Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Home Credit

Migréna, vyčerpání i den po večírku. Jak firmy pojímají sick days

ilustrační snímek

Rýma, migréna, psychické vyčerpání, ale klidně i den po teambuildingu. Sick days mají ve firmách mnoho podob: někde jsou dva, jinde pět, další je mění na flexi či relax days. Kde zaměstnanci dostanou...

14. srpna 2026

Letní tábory zdražily, pro některé rodiče zůstaly nedostupné

ilustrační snímek

Ceny dětských táborů letos opět vzrostly. Podle předsedy České rady dětí a mládeže Aleše Sedláčka komerční tábory ve srovnání s loňskem podražily přibližně o pět procent. Velká část rodičů však v...

21. července 2026

Polovina Čechů kombinuje dovolenou doma s tou v zahraničí, ukázal průzkum

ilustrační snímek

Téměř polovina Čechů, kteří letos plánují dovolenou, chce kombinovat pobyt v zahraničí i v Česku. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos pro společnost Home Credit. Letní dovolenou plánují zhruba dvě...

18. června 2026

Teambuilding už není jen bowling. Firmy mění pravidla hry

ilustrační snímek

Firemní večírky, rafting nebo povinný bowling? Teambuilding se v českých firmách rychle mění. Zaměstnanci dnes chtějí autenticitu, dobrovolnost a smysluplnost, firmy zase lepší spolupráci a fungující...

22. května 2026

U arény budou řádit drifteři

Metro.cz
Podještědské DRIFTobraní 2024

Sezonu ve Sport Parku Liberec odstartují závody Dirty Drifting, které proběhnou v sobotu na centrálním parkovišti u Home Credit Areny.

30. ledna 2026

Češi letos nakupují dárky dříve. A preferují e-shopy

ilustrační snímek

Češi se při nákupu dárků vyhýbají předvánočnímu stresu a shonu. Dárky tak nakupují ideálně s předstihem a on-line. Podle společnosti Home Credit se tak letos hlavní vrchol nákupů posunul už na přelom...

6. prosince 2025

Festival rostlin v Home Credit Areně

Metro.cz
Home Credit Arena v Liberci

Pokojové rostliny přímo ze skleníků, malé a velké rostliny a květináče, ale také například ekologická hnojiva, ochranné prostředky pro rostliny či literatura.

7. listopadu 2025  14:54

Přístup k úsporám se mezi Čechy výrazně liší. Co jej nejvíce ovlivňuje?

ilustrační snímek

Platba u zubaře, nová lednice nebo oprava auta. To všechno vás může stát desetitisíce korun. A co teprve výpadek příjmu třeba kvůli nemoci. Pokud na podobné situace nejste připravení, mohou s...

4. září 2025

České domácnosti nemají o financích moc přehled. Často sledují jen velké výdaje

ilustrační snímek

Jen třetina českých domácností má detailní přehled o svých výdajích a více než polovina si nedělá žádný rodinný rozpočet, ukazují průzkumy. Přitom přehled o financích a vytváření rezerv je podle...

17. srpna 2025

Kryptoměny nejsou pro Čechy neznámé, ale brzdí je strach a složitost

Metro.cz
Platba kryptoměnou u mobilního terminálu.

Kryptoměny už nejsou pro Čechy neznámý pojem. Slyšelo o nich 98 procent lidí. Jenže většina jim stále nedůvěřuje. Češi si začínají více uvědomovat důležitost finanční rezervy, navyšují ji a více...

12. srpna 2025  13:32

Několikatýdenní volno navíc. Do českých firem si cestu teprve hledá

ilustrační snímek

Chytrý nástroj, jak pečovat o lidi dřív, než dojdou „na hranu“. Nástroj, který může výrazně posílit nejen duševní pohodu zaměstnanců, ale také jejich motivaci a loajalitu. Řeč je o sabbatical, tedy...

25. července 2025

Místo holých stěn básně. Strašidelný podchod je pryč, nový zdobí verše

V novém podchodu u liberecké arény si budou lidé moci přečíst úryvky básní...

Původně strašidelné a temné prostory, kudy se mnozí báli chodit, povznesou nyní verše. V novém podchodu u víceúčelové arény v libereckém Horním Růžodole si budou lidé moct po otevření přečíst úryvky...

28. června 2025  8:04

PPF uzavřela prodej čínského Home Creditu, získala přes sedm miliard korun

ilustrační snímek

Novým vlastníkem čínské větve Home Creditu se stalo konsorcium sdružené kolem skupiny JD.com. To úvěrovou firmu koupilo v přepočtu za 7,4 miliardy korun od skupiny PPF, vyplynulo z finančních...

3. června 2025  13:55

Z pěti týdnů dovolené se stal tichý standard. Platí to ale všude?

ilustrační snímek

Zákonná dovolená čtyři týdny už dávno neodpovídá dnešním nárokům na rovnováhu mezi prací a osobním životem, shodují se psychologové i zaměstnavatelé. Přesto ne všichni tento bonus svým zaměstnancům...

29. května 2025

Péče o psychickou pohodu zaměstnanců není „něco navíc“, ale nutná investice

ilustrační snímek

Vyčerpání, neustálé změny, nezvladatelné termíny či požadavky – to vše a mnohé další situace v práci s sebou nesou značný stres, někdy až vyhoření. A to se podepisuje na pracovním výkonu, což silně...

3. dubna 2025

Češi ve velkém zneplatňují půjčky. Firmy neprověří, zda si splátku mohli dovolit

Premium
ilustrační snímek

Rychle přibývá Čechů, kteří se snaží zneplatnit svou úvěrovou smlouvu s cílem zaplatit ideálně jen půjčenou částku, a zbavit se tak povinnosti platit úroky. Ty v některých případech půjčku nafouknou...

12. prosince 2024

Rodiče by měli mít na děti čas. Jak to ale zvládnout i se zaměstnáním?

ilustrační snímek

Neustále se volá po tom, aby se (především) maminky na rodičovské dovolené co nejdříve zapojovaly zpět do práce. V praxi to ale tak snadné není. S místy ve školkách a jejich otevírací dobou to totiž...

24. října 2024

Firemní vzdělávání je na vzestupu. Trendy v něm určují sami zaměstnanci

ilustrační snímek

Vzdělávání zaměstnanců je pro firmy naprosto zásadní. Nejen proto, aby udržely krok s dobou, která se velmi rychle mění, ale také aby vyšly vstříc zaměstnancům a udržely si je tak. Co vše nabízí? A...

14. června 2024

Home Credit opouští další asijskou zemi, prodá svou indickou divizi

ilustrační snímek

Finanční společnost Home Credit, která je součástí skupiny PPF, se stahuje z další asijské země. Poté, co v posledních měsících oznámila odchod z Vietnamu, Indonésie či Filipín, prodává nyní svá...

10. května 2024  18:15

Firmy jsou absolventům nakloněné. Co od nich očekávají?

ilustrační snímek

Současná doba absolventům poměrně dost nahrává. Nezaměstnanost je minimální. Hlad po zaměstnancích naopak velký. Firmy proto mladé lidi po škole rády přijímají, samozřejmě na juniorské pozice....

29. února 2024

Home Credit prodá svá aktiva ve Vietnamu. Utrží dvacet miliard korun

ilustrační snímek

Skupina Home Credit, divize PPF pro spotřebitelské financování, ve středu oznámila podpis rámcové dohody o prodeji aktiv ve Vietnamu. Plnění transakce dosahuje přibližně 800 milionů eur, tedy asi...

28. února 2024  14:43

Čtrnáct procent Čechů si našlo druhou práci. Situace se bude lepšit pomalu

ilustrační snímek

Ekonomická situace mnohé Čechy přivádí k hledání lépe placené práce nebo přibírání dalších úvazků či brigád. Za vyšším platem letos odešlo čtrnáct procent lidí, stejný počet si našel další práci a...

26. listopadu 2023

Nastupujete do nového zaměstnání? Pozor, ať „nepřepálíte“ začátek

ilustrační snímek

Naplnit očekávání firmy a dobře zapadnout do kolektivu. To je přání asi každého, kdo nastupuje na nové pracovní místo. Člověk se proto snaží předvést v tom nejlepším světle. Jenže i v tomto případě...

26. května 2023

Máte obavu, jak to zvládnete v nové práci? Pomůže vám váš osobní buddy

Premium
ilustrační snímek

Zkušební doba může připomínat pracovní pohovor, který trvá až tři měsíce. Zaměstnavatel chce totiž vědět, zda se rozhodl správně. Co tedy udělat pro to, abyste procesem adaptace prošli hladce? A...

21. dubna 2023

Češi se víc zadlužují, neodradí je ani vyšší úrok. Ale vrchol teprve přijde

Premium
ilustrační snímek

Lidé si u nebankovních společností půjčují víc než dřív. Podle dat České leasingové a finanční asociace, která poskytovatele půjček sdružuje, stoupl za loňský rok objem nebankovních půjček...

17. února 2023

Zeman volal s čínským protějškem, Si Ťin-pchinga žádal o podporu české firmy

Prezident Miloš Zeman hovořil ze zámku v Lánech prostřednictvím videohovoru s...

Prezident Miloš Zeman hovořil v pondělí přes video s čínským protějškem Si Ťin-pchingem. Mluvili o vzájemných vztazích, pozici českých firem na čínském trhu nebo o mezinárodní situaci. Podle Zemana...

9. ledna 2023  12:12,  aktualizováno  14:16

Zchátralá sportovní aréna v Liberci potřebuje opravit, na led kape voda

Ve Svijanské aréně jsou dvě ledové plochy, obě bývají vytížené na maximum.

Nová hala pro míčové sporty, menší bazén, další tréninková hřiště, oprava Svijanské arény. Tak vypadá vize na zlepšení Sport Parku Liberec. Současné kapacity areálu jsou totiž vyčerpány, samotná...

7. prosince 2022  14:09

Irové roztančí arénu, do Liberce se vrací Lord of the Dance

Záběr z brněnského představení show Lord of the Dance: 25 Years of Standing...

Legendární irská taneční formace Lord of the Dance se po třech letech vrací do Liberce. Už dnes se program sestavený k 25. výročí show představí v Home Credit aréně.

30. listopadu 2022  14:52

Japonci koupí filipínskou a indonéskou divizi PPF. Posilují podnikání v Asii

ilustrační snímek

Japonská společnost Mitsubishi UFJ Financial Group koupí zhruba za 600 milionů eur (14,2 miliardy Kč) filipínskou a indonéskou divizi společnosti Home Credit Group BV, která patří české finanční...

23. listopadu 2022  14:17

Do Liberce se valí Kabáti. Okolí arény se připravuje na dopravní komplikace

Kapela Kabát vystoupí v Liberci, zde na snímku z pražského koncertu.

Na sobotní koncert kapely Kabát se do liberecké Home Credit Areny těší až 8 tisíc diváků. Ve městě od 16:00 začala platit dopravní omezení. Policisté proto varují před dopravními komplikacemi v...

12. listopadu 2022  16:13

Dohoda potvrdila dědictví po Kellnerovi, každé z dětí má deset procent

Sídlo společnosti PPF v pražských Dejvicích

Dohoda o rozdělení dědictví po podnikateli Petru Kellnerovi nabyla právní moci. Majoritním akcionářem PPF je tak potvrzena Renáta Kellnerová s podílem přes 59 procent. Každé ze čtyř dětí pak bude...

27. září 2022  16:26

Prodej dokončen. Skupina PPF a Home Credit opustily ruský trh

ilustrační snímek

PPF a její společnost Home Credit dokončily prodej svého podílu v ruské Home Credit & Finance Bank (HCFB) včetně některých dceřiných společností. Znamená to odchod z ruského trhu. Kontrolu nad bankou...

7. září 2022  11:26,  aktualizováno  11:36

Jak ušetřit na školních pomůckách? Učebnicemi z antikvariátu i kvalitními batohy

Premium
ilustrační snímek

Začátek školního roku pro spoustu rodin představuje obrovský nápor na jejich mnohdy už tak napjaté rozpočty. Zdražení se nevyhnou ani školní pomůcky. Bez nových se ale školáci neobejdou. obzvláště...

11. srpna 2022

Aby půjčka opravdu pomohla. Co je třeba vědět?

ilustrační snímek

Enormní růst cen zboží a služeb a zvyšující se ceny úroků, které ale nejsou vyvážené odpovídajícím růstem platů. Rezervy domácností se tenčí, stejně tak možnosti vytvářet nové. O plánovaných výdajích...

29. července 2022

Skupina PPF zveřejnila výroční zprávu. Kellnerův étos ve firmě zůstává

Investiční společnost PPF vyvěsila na svém sídle v pražských Dejvicích černou...

Výroční zpráva skupiny PPF za rok 2021, kterou společnost zveřejnila v úterý, se ve stejném rozsahu věnuje byznysu a neziskovým aktivitám. Jejím leitmotivem je dvojí perspektiva. Tu byznysovou...

26. července 2022  12:43

Lidé si rekordně půjčují u nebankovních společností. Vynahrazují si pandemii

Premium
ilustrační snímek

Objem nebankovního financování domácností, podnikatelů i firem v květnu meziročně stoupl o dvacet procent na 59,27 miliardy korun. Vyplývá to z dat České leasingové a finanční asociace (ČLFA), mezi...

8. července 2022
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.