Poslední šance se přihlásit je dnes! Buďte aktivní a hubněte s námi

  9:40aktualizováno  9:40
Před rokem v této výzvě zhublo patnáct nadšenců devadesát jedna kilogramů. Staňte se Proměnou jara letos a získejte postavu do plavek, běh jako dobrý návyk a dobrý pocit sami ze sebe.

Proměna Jakuba Bočka | foto: archiv Jakuba BočkaRungo.cz

I letos podporujeme vaše snažení začít pravidelně běhat a před létem něco zhubnout tak, abyste se s příchodem teplých dnů cítili dobře ve své stále menší a menší kůži. Proto otevíráme další ročník soutěže Proměna jara 2016. Půjčíme vám náramek Vívofit 2, budete tak moci sledovat svoji aktivitu a porovnávat se s ostatními soutěžícími. I my ostatní na RUNGO.cz budeme moci po dobu tří měsíců sledovat vaše snažení a podporovat vás a to je přece velká motivace, no ne? Na konci objevíme vaše nové já a vypustíme vás do léta jako nadšené běžce lehké jako pírko.

Podmínky soutěže

Jak bude soutěž probíhat

Koho hledáme: Muže i ženy, velké i malé, mladé duší či občanským průkazem. Vás, kteří začnete být od dubna 2016 aktivní, budete pravidelně chodit a běhat a dovolíte nám, vás sledovat. Jednou měsíčně budete sdílet vaši proměnu se čtenáři RUNGO. Nezaslání požadovaných měsíčních podkladů (e-mail+fotografie) znamená vyřazení ze soutěže.

Co od vás chceme: Každý měsíc až do konce června 2016 nám pošlete svoji fotografii v upnutém běžeckém oblečení a jeden odstavec o tom, jak probíhá vaše snažení. Na report o vašich pokrocích budeme čekat do třetího dne každého měsíce (3.5., 3.6. a 3.7) a vydáme ho v článku, abychom o vás měli přehled. Svoje sportovní aktivity budete zaznamenávat na zapůjčeném náramku Vívofit 2.

Co získáte: Kila dolů, dobrou náladu, rychlé nohy a dobrý pocit ze sebe sama.

Jak se přihlásit: Do 11. března nám pošlete svoji fotografii v běžeckém nebo upnutém oblečení na výšku i šířku a pár řádek o sobě (vaše jméno, kolik je vám let a kolik je vám kilogramů) a o tom, proč začínáte běhat a hubnout, jaké jsou vaše motivy a cíle. Vše nám napište na e-mail barbora.topinkova@rungo.cz. 20 z vás vylosujeme a výsledky zveřejníme začátkem příštího týdne.

Pozor: Přihlášením do soutěže vyslovujete souhlas se zveřejněním vámi poskytnutých informací a použitím k redakčním účelům.

Jak ve svém snažení pokračovali loňští vítězové a kde jsou ve svém běžeckém životě teď? Inspirujte se:

Z deníčku loňských vítězů

Jakub Boček rok po Proměně

Jakub Boček rok po Proměně

Před rokem, psalo se přesně 6. ledna 2015, jsem kliknul myší na tlačítko odeslat a způsobil tím velký boom ve svém životě. Odeslal jsem e-mail s fotkou do redakce Rungo a přihlásil se do soutěže „Proměna jara 2015“. Napsal jsem, že chci být celoročním běžcem a chci si kupovat oblečení, které se mi líbí, ne do kterého se vejdu. První čtyři měsíce jste mohli sledovat na stránkách Rungo. Poslední report jsem s kolegy z výzvy poslal začátkem května. Od té doby jsme už nebyli sledováni a každý se vydal svou cestou. Moje byla taková, že v době posledního reportu jsem dobíral antibiotika a měl jsem 6 týdnů do půlmaratonu v Olomouci. Bylo to 5 týdnů dřiny a běhů, ať už na dlouhé tratě nebo fartleků a výběhů kopců. Jsem mentálně závodník, takže nerad prohrávám. Nejvíc nerad prohrávám sám ze sebou. Zlepšení v Olomouci oproti Praze bylo 18 minut, výsledný čas tedy 2:03, váha na startu asi 105 kg.

Od září jsem nastoupil do nové práce a snažil se skloubit pracovní režim s pohybovým. Navíc jsem měl na sebe upletený bič. V polovině října mě čekal poslední půlmaraton v Hradci. Ze začátku se mi dařilo držet si celkem dost vysoký podíl sportu v týdnu. Setkal jsem se taky s lidmi z redakce Rungo při výběhu v rámci Teribear. Výsledek byl takový, že na startu jsem stál s asi 100 kilogramy a zaběhl jsem ho za 1:51, tedy zlepšení o dalších 12 minut.

V říjnu jsem si dal malé běžecké posezonní prázdniny, abych od listopadu mohl začít sezonu novou. Od začátku života v Praze jsem začal poznávat nové lidi a měnily se mi možnosti, kdy sportovat. Musel jsem udělat změny. Po dlouhém, asi pětiminutovém rozhodování jsem si řekl, že budu běhat do práce a z práce. Našel jsem si okružní trať, protože to mám do práce kousek. Takže i po změně společenského života jsem u sportu zůstal. A jak jsem na tom s váhou? Druhého ledna 2016, tedy skoro rok po proměně, mám 93,5 kilogramu, shodil jsem tedy přes 30 kil a jsem schopen si v obchodech vybrat z více oblečení.

Takhle mi jedno kliknutí, ke kterému jsem se odhodlával půl minuty, změnilo život. Z člověka, co byl schopen běhat od ledna do března, se stal člověk, který vydržel u sportu celý rok. Čekají mě tři půlmaratony, chci se zúčastnit některého z Rungo závodů, a pokud to půjde, chci zaběhnout půlmaraton pod 1:30.

Jakub Boček


Gabriela Horálková rok po Proměně

Gabriela Horálková rok po Proměně

Stále běhám, stále se potýkám s kily, ale to já už budu asi pořád. Běh se stal opravdu nedílnou součástí mého života. V září mě čeká, po šestileté mateřské, návrat do práce a při pohledu do skříně jsem zjistila, že mám více běžeckého oblečení než oblečení vhodného do práce. Rodina už se s mým jiným životním stylem taky sžila a nejstarší dcera (9 let) dokonce začala běhat se mnou. Běhala jsem i v létě na dovolené a přišlo mi to úplně normální.

Loni jsem se zúčastnila čtyř závodů, všechny byly super a hodně mi daly, i když Lurdy byly fyzicky dost náročné, ale je třeba posouvat hranice. Stala jsem se členkou skupiny Rungo pro ženy na FB a na RunTouru jsem potkala skvělé členky, se kterými jsem stále v kontaktu, a těším se, že se zase při nějaké příležitosti potkáme.

Letos jsem už přihlášena na Český běh žen a také na Ostravský půlmaraton. Musím říct, že vaše Proměna pro mě udělala hodně. Změnila jsem od základu životní styl, našla způsob, jak si odpočinout od denních povinností a starostí, našla jsem nové přátele, nový koníček, nové zážitky a prostě jsem ráda, že vaši Proměnu tenkrát manžel objevil a podpořil mě v tom se jí zúčastnit! Gabriela Horálková

Nejčtenější

Vezmi děti a kopni ji do zadku, radila náhradní manželka. Míra poslechl

Jarka poznala Míru, když jí bylo 15 let. Mají spolu dvě děti.

Vztah Jarky s Mírou je před krachem, zatímco Martina s Michalem spolu vrkají jako hrdličky a do Výměny manželek se...

Po třech dětech vážila Ludmila skoro metrák. Teď vypadá jako modelka

Osmatřicetiletá Ludmila shodila 25 kilogramů

U nás v rodině měly všechny ženy velké zadky, směje se Ludmila Černá (38), jejíž hmotnost se po narození třetího dítěte...

Tomáš se mně nemůže přizpůsobit, musím já, říká Anna Satoranská

Anna Satoranská

Společně se svým otcem Pavlem Maurerem pořádá gastronomické výlety do světa, vydává průvodce po restauracích a pořádá...

Zprvu jsem dietu před okolím tajila, říká žena, která zhubla 27 kilogramů

Jiřina Sedlmajerová zhubla 27 kilogramů.

Jiřina vaří v mateřské školce, se zdravým jídelníčkem pro sebe si však hodně dlouho neuměla poradit. Nakonec jí...

Jak přežít pubertu: dejte na instinkty a raději buďte trochu paranoidní

puberta matka dcera

„Je to náročné období, které má i své kouzlo,” říká o dospívání pedagog a konzultant Miloslav Hubatka. Pokud pubertou...

Další z rubriky

Strašná únava a hororové sny plné mučení. I tak se žije narkoleptikům

Ilustrační snímek

Někdo si vede snový deník, jiný se naopak na noční dobrodružství snaží co nejrychleji zapomenout. Při kterých poruchách...

Dlouhodobé záněty mohou poškodit oči, srdce i klouby, řekl stomatolog

Ilustrační snímek

Dlouhodobý zánět dásní může zavinit infarkt. Pravidelné kontroly i zdravá životospráva jsou prevencí proti vzniku...

Mají houby opravdu léčivé účinky? Sedm otázek pro odborníky na výživu

Asijské houby enoki, shimeji a hlíva

Tisíciletá čínská medicína mnohé houby používala jako léčivo. Některé se doporučovaly mužům jako afrodiziakum. Jiné...

Zprvu jsem dietu před okolím tajila, říká žena, která zhubla 27 kilogramů

Jiřina Sedlmajerová zhubla 27 kilogramů.

Jiřina vaří v mateřské školce, se zdravým jídelníčkem pro sebe si však hodně dlouho neuměla poradit. Nakonec jí...

Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?
Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?

Někteří je vnímají jako výstřelek pro alternativně založené maminky. Fyzioterapeuti zase prohlašují, že nic lepšího pro nohy neexistuje. My jsme se je rozhodli otestovat na dvou kolegyních z kanceláře a zjistit, kde je pravda.

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz