleslav 1:1
Boleslavský roh nakonec gól přinesl. Hosté ho rozehráli nakrátko, Kulič odcentroval a milimetry před Čontofalským zamířil do vlastní branky Pospěch. Buď si Čontofalský nekřikl, ale vzhledem k tomku, jak se vzteká a kope do tyče, šlo asi spíš o zkrat útočníka červenobílých.

80
Střídání

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Tomáš Janíček, nahradil ho Václav Procházka

81

Nitrianský se nadechl k sólu, posunul na Trubilu, ten však míč až na volného Koreše nepřenesl.

82

Opět pěkný Nitrianského centr a Pospěchův faul. Smolař v sešívaném dresu téměř láskyplně objal Procházku.

83

Hosté rychle rozehráli volný kop a před Čontofalským byl bulut sám. Jenže se nekopalo z místa přestupku a sudí tedy rozehrávku vrací. Středočechy to mrzet nemusí, Bulut na centr beztak nedoskočil.

85

Mladíci Koreš s Petrákem si narážečkou šanci nevybojovali. Slavia se nicméně snaží zvrátit utkání zpět an svou stranu.

87
Důležité

Štohanzlův centr přinesl hodně nebezpečný závar před Čontofalským, který míč nedůrazně vyboxoval. Řezníček se však ke střele neobtočil a ani nikdo z jeho spoluhráčů z hranice malého vápna nezakončil.

88

I teď Čontofalskému vypadl centr z rukavic, jenže slovenský brankář byl faulován Řezníčkem.

89
Důležité

Boleslav se rve o vítězství. Silák Řezníček odrazil Kaufmana a nacentroval na volného Buluta. Ten však musel na malém vápně do skluzu a branku tedy z několika metrů o hodně míjí.

90

Trubilovi ošklivě nesedl centr, ale další útočný vpád Řezníčka zastavil pomezní - ofsajd.

90

Další míč do slávistické šestnáctky kroutí Štohanzl, Čontofalského vyběhnutí bylo tentokrát na jedničku.

90

V podobné, i když mnohem těžší situaci jako Bulut s Řezníčkem se ocitli Trubila. Tomu krásně na zadní ytč nacentroval Koreš, ale domácí záložník nedokázal nasměrovat svůj halfvolej do branky.

90

Děkujeme za pozornost a přejeme hezký večer.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:1

Vzájemné zápasy

26. května 2024 16:00Slavia-Ml. Boleslav 4:0
10. prosince 2023 18:00Slavia-Ml. Boleslav 2:0
13. srpna 2023 15:00Ml. Boleslav-Slavia 0:1
9. dubna 2023 16:00Ml. Boleslav-Slavia 1:1
16. října 2022 19:00Slavia-Ml. Boleslav 2:1
12. prosince 2021 15:00Slavia-Ml. Boleslav 2:0
14. srpna 2021 16:00Ml. Boleslav-Slavia 0:2
14. března 2021 18:30Ml. Boleslav-Slavia 0:3
8. listopadu 2020 16:00Slavia-Ml. Boleslav 1:0
26. května 2020 20:00Ml. Boleslav-Slavia 0:1
28. září 2019 19:00Slavia-Ml. Boleslav 1:0
8. prosince 2018 17:00Slavia-Ml. Boleslav 3:2
10. srpna 2018 18:30Ml. Boleslav-Slavia 0:1
3. března 2018 18:00Ml. Boleslav-Slavia 0:3
27. srpna 2017 16:30Slavia-Ml. Boleslav 4:0
20. května 2017 17:00Ml. Boleslav-Slavia 1:2
26. listopadu 2016 15:00Slavia-Ml. Boleslav 2:1
5. března 2016 18:00Ml. Boleslav-Slavia 2:1
12. září 2015 20:15Slavia-Ml. Boleslav 1:1
13. března 2015 20:15Slavia-Ml. Boleslav 3:4
30. srpna 2014 20:15Ml. Boleslav-Slavia 2:1
31. března 2014 18:00Ml. Boleslav-Slavia 3:1
14. září 2013 20:15Slavia-Ml. Boleslav 0:4
3. března 2013 18:05Slavia-Ml. Boleslav 1:1
18. srpna 2012 18:20Ml. Boleslav-Slavia 1:0
4. března 2012 17:00Ml. Boleslav-Slavia 3:2
26. srpna 2011 20:15Slavia-Ml. Boleslav 1:1
20. listopadu 2010 18:20Ml. Boleslav-Slavia 3:1
31. července 2010 16:00Slavia-Ml. Boleslav 1:0
15. května 2010 17:30Ml. Boleslav-Slavia 0:1
25. července 2009 18:15Slavia-Ml. Boleslav 1:1
27. dubna 2009 19:00Slavia-Ml. Boleslav 3:3
27. října 2008 17:15Ml. Boleslav-Slavia 0:0
10. května 2008 15:00Ml. Boleslav-Slavia 0:2
2. prosince 2007 20:15Slavia-Ml. Boleslav 1:1
10. května 2007 17:15Slavia-Ml. Boleslav 1:1
29. října 2006 20:15Ml. Boleslav-Slavia 1:3
27. března 2006 16:40Ml. Boleslav-Slavia 4:1
3. října 2005 16:40Slavia-Ml. Boleslav 2:1
14. března 2005 16:40Slavia-Ml. Boleslav 2:2
11. září 2004 14:25Ml. Boleslav-Slavia 1:1