Čtvrtek 28. září 2023, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 28. září 2023 Den české státnosti

Pěkné nedělní odpoledne ze stadionu ve Štruncových sadech, kde se od 15 hodin střetnou fotbalisté Plzně s hosty z Olomouce. Průběh utkání vám přineseme v podrobné on-line reportáži.

Na hrací ploše už se přibližně patnáct minut rozcvičují hráči obou týmů. Nad stadionem, který je zatím spíše prázdný, je zatažená obloha. Teplota v Plzni je okolo šesti stupňů Celsia.

V brance Plzně dostane opět přednost před Čechem gólman Pavlík. Jen na lavičce náhradníků Olomouce začne útočník Heinz, šanci místo něj dostává Pospíšil.

Do výkopu zbývá šest minut a stadion není zaplněný ještě ani způlky. Hráči už se odebrali do šaten.

Sestavy a rozestavení

FC Viktoria PlzeňPlzeň(4-5-1)

33 Pavlík
Pavlík
o hráči
Rajtoral
o hráči
Čišovský
o hráči
Ševinský
o hráči
Limberský
o hráči
Petržela
o hráči
83. min Hora o hráči
Horváth
o hráči
Ďuriš
o hráči
60. min Berger o hráči
16 Darida
Darida
o hráči
63. min Wágner o hráči
6 Pilař
Pilař
o hráči
23 Bakoš
Bakoš
o hráči

SK Sigma OlomoucOlomouc(4-3-3)

27 Zlámal
Zlámal
o hráči
23 Janotka
Janotka
o hráči
13 Kučera
Kučera
o hráči
12 Škerle
Škerle
o hráči
21 Vepřek
Vepřek
o hráči
M. Pospíšil
o hráči
Rossi Silva
o hráči
Navrátil
o hráči
73. min Heinz o hráči
Schulmeister
o hráči
7 Ordoš
Ordoš
o hráči
90. min Jirouš o hráči
14 Varadi
Varadi
o hráči
88. min Podaný o hráči

Rozhodčí: Bílek - Pospíšil, Košec
Počet diváků: 7 566

Podle papírových předpokladů má zápas jasného favorita - Plzeň je v tabulce třetí a potřebuje stáhnout náskok první Sparty opět na šest bodů. Olomouc je předposlední, na čtrnáctou Ostravu ztrácí bod.

Západočeši doma s Olomoucí neprohrála od listopadu 2003, ze šesti zápasů pak pětkrát vyhrála. Olomouc však drží čtyři kola neporazitelnost

"V posledním domácím zápase jsme ztratili dva body, teď potřebujeme potvrdit tři body ze Sparty. Věřím, že se bude hrát ofenzivní fotbal a že budeme hlavně úspěšní," uvedl před utkáním plzeňský kouč Pavel Vrba.

Obě mužstva už jsou nastoupená na hrací ploše a podávají si ruce. Domácí budou hrát v tradiční červeno-bílé kombinaci, Olomoučtí v oranžových dresech.

Fandíte Plzni, nebo Olomouci? Zapojte se do velkého sčítání fotbalových fanoušků na iDNES.cz. Dejte veřejně najevo, jakému klubu přejete.

1

Začal první poločas utkání Plzeň - Olomouc
Hosté si vybrali stranu před plzeňským kotlem nejvěrnějších fanoušků, a proto rozehrávají domácí útočníci Bakoš s Ďurišem.

1

Ševinský poslal kolmici na Ďuriše, hostující obránci ji ovšem vystihli. Plzeň tak rozjíždí nový útok.

2

Olomouc faulovala několik metrů od středové čáry. Horváth se ji pokusil překvapit rychlou rozehrávkou na Pilaře, ale ten měl míč na dlouhou nohu. Balon skončil u Zlámala.

3

Bakoš fauluje při napadání Kučeru. Po nákopu zkouší překvapit Pavlíka střelou z dálky Rossi, ale je hodně nepřesný.

4

Petržela získal na pravé straně pro Západočechy rohový kop. Ten domácí rozehráli na krátko, až poté centrovali. A jeden z hostujících hráčů odhlavičkoval míč mimo vápno.

5

Bakoš si zaběhl pro míč až skoro k půlící čáře a rozjel rychlou akci po pravé straně. Jenže Rajtoralovi poté utekl míč daleko od nohy, a tak o něj přišel.

6

Slibná příležitost Ďuriše: zpracoval si míč patnáct metrů od branky a chtěl vystřelit pod břevno, ale přestřelil o několik metrů.

7

Míč je zatím takřka jen na kopačkách domácích hráčů, kteří aktivně napadají každou rozehrávku Olomouce.

8

Nyní mají hosté prostor na rozehrávku na vlastní polovině, a také toho využívají. Míč letí na stranu Plzně až po několika desítkách sekund, ale Olomouc o něj hned přichází.

9

Hanácí se ženou do protiútoku, ale Schulmeister místo dobře postaveného Ordoše hledá centrem Varadiho. Jeho pas je však nepřesný a končí v autu.

10

Plzeňští ztrácejí míč kvůli útočnému faulu.

11

Petržela sprintuje s míčem po pravé straně, ale před brankovou čarou se mu míč pod tlakem obránce zamotává pod nohy. Následuje tak Zlámalův výkop.

12

Domácí získali rohový kop z levé strany. Horváthův centr letí na zadní tyč, kde se hostům daří pas odvrátit. Plzeň ale zůstává u míče.

13
Důležité

Horváth vrací míč do šestnáctky, Zlámal vybíhá centr vyboxovat, ale míjí. Naštěstí pro Olomouc se nikdo z Plzeňských nedostal do zakončení. Po chvíli čelí Zlámal přízemní střele, kterou vyráží jen k Ďurišovi. Ten se pokládá do střely ve vzduchu, ale z patnácti metrů odkyrtou branku míjí.

15

Hosté se čas od času dostanou do protiútoků, ale ty většinou končí dost daleko od pokutového území.

17

Z pravé strany centruje ke značce pokutového kopu Schulmeister. Na jeho pas si naskakuje Ordoš i Schulmeister, který hlavičkuje tři metry vedle vzdálenější tyče.

18
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Michal Vepřek (Olomouc)

19

Po faulu Vepřeka zahrávala Plzeň jakýsi zkrácený rohový kop. Centr Horvátha proletěl na druhou stranu, kde se míče ujal Petržela a poslal jej zpátky před olomouckou branku. Ševinský se probil k hlavičce, kerá však letěla metr vedle levé tyče.

21

Plzeňští fanoušci předvedli choreografii, kterou podpořili už bývalého stopera Davida Bystroně. Velkou plachtu osvítily i bengálské ohně.

23
Důležité

Za obranou Plzně se zjevil olomoucký útočník Ordoš, za běhu si zpracoval centr a z mírného úhlu vypálil levačkou. Gólman Pavlík jeho křížnou střelu kryl s obtížemi, ale míč nakonec skončil v jeho rukavicích.

24

Domácím se v posledních minutách nedaří proniknout přes olomouckou obranu do pokutového území. Hosté defezivu oproti úvodu utkání zlepšili.

25

Pilař pomáhá v obraně a ukopává míč Janotkovi od nohou do autu.

26

Do šestnáctky Plzně se nyní snaží dostat Navrátil, ale domácí jeho slalom přerušili. Olomouc bude ovšem kopat roh.

27

Domácí se ubránili, ale Olomoučtí drží míč na jejich polovině. Po chvilce však přichází příliš dlouhý centr až za Pavlíkovu branku.

28

Pavlík musí vyběhnout až na hranici pokutového území, aby odkopl míč před dotírajícím Varadi. Oba hráči se srážejí, ale oba dokázali svůj pohyb včas zbrzdit.

29

Na pravou stranu plzeňské šestnáctky si nabíhá Schulmeister a pálí prudce, ale Pavlík jeho střelu z úhlu zvládá vyrazit. Poté ještě doráží Navrátil, ale má k míči dál než Ševinský.

30
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Aleš Škerle (Olomouc)

31

Po Škerleho faulu přichází Horváthův přímý kop z 35 metrů. Centr plzeňského kapitána však letí přímo do rukavic brankáře Zlámala.

33

Hosté chvíli kombinují na útočné polovině, až se ke střele z dvaceti metrů odhodlává Ordoš. Jeho pokus končí pět metrů nad břevnem.

34

Po trochu ustrašeném začátku se Olomoučtí oklepali a směrem dopředu jsou nebezpečnější. Naopak domácí se očividně nemohou dostat do tempa.

35

Z pětadvaceti metrů střílí levačkou Darida, ale poté se omlouvá na levou stranu Pilařovi, že raději nepřihrál. Jeho rána šla ale jen metr vedle levé tyče.

36

Plzeň kazí rozehrávku na vlastní polovině. Ďuriš vrací míč Limberskému, který na jeho pas ale nemá šanci dosáhnout. Vhazují tak hosté.

37

Po ztrátě míče na obou stranách pádí Olomouc do brejku. Ordoš ale čeká s přihrávkou moc dlouho a domácí se zvládají ubránit.

38

V pokutovém území Olomouce se tlačí k míči Darida. Nakonec je úspěšný jen napůl - sice vystřelil, jenže vysoko nad.

40

Zprava centruje Schulmeister, v šestnáctce se však dobře zorientoval domácí stoper Ševinský a odkopává míč do bezpečí.

41
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Michal Ordoš (Olomouc)

42

Plzeňští dlouho rozehrávají, poté hledá Horváth centrem na levou stranu nabíhajícího Pilaře, tam ovšem úřaduje hostující stoper Kučera.

43

Domácí vybojovali míč na polovině hřiště, ale Pilař si poté zpracovává Daridovu přihrávku až za autovou čarou.

44

Plzeňská obrana si pohlídala náběh útočníka Ordoše. Od své branky vykopává Pavlík.

45

Schulmeister přihrává po zemi do šestnáctky volnému Navrátilovi. Tomu ale nevychází krok, a proto míč zcela míjí. Balon končí u Varadiho, který se snaží udělat si prostor ke střele, ale místo toho jej ztrácí.

45

Rajtoral běží s míčem do šestnáctky a střílí levačkou, ale jeho pokus je zblokovaný.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0

45

Fandíte Plzni, nebo Olomouci? Zapojte se do velkého sčítání fotbalových fanoušků na iDNES.cz. Dejte veřejně najevo, jakému klubu přejete.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Plzeň - Olomouc
Ve středovém kruhu rozehráli olomoučtí útočníci Ordoš s Navrátilem.

46

Olomoučtí o míč brzy přišli, a tak do protiútoku na pravé straně spěchá Petržela. Už hlásí, že Plzeň získala rohový kop, ale hosté balon před brankovou čarou odkopli do autu.

47

Nyní vhazují pro změnu Olomoučtí a k centru před bránu se dostává Schulmeister. Míč zapadl do náruče brankáře Pavlíka.

49

Domácí so v útoku pomáhají faulem a po Zlámalově výkopu odvracejí balon na polovině hřiště do autu.

50

Ordoš přihrává na začátku protiútoku doprava Schulmeisterovi, který však stíhá míč až v zámezí.

50
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Michal Ďuriš (Plzeň)
za faul na Škerleho u půlící čáry.

51

Vepřekův nákop k hranici pokutového území nikoho z jeho spoluhráčů nenašel.

52

Ďurišovu přízemnií střelu ze třinácti metrů blokuje hostující obránce Kučera.

53
Góly

Jan Navrátil (Olomouc) vstřelil gól. Plzeň - Olomouc 0:1
Olomouci se daří využít jeden z mnoha protiútoků. Míč táhl středem hřiště Ordoš, jenž po chvíli nahrál doleva Varadimu. Ten s balonem zasekl u levé strany šestnáctky a poslal zpětnou přhrávku na Navrátila, jenž měl dost času připravit si míč na střelu a vypálil do pravého horního růžku.

55

Plzeň se snaží odpovědět, ale Petržela má k centru do olomoucké šestnáctky příliš daleko.

56
Důležité

Teď měl Petržela velkou šanci na vyrovnání! Přihrávku ze strany si ovšem nezpracoval a hned vystřelil, jenže branku z deseti metrů minul.

58
Důležité

Rajtoral si nabíhá do pokutového území na kolmici a s obráncem v zádech sprintuje s míčem přímo k brance. Před gólmanem Zlámalem stíhá vystřelit a zároveň padá, ale faul se nepíská a míč končí v gólmanově náruči.

60
Góly

Jan Schulmeister (Olomouc) vstřelil gól. Plzeň - Olomouc 0:2
A další úspěšný brejk: Schulmeister si naběhl díky přečíslení na pas za plzeňskou obranu a střelou po zemi propálil gólmana Pavlíka.

60
Střídání

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Michal Ďuriš, nahradil ho Tomáš Berger

61
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Adam Varadi (Olomouc)

63
Střídání

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Vladimír Darida, nahradil ho Tomáš Wágner

65

Plzeňští zahrávali v posledních minutách hned několik rohových kopů, ale když už se dostali ke střele, zakončovali mimo tři tyče.

67

Hosté už se soustředí pouze na obranu. A mají co dělat. Vypadá to, jako by Západočeši přepnuli na vyšší obrátky až po dvou inkasovaných brankách.

68

To už se ale Hanáci řítí do dalšího protiútoku, tentokrát tři na tři. Ordošova přihrávka na Varadiho je však naštěstí pro domácí hodně špatná.

70

Domácí si přihrávají kolem olomoucké šestnáctky, ale vše končí nepodařeným sólem pravého beka Rajtorala, který si troufl hned na tři protihráče.

71

Po útočném faulu Plzně zahrávali Olomoučtí přímý kop z poloviny hřiště, ale míč jen zase odevzdali domácím.

72

Varadi napřahuje na pravé straně z pětadvaceti metrů, ale jeho rána končí hodně vysoko nad Pavlíkovou brankou.

73

Bakoš spěchá za centrem do olomoucké šestnáctky, ale u míče je dřív gólman Zlámal.

73
Střídání

Střídání Olomouc: ze hřiště odešel Jan Navrátil, nahradil ho Marek Heinz

73
Góly

Adam Varadi (Olomouc) vstřelil gól. Plzeň - Olomouc 0:3
Plzeň je zřejmě definitivně na lopatkách. Varadiho střela z hranice pokutového území zapadla přesně pod břevno branky bezmocného Pavlíka.

76

Počet diváků 7 566 (65 % z kapacity 11 700)

77

Domácí fanoušci neklesají na mysli. "Viktorko, dejte jim bůra," ozývá se ze sektoru skalních fanoušků.

78

Plzeň ale ještě neskládá zbraně. Wágner vybojoval na pravé straně rohový kop.

79
Důležité

Po centru se žádný z domácích hráčů k hlavicčce neprotlačil, ale míč se vzápětí odráží k Petrželovi, jenž z jedenácti metrů střílí metr nad.

80

Plzeňští drží míč, ale dostat se přes hradbu hráčů v oranžových dresech je pro ně velmi komplikované.

81

S centrem Ordoše z levé strany si na malém vápně poradil stoper Čišovský a Plzeň může založit nový útok.

82
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Tomáš Wágner (Plzeň)
za faul na Rossiho, který poté zůstává ležet na zemi a žádá si ošetření.

83
Střídání

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Milan Petržela, nahradil ho Jakub Hora

84

Hora se hned po nástupu na hřiště dostává do slibné šance. Zprava mu přihrál do pokutového území Rajtoral, jenže Horův technický pokus letěl jen doprostřed brány. Zlámal míč v pohodě chytil.

85

Schulmeister utíká s míčem na útočnou polovinu, kde má spoustu místa. Běží s míčem z levé strany ke středu a pálí pravačkou ke vzdáůenější tyči. Pavlík má se střelou potíže, a tak míč jen vyráží, ale ve spolupráci s Čišovským dokázal situaci vyřešit.

87

Utkání už se spíše jen dohrává, míč se pohybuje mezi oběma šestnáctkami. Plzeňští si žádný větší tlak nevytvářejí.

88
Střídání

Střídání Olomouc: ze hřiště odešel Adam Varadi, nahradil ho Jakub Podaný

89

Horváth zastavuje rodící se brejk Olomouce faulem na Heinze.

89
Góly

Jakub Podaný (Olomouc) vstřelil gól. Plzeň - Olomouc 0:4
Tak to byl bleskový gól po příchodu na hřiště. Podaný dokonává debakl Plzně křížnou střelou k tyči poté, co si zpracoval míč u levého rohu pokutového území.

90
Střídání

Střídání Olomouc: ze hřiště odešel Michal Ordoš, nahradil ho Martin Jirouš

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:4

Vzájemné zápasy

17. prosince 2023 15:00Olomouc-Plzeň -:-
20. srpna 2023 15:00Plzeň-Olomouc 2:1
13. května 2023 15:00Plzeň-Olomouc 1:3
4. března 2023 15:00Plzeň-Olomouc 1:1
10. září 2022 16:00Olomouc-Plzeň 2:3
9. dubna 2022 16:00Olomouc-Plzeň 1:1
6. listopadu 2021 18:00Plzeň-Olomouc 0:0
6. března 2021 18:30Plzeň-Olomouc 1:0
4. října 2020 15:30Olomouc-Plzeň 2:2
14. června 2020 17:00Olomouc-Plzeň 0:1
13. července 2019 19:30Plzeň-Olomouc 3:1
2. prosince 2018 17:00Plzeň-Olomouc 2:0
4. srpna 2018 19:00Olomouc-Plzeň 0:1
18. února 2018 16:00Olomouc-Plzeň 0:0
12. srpna 2017 16:00Plzeň-Olomouc 1:0
27. února 2016 18:00Olomouc-Plzeň 0:1
23. srpna 2015 18:30Plzeň-Olomouc 2:0
23. března 2014 17:00Olomouc-Plzeň 1:2
1. září 2013 19:00Plzeň-Olomouc 3:2
22. května 2013 19:30Olomouc-Plzeň 0:1
11. listopadu 2012 20:00Plzeň-Olomouc 3:0
11. března 2012 15:00Plzeň-Olomouc 0:4
9. září 2011 20:15Olomouc-Plzeň 2:3
28. května 2011 17:30Olomouc-Plzeň 2:1
18. července 2010 17:00Plzeň-Olomouc 2:2
11. dubna 2010 17:00Olomouc-Plzeň 1:0
3. října 2009 16:00Plzeň-Olomouc 1:0
29. listopadu 2008 17:00Plzeň-Olomouc 4:0
10. srpna 2008 17:00Olomouc-Plzeň 2:1
12. dubna 2008 17:00Olomouc-Plzeň 1:0
28. října 2007 15:00Plzeň-Olomouc 2:0
8. dubna 2007 17:00Olomouc-Plzeň 1:3
10. září 2006 17:00Plzeň-Olomouc 2:0
22. března 2006 17:00Olomouc-Plzeň 1:1
21. srpna 2005 17:00Plzeň-Olomouc 1:0
15. května 2004 14:25Olomouc-Plzeň 1:0
22. listopadu 2003 17:15Plzeň-Olomouc 1:3
29. dubna 2001 16:30Plzeň-Olomouc 1:1
22. října 2000 16:30Olomouc-Plzeň 4:0