Poslední šance se přihlásit je dnes! Buďte aktivní a hubněte s námi

  9:40aktualizováno  9:40
Před rokem v této výzvě zhublo patnáct nadšenců devadesát jedna kilogramů. Staňte se Proměnou jara letos a získejte postavu do plavek, běh jako dobrý návyk a dobrý pocit sami ze sebe.

Proměna Jakuba Bočka | foto: archiv Jakuba BočkaRungo.cz

I letos podporujeme vaše snažení začít pravidelně běhat a před létem něco zhubnout tak, abyste se s příchodem teplých dnů cítili dobře ve své stále menší a menší kůži. Proto otevíráme další ročník soutěže Proměna jara 2016. Půjčíme vám náramek Vívofit 2, budete tak moci sledovat svoji aktivitu a porovnávat se s ostatními soutěžícími. I my ostatní na RUNGO.cz budeme moci po dobu tří měsíců sledovat vaše snažení a podporovat vás a to je přece velká motivace, no ne? Na konci objevíme vaše nové já a vypustíme vás do léta jako nadšené běžce lehké jako pírko.

Podmínky soutěže

Jak bude soutěž probíhat

Koho hledáme: Muže i ženy, velké i malé, mladé duší či občanským průkazem. Vás, kteří začnete být od dubna 2016 aktivní, budete pravidelně chodit a běhat a dovolíte nám, vás sledovat. Jednou měsíčně budete sdílet vaši proměnu se čtenáři RUNGO. Nezaslání požadovaných měsíčních podkladů (e-mail+fotografie) znamená vyřazení ze soutěže.

Co od vás chceme: Každý měsíc až do konce června 2016 nám pošlete svoji fotografii v upnutém běžeckém oblečení a jeden odstavec o tom, jak probíhá vaše snažení. Na report o vašich pokrocích budeme čekat do třetího dne každého měsíce (3.5., 3.6. a 3.7) a vydáme ho v článku, abychom o vás měli přehled. Svoje sportovní aktivity budete zaznamenávat na zapůjčeném náramku Vívofit 2.

Co získáte: Kila dolů, dobrou náladu, rychlé nohy a dobrý pocit ze sebe sama.

Jak se přihlásit: Do 11. března nám pošlete svoji fotografii v běžeckém nebo upnutém oblečení na výšku i šířku a pár řádek o sobě (vaše jméno, kolik je vám let a kolik je vám kilogramů) a o tom, proč začínáte běhat a hubnout, jaké jsou vaše motivy a cíle. Vše nám napište na e-mail barbora.topinkova@rungo.cz. 20 z vás vylosujeme a výsledky zveřejníme začátkem příštího týdne.

Pozor: Přihlášením do soutěže vyslovujete souhlas se zveřejněním vámi poskytnutých informací a použitím k redakčním účelům.

Jak ve svém snažení pokračovali loňští vítězové a kde jsou ve svém běžeckém životě teď? Inspirujte se:

Z deníčku loňských vítězů

Jakub Boček rok po Proměně

Jakub Boček rok po Proměně

Před rokem, psalo se přesně 6. ledna 2015, jsem kliknul myší na tlačítko odeslat a způsobil tím velký boom ve svém životě. Odeslal jsem e-mail s fotkou do redakce Rungo a přihlásil se do soutěže „Proměna jara 2015“. Napsal jsem, že chci být celoročním běžcem a chci si kupovat oblečení, které se mi líbí, ne do kterého se vejdu. První čtyři měsíce jste mohli sledovat na stránkách Rungo. Poslední report jsem s kolegy z výzvy poslal začátkem května. Od té doby jsme už nebyli sledováni a každý se vydal svou cestou. Moje byla taková, že v době posledního reportu jsem dobíral antibiotika a měl jsem 6 týdnů do půlmaratonu v Olomouci. Bylo to 5 týdnů dřiny a běhů, ať už na dlouhé tratě nebo fartleků a výběhů kopců. Jsem mentálně závodník, takže nerad prohrávám. Nejvíc nerad prohrávám sám ze sebou. Zlepšení v Olomouci oproti Praze bylo 18 minut, výsledný čas tedy 2:03, váha na startu asi 105 kg.

Od září jsem nastoupil do nové práce a snažil se skloubit pracovní režim s pohybovým. Navíc jsem měl na sebe upletený bič. V polovině října mě čekal poslední půlmaraton v Hradci. Ze začátku se mi dařilo držet si celkem dost vysoký podíl sportu v týdnu. Setkal jsem se taky s lidmi z redakce Rungo při výběhu v rámci Teribear. Výsledek byl takový, že na startu jsem stál s asi 100 kilogramy a zaběhl jsem ho za 1:51, tedy zlepšení o dalších 12 minut.

V říjnu jsem si dal malé běžecké posezonní prázdniny, abych od listopadu mohl začít sezonu novou. Od začátku života v Praze jsem začal poznávat nové lidi a měnily se mi možnosti, kdy sportovat. Musel jsem udělat změny. Po dlouhém, asi pětiminutovém rozhodování jsem si řekl, že budu běhat do práce a z práce. Našel jsem si okružní trať, protože to mám do práce kousek. Takže i po změně společenského života jsem u sportu zůstal. A jak jsem na tom s váhou? Druhého ledna 2016, tedy skoro rok po proměně, mám 93,5 kilogramu, shodil jsem tedy přes 30 kil a jsem schopen si v obchodech vybrat z více oblečení.

Takhle mi jedno kliknutí, ke kterému jsem se odhodlával půl minuty, změnilo život. Z člověka, co byl schopen běhat od ledna do března, se stal člověk, který vydržel u sportu celý rok. Čekají mě tři půlmaratony, chci se zúčastnit některého z Rungo závodů, a pokud to půjde, chci zaběhnout půlmaraton pod 1:30.

Jakub Boček


Gabriela Horálková rok po Proměně

Gabriela Horálková rok po Proměně

Stále běhám, stále se potýkám s kily, ale to já už budu asi pořád. Běh se stal opravdu nedílnou součástí mého života. V září mě čeká, po šestileté mateřské, návrat do práce a při pohledu do skříně jsem zjistila, že mám více běžeckého oblečení než oblečení vhodného do práce. Rodina už se s mým jiným životním stylem taky sžila a nejstarší dcera (9 let) dokonce začala běhat se mnou. Běhala jsem i v létě na dovolené a přišlo mi to úplně normální.

Loni jsem se zúčastnila čtyř závodů, všechny byly super a hodně mi daly, i když Lurdy byly fyzicky dost náročné, ale je třeba posouvat hranice. Stala jsem se členkou skupiny Rungo pro ženy na FB a na RunTouru jsem potkala skvělé členky, se kterými jsem stále v kontaktu, a těším se, že se zase při nějaké příležitosti potkáme.

Letos jsem už přihlášena na Český běh žen a také na Ostravský půlmaraton. Musím říct, že vaše Proměna pro mě udělala hodně. Změnila jsem od základu životní styl, našla způsob, jak si odpočinout od denních povinností a starostí, našla jsem nové přátele, nový koníček, nové zážitky a prostě jsem ráda, že vaši Proměnu tenkrát manžel objevil a podpořil mě v tom se jí zúčastnit! Gabriela Horálková

  • Nejčtenější
Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Příběh Oliny: Vyspala jsem se s kamarádem, nevím co dál

Udělala jsem velkou hloupost, vyspala jsem se se svým nejlepším kamarádem. Bylo to krásné, ale i tak bych byla radši...

Premium

Potraviny: Co škodí a jak. Žijeme v době jedové, říká autorka bestsellerů

Svými názory provokuje mnohé odborníky. Často jde proti letitým pravdám lékařů, expertů z potravinářského průmyslu i...

Proč mají ženy prsa a děsí nás hadi? 11 otázek a odpovědí kolem evoluce

I když občas evoluci fušujeme do řemesla a snažíme se ji vlastními civilizačními pravidly vzdorovat, kdesi hluboko v...

Soumrak nakupování. Swap je větší zábava, která navíc skoro nic nestojí

Přeplněné šatní skříně a pocit, že nemám co na sebe – situace, kterou my ženy prožíváme denně. Jenže nakupování nových...

Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

OBRAZEM: Švédka je posedlá plastikami, první měla ve třinácti letech

Stefanie Mulicová ze Švédska si již ve třinácti letech nechala do rtů vpravit silikonové výplně. Povolila jí to vlastní...

Sbohem, deprese. Zaručené rady, jak nepropadnout podzimnímu splínu

Podzimní období je plné nádherných barev, dechberoucích západů slunce a oblíbené vůně páleného listí. Ovšem má i...

OBRAZEM: Slavné ženy, které vyhrály boj nad rakovinou prsu

Svět slaví mezinárodní den boje proti rakovině prsu, který připomíná důležitost samovyšetření a pravidelných kontrol na...

Čtenářka Anna zhubla na Srí Lance deset kilo. Jsem sebevědomější, říká

Anna Dzurenda překročila padesátku a kila se na ni začala doslova lepit. S tím se ovšem naše přední golfistka a...

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz