Sobota 30. září 2023, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 30. září 2023 Jeroným, Ráchel
Reportáž skončila 11. 10. 2021 0:06

Volby 2021 - nejnovější volební zprávy

00:05

Volební on-line reportáž končí, děkujeme za pozornost. Další informace o povolebním vyjednávání sledujte v jednotlivých článcích.

00:01

ANALÝZA: Jak to bude dál? Kdo bude sestavovat vládu a kde se dá narazit

přečíst článek
21:54

O zdravotním stavu českého prezidenta informují i zahraniční média. „Český prezident Miloš Zeman byl v neděli převezen do pražské nemocnice po schůzce s premiérem,“ píší média v Zimbabwe.

21:33
KSČM

KSČM nezískala ve sněmovních volbách v žádném z okresů v Jihomoravském kraji podporu přes pět procent, která je potřebná pro vstup do dolní komory Parlamentu. Nejblíže k tomu měla na Znojemsku, kde získala 4,99 procenta hlasů. 

21:23
SPD

Hnutí SPD v Jihomoravském kraji doufalo, že ve sněmovních volbách získá minimálně tři mandáty jako minule, o jeden ale přišla. Jihomoravský lídr kandidátky Jan Hrnčíř řekl, že konkurence byla velká. SPD získala na jižní Moravě podporu 9,35 procenta voličů, v celostátním měřítku získala 9,56 procenta. 

21:18
PŘÍSAHA

Chceme jako hnutí Přísaha určitě promluvit i do prezidentských voleb,“ řekl Šlachta v ČT a dodal, že nechá svou kandidaturu na prezidenta otevřenou.

21:12
ČSSD

Netolický odmítl, že by plánoval kandidaturu na předsedu ČSSD. 

21:10
PŘÍSAHA

„Pro nás je to velký úspěch a budeme pokračovat dál,“ řekl Robert Šlachta. 

21:08
ČSSD

„Výsledky voleb jsou pro ČSSD velkým zklamáním,“ uvedl Martin Netolický (ČSSD) na ČT. 

21:08
ČSSD

Čeká ČSSD a KSČM sjednocení? Množí se hlasy o spojení levice

přečíst článek
21:00

Nejvyšší volební účast v Olomouckém kraji při letošních sněmovních volbách byla v Janoušově na Šumpersku, kde odvolilo 86,84 procenta voličů. Naopak nejméně hlasů dostali kandidáti v Měrovicích nad Hanou na Přerovsku, kde k volbám došlo jen 44,83 procenta voličů.

20:51

Miloš Zeman je podle neorologa Martina Jana Stránského ve stavu, kdy už nebude schopen vrátit se do funkce prezidenta. Stránský to řekl na CNN Prima News. „Je to strašně smutná situace převážně pro pana prezidenta. Z hlediska alkoholismu zůstane pacientem i nadále,“ dodal.

20:49
SPOLU

„Čekala bych, že bude jeho blízké okolí informovat o stavu prezidenta,“ řekla Pekarová Adamová a dodala, že přeje prezidentovi brzké uzdravení. 

20:45
ANO

„Mám pouize informaci, že jeho stav je stabilizovaný,“ řekl o stavu prezidenta Karel Havlíček. 

20:36
PIRÁTI A STAROSTOVÉ

„Vážíme si Pirátů jako partnera,“ řekl Vít Rakušan. A potvrdil, že určitě budou mít více než jeden ministerský post. 

20:34
SPD

„My budeme tvrdou opozicí, ale férovou,“ řekl na ČT Tomio Okamura. „Na spolupráci se těším,“ dodal.

20:30
PIRÁTI A STAROSTOVÉ

V české historii zatím nebyla vláda více než čtyřčlenná. „Vůle přinést změnu je tak velká, že my se budeme snažit, aby pětičlenná koalice fungovala,“ uvedl Vít Rakušan. 

20:29

Bývalý šéf hradního protokolu Jindřich Forejt na CNN Prima News řekl, že je dobré o zdraví prezidenta transparentně informovat. Pokud není přítomen na Hradě prezident, tak jej řídí podle Forejta hradní kancléř. Tedy Vratislav Mynář.

20:24
SPOLU

Ministerské posty zatím rozděleny nejsou. „Personální otázky jsme zatím neřešili,“ uvedla Pekarová Adamová (TOP 09). 

20:00

Markéta Pekarová Adamová (TOP09) a Vít Rakušan (STAN) potvrdili, že o vládě s hnutí ANO ani s SPD jednat nebudou. Uvedli to dnes na ČT24.

Volební štáby