Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Pěkné odpoledne, vítejte u sledování on-line reportáže z utkání 26. kola fotbalové ligy mezi Hradcem Králové a Plzní. Zápas začíná v 17 hodin.

Plzeň ještě stále může promluvit do boje o titul. Pokud dnes porazí soupeře, kterého na podzim doma deklasovala 5:0, udrží se na rozdílu pěti bodů od vedoucího Liberce.

Hradec, kterému už v lize prakticky o nic nejde, může hrát bez nervů. V minulém kole si také zlepšil náladu vítězstvím an hřišti Slovácka.

Takřka celý týden se řešilo, jestli proti Hradci nastoupí záložník Václav Pilař, který v Plzni právě z tohoto klubu hostuje. Hosté by ale museli zaplatit nedefinovanou částku, a tak bude Pilař sledovat tento duel jen z tribuny, nebo lavičky.

Sestavy a rozestavení

FC Hradec KrálovéHradec Kr. (4-4-1-1)

20 Lindr
Lindr
o hráči
4 Holeš
Holeš
o hráči
24 Pávek
Pávek
o hráči
60. min Janoušek o hráči
Hochmeister
o hráči
25 Plašil
Plašil
o hráči
Poděbradský
o hráči
P. Dvořák
o hráči
Černý
o hráči
63. min Mrázek o hráči
10 Šisler
Šisler
o hráči
11 Zelený
Zelený
o hráči
Štěpán
o hráči
86. min Voltr o hráči

FC Viktoria PlzeňPlzeň (4-5-1)

33 Pavlík
Pavlík
o hráči
Rajtoral
o hráči
Čišovský
o hráči
Ševínský
o hráči
Limberský
o hráči
Petržela
o hráči
82. min Berger o hráči
Horváth
o hráči
26 Kolář
Kolář
o hráči
16 Darida
Darida
o hráči
88. min Procházka o hráči
Ďuriš
o hráči
23 Bakoš
Bakoš
o hráči
89. min Wágner o hráči

Rozhodčí: Franěk - Kovařík, Zeman
Počet diváků: 5 495

Plzeňský kapitán Pavel Horváth dnes slaví sedmatřicáté narozeniny.

Plzeň prohrála jediné z posledních deseti kol, venku pak neprohrála pětkrát po sobě. Ve čtyřech z posledních pěti zápasů navíc nedostala gól.

Fandíte Hradci Králové, nebo Viktorii Plzeň? Zapojte se do velkého sčítání fotbalových fanoušků na iDNES.cz. Dejte veřejně najevo, jakému klubu přejete.

1

Začal první poločas utkání Hradec Kr. - Plzeň
Rozehráli hosté z Plzně.

1

Plzeňští se pustili do útoku po pravé straně, Hradec zatím stačí odkopávat míč do bezpečí.

2

Po autovém vhazování Plzně z pravé strany domácí znovu posílají míč daleko od vé šestnáctky, hosté musí začít znovu.

3

Zleva centruje na vzdálenější stranu šestnáctky Černý, Západočeši jeho pas odvrátili.

4
Důležité

Plzeň už mohla jít do vedení, Petržela však svou velkou šanci spálil! Na pravé straně obešel obránce a vystřelil po zemi. Brankář Lindr jeho ránu s potížemi ale přece chytil.

5

Z levé strany centruje plzeňský obránce Limberský, Lindr míč v pohodě chytá a rozehrává.

7

Plzeň začala akci z vlastní poloviny, Horváth vysunul napravo Petrželu, který ale centrem do vápna nabíhajícího Koláře nenašel.

8

Podobně dopadla i protiakce Hradce. Štěpán se pokusil nacentrovat skoro od rohového praporku, ale Limberský míč zblokoval.

9

Plzeň dává gól, který ale pro ofsajd nemůže platit. Čišovský rychle nakopl míč do vápna, kde Bakoš napálil míč do sítě, ale rozhodčí si jeho postavení za obranou soupeře dobře všiml.

10
Důležité

Možnost pro Hradec. Dvořák měl s míčem u nohy dost času, připravil si pozici a vypálil ze dvaceti metrů k tyči. Brankář Pavlík ale po míči skočil a vyrazil jej na roh.

11

Po Šislerově stříleném centru se natahoval Dvořák, ale tentokrát mířil ve skluzu nepřesně. Míč letěl vysoko nad.

13

Horváthův dlouhý nákop si u postranní čáry zpracoval Ďuriš a zkusil přejít přes Holeše, který ale zahrál dobře pozičně a odkopl míč do bezpečí.

14

Černý napřáhl z obrovské dálky a trochu zaskočil Pavlíka, před kterým navíc míč ještě odskočil. Proto plzeňský brankář balon jen vyrazil před sebe, kde však nebyl nikdo z hradeckých hráčů.

15

Horváth přihrávkou šajtlí zkoušel vyslat dopředu po lajně Rajtorala, ale tentokrát míč trefil moc razantně a ten doskákal až do autu.

16
Důležité

Hradec znovu zkouší štěstí střelou z dálky a tentokrát už to byl skoro gól! Po standardce rozehrané nakrátko se do míče tvrdě opřel Šisler a jeho bombu zastavilo až břevno.

17
Důležité

Na druhé straně hned zahrozila Plzeň. Rychlý protiútok zakončoval zblízka Kolář, ale gólman Lindr proti němu dobře vyběhl a míč vyrazil.

18

Přímý kop kousek za šestnáctkou chtěl Bakoš technicky zakroutit do šibenice, ale míč proletěl nad břevnem.

20

Hra se trochu zklidnila. Míč víc drží Plzeň, ale obrana Hradce zatím hosty k centrům do vápna ani ke střelbě nepouští.

21

Horváth zkusil svůj klasický lob za obranu, na něj si nabíhal ve vápně Bakoš, ale brankář Lindr byl přece jen u míče o něco dřív.

22

Po delší době se k míči dostal Darida, chtěl přihrávkou do strany najít nabíhajícího Limberského, ale ten neměl šanci míč u lajny dostihnout.

23

Roh Hradce rozehrál zprava Štěpán, na bližší tyči ale jistě odvrátil hlavou míč Ševinský. Šisler ještě zkusil odražený míč napálit z voleje, tentokrát mu ale rána nesedla.

24

Ševinský si naběhl po standardce na zadní tyč a dostal se k zakončení hlavou, jenže jeho pokus šel jen doprostřed branky, kde stál připravený Lindr.

25
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jan Šisler (Hradec Kr.)
Šisler kopl u postranní čáry Daridu, oprávněná žlutá.

26

Dvořák pěknou přihrávkou za obranu našel na pravé straně rozeběhnutého Štěpána, který míč dostihl u čáry a centroval pod sebe do vápna. Brankář Pavlík ale jeho úmysl vystihl a ve skoku míč chytil.

28

Centr Ďuriše do vápna odvracel hlavou Plašil, ale jen do autu. Plzeň pak zůstala u míče, projít přes Holeše se pokusil Petržela, ale také neúspěšně.

32

Hraje se hlavně na polovině hřiště, ani jeden tým se teď nemůže dostat na dostřel brance. Hradec bude mít možnost po faulu Bakoše na Černého.

33

Bakoš se prohnal z levé strany až do šestnáctky, chtěl najít na penaltě Ďuriše, ale poslal směrem k němu nepřesnou přihrávku, kterou vystihl Holeš.

34

Hra je plná nepřesností, teď kazí Plzeň. Nejdřív Petržela nazdařbůh nakopl míč dopředu, pak jej zase v nebezpečném prostoru ztratil Rajtoral. Ale Hradec zatím chyby soupeře netrestá.

36

Limberský zleva našel před vápnem Ďuriše, ten se ale moc dlouho odhodlával ke střele a nakonec o míč přišel. Pak ještě fauloval Plašila, takže u míče budou domácí.

37

Pěknou kličkou se Petržela zbavil Pávka, ale pak narazil do Plašila a dál se už s míčem nedostal. Navíc také on potom fauloval.

38

Horváth dalším dlouhým pasem našel u postranní čáry Koláře, který přesprintoval Hochmeistera. Hradecký hráč poté soupeře fauloval, takže Plzeň bude kopat standardku.

39

Horváth rozehrál na vzdálenější tyč, kde číhal připravený Ševinský, ale hlavičkoval nepřesně.

40
Góly

David Limberský (Plzeň) vstřelil gól. Hradec Kr. - Plzeň 0:1
Plzeň jde do vedení po chybě hradeckého gólmana Lindra! Darida rozehrál roh před vápno k úplně volnému Limberskému, který nic nevymýšlel a napálil míč na branku. Balon sice ve vápně skočil, přesto měl domácí brankář zasáhnout - střela šla přímo na něj, jenže mu prošla pod tělem až do sítě.

42
Důležité

Šance pro Hradec. Štěpán pěkně nacentroval od lajny do vápna, kde se přes Ševinského k míči prodral Zelený, ale střílel v dobré pozici nad břevno.

43
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Michal Ďuriš (Plzeň)
Po faulu na Šislera.

44

Hradec rychle rozehrál a Holeš zkusil znovu vystřelit z velké dálky. Brankář Pavlík ale po míči skočil a dokázal jej vyrazit.

45

Roh Plzně zprava kopnul Horváth, na bližší tyči ale hlavou uklidil míč do bezpečí Dvořák.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Hradec Kr. - Plzeň

46

Další z řady Horváthových pasů za obranu prošel tentokrát až k brankáři Lindrovi, který v klidu sebral míč ze vzduchu.

46

Aby se vám přímý přenos v okně nad textovou reportáží opět rozeběhl, musíte si aktualizovat stránku - tedy například stiknutím tlačítka F5.

47

Petržela tak dlouho hledal cestu zprava do šestnáctky, až si míč sám ukopl do autu. Vykopávat od branky bude gólman Lindr.

48

Ďuriš ve složité pozici ještě udržel míč a vyslal po čáře vpřed Limberského, jehož centr do vápna před Bakošem sebral brankář Lindr.

49

Bakoš se pokusil přihrávkou do šestnáctky najít Koláře, ale míč odehrál slabě, takže u něj byl dřív Hochmeister.

50

Přímý kop z poloviny hřiště rozehrál Horváth rychle k Daridovi, ten ale stejně rychle o míč zase přišel a nabídl Hradci možnost k protiútoku. Štěpán míč vyvezl, ale nacentrovat do vápna už nedokázal.

52

Daridovi se dnes nedaří, znovu rychle ztratil míč a dopředu šli domácí. Jenže ani teď se daleko nedostali.

53

Petrželova kolmá přihrávka na Koláře byla chytrá, ale příliš dlouhá. Balon se dokoulel až za autovou čáru.

54

Další Daridova chyba. Postupoval středem hřiště směrem k brance Hradce a mohl si vybrat, komu ze spoluhráčů pošle míč do strany. Zvolil Petrželu, jenže míč směrem k němu odehrál hodně nepřesně.

56

Kolář ještě dostihl Horváthovu přihrávku u čáry, ale míč musel odehrát ve skluzu, což mu nevyšlo ideálně. Hradečtí budou rozehrávat od své branky.

57

Ďuriš ztratil míč a vpřed šli rychle domácí, jenže jejich postup zbrzdila nepřesná Poděbradského přihrávka, kterou Dvořák dostihl až u rohového praporku.

59

Plzeňští hodně dlouho drželi míč před šestnáctkou soupeře, ale nevymysleli nic. Pokud se tedy nepočítá Ďurišův nepřesný centr, který proletěl nad břevnem.

60
Střídání

Střídání Hradec Kr.: ze hřiště odešel Michal Pávek, nahradil ho Jiří Janoušek

61

Bakoš přilehl v pádu nohu Šislerovi, který zůstává ležet na trávníku a přibíhají k němu zdravotníci.

62
Červená karta

Červenou kartu dostal Michal Ďuriš (Plzeň)
Tak to je pro Plzeň komplikace! Ďuriš zezadu skluzem zasáhl unikajícího Černého a rozhodčí mu po chvíli ukázal druhou žlutou kartu.

63
Střídání

Střídání Hradec Kr.: ze hřiště odešel Pavel Černý, nahradil ho Tomáš Mrázek

64

Domácí přebrali iniciativu, častěji teď drží míč. Jenže nic světoborného zatím nevymysleli - naposledy Hochmeister nakopl míč směrem na branku, ale nikdo ze spoluhráčů na něj nedosáhl.

65

Horváth hledal za obranou Bakoše, což se mu nepovedlo, u míče byl dřív Lindr. Navíc stál Bakoš v ofsajdu.

66

Holešův výlet před branku soupeře ukončila dvojice Kolář - Limberský, hradecké publikum se pískotem dožadovalo odpískání faulu. Ale asi neoprávněně, vypadalo to na čistý zákrok.

68

Janoušek chtěl nastartovat u postranní čáry rozeběhnutého Štěpána, ten ale neměl dostatečnou rychlost a míč na hřišti nestihl.

69
Důležité

Šisler si dnes na střelbu z dálky hodně věří. Teď si míč sklepl hlavou před sebe a ostře vypálil, branku ale těsně přestřelil.

70

Po centru Štěpána se ve vápně natahoval Dvořák, po kontaktu s Daridou skončil na zemi. Plzeňský záložník si trochu koledoval, tohle se dalo pískat.

72

Horváth se kličkou zbavil Holeše, pak zkusil přihrávkou pod sebe najít Bakoše. Jenže Hochmeister situaci přečetl a míč odehrál do bezpečí.

