To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Utkání sledovalo 22 224 diváků.

Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 7:3. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 9:11.

Reed
90+2. min Chalobah
Palhinha
Decordova-Reid
18 Pereira
Pereira
78. min Cairney

Veltman
64. min Lamptey
Webster
5 Dunk
Dunk
Estupiñán
63. min Mitoma
7 March
March
Mac Allister
25 Caicedo
Caicedo
79. min Undav
Trossard
13 Groß
Groß
8 Mwepu
Mwepu
63. min Welbeck

• 20Enciso

Utkání je u konce a na Craven Cottage se může začít slavit. Druhá půle přinesla rychlý vstup a už ve 48. minutě přišlo otevření skóre, o které se po prudkém centru z levé strany postaral Aleksandar Mitrović. V 55. minutě to už bylo o dvě branky, když po rychlém brejku nacentroval Pereira a vracející se Lewis Dunk nešťastně srazil míč do vlastní branky. Sledovali jsme nejaktivnější pasáž druhého poločasu a do ní patřila i 60. minuta, ve které hostující Alexis Mac Allister proměnil penaltu za faul na Estupiñána a Brighton rozjel snahu o srovnání. Jenže domácí Fulham skvěle bránil, v úplném závěru i kouskoval hru nakonec těsný náskok uhlídal. Zápas skončil výsledkem 2:1, Fulham s osmi body poskočil na šesté místo, Brighton je s deseti body na čtvrtém místě.

90+9

Konec zápasu.

90+8

Dlouhý aut do šestnáctky byl dobrým nápadem, jenže při snaze vyhrát hlavičkový souboj se pískal útočný faul.

90+7

Hra se přesunula blíže k Lenově brance, hosté ještě mohou vhazovat.

90+6

Pravou stranou se do šestnáctky prokličkoval Mitrović, při střele už byl ale zablokován a Sáncheze neohrozil.

90+5

Už to pro domácí tým vypadá dobře, je tu přímý kop a zase pomaličká rozehrávka.

90+4

Už to vypadalo, že se Brighton vykombinuje do protiútoku, jenže přišla chyba a následovala střela Harrisona Reeda z úhlu. Sánchezovu branku ale netrefil.

90+3

Domácí drží míč u rohového praporku, Cairney si zase dává na čas.

90+2

Akce pravou stranou skončila mimo hrací plochu, Brighton bude pospíchat.

90+2

Po faulu na Cairneyho je tu přímý kop pro domácí, u míče je nachystán Kenny Tete.

90+2

Střídání v týmu Fulham FC:
ze hřiště odchází Harrison Reed, přichází Nathaniel Chalobah.

89

Na lavičce domácích se ještě chystá střídání, čeká se na přerušení hry.

88

Roh hostujícího celku, byť se zdálo, že tomu předcházel ofsajd. To domácí také reklamovali, jenže zcela bez úspěchu. Rohový kop však zvládli uhlídat.

87

Fulham šikovně kouskuje hru a sráží tak tempo na minimum.

86

Akce hostů středem skončila kousíček před hranicí pokutového území, akci ukončil odkopem Tim Ream.

85

Nakonec z toho byla rozehra směrem dozadu a míč se dokonce dostal až k Lenovi.

84

Dunk fauloval ve středovém kruhu, domácí teď s rozehrávkou určitě nebudou pospíchat.

83
Karty

Žlutá karta na straně Fulhamu, dostal ji Harrison Reed.

83

Tentokrát to Brighton vzal levou stranou, výsledek byl ale úplně stejný, jako před chvílí na křídle pravém.

82

Robinson vystavil stopku výpadu hostů, je z toho dokonce vhazování pro Fulham.

81

Rázný odkop domácích, na chvíli si může Fulham vydechnout.

80

Brighton začíná finišovat, snaha o srovnání se ale zatím míjí účinkem.

79

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC:
ze hřiště odchází Moisés Caicedo, přichází Deniz Undav.

79

Trochu se nám na trávníku zase přitvrzuje, nyní to na své kůži pocítil domácí Mitrović.

78

ze hřiště odchází Andreas Pereira, přichází Tom Cairney.

77

Na domácí lavičce se chystá střídání, do hry půjde Tom Cairney.

75

Leno bude rozehrávat od své branky, ještě předtím ale probíhá ošetřování Antonee Robinsona.

74

Před Lena to teď létá hlavně z pravého křídla, chybí tomu ale více přesnosti a také důrazu v pokutovém území.

72

Začal se hrát svižný fotbal z obou stran a v útoku byl zase domácí Fulham. Dopadlo to ovšem jako před chvílí, i Decordova-Reid vystřelil nad.

71

Hosté v protiútoku, střela z úhlu a Leno musel proti křížné ráně bleskově na zem!

70

Rychlá akce Fulhamu, zakončení padlo na Mitroviće, ten však mířil nad.

69

Pascal Groß poslal do vápna nepříjemný centr a obrana Fulhamu měla co dělat, aby vše odvrátila. Nakonec se pískal útočný faul Brightonu.

68
Karty

Faul domácího Antonee Robinsona a ten za zákrok na křídle dostal žlutou kartu.

66

Musí si ale dávat pozor v obraně. Nyní Kebano přihrál do druhé vlny na Palhinhu, jeho rána z první ale letěla vysoko nad.

65

Hosté u míče, snaží se rychlými kombinacemi o přechod k Lenovi.

64

ze hřiště odchází Jöel Veltman, přichází Tariq Lamptey.

63

ze hřiště odchází Pervis Estupiñán, přichází Kaoru Mitoma.

63

ze hřiště odchází Enock Mwepu, přichází Danny Welbeck.

61

Vzápětí to zase mohlo být o dvě branky, když gólman Sánchez podcenil tečovaný centr od rohového praporku a míč podběhl. Následné zakončení domácích ale skončilo těsně nad brankou!

60

Brighton právě vstřelil branku!
Míč si na penaltový puntík postavil ALEXIS MAC ALLISTER, s ničím se nepáral, zvolil prudkou střelu a ta, i když nebyla zrovna nejlépe umístěná, skončila přes Lenovu snahu v síti – 2:1.

58

Ještě se ale kontroluje video a to si jde prohlédnout i sám sudí Bramall.

57

No a pozor, je tu odpískaná penalta pro Brighton! V pokutovém území byl Decordovou-Reidem faulován Estupiñán a rozhodčí neváhal ani okamžik.

55
Karty

Je tu i první žlutá karta utkání, potrestán byl hostující Pervis Estupiñán.

55

Fulham právě vstřelil branku!
Tak tohle hostům vůbec nevyšlo! Großův centr obrava překlopila v rychlý brejk, Kebano posunul na rozběhnutého Pereiru, ten hned centroval do vápna, kde chtěl odvracet LEWIS DUNK, jenže ve skluzu poslal míč přesně do branky. Sánchez se sice snažil o zákrok, těsně však nedosáhl – 2:0.

54

Rázný odkop domácí obrany, je tu další roh pro Brighton.

53

Roh hostům nevyšel, pro vysoký centr si Leno došel až s překvapivou lehkostí.

53

Roh pro Brighton.

52

Jednu takovou akci rozjel na pravé straně Estupiñán, i jeho centr prošel skrz vápno, oproti akci Fulhamu se ale zde nenašel nikdo, kdy by zakončoval.

50

Hosté tak mají najednou co dohánět, rozhodně se budou muset aktivněji vydávat do útoku.

48

Domácí tým jde do vedení! Samotný roh sice obrana Brightonu zvládla odvrátit, hra se však vrátila k vápnu, prudká Kebanova příhra po zemi prošla až k zadní tyč, kde byl nepokrytý ALEKSANDAR MITROVIĆ a ten zblízka nekompromisně uklízel do sítě – 1:0.

47

Hned v úvodu domácí Pereira rozehrál přímý kop, jeho táhlý centr pak Webster odhlavičkoval na roh.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:32.

Je za námi první půle, ve které se nejprve více dařilo hráčům Fulhamu. Ti se dokázali sice dostat k brance, ale jediné vážnější ohrožení vyslal Mitrović. Jeho ránu však pozorný Sánchez bez potíží lapil. Brighton se probudil až v průběhu poločasu a svou největší šanci měl ve 28. minutě, jenže i Leno byl na svém místě. Branky jsme se nedočkali, na tyto momenty si musíme počkat po přestávce.

45

První poločas skončil.

45

Fulham se teď trochu trápí má problém vůbec dostat hru alespoň k půlící čáře.

43

Dalších několik nákopů z Lenově brance, zase však ale do míst, kde se nikdo nevyskytoval.

41

Vypadá to, že Brighton v závěru poločasu přidává na tempu a snaží se otevřít skóre, jenže s přesností to není až tak moc žhavé.

39

Na další zakončení ze strany hostů si nabíhal Estupiñán, Leno to ale celé dobře přečetl a míč si ze vzduchu stáhl do rukavic.

38

Teď muselo některým fanouškům Fulhamu zatrnout, neboť na centr z levé strany si nebojácně naběhl Solly March, aby pak ale svou prudkou hlavičku poslal vedle Lenovy branky.

36

Brighton v akci po křídle, prudký centr prošel přes několik hráčů až k zadní tyči, kde odkopával Reed.

34

Krátký tlak Fulhamu na levé straně se obešel bez centru, Adam Webster pak uklízel raději na autové vhazování.

33

Standardní situaci si jako vždy připravil Andreas Pereira, zvolil přímou střelu a zamířil kousek nad Sánchezovu branku.

32

Mitrović se nebojácně probíjel k pokutovému území, sice nevystřelil, ale byl faulován a je tu tak přímý kop pro Fulham.

30

Další akce hostů skončila hned za půlkou, řada je teď na hráčích klubu z Londýna.

28

Nyní už se hosté z Brightonu střely na branku po kombinaci u vápna dočkali, pokus po zemi gólman Leno hravě pokryl.

27

Dlouhý aut směrem k pokutovému území Fulhamu, ale i tohle skončilo ještě dříve, než mohlo dojít k ohrožení Lenovy branky.

25

Není to teď zrovna atraktivní fotbal, oba celky se marně snaží probít k centru, nebo střele.

23

Levým křídlem se chtěl k vápnu dosta Kebano, Jöel Veltman jej ale důrazným způsobem odstavil od míče a skci Fulhamu tak zastavil.

22

Velká malá domů na Lena, domácí tým se vymanil z krátkého tlaku soupeře a byl za to odměněn potleskem tribun.

20

Standardní situace domácích. Z pravého křídla centroval Pereira, jenže pouze na hlavu jednoho z bránících hráčů Brightonu.

18

Měli jsme tu první opravdovou střelu na branku, po rychlém kontru a seběhnutí si z levého křídla na střed to zkusil domácí Mitrović, rána po zemi ale šla přesně doprostřed branky, kde číhal připravený Sánchez.

17

Levou stranou se dopředu probíjel Robinson, ještě před případným centrem byl ale zastaven důrazným zákrokem.

16

Takřka prakticky to samé se teď odehrává i na opačné straně, obrana Fulhamu si přihrává a hledá cestu kupředu.

15

Malá domů na Sáncheze, ten i přes dotírající hráče Fulhamu dokázal rozehrát na svou obrannou řadu.

13

Po akčním úvodu tu máme lehčí útlum a sledujeme kombinace spíše ve středu hrací plochy.

