Zapomeňte na býčí žlázy. Vášně rozdmýchají i rybičky, mrkev nebo voda

  2:04aktualizováno  2:04
Plechovka sardinek, voda nebo svazek mrkví. Vědecká studie přinesla překvapivé zjištění. Afrodiziaka nemusíte kupovat potají v sexshopech nebo na internetu, máte je totiž už dávno ve své kuchyni.
Pijte vodu, chroupejte mrkev a k večeři si dejte rybičky. A pak honem do postele, vášeň na sebe nedá dlouho čekat... (Ilustrační snímek)

Pijte vodu, chroupejte mrkev a k večeři si dejte rybičky. A pak honem do postele, vášeň na sebe nedá dlouho čekat... (Ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

Říká se, že láska prochází žaludkem. Není tedy nad to si milostný život okořenit dobrotami, které sexuálním zážitkům dodají ten správný šmrnc. Nedávná studie, která byla zveřejněna v magazínu EverydayHealth.com, však zjistila, že to pravé sexy jídlo nenajdete v cukrárně, ani v oddělení s francouzským vínem či šampaňským.

Na základě výzkumu doktorky Laury Bermanové z Northwestern University je pravděpodobnější, že vám vzrušení přivodí plechovka s tuňákem než sklenka vychlazeného sektu.

Zdravé srdce = kvalitní sex

Podle světově uznávané psychoterapeutky závisí kvalita sexu na tělesné kondici a psychickém zdraví. Dokonce i průběh samotného orgasmu se odvíjí od stavu kardiovaskulárního systému.

"Když jste vzrušení, vaše cévy se rozšíří, což vám přivodí pocit příjemného naplnění v oblasti intimních partií. Avšak jakmile zde krev nebude proudit dostatečně, podobný výsledek nečekejte," komentuje propojení zdravého těla se sexuálním aktem doktorka Bermanová.

Podle ní mohou být příčinou milostného fiaska zanesené či ucpané tepny. Tomu se však můžete vyhnout konzumací omega3 mastných kyselin, které obsahují například mořské ryby nebo vlašské ořechy.

Voda jako sexuální pomůcka

Možná jste to nevěděli, ale za afrodiziaka nemusíte vyhazovat zbytečné peníze. Jedno můžete mít téměř zadarmo - postelové radovánky totiž pomáhá stimulovat i voda. Obyčejná, čistá, neperlivá voda.

Jak zjistila doktorka Bermanová, dostatečná hydratace totiž pomáhá tělu se nejen zbavit se nežádoucích látek, ale také vede k efektivnější lubrikaci intimních partií. Namísto drahých hraček a sexuálních pomůcek si tak můžete natočit vodu z kohoutku a vydat se vstříc ložnicovým dobrodružstvím.

Pojďme si společně zachroupat

O tom, že ovoce a zelenina prospívají zdraví, víme už prakticky od školních let. Tušili jste ale, že působí blahodárně také na vaši sexualitu? K docílení opravdu lahodného zážitku je však třeba podle studie doktorky Bermanové vybrat takové kousky, které se dají chroupat. Třeba tvrdší jablko, mrkev nebo celer.

"Přežvykování něčeho pořádně křupavého stimuluje tvorbu slin v ústech, které vyplavují zanesené kousky jídla, redukují zubní povlak, což značně eliminuje nepříjemný dech," vysvětluje svou křupavou teorii doktorka Bermanová.

Autor: pro iDNES.cz

Nejčtenější

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Sedm kroků, které musíte udělat, když narazíte na psychoteroristu

Ilustrační snímek

Emocionální zneužívání patří mezi formy psychického násilí, které na obětech nezanechává viditelná zranění, ale na...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Jejich věkový rozdíl je pětapadesát let a chtějí spolu miminko

Alexis Tadlocková a její partner

Alexis Tadlocková (24) a její manžel Charles (79) z Ameriky plánují založení rodiny. Ačkoli nejstaršímu dítěti Charlese...

Menstruace bez vložek a tamponů. Češka nabízí nepropustné kalhotky

Menstruační kalhotky Snuggs

Protože použité menstruační vložky a tampony představují ročně tuny odpadu, rozhodla se Linda Šejdová, že místo běžných...

Další z rubriky

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Ideální sex je s umytým partnerem a trvá dvacet čtyři minut, tvrdí ženy

Ilustrační snímek

Kromě milostné předehry je pro ženy neoddělitelnou součástí skvělého sexuálního prožitku také voňavý protějšek. Až...

Najdete na iDNES.cz