Kam vyrazit? Za mladými návrháři, loutkami nebo na chilli

  0:04aktualizováno  0:04
Pokud nechcete o víkendu sedět doma, nabízí se vám pestrá škála aktivit. V Praze a Brně se pokochají milovníci mladé módy, gurmáni si mohou vybrat mezi chilli, pivním a food festivalem. Zkrátka nepřijdou ani děti.

Víkend ve znamení módy přinese pražský Arcolor a brněnský Open Space Market. | foto: Petr Bača

Festival mladé módy Arcolor

ArColor 2012 - Pavla Gerschonová

Od čtvrtka do soboty je program nabitý módními přehlídkami nadaných mladých návrhářů a hudbou. Festival každoročně vrcholí průvodem modelek přímo v centru Prahy, letos dívky oblečou novou kolekci Satori Veroniky Švehlíkové. Projdou tříkilometrovou trasu městem pod heslem  Přivádíme módu do ulic. Více zde.

Open Space Market v Brně

Open Space Market

Od pátku do neděle se v krásných prostorách Místodržitelského paláce v centru Brna bude podruhé opakovat výběrový trh české nezávislé módy a designu Open Space Market. Ve výstavních místnostech a chodbách budou svou práci prezentovat návrháři a designéři, zatímco na přilehlém nádvoří bude probíhat doprovodný kulturní program, workshopy a módní přehlídky. Návštěvníci se mohou přijít podívat zcela zdarma, akce je bezbariérová a vhodná i pro děti. Více zde.

Festival loutkových divadel v Písku

Výstava loutek v Muzeu Vysočiny.

Neobyčejný loutkový festival, který pořádá Loutkový spolek Nitka, bude v Písku první víkend v září, 6. a 7. Ve čtvrtek 5. září odpoledne historickou částí města projde průvod loutek a pozve všechny přihlížející na páteční a sobotní představení. Ta se pak odehrají v šapitó Na Bakalářích. Více zde.

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek

Zarážení hory ve Velkých Pavlovicích.

Vydejte se za skvělým vínem, bohatým folklorem a pohostinností do slováckého regionu. Připraven je bohatý program plný desítek hudebních vystoupení, tance, prohlídek historických objektů a degustace a vín i místní kuchyně.Pro děti je určeno páteční dýňobraní, při kterém se naučí vyřezávat z dýní nejrůznější tvary. Více zde.

Avon pochod proti rakovině prsu

Růžového pochodu proti rakovině prsu se v centru Prahy zúčastnilo odhadem 15

Tradiční Avon pochod proti rakovině prsu začíná v neděli ve 12 hodin na Staroměstském náměstí. Cíl pochodu je ve Žlutých lázních, kde na všechny účastníky čeká další doprovodný program ve stylu after party. Více zde. 


Chillibraní a Chilližrout v Brně

Ilustrační snímek

Spolek vášnivých pěstitelů a konzumentů chilli připravuje na sobotu druhý ročník tohoto velmi pikantního festivalu a mistrovství v pojídání chilli. Jedním z cílů celé události je představit chilli z jiného úhlu pohledu, než jsou běžné supermarketové produkty, a současně rozbořit mýty, kterých je kolem chilli více než dost. Návštěvníci zde poznají pikantní pokrmy z celého světa a zároveň budou mít možnost se seznámit s nemalou částí populace věnující se tomuto koníčku. Více zde.

Hradní radovánky v Dolních Kounicích

Hlavní loď kláštera Rosa Coeli - Dolní Kounice

Celodenní program pro rodiny s dětmi a nejen pro ně, zábavná a soutěžní stanoviště, šermířská představení, pohádky, programy pro děti, vodní atrakce, prohlídky s průvodcem, výstavy, kreativní dílničky, občerstvení, ukázky kovářského řemesla, ovečky pro potěšení dětí, losování vstupenek o ceny pro děti a mnoho dalšího.  Více zde.

Pivní slavnosti v Hanušovicích

Když si chcete dát pivo, vybírejte při hubnutí to s nižší energetickou...

Jubilejní 10. ročník vyhlášených Pivních slavností proběhne od 6. do 7. září. Přiláká Chinaski, Roberta Křesťana a druhou trávu a další muzikanty různých žánrů. Zájemci se budou moci podívat do výroby v rámci exkurzí spojených se zajímavým výkladem. Po ukončení akce bude zajištěna mimořádná vlaková doprava ve směrech Šumperk, Jeseník i Zábřeh na Moravě.Více zde.

Foodparade v Praze

Vepřový bok v černém kari, čočkový salát a rýže basmati.

V krásných zahