Miloš Brezinský

narozen:2. 4. 1984
občanství:Slovensko
současné mužstvo:Akzaik Uralsk
přišel:z klubu Č. Budějovice
v mužstvu:od 15. 7. 2012
herní post:obránce
odehráno v lize:80
vstřeleno v lize:2

Charakteristika

Začínal v Novém Městě nad Váhom, tři roky hrál v Trenčíně a v létě 2002 přestoupil do Liberce. Po dvou letech odešel na hostování: podzim 2004 působil na Kladně, o půlroku později se přesunul do Rimavské Soboty. V létě 2005 začal ligu s Libercem, ale už v září 2005 zamířil na hostování do Mladé Boleslavi, kde se časem rozehrál k výborným výkonům a v lednu 2007 si ho Liberec stáhl zpátky. V srpnu 2007 odešel na půlroční hostování do Sparty, po návratu jej z Liberce brzy přetáhl trenér Uhrin mladší do Temešváru. Po skončení smlouvy přišel v létě 2010 jako volný hráč do Plzně. V září 2011 zamířil na hostování do Budějovic. V létě 2012 odchází do Akzaiku v Kazachstánu. Střední obránce, důrazný, s dobrou rozehrávkou, výborný hlavičkář a dobrý zakončovatel.

Přestupy
klubpříchododchod
FC Slovan Liberec10. 6. 20021. 7. 2004
SK Kladno1. 7. 20041. 1. 2005
Rimavská Sobota1. 1. 20051. 7. 2005
FC Slovan Liberec1. 7. 200512. 9. 2005
FK Mladá Boleslav12. 9. 20051. 1. 2007
FC Slovan Liberec1. 1. 20079. 8. 2007
AC Sparta Praha9. 8. 20074. 2. 2008
Temešvár4. 2. 200828. 8. 2010
FC Viktoria Plzeň28. 8. 201021. 9. 2011
SK Dynamo Č. Budějovice21. 9. 201115. 7. 2012
Akzaik Uralsk15. 7. 2012doposud
Reprezentace:
DatumDomácíHostéSKMHGŽČZN
12. 9. 2007 SlovenskoWales2:5 0L0000
8. 9. 2007 SlovenskoIrsko2:2 0L0000
Celkem v sezóně:000 000
  • Legenda ke sloupcům: K - kolo, SK - konečné skóre zápasu, M - počet odehraných minut, H - viz níže, G - góly, Ž - žluté karty, Č - červené karty, ZN - viz níže
  • Legenda ke sloupci H (HRÁL): Z - hráč byl v základní sestavě, S - hráč střídal v průběhu hry, L - hráč pouze seděl na lavičce náhradníků
  • Legenda ke sloupci ZN (ZNÁMKA): 1 - vynikající výkon, 5 - velice špatný výkon
  • Poznámka: V tabulce jsou zápasy, ve kterých byl hráč přítomen alespoň na lavičce náhradníků. Tučně je označeno mužstvo, za které nastoupil.
Kariéra
SezónaOD-DOMužstvoMHZSLGPVŽČ
2002/2003 10.6.2002 - 1.7.2004FC Slovan Liberec0000100000
2003/20048101400000
2005/2006 12.9.2005 - 1.1.2007FK Mladá Boleslav162219181500070
2006/2007720880510070
2006/2007 1.1.2007 - 9.8.2007FC Slovan Liberec8271192010040
2007/2008 9.8.2007 - 4.2.2008AC Sparta Praha8981192400020
2010/2011 28.8.2010 - 21.9.2011FC Viktoria Plzeň23015213700020
2011/201245101500000
2011/2012 21.9.2011 - 15.7.2012SK Dynamo Č. Budějovice97514113100121
  • Legenda ke sloupcům: M - počet odehraných minut, H - počet odehraných zápasů, Z - hráč byl v základní sestavě, S - hráč střídal v průběhu hry, L - hráč pouze seděl na lavičce náhradníků, G - počet gólů, P - počet proměněnných penalt z celkového počtu gólů (sloupec "G"), V - vlastní góly, Ž - žluté karty, Č - červené karty
  • Poznámka: V tabulce jsou započteny zápasy, ve kterých byl hráč přítomen alespoň na lavičce náhradníků. Tučně je označena aktuální sezona.

Najdete na iDNES.cz