10

Centr z levého křídla pouze prolétl pokutovým územím Brightonu a skončil mimo hrací plochu. Sánchez bude odkopávat.

9

Fulham začíná přidávat na tempu a čím dál častěji se hraje poblíž Sánchezovy branky.

8

Po něm byl centr do šestnáctky prodloužen a gólman Sánchez se musel po míči vrhnout a odehrát jej mimo malé vápno.

7

Rychlý protiútok Fulhamu zakončoval Decordova-Reid přihrávkou po zemi na zadní tyč, hosté musei odvracet na roh.

6

Ream se dnes podruhé dostal do potíží v rozehře, tentokrát vše zvládl s elegancí a po kličce přenesl hru k půlce.

5

Hostující March pospíchal za dlouhým nákopem, Robinson však u brankové čáry zvládly z otočky poslat míč do pro domácí tým bezpečnějších míst.

4

Začalo se pěkně živě. Domácí reklamovali zákrok na hranici poutového území, sudí však zachoval klid a Brighton vyrazil Estupiñánem do protiakce.

3

Mohlo udeřit na opačné straně, když při odkopu zaváhal Ream, jenže hosté toho využít nedokázali a nakonec se pískalo proti Großovi.

2

Hostující Pervis Estupiñán se hned v úvodu dopustil faulu a Fulham dostal šanci rozehrát přímý kop. Pereira zostra nacentroval, nicméně obrana Brightonu celkem hravě odhlavičkovala mimo šestnáctku.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Fulham FC: Leno – Tete, Adarabioyo, Ream (C), Robinson – Reed, Palhinha – Decordova-Reid, A. Pereira, Kebano – Mitrović.
Náhradníci: Rodák – Mbabu, Diop, Cairney, N. Chalobah, Francois, Harris, Ablade, Stansfield.
Trenér: Marco Silva

Brighton & Hove Albion FC: R. Sánchez – Veltman, Webster, Dunk (C), Estupiñán – March, Mac Allister, Caicedo, Trossard – Groß, Mwepu.
Náhradníci: Steele – Lamptey, Colwill, van Hecke, Alzate, Mitoma, Undav, Welbeck, Enciso.
Trenér: Graham Potter

Rozhodčí: Bramall – Hatzidakis, Robathan.

Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas na Craven Cottage začne ve 20:30, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Rozhodčí

Hlavním sudím tohoto zápasu bude Thomas Bramall, kterému budou na pomezí asistovat Constantine Hatzidakis a Daniel Robathan.

Brighton & Hove Albion FC

Hosté jsou na tom rozhodně lépe, vstup do sezóny se vydařil a po čtyřech kolech mají deset bodů a patří jim čtvrté místo. Brighton se zatím spoléhá na skvělou obranu, inkasoval pouze jednou v prvním kole a v dalších duelech udržel čistý štít. O víkendu hrál Brighton doma proti Leedsu, padla pouze jediná branka, tu dal Groß a zápas tak skončil výsledkem 1:0.

Odehrané zápasy

Manchester United – Brighton & Hove 1:2
Brighton & Hove – Newcastle 0:0
West Ham – Brighton & Hove 0:2
Brighton & Hove – Leeds 1:0

Fulham FC

Domácí tým je v tuto chvíli na 11. místě s pěti body. Fulhamu se teď poslední dva zápasy nevydařily, londýnský klub totiž vypadl z Ligového poháru po prohře 0:2 s Crawley Town a poté v derby na Arsenalu 1:2. Fulham sice vedl po gólu Mitroviće, pak ale zareagoval Ødegaard a v 86. minutě skóre otočil Magalhães.

Fulham – Liverpool 2:2
Wolverhampton – Fulham 0:0
Fulham – Brentford 3:2
Arsenal – Fulham 2:1

Dobrý večer u anglické Premier League. Společně se podíváme na utkání 5. kola mezi týmy Fulham FC a Brighton & Hove Albion FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.