82. P. Schick
42. V. Coufal, 62. L. Pokorný, 81. K. Luckassen, 88. L. Bartošák

Střely na branku: 4:2; Střely mimo: 5:7; Rohové kopy: 9:6
Počet diváků: 4 923 (78 % z kapacity 6 300)

Pěkné sobotní odpoledne u fotbalu. Česká nejvyšší soutěž pokračuje po reprezentační pauze svým 23. kolem. Do pražských Vršovic, kde jsou doma fotbalisté Bohemians, zavítá v sobotu vpodvečer Liberec. Utkání začíná v 17 hodin a server iDNES.cz vám jej zprostředkuje v podrobném on-line komentáři. Sledujte nás.

Plánovaný přípravný zápas s německým Lipskem sice „Klokanům“ soupeř ze zdravotních důvodů zrušil, jednu tuhou bitvu ale zelenobílí během reprezentační přestávky úspěšně zvládli. Pražští radní a zastupitelé ve čtvrtek rozhodli o odkupu tradičního stadionu Ďolíčku, čímž klubu zachránili jeho domov. „Jsme v euforii, je to pro klub velké vítězství,“ prohlásil ředitel klubu Darek Jakubowicz. Pokud Bohemians nepoleví v dobrých výkonech na trávníku, je jasné, že fotbalová liga z Ďolíčku ani v příštím roce nezmizí.

Právě slušnou formou se hráči Bohemians chlubí už několik týdnů. V posledních jedenácti zápasech prohráli jen jednou - na hřišti vedoucí Plzně. Ve zbylých deseti utkáních pětkrát remizovali a pětkrát zvítězili - naposledy v domácím duelu proti Slovácku, po němž je klub z Ďolíčku v tabulce osm bodů nad pásmem sestupu.

Mírným favoritem sobotního zápasu ve Vršovicích však bude přes veškerou domácí euforii hostující Liberec. Hráči ze severu Čech sice ve středu vypadli z domácího poháru se Spartou, v ligové tabulce ale zůstávají čtvrtí a nechybějí ve hře o pohárovou Evropu.

o hráči
64. min Čížek o hráči
2 Švec
Švec
o hráči
Hubínek
o hráči
71. min Lulič o hráči
Jirásek
o hráči
Mosquera
o hráči
64. min Bartek o hráči

o hráči
71. min Bartošák o hráči
23 Vůch
Vůch
o hráči
65. min Folprecht o hráči
27 Bakoš
Bakoš
o hráči
76. min Luckassen o hráči

Rozhodčí: Paták - Nádvorník, Hrabovský
Počet diváků: 4 923

V jarní části ligové soutěže mají Liberečtí zatím lepší formu na cestách. Po porážce na Dukle vyhráli v Teplicích i v Příbrami, naopak v posledních dvou domácích zápasech nevyzráli na Plzeň (0:1) ani na Slovácko (0:0).

Ze hřiště se pomalu trousí fotbalisté Bohemians, hosté z Liberce už svou polovinu, na které se před utkáním rozcvičovali, zcela vyklidili. Zápas v prosluněném Ďolíčku začne už za deset minut.

Kapitáni Daniel Krch a Lukáš Pokorný přivedli na trávník své spoluhráče. Utkání Bohemians proti Liberci, jedenáctého týmu proti čtvrtému, začne za okamžik.

1

Začal první poločas utkání Bohemians - Liberec
Domácí rozehráli zápas prvním výkopem.

1

Liberečtí zahájili duel ve Vršovicích aktivně. Průnik Shaly, který trval od poloviny hřiště až k pokutovému území, zastavil skluzem Švec.

2
Důležité

Hostující Shala byl sice tentokrát před brankou Bohemians úspěšný. Obehrál Zlámala a dostal míč do sítě, jenže po přihrávce kapitána Pokorného stál v ofsajdu.

3

Také Bohemians se ovšem předvedli vpředu. První roh zápasu rozehrál Jirásek, zakončení Krcha bylo nepřesné.

4

A druhý roh pro Bohemians. Na pravé straně jej vybojoval Acosta.

5

Domácí dostali ještě třetí možnost rozehrání rohového kopu a ta byla zatím nejnebezpečnější. Po centru Hubínka ale žádný hráč v zelenobílém nedokázal ve skrumáži před Koubkem důrazně vypálit.

7

Coufal se na pravé straně vydal kupředu, domácí Jirásek situaci hasil faulem. Hosté rozehrají přímý volný kop z pravé strany.

8

Sýkorův centr obránci Bohemians bez potíží odhlavičkovali.

9

Hubínek vedl s míčem u kopaček přečíslení Bohemians na polovině soupeře, v klíčový moment ale špatně přihrál Schickovi.

10

Breite se pokoušel z levé strany odcentrovat do pokutového území, kde se nacházel kromě nejlepšího kanonýra Bakoše ještě Jefremov. Pro balon si ale došel brankář Zlámal.

11
Důležité

Jefremov obral o balon Havla a založil nebezpečnou akci Liberce, kterou dobrým zákrokem proti střele Shaly zachránil v pokutovém území až domácí gólman Zlámal.

12
Důležité

Akce pokračovala - po zmíněném dobrém zákroku Zlámala - na druhé straně. Po protiútoku se ke střele ze střední vzdálenosti dostal Hubínek a balon otřel o břevno Koubkovy branky!

14

Zápas má zatím velice slušné tempo. Po dalším útočném pokusu „Klokanů“ uvidíme čtvrtý roh v zápase.

15

Urostlí beci Liberce si centr od rohového praporku opět ohlídali. Teď musí ale lavička hostů řešit nepříjemnost v podobě zranění stopera Hovorky, který zůstává ležet před vlastní brankou.

17

Hovorka už je na nohou a vypadá to, že se brzy vrátí na trávník.

18

Liberec se po zisku míče pokusil o bleskové založení útoku. Pozorný Švec ale vypíchl balon od nohy rozběhnutého Bakoše.

19

Shala našel v pokutovém území Bakoše, kterého zastavil praporek pomezního sudího. Slovenský střelec si nepohlídal ofsajdové postavení.

21

Bohemians se teď - i díky několika šťastným odrazům - probili až do pokutového území. Po přiklepnutí Acosty ale na míč nedosáhli Mosquera ani Schick.

22

Také Liberečtí se středem hřiště dostali až do vápna Bohemians, žádnou škodu v něm ale nenadělali.

23

Vůch absolvoval na polovině soupeře vzdušný souboj se Šmídem, po němž se hostující záložník chvíli svíjel na trávníku. Teď už sice stojí, dál se ale drží za hlavu.

25

Po úvodní čtvrthodině, kdy měl zápas vskutku dobré tempo, se hra hodně kouskuje - naposledy kvůli ofsajdu Schicka.

26

Chvíle nepozornosti při rozehrávce domácích mohl využít Jefremov, míč si však předkopl daleko od nohy a Zlámal následně celou situaci vyřešil dobře načasovaným vyběhnutím.

27

Marně se teď domácí pokoušeli o zakončení, jejich snaha skončila nepovedeným centrem Mosquery, který na hranici malého vápna zachytil Koubek.

29

Mosquera zkoušel u levé postranní čáry vyzrát na dva protihráče, Hovorku ještě obehrál, proti Coufalovi už byl krátký.

30

Liberecký středopolař Sackey zkusil vystřelit, jenže míč poslal hodně vysoko - až na tramvaj.

32

Hosté rozehrají po více než půlhodině hry první roh. Od Šmída, domácího beka, šel míč znovu až na ulici.

33

Slovan se po rohovém kopu k žádnému zakončení nedostal.

35
Důležité

Hovorka na pravé straně dlouho váhal s rozehrávkou a Mosquera mu míč sebral. Domácí záložník balon následně posunul na Schicka, který se stačil vyhnout Sackeymu, střelu mu ale vychytal Koubek. Roh pro Bohemians.

36

„Klokani“ po rohu nedostali míč ani do pokutového území. Po rozehrávce nakrátko o balon přišli.

38

Coufal se zjevil před Zlámalem úplně sám. Liberecký obránce po centru z levé strany hlavičkoval vedle.

39
Důležité

Fanoušci v Ďolíčku už pomalu jásali, jenže střelu Mosquery z otočky, na kterou Koubek nedosáhl, zastavila nejprve levá a pak pravá tyč. Míč pouze skotačil po brankové čáře, ale nepřekročil ji.

40
Důležité

Další příležitost domácích. Po rohovém kopu se k odraženému míči dostal Acosta, jeho tvrdou ránu vytáhl nad břevno Koubek.

41

Liberecký Breite zkusil vystřelit z pětadvaceti metrů, nepřesně.

42
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Vladimír Coufal (Liberec)
Coufal u střídaček nevybíravě zastavil Mosqueru a je prvním karetně potrestaným hráčem zápasu.

43

Isaac Sackey (Liberec) vstřelil gól. Bohemians - Liberec 0:1
Rohový kop Libereckých, jenž rozehrál Vůch, propadl až na zadní tyč, kde stál nehlídaný Sackey. Hostující záložník měl dostatek času na zpracování i přesnou střelu, která zapadla přesně k tyči domácí branky.

45

Schick zkusil ještě před přestávkou odpovědět z přímého volného kopu. Střílel pouze do Koubkovy náruče.

45

Okolo Čögleye se dostal k centru na levé straně velkého vápna Shala, Šmíd odkopl na poslední roh prvního poločasu.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Bohemians - Liberec
Obě mužstva nastoupila v nezměněných sestavách, výkop měl Liberec.

46

Podobně jako v prvním poločase, i na úvod druhé půle nachytali sudí v ofsajdu libereckého Shalu.

47

Druhý poločas se rozjíždí pozvolna. Zatím se hraje především okolo půlící čáry.

48

Hostující Shala střílel v záklonu vysoko a nepřesně.

49

Liberec nastoupil do druhého dějství s cílem držet míč víc než před přestávkou. A zatím se mu to daří, domácí navíc vůbec nepouští na dostřel Koubkovy branky.

51

Na dostřel Zlámalovy brány byl naopak Vůch, podobně jako Shala před malou chvílí střílel vysoko.

52

Až teď se domácí dostali před Koubka, Hubínek ale v tísni střílel vysoko. Směrem na tramvaj už dnes zamířil třetí balon...

54

Jefremov přebral míč na hranici ofsajdu a prošel až do vápna Bohemians, tam bránící hráči odehráli na roh.

55

Po rohovém kopu se k odraženému míči dostal Breite, který ovšem střelecké kopačky neobul.

58

Bakoš centroval před branku, kam si nabíhal za zády Šmída Vůch. Domácí stoper ale v poslední chvíli stačil balon odhlavičkovat.

59

Po faulu na Vůcha rozehrál přímý volný kop z levé strany Breite, žádného spoluhráče v modrém nenašel.

61

Zlámal zariskoval při rozehrávce, kterou napadal Shala. Domácí brankář udělal albánskému rodákovi kličku a pro jistotu míč odkopl do autu.

62
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Lukáš Pokorný (Liberec)
Přímočarý průnik Schicka zastavil liberecký kapitán na hranici pokutového území. Zasloužená žlutá karta.

63

Jiráskův centr ze slibné pozice ovšem nestojí za řeč. Míč skončil v ochranné síti.

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Rafael Acosta, nahradil ho Tomáš Čížek
Trenér Pivarník provedl současně také druhou změnu.

65
Střídání

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Egon Vůch, nahradil ho Zdeněk Folprecht
Za ohlušujícího pískotu domácích fanoušků odstupuje Vůch. Liberecký fotbalista rozzlobeným fanouškům na rozloučenou ještě zamával, místo něj přišel Folprecht.

67

Právě střídající Folprecht narazil míč Sýkorovi, který napálil balon do Čögleye a vybojoval roh.

68

Po rohovém kopu balon znovu spadl na nohu Sackeyho, který tentokrát střílel nepřesně.

69

Počet diváků 4 923 (78 % z kapacity 6 300)

70

Střídající Čížek dostal přihrávku na pravou stranu, odkud nepřesně centroval.

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Isaac Sackey, nahradil ho Lukáš Bartošák
Střelec zatím rozdílové branky pro dnešek dohrál.

73

S přibývajícími minutami se kupí stále víc nepřesností na obou stranách. Víc ze hry mají ve druhém poločase jednoznačně Liberečtí.

75

Snaha „Klokanů“ o vyrovnání dál vypadá marně. Po odchodu Mosquery s Acostou se domácí snaží hrozit po dlouhých nákopech. Ty ale poměrně neomylně sbírá liberecká defenziva.

76
Střídání

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Marek Bakoš, nahradil ho Kevin Luckassen
Hostující kouč Trpišovský už má také dostřídáno. Poslední změnu udělal v útoku.

77

Právě Luckassen, střídající liberecký útočník, se mohl ihned přimotat k zakončení. Na centr Bartošáka ale nedosáhl.

79

Čížek poslal do pokutového území další centr zprava a vybojoval pro domácí alespoň roh.

81
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Kevin Luckassen (Liberec)
Liberecký útočník odkopl míč po odpískání a dostal žlutou kartu.

82
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Patrik Schick (Bohemians)
Za nesportovní chování uviděl žlutou kartu i domácí útočník, který ve vápně soupeře nafilmoval pád.

83

Po faulu na Čögleye rozehrají domácí přímý volný kop asi dvacet metrů od brány. Za míčem je připravený Čížek.

84

Čížek našel ve vápně hlavičkující Krcha, ten pouze připraveného brankáře Liberce Koubka.

86

Domácí fanoušci ženou z plných plic svůj tým za vyrovnáním, jenže Bohemians se těžko vůbec dostávají na polovinu soupeře.

88
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Lukáš Bartošák (Liberec)
Další žlutá karta pro libereckého hráče.

90

Domácí mají možnost srovnat. Na jeden z posledních rohů míří i brankář Zlámal!

90

Svůj slavný moment z podzimního duelu na Dukle, kde v nastaveném čase vyrovnal, ale tentokrát nezopakoval.

90
Důležité

Neuvěřitelné! Na začátku tříminutového nastavení byl velmi blízko gólu domácí Jirásek, jenže jeho střela skončila... hádejte kde? Na břevně!