Zpět na start aneb brněnský půlmaraton

  13:54aktualizováno  13:54
Zase stojím na startu, půl roku po narození syna a po skoro roce a půl bez závodění jsem se 18. dubna 2015 vydala na brněnský půlmaraton. Jaký bude? Zvládnu takto dlouhou trať?

| foto: Helena Lounovápro iDNES.cz

Naštěstí tam nejsem sama, mám sebou skvělý podpůrný tým. Za větrného sychravého počasí vyzvedáváme startovní číslo a využíváme zázemí školy k převlečení a k nakrmení syna. Poté mé doprovodné vozidlo odjíždí na výhodnější pozici. Avizovaný start v 11 je pro mě z neznámých důvodů posunut o 10 minut. Moderátor ani hudební produkce nejsou ve startovním koridoru slyšet. 

Líbil se ti článek?

Všem článkům od čtenářů nyní můžete dávat hlasy a odměnit tak autory za jejich práci. Pokud se vám článek líbil, klikněte dole pod článkem na tlačítko Článek se mi líbí.

Autory nejlépe hodnocených článků pak každý měsíc odměníme.

Konečně start, vyrážím přes Náměstí Svobody k hlavnímu nádraží. Na druhém kilometru mě čeká posádka s velmi milým transparentem na kočárku. Dál běžím směrem na výstaviště, proběhnu velodromem, kde je umístěna občerstvovací stanice, což je skvělý nápad. Obíhám výstaviště a mířím zpět ke své posádce. Už na devátém kilometru mě předbíhají první tři závodníci. Mířím zpět na Náměstí Svobody, vstříc druhému kolu. Zůstávám poměrně osamocena, protože mě opouštějí pomalejší závodníci na 10 km. 

Za velkého protivětru dobíhám na stanoviště mé podpory. Při druhém průběhu velodromem na 14,2 km v čase 1:44 se přestávám dívat na hodinky. Poslední zastávka, zastavím se u své fandící skupinky a dostávám poslední slova povzbuzení, potom už pádím do cíle. Vyběhnu do kopce na Náměstí Svobody, které se již změnilo v pěší zónu a je bez fanoušků, a konečně jsem v cíli. Sice jsem nezaběhla vysněný čas 2:20, ani zástupný čas 2:30, za cílových 2:35 jsem ale vděčná. Je pro mě už poměrně těžké sundat si čip z boty. Dostávám medaili společnou pro účastníky desítky i půlmaratonu. Ta i s velkým díkem patří mým klukům, kteří se mnou běh absolvovali.

Napiš svůj článek i TY

Tahle rubrika je určena těm, kteří se chtějí podělit o své zážitky, zkušenosti nebo tipy kolem běhání. Může jít o reportáž, test, tip na zajímavou trasu nebo jen zamyšlení. Nejsou dány žádné mantinely ani tématické okruhy. 

Tohle je místo, které je určené pouze vám. Lhal bych však, kdybych tvrdil, že to bude hřiště bez pravidel. Vaše příspěvky nepůjdou hned na stránky Rungo.cz, ale projdou "rychlým" okem někoho z redakce, nikdo ale nebude řešit vaše stylistické a gramatické záležitosti. Tento prostor berte jako blog-neblog, kde si za svůj obsah ručíte sami.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Ale tím to nekončí. Pokud se nám něco opravdu hodně zalíbí, může se stát váš příspěvek i hlavním textem na Rungo.cz. I vy tak můžete aktivně tvořit obsah a být součástí našeho týmu. Nejsme nejchytřejší, nejsme nejrychlejší, ale jsme otevření a to, co děláme, nás baví. Přidejte se.

Pokud odešlete svůj příspěvek, redakce si vyhrazuje právo na editaci článku a co zveřejní (a co ne), bez udání důvodů.

Marek

NÁZOR ČTENÁŘE NEMUSÍ KORESPONDOVAT S NÁZOREM REDAKCE!!!

Autor:

Nejčtenější

Andrea Černá: Jako kůl v plotě nežiju, ale pět dětí už porodit nestihnu

Andrea Černá

Přestože Andrea Černá ztvárnila desítky náročných divadelních rolí, pro národ zůstává hlavně Eliškou ze známého filmu...

Na Pacifické hřebenovce jsem věčně hladověla, vzpomíná Lucie Kutrová

Lucie Kutrová

Do dvaceti se kromě školy zajímala jen o módu a večírky. Neuběhla ani kilometr a nechápala, proč lidé chodí třeba na...

Tři potraviny, kterých se v létě můžete bezstarostně přejídat

Některé potraviny se mohou na vašem letním jídelníčku objevovat často,...

Léto velkému přejídání nepřeje. Obepnuté šaty i tílka okamžitě prozradí každý faldík na břiše, krátké sukně a kraťasy...

Už žádné módní trapasy. Osvojte si základní pravidla oblékání

Ilustrační fotografie

Cit pro módu bohužel nebyl každému do vínku dán. Kvůli tomu můžeme na ulicích občas vidět opravdu zvláštní kreace,...

V obložení závazků: sendvičové generaci hrozí krize a vyhoření

ilustrační snímek

Musejí se starat o děti, zároveň pečují o rodiče a mnohdy i prarodiče. A k tomu pracují nebo podnikají. Tak žijí...

Další z rubriky

VIDEO: Největší fanynka vévodkyně Kate nosí stejné oblečení jako ona

Mallory Johnson Bowlingová je velkou fanynkou vévodkyně Kate.

Jednatřicetiletá Mallory Johnson Bowlingová z USA zbožňuje vévodkyni Kate. Její šatník obsahuje pouze kousky, které si...

Jste lev, nebo myš? Dusit v sobě vztek se nevyplácí, varují experti

Ilustrační snímek

Máte vztek, něco vás naštve, na někoho se hněváte. Zařvete jako lev pěkně nahlas, nebo zalezete do díry a užíráte se...

Hlíva jako recept na dlouhý život. Hlídá cholesterol a pomáhá hubnout

Češi si hlívu natolik oblíbili, že se již běžně pěstuje i na českých farmách,...

Léčivá síla hlívy ústřičné je známá po tisíce let. V Číně ji lidé považují za účinný prostředek, který člověku zaručí...

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz