Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Pěkný večer z Plzně. Na místním stadionu se odehraje poslední zápas české nejvyšší soutěže v tomto roce - Viktoria přivítá Duklu. Utkání, které začíná v 18:30, vám nabídneme v on-line reportáži.

Plzeň je poté, co Sparta odpoledne udolala Baník, v tabulce o skóre druhá. Ale pokud proti Dukle uhraje aspoň bod, posunu se zpátky do čela a přezimuje na vedoucí pozici.

Plzeňská sestava je v podstatě očekáváná. Jen na lavičce jsou znovu reprezentanti Procházka s Petrželou, v úvodní jedenáctce naopak nechybí střelec posledních týdnů, stoper Baránek.

Dukla nasadí místo vykartovaného Krmenčíka na hrot Beauguela, v sestavě nechybí ani stoper Štetina, i když má zlomenou lícní kost a další poranění v obličeji. Proto nastoupí s titanovou maskou.

Sestavy a rozestavení

FC Viktoria PlzeňPlzeň(4-5-1)

Kozáčik
o hráči
Matějů
o hráči
2 Hejda
Hejda
o hráči
Baránek
o hráči
Limberský
o hráči
10 Kopic
Kopic
o hráči
86. min Petržela o hráči
Hořava
o hráči
26 Kolář
Kolář
o hráči
Hrošovský
o hráči
68. min Procházka o hráči
Kovařík
o hráči
12 Ďuriš
Ďuriš
o hráči
74. min Holenda o hráči

FK Dukla PrahaDukla(4-3-3)

1 Rada
Jurendič
o hráči
Štetina
o hráči
31 Gorkšs
Gorkšs
o hráči
Miloševič
o hráči
87. min Vrzal o hráči
Považanec
o hráči
Hanousek
o hráči
Čajič
o hráči
77. min Tetour o hráči
13 Berger
Berger
o hráči
Beauguel
o hráči
Přikryl
o hráči
77. min Néstor o hráči

Rozhodčí: Hrubeš - Hock, Kubr
Počet diváků: 9 873

Blíží se výkop, z reproduktorů duní bojovná hudba a na stadion ještě přichází poslední fanoušci. Plno určitě nebude, na tribunách zůstává hodně volných míst.

Týmy jsou na trávníku. Dukla nastoupí komplet ve žlutém, Plzeň v klasických modročervených dresech.

Kapitáni absolvovali los, týmy si rozdělily strany a jde se na věc. Poslední ligový zápas roku začne za pár vteřin.

1

Začal první poločas utkání Plzeň - Dukla
Rozehráli hosté.

1

Plzeň rychle získala míč a drží ho, ale daleko od branky Dukly. Teď se balon dostal až ke stoperům, kteří si přihrávají nakrátko.

2

A teď hraje Dukla. Po akci na pravé straně se míč dostal ve vápně k Bergerovi, který si našteloval balon na střelu. Ale povedená rána to nebyla, šla hodně vedle.

3

Dukla vstoupila do zápasu aktivně, vysoko napadá rozehrávku Plzně. Teď jsou ale u míče domácí, kteří si přihrávají blízko středového kruhu.

4
Góly

Tomáš Hořava (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Dukla 1:0
Plzeň uklidňuje rychlý gól. Míč si kousek za vápnem na pravé straně našel Hořava, neukvapil se a místo centru ještě postupoval doleva. Když byl v ideální střelecké pozici, vypálil - a balon zapadl ke vzdálenější tyči. Rada se proletěl vzduchem, ale nedosáhl.

7

Dukla se po gólu snaží dostat před branku Plzně, což se jí už dvakrát povedlo, ale pokaždé ji ve finální fázi zbrzdila nepřesnost. Kozáčik zatím neměl práci.

8

Beauguel rychle vhodil aut, ale rozhodčí akci Dukly zastavil a přisoudil vhazování Plzni.

9
Důležité

Dukla poprvé zahrozila. Středem hřiště potáhl míč Čajič, moc se nerozmýšlel a zhruba ze třiceti metrů tvrdě vypálil. Vůbec to nebyla špatná rána, proletěla jen těsně vedle branky.

10

Plzeň kopala první roh, rozehrávka nakrátko ale hosty nepřekvapila. Centr Kopice prosvištěl vápnem, aniž by ho kdokoli tečoval a dolétl do autu.

13

Hrošovský dlouho držel míč a otálel se střelou, ale nakonec dosáhl aspoň toho, že ho obránci Dukly faulovali. Kousek před vápnem, takže je z toho zajímavá standardka.

14

Přímý kop rozehrál Kovařík, ale trefil jen zeď. A následná rána Ďuriše byla moc vysoká, takže Rada zasahovat nemusel.

16

Plzeň teď drží míč, je aktivnější, kombinuje. Ale zatím jen u rohového praporku. S několika centry do vápna si stopeři Dukly poradili.

18

Poslední minuty moc vzrušení nenabídly. Do vápna se míč nedostává a když už to vypadá na nadějnou akci, vloudí se do hry nepřesnost. Plzeň každopádně zatím zápas v klidu kontroluje.

19

Poprvé se ozval také kotel fanoušků Dukly, za Kozáčikovou brankou, který dnes čítá zhruba 15 lidí.

19
Důležité

Slušná šance pro Plzeň. Z pravé strany se vřítil do vápna Ďuriš, byl sice dost z úhlu, ale stačil vystřelit. V poslední chvíli mu do tvrdé rány strčil nohu Gorkšs, takže Plzeň kopala jen roh. A ten už nebezpečný nebyl.

21

Další pohledná akce Plzně. Kolář převzal přihrávku za polovinou hřiště, rozhlédl se a obloučkem našel rozběhnutého Kopice. Ten ale špatně zpracoval, takže do šance se nedostal. Kdyby míč zkrotil lépe, šel by na Radu sám.

24

Dukla se v poslední době před Kozáčika vůbec nestává. Naopak se brání: teď po přihrávce Kovaříka míč proletěl vápnem na zadní tyč, kde s velkým štěstím odvracel Jurendič.

27

Plzeň opět v tlaku. Drží se blízko Radovy branky, útočí po obou stranách. A Dukla se zatím brání, ale často až na poslední chvíli. Teď fauloval Hanousek a domácí budou kopat standardku kousek za šestnáctkou.

28

K míči si stoupl Hrošovský a přiťukl Kovaříkovi, který hned centroval. Přetažený míč na zadní tyči nenašel nikoho ze spoluhráčů, takže chvíli zase bude u balonu Dukla.

29

Kopicovi se zatím moc nedaří. Teď dostal do běhu míč od Hořavy, ale opět s ním nic nevymyslel a napálil ho jen do soupeře. Roh pro Plzeň.

31

Plzeň během chvilky kopala dva rohy, branku Dukly ale tentokrát neohrozila. A naopak soupeř mířil do protiútoku, který ukončil Baránek faulem na Beauguela.

31
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jan Baránek (Plzeň)

32

Přímý kop rozehrál z pravé strany Přikryl, hledal Beauguela. Ten skončil po souboji s jedním z obránců na zemi a hodně se zlobil na sudího, že nenařídil penaltu. Z tribuny složitý moment na posouzení.

34

Po ostrém souboji s Kovaříkem zůstává u postranní čáry ležet Miloševič. Po faulu vykřikl a teď se drží za levou nohu.

34
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jan Kovařík (Plzeň)

35

Nakonec bude Miloševič zřejmě v pořádku. Kulhá, ale vrací se na hřiště ve chvíli, kdy Plzeň jde zahrávat pátý roh.

36

Další rozehrávka nakrátko, chvilka kombinování, pak na pravé straně spousta prostoru pro Matějů. Ale mladý plzeňský obránce nacentroval jen mezi fanoušky, zhruba do dvacáté řady.

37

Rada s velkými obtížemi stihl odehrát míč před dotírajícími hráči Plzně, nakonec Miloševič ještě stačil vybojovat aut pro Duklu.

38

Plzeň si vytvořila další zajímavou pozici. Před šestnáctkou měl míč na noze volný Hrošovský, připravil si balon na střelu, ale ta se nepovedla a šla daleko vedle branky.

40
Důležité

Kopic to tentokrát udělal dobře. Táhl míč středem hřiště, po chvilce se do něj opřel a střílel k tyči. Jeho rána byla ještě tečovaná a letěla těsně vedle.

41
Důležité

Fanoušci tleskají, Plzeň se hodně snaží přidat před pauzou druhý gól. Hodně práce měl Rada, který po zmatku ve vápně vytáhl skvělým zákrokem na roh střelu zblízka, pak Kolář hlavičkoval do břevna a nakonec ještě míč po další střele proletěl kousek nad brankou. Dukla teď nestíhá.

43

Dukla se dlouho nedostala za půlku, teď se o to aspoň pokusila. Ale průnik Miloševiče končí jen autovým vhazováním.

44
Důležité

Z ničeho nic obrovská šance Dukly! Beauguel se snadno dostal do vápna, míč pak převzal Hanousek a z lajny nahrával pod sebe. Našel úplně nepokrytého Přikryla, který ale trefil jen hráče na brankové čáře. A dorážející Čajič mířil vedle.

45

Dohrává se na polovině Plzně. Po Miloševičově centru se zkoušel do míče opřít znovu Přikryl, ale tentokrát ve složité pozici netrefil.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Plzeň - Dukla

47

První akci Plzně ve druhém poločase zastavuje zdvižený praporek. Kolář se diví, ale rozhodčí mu odmával ofsajd.

48

Brankář Kozáčik startoval z lajny a běžel si pro míč, ale zřejmě málo zakřičel, protože mu ho ukopl vlastní obránce Hejda. Plzeň to mrzet nemusí, zůstává u balonu i tak.

50

Dukla se teď dlouho nemůže dostat ze své poloviny, nepovedlo se to ani po nákopu Považance, který zblokoval Kopic.

51

Limberský si všiml rozběhnutého Kopice, chtěl mu přihrát, ale pas se mu nepovedl. Sám to hned věděl a zdvižením ruky se spoluhráči omlouval.

52

Druhý poločas je zatím o dost opatrnější než konec prvního, kdy šance střídala šanci. Teď se hraje víc ve středu pole a brankáři jsou bez práce.

54

Po faulu Považance kopal standardku Kovařík, Gorkšs odhlavičkoval na roh. Ten si vzal na starost opět Kovařík, rozehrál nakrátko, ale když se k němu balon vrátil, centr mu moc nevyšel. V rohu hříště pak ale přišel další faul a další přímý kop pro Plzeň.

55
Góly

Jan Baránek (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Dukla 2:0
A z nenápadné standardky je gól! Rozehrávku tentokrát obstaral Hrošovský, poslal centr přímo na hlavu Baránka, který se zase trefil. V posledních pěti ligových zápasech potřetí, na stopera výborná bilance.

58

Dukla zkouší útočit, potřebovala by se vrátit do zápasu. Ale zatím je to marná snaha, ve druhém poločase ještě nevystřelila.

61
Důležité

Až teď hosté zakončili - a celkem nebezpečně. Z dálky napálil míč křížně Hanousek a jeho rána proletěla kousek vedle vzdálenější tyče.

63
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Tomáš Přikryl (Dukla)

64

Rada pobavil diváky. Chtěl přihrát míč na pravého obránce Miloševiče, ale balon mu sjel po noze a je z toho roh pro Plzeň.

66

Považanec si věřil na střelu, i když byl hodně daleko od branky. Zkusil to, ale rána se mu nepovedla, jen tak tak se došourala vedle branky.

68
Důležité

Berger si zasekl míč na hranici šestnáctky, pak zřejmě centroval, ale míč se málem svezl do branky. Nakonec skončil těsně vedle tyče.

68
Střídání

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Patrik Hrošovský, nahradil ho Václav Procházka

69

Po druhém inkasovaném gólu Dukla trochu zabrala, snaží se protlačit před branku. Ale někdy až moc ostře - teď Přikryl v souboji povalil Limberského a rozhodčí mu pískl útočný faul.

71

Kopic sice udělal kličku Jurendičovi, ale přes Gorkšse už neprošel. Místo toho mohla zaútočit Dukla, její protiútok ale skončil už na půlicí čáře.

73

Snaha Dukly opět skončila před vápnem, Kozáčik mohl zůstat v klidu. Naopak Rada musel sledovat, jak před ním střílí Kolář, zblokovaná rána ale přinesla jen roh pro Plzeň.

74
Střídání

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Michal Ďuriš, nahradil ho Jan Holenda

77
Střídání

Střídání Dukla: ze hřiště odešel Tomáš Přikryl, nahradil ho Albiach Roger Néstor

77
Střídání

Střídání Dukla: ze hřiště odešel Aldin Čajič, nahradil ho Daniel Tetour

79

Tetour prošel středem hřiště, nikdo proti němu nevyběhl, tak zkusil vystřelit. Jeho rána skočila a mířila k tyči, ale Kozáčik s ní neměl problémy.

81

Kolář se uvolnil na pravé straně a najednou měl hodně času na centr. Ten se mu ale moc nepovedl, brankář Rada ho snadno stáhl ze vzduchu.

82

Vypadá to, že zápas se bude dohrávat v klidu. Dukla teď nemá dost energie na to, aby ještě mohla skóre dotáhnout, Plzeň celkem bez potíží kontroluje hru.

84

Počet diváků 9 873 (84 % z kapacity 11 700)

86
Střídání

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Jan Kopic, nahradil ho Milan Petržela

87
Střídání

Střídání Dukla: ze hřiště odešel Branislav Miloševič, nahradil ho Ondřej Vrzal

89

Zdá se, že oba týmy už jsou s výsledkem smířené. Plzeň se snaží spíš předvést něco navíc a pobavit diváky v posledním ligovém zápase tohoto roku.

90
Góly

Jan Kovařík (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Dukla 3:0
A tohle bylo skutečně něco navíc, krásná akce Plzně. Holenda udržel míč na pravé straně vápna, hodně prudce přihrál pod sebe na Kovaříka, který si míč zpracoval a pak vystřelil krásně pod břevno. Rada byl bez šance.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 3:0

Vzájemné zápasy

27. dubna 2019 17:00Plzeň-Dukla 4:0
20. července 2018 18:30Dukla-Plzeň 1:3
26. května 2018 16:00Dukla-Plzeň 1:5
29. července 2017 17:00Plzeň-Dukla 4:0
29. dubna 2017 20:15Plzeň-Dukla 2:0
30. října 2016 18:30Dukla-Plzeň 0:1
6. prosince 2015 18:30Plzeň-Dukla 3:0
1. srpna 2015 20:15Dukla-Plzeň 1:0
15. března 2015 14:15Dukla-Plzeň 2:3
31. srpna 2014 17:00Plzeň-Dukla 2:1
5. dubna 2014 20:15Dukla-Plzeň 0:3
21. září 2013 20:15Plzeň-Dukla 0:0
17. března 2013 18:00Plzeň-Dukla 4:0
2. září 2012 19:30Dukla-Plzeň 1:4
26. února 2012 17:00Plzeň-Dukla 1:1
20. srpna 2011 18:20Dukla-Plzeň 2:4