Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Krásný podvečer z prosluněné Julisky. V 18:20 tu na stařičkém stadionu začne zápas 4. kola fotbalové ligy mezi domácí Duklou Praha a mistrovskou Plzní.

Hráči obou týmů jsou na trávníku a rozcvičují se. Pohybují se v zastíněné části, protože sluníčko stále pálí, přestože je už skoro šest večer.

Plzeň nastupuje skoro v nejsilnější sestavě, přestože ji už ve středu čeká veledůležitá odveta play-off o Ligu mistrů. Z obvyklé jedenáctky chybí jen kapitán Horváth a stoper Čišovský. Oba jsou zdraví, trenér Vrba je šetří. U slovenského obránce navíc hrálo roli to, že se teprve nedávno zotavil ze zranění třísel.

Vypadá to, že Plzeň diváky zajímá. Do výkopu zbývá dvacet minut, přesto se hlavní tribuna slušně plní. Dukla má s fanoušky problém. Na první kolo (Olomouc) dorazily na Julisku jen necelé čtyři tisíce fanoušků, na druhé kolo (České Budějovice) o dvě tisícovky míň.

Sestavy a rozestavení

FK Dukla PrahaDukla(4-3-3)

1 Rada
6 Hašek
Hašek
o hráči
9 Vorel
Vorel
o hráči
Švejdík
o hráči
23 Vrzal
Vrzal
o hráči
24 Malý
Malý
o hráči
81. min Přeučil o hráči
14 Gedeon
Gedeon
o hráči
19 Šiml
Šiml
o hráči
46. min Hanousek o hráči
13 Berger
Berger
o hráči
Markovič
o hráči
Svatonský
o hráči
71. min Pázler o hráči

FC Viktoria PlzeňPlzeň(4-5-1)

24 Čech
Čech
o hráči
Rajtoral
o hráči
Ševínský
o hráči
Bystroň
o hráči
46. min Brezinský o hráči
Limberský
o hráči
9 Fillo
Fillo
o hráči
Jiráček
o hráči
16 Darida
Darida
o hráči
26 Kolář
Kolář
o hráči
6 Pilař
Pilař
o hráči
82. min Hora o hráči
23 Bakoš
Bakoš
o hráči
66. min Ďuriš o hráči

Rozhodčí: Matějek - Pelikán, Dobrovolný
Počet diváků: 2 857

Mezitím, co čekáme na výkop, se dohrálo v Příbrami. Liberec tam vyhrál 3:2 a zůstává neporažený. Navíc se v průběžné tabulce dostal na první místo.

Hráči pomalu končí rozcvičku a vrací se do kabin. Do výkopu schází deset minut.

1

Začal první poločas utkání Dukla - Plzeň
Míč do hry uvedli fotbalisté Plzně.

1

Zápas začíná rozvážnou kombinací Plzeňských na vlastní polovině.

2
Důležité

A hned je tu šance! Kolář s Bakošem obrali o míč Šimla a pohotovou ránu slovenského snajpra ze střední vzdálenosti vytěsnil Rada konečky prstů nad břevno.

3

Pilařův centr domácí stopeři odvrátili, tak to musí hosté zkusit znovu až od Bystroně.

5

Další Kolářem vybojovaný míč na středu hřiště tentokrát k zakončení nevedl. Plzeň jen ostýchavě doráží na domácí branku.

5

Markovič se ještě na vlastní polovině šikovně obtočil kolem Bystroně, jenž ho musel stáhnout k zemi. Vyvázl však z celé situace bez karetního trestu.

7

Dukla držela delší dobu míč, ale přihrávka Haška na Bergera na pravém křídle byla příliš dlouhá. Hraje se hlavně ve středu hřiště.

8

Kolář zkoušel zrychlit hru pasem do křídla na Filla. Dráhu míče na poslední chvíli přeťal skluz Vrzala.

9

Plzeňští fandové se neuvedli v nejlepším světle, vhodili do prázdného sektoru vedle svého kotle dýmovnici.

10

Jejich miláčci se na hřišti snaží, ale Bakoš se k zakončení po Pilařově centru nedostal ani ve skluzu.

11

Fillův průnik středem skončil neúspěchem, následný útočný postup Dukly přinesl její první střelu na branku. Malý zamířil ze třiceti metrů vysoko nad.

12
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Patrik Gedeon (Dukla)
za šlapák na Jiráčka. Sice zasáhl i míč, ale špunty jeho kopaček hodně bolestivě zajely do holeně plzeňského záložníka.

13

Dukla vystrkuje růžky. Svatonský pláchl Rajtoralovi, ale jeho přízemní centr v klidu převzal Bystroň.

14

Hezky se uvedl plzeňský mladíček Darida. Nasadil Vrzalovi jesle a soupeř ho tělem srazil k zemi.

15

Po standardce se míč dostal na malém vápně ke Kolářovi. Ten sice rozvlnil síť za Radou, stál však v evidentním ofsajdu.

16

Dukelskému gólmanovi nevyšla rozehrávka, výkop na Haška doletěl jen do zámezí. Plzeň darovaného míče nevyužila, hrají s ním už zase domácí.

17

A úspěšně. Po pravém křídle unikl Malý a jeho přetažený centr odklidil před Svatonským pouze na roh plzeňský bek Rajtoral.

18

Po druhém rohu po sobě vracel míč do vápna Hašek, ale plzeňský Bystroň stihl nadvakrát poslat míč do bezpečí.

19

Dvě akce hostů skončily u Jiráčka. Nejprve jeho riskantní ulička neprošla ke Kolářovi, pak se plzeňskému "Tarzanovi" nepodařila zasekávačka na Gedeona.

20

Recept na obranu Dukly nabídl Darida. Vypálil z voleje zpoza vápna nepříjemnou klesající ránu, Rada však skočil ke své levé tyči včas a míč lapil.

21

Teď zvolil Darida nadýchaný centr. Pro Jiráčka byl však příliš dlouhý a pro balón si došel Rada.

22

Sympaticky se uvedl domácí Berger. Šikovně si udělal prostor ke střele, jeho rána levačkou z otočky však letí poměrně dost mimo.

23
Góly

Petr Jiráček (Plzeň) vstřelil gól. Dukla - Plzeň 0:1
Neuvěřitelný Radův kiks! Domácí brankář podklouzl poté, co chytil Daridův centr, a možná ve snaze nezacouvat do zámezí pustil míč v malém vápně. Tam se ho zmocnil Jiráček a snadno doklepl do opuštěné brány.

25

Dukla se snaží o odpověď. Svatonský se však dral za Markovičovou přihrávkou příliš důrazně a povalil Rajtorala. Píská se faul.

26

Kolář šikovně vyjel s míčem, jeho nadějný pas na Pilaře zastavila natažená noha Švejdíka. Pilař se poté ještě pokoušel o střelu, míč však zblokovala domácí obrana.

27

"Ze střední vzdálenosti to půjde," jako by si řekli hosté. Ani Jiráčkova bomba z voleje však do vápna, a tedy ani k Radovi nedoletěla.

28

Na pravém křídle si Fillo troufale obhodil Vrzala, jeho úmysl ale přečetl Vorel a skluzem plzeňského štírka perfektně zastavil.

30

Dukla se na chvíli usadila před plzeňskou šestnáctkou. Gedeonův pád v šestnáctce sudího k nařízení penalty správně nepřiměl, Ševinský hrál tvrdě, ale čistě. Naopak následný skluz Svatonského na Jiráčka volal po žluté kartě.

31

Obhájci titulu rozehráli roh nakrátko a vykombinovali pozici pro Filla, do jehož rány z pravé strany vápna na poslední chvíli skočil Malý.

32

Velmi podobně se zkoušel prosadit i Darida, i jeho pokus ze stejného místa se odrazil od Haška do zámezí.

33

Ani Jiráčkova individuální akce a centr zakončení nepřinesla, další útok Plzně začíná opět od Bystroně.

34
Důležité

Krásný moment přinesl Pilařův průnik po křídle. Po Daridově a Rajtoralově kombinaci se Jiráček pokoušel o lob zpoza šestnáctky, Rada se vymrštil do vzduchu a přehodil míč přes břevno.

35

Plzeň "utahuje šrouby". Ani Fillův centr při přečíslení tři na dva, ani následná Daridova nabídka však nikoho v modro-červeném dresu v dukelské šestnáctce nenašly.

37

Domácí uklidnili hru. Drželi míč a dostali se až k trestnému kopu po faulu na Bergera.

38

Sám faulovaný křídelník posílal míč do ohně, ale k zakončení se jeho spoluhráči neprocpali. Žádná potíž pro plzeňskou defenzivu.

39

Nenápadná akce mohla skončit gólem. Po centru Filla z pravého křídla byl Kolář na malém vápně zcela sám, rybičkou však na míč o milimetry nedosáhl. Kdyby vystřelil, měl by Rada velké problémy.

40
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Daniel Kolář (Plzeň)

41

Stoper hostů Ševinský trochu podcenil dlouhý míč. Svatonský s Markovičem se hnali do nájezdu, ale první byl u míče Rajtoral a stačil jej odehrát k Čechovi.

42
Důležité

Na levém křídle vytvořil Svatonský Vrzalovi pozici pro centr. Na nadýchaný míč si naběhl Šiml a hlavou ze sedmi metrů o kousek přestřelil. Zřejmě na míč ideálně nedoskočil, byl však ve vápně trestuhodně sám.

44
Góly

Václav Pilař (Plzeň) vstřelil gól. Dukla - Plzeň 0:2
Parádní akce vynesla Plzni druhý gól. Bakoš narýsoval fantastickou uličku na nabíhajícího Pilaře, který tváří v tvář Radovi neváhal a napálil míč pod břevno.

45

O snížení se snažil Vrzal, jenže pro jeho dlouhatánský aut si v klidu došel Čech. Pro gólmana hostů šlo spíš o vítaný trénink na nepříjemné centry Kodaně.

45

Trestný kop z pravé strany už byl pro Čecha nebezpečnější. Po vzniklém závaru končí Šimlova tečovaná rána zblízka za brankou.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:2

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Dukla - Plzeň

46
Střídání

Střídání Dukla: ze hřiště odešel Ondřej Šiml, nahradil ho Marek Hanousek

46
Střídání

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel David Bystroň, nahradil ho Miloš Brezinský

47

Druhý poločas začal slabou střelou Bergera z uctivé vzdálenosti.

48
Důležité

Další plzeňská akce barcelonského střihu. Darida zatáhl míč, ve vápně našel Koláře, ten nezazmatkoval a posunul Fillovi. Střelec třetího gólu z Kodaně nasadil soupeři elegantní jesličky a stál přímo před Radou, který ale jeho ránu zblízka zmařil včasným vyběhnutím.

49

Rada zmatkuje podruhé. Bakošův presink ho dostal pod tlak, takže nepřesně odkopl a moc nechybělo, aby se po následném přečíslení protáhl Kolář s míčem až do nebezpečného zakončení.

50

Liberský eliminuje Bergerův průnik podél levé lajny jen za cenu rohového kopu.

51

Do vápna hostů přilétlo hned několik míčů krátce po sobě. Slabou a nepřesnou hlavičku Bergera stačil Čech zachytit ještě na hrací ploše.

52

Další plus pro Bergera v soubojích s Limberským. Dostal se k nadějnému točenému centru, ale nikdo z jeho útočných parťáků míč nedoběhl.

53

Počet diváků 2 857 (35 % z kapacity 8 150)

54

Dukla začala Plzeň řádně brousit. Nejdřív Hašek "prošlápl" Bakoše, teď se svíjí na druhé straně Fillo po Vrzalově šlapáku.

55

Jenže Fillo už je na nohou, našel si místo pro centr zprava... a nic. Míč napálil moc prudce, přeletěl šestnáctku a doletěl až do autu.

56

Pilař vystihl Malého rozehrávku, nachází Koláře, ten nezištně posunul Fillovi, který však podle pomezního stál v ofsajdu. Chyba sudích.

57
Góly

Marek Hanousek (Dukla) vstřelil gól. Dukla - Plzeň 1:2
Že by se blížilo zdramatizování zápasu? Střídající záložník neměl komu přihrát, takže napálil míč z pětadvaceti metrů. Ke vzdálenější tyči, přesně a nekompromisně. Parádní rána.

58
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Petr Jiráček (Plzeň)

59

Dukla je zjevně při chuti, Haškův centr přelétl Markoviče a před Svatonským byl u míče o chloupek dřív Rajtoral a odkopává.

61

Domácí drží míč a hosté znervózněli. Škoda pro Pražany, že Svatonský nezvládl zpracování a připravil se o šanci pálit z třiadvaceti metrů.

62

Dukelský Vrzal chtěl na levém křídle moc, Jiráček s Fillem ho dál nepustili a vyrazili do protiútoku. Brejk vyústil jen v neúspěšný průnik Koláře. Jeho přihrávka byla zblokována a míč sbírá brankář Rada.

64

Domácí se dostali až ke střele. Berger stál na hranici vápna v nadějné pozici, jenže z otočky střílel přesně do Čechovy náruče.

65

K ráně se odhodlal i Darida, ale nešlo o nic, čím by se maldý plzeňský záložník mohl chlubit. Střela mu nesedla a letěla zcela mimo bránu.

66
Střídání

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Marek Bakoš, nahradil ho Michal Ďuriš

66

Po pravé straně vysouval Hašek Markoviče, ale zatím neviditelného srbského útočníka v pohodě pokryl Brezinský.

67

Berger pálí! Potřetí levačkou, podruhé doprostřed, poprvé tvrdě. Ani jeho poslední pokus však Čecha příliš nevylekal.

69
Důležité

Plzeňské fotbalisty mohl uklidnit Fillo. Doskákal k němu přetažený centr Limberského, jenže z luxusní pozice vpravo za malým vápnem mířil vedle. Balón asi ideálně netrefil.

70

A další nebezpečí pro Radu vezl Pilař. Ďuriš se k optimálnímu zakončení po jeho zpětné přihrávce nedostal, bude to roh.

71

Další šance, která by mohla Plzeň mrzet. Na slaďoučký Daridův centr si na přední tyč naběhl Kolář, ale místo aby míč prodloužil, hlavičkoval vysoko nad.

71
Střídání

Střídání Dukla: ze hřiště odešel Jan Svatonský, nahradil ho Jan Pázler

72
Góly

Michal Ďuriš (Plzeň) vstřelil gól. Dukla - Plzeň 1:3
Další šílená Radova hrubka možná definitivně posílá Duklu do kolen. Místo odkopu od branky přihrál domácí gólman jen před vápnem stojícímu Kolářovi, který míč potáhl a předložil jej před prázdnou branku Ďurišovi.

73
Důležité

Hned mohlo být na Julisce veseleji! Berger si ideálně zpracoval křížný centr a najednou stál přímo proti Čechovi, i když trochu z úhlu. Mířil dobře, nahoru, plzeňský brankář ale stačil zasáhnout a vyrazit na roh.

74

Mladý Darida prokázal svou nezkušenost. U levé lajny zbytečně podrazil Hanouska a nabídl Dukle nadějnou standartku...

75

...ovšem Bergerův centr snadno odhlavičkoval už první bránící hráč.

76

Ani Pilař, západočeský Messi, se u rohového praporku nevymotal ze zajetí dvou soupeřů a tak tak, že při následném protiútoku nevyslal Hanousek do samostatného nájezdu čerstvého Pázlera.

77

Dukla se tlačí vpřed, ale Pltzeň její snahy využívá ke kontrům. Ten poslední pokazila nepřesná předfinální přihrávka Koláře, na levém křídle akci zbrzdil.

78

Hosté v pohodě kombinují a Fillo se dokonce pokusil připomenout svoui parádu z Kodaně. Tahle rána levačkou však byla sražena někým z hradby těl ve žlutém.

80
Góly

Václav Pilař (Plzeň) vstřelil gól. Dukla - Plzeň 1:4
Další úžasná branka! Pilař převzal míč na křídle, potáhl na střed a z rohu vápna parádní bombou trefuje bližší šibenici. Rada stačil míč jen škrtnout konečky prstů.

81
Střídání

Střídání Dukla: ze hřiště odešel Petr Malý, nahradil ho Vojtěch Přeučil

82
Střídání

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Václav Pilař, nahradil ho Jakub Hora

83
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Miroslav Markovič (Dukla)
za stažení Limberského.

84

Markovičův faul přinesl trestný kop z třiadvaceti metrů. Hosté ho rozehráli filigránsky: Rajtoral nadhodil Limberskému, který pálil ze vzduchu a z voleje. Jenže hodně nepřesně.

86

Těsně vpravo vedle plzeňského vápna podrazil Ševinský agilního Bergera.

87

Z trestného kopu zkoušel Přeučil rovnou pálit, ale mířil dva metry nad.

88
Góly

Marek Hanousek (Dukla) vstřelil gól. Dukla - Plzeň 2:4
Festival krásných branek jede dál. Pěkný Vrzalův centr, chytrý náběh Hanouska mezi Brezinského a Limberského, technická střela pravačkou a Čech se mohl jen ohlédnout.

90

Gól si chtěl dát i Hora. Z pravé strany zkusil přízemní ránu, ale Rada ji dokázal zkrotit, nebyla totiž zrovna razantní.

90

Děkujeme za pozornost a přejeme hezký sobotní večer, ať už ho strávíte jakkoli.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:4

Vzájemné zápasy

27. dubna 2019 17:00Plzeň-Dukla 4:0
20. července 2018 18:30Dukla-Plzeň 1:3
26. května 2018 16:00Dukla-Plzeň 1:5
29. července 2017 17:00Plzeň-Dukla 4:0
29. dubna 2017 20:15Plzeň-Dukla 2:0
30. října 2016 18:30Dukla-Plzeň 0:1
6. prosince 2015 18:30Plzeň-Dukla 3:0
1. srpna 2015 20:15Dukla-Plzeň 1:0
15. března 2015 14:15Dukla-Plzeň 2:3
31. srpna 2014 17:00Plzeň-Dukla 2:1
5. dubna 2014 20:15Dukla-Plzeň 0:3
21. září 2013 20:15Plzeň-Dukla 0:0
17. března 2013 18:00Plzeň-Dukla 4:0
2. září 2012 19:30Dukla-Plzeň 1:4
26. února 2012 17:00Plzeň-Dukla 1:1
20. srpna 2011 18:20Dukla-Plzeň 2:4