73
Důležité

Další slušná možnost pro domácí. Na centr zprava si ve vápně naskočil Dvořák, na kterého plzeňská obrana zapomněla. Hlavička hradeckého útočníka ale proletěla těsně vedle pravé tyče.

74

Horváthovu přihrávku Petržela u čáry doběhl, pak ale hodně lajdácky odcentroval. Míč se snesl přímo na nohu hradeckého Hochmeistera.

76

Poděbradský se po narážečce s Mrázkem pokusil zleva nacentrovat do vápna, ale trefil jen Rajtorala.

77

Petržela nejdřív nepřešel přes Poděbradského, pak ještě fauloval. Hostům se nedaří delší dobu podržet míč, hra v deseti jim dělá problémy. Ale Hradec zatím není příliš nebezpečný.

77

Počet diváků 5 495

78

Roh Hradce kopnul zprava Štěpán, Mrázek zkusil na bližší tyči zakončit technicky patou. Trefil ale jen nejbližšího plzeňského hráče Ševinského.

80

Kolář chtěl poslat po čáře do brejku Bakoše, ale míč napálil moc silně. Je z toho jenom aut pro domácí.

81

Poděbradského centr z levé strany sice ve vápně nedoputoval k nikomu ze spoluhráčů, Ševinský ale odvrátil jen k Janouškovi, který pálil z voleje. Ale hodně nepřesně, míč letěl vysoko nad břevno.

82
Střídání

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Milan Petržela, nahradil ho Tomáš Berger

83

Mrázek se zodpovědně vrátil a snažil se zabojovat o ztracený míč, ale pomohl si při tom faulem v souboji s Daridou.

85

Už už to vypadalo, že Šisler znovu zkusí vystřelit z dálky, nakonec ještě přiťukl Janouškovi. Možná to byla chyba, jeho spoluhráč totiž pálil slabě.

86
Střídání

Střídání Hradec Kr.: ze hřiště odešel Vojtěch Štěpán, nahradil ho Radek Voltr

87

Hradecký kouč Kotal i diváci teď hodně zuří, rozhodčí totiž dost necitlivě neponechal domácím výhodu a přerušil jejich nadějně se rozvíjející akci.

88
Střídání

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Vladimír Darida, nahradil ho Václav Procházka

89
Střídání

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Marek Bakoš, nahradil ho Tomáš Wágner

89

Hraje se na polovině Plzně, ta ale zatím bránění zvládá bez větších problémů. Hradečtí se marně snaží o souvislejší tlak.

90

Rozhodčí nastavuje dvě minuty.

90
Důležité

Hosté mohli ještě navýšit své vedení. Po chybě v hradecké rozehrávce šel Wágner zleva sám na Lindra, ale míč si příliš předkopl a domácí gólman u něj byl dřív.

90

Stadion ještě jednou píská, domácí diváci si přejí, aby rozhodčí odpískal penaltu za ruku plzeňského hráče. Ale místo toho už přichází konec zápasu.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:1

Vzájemné zápasy

23. listopadu 2024 15:00Hradec Kr.-Plzeň -:-
28. července 2024 20:00Plzeň-Hradec Kr. -:-
25. listopadu 2023 15:00Hradec Kr.-Plzeň 1:1
30. července 2023 18:00Plzeň-Hradec Kr. 1:1
28. ledna 2023 15:00Plzeň-Hradec Kr. 1:2
13. srpna 2022 19:00Hradec Kr.-Plzeň 1:2
11. května 2022 19:00Hradec Kr.-Plzeň 0:2
6. února 2022 18:00Plzeň-Hradec Kr. 1:0
29. srpna 2021 16:00Hradec Kr.-Plzeň 1:0
7. dubna 2017 20:15Hradec Kr.-Plzeň 0:1
2. října 2016 20:00Plzeň-Hradec Kr. 4:1
1. března 2015 16:00Hradec Kr.-Plzeň 2:3
17. srpna 2014 20:15Plzeň-Hradec Kr. 4:0
1. června 2013 17:00Hradec Kr.-Plzeň 0:3
29. července 2012 17:00Plzeň-Hradec Kr. 3:0
22. dubna 2012 17:00Hradec Kr.-Plzeň 0:1
28. října 2011 20:15Plzeň-Hradec Kr. 5:0
26. února 2011 17:20Plzeň-Hradec Kr. 2:1
9. srpna 2010 18:00Hradec Kr.-Plzeň 0:3
27. ledna 2001 12:30Plzeň-Hradec Kr. 3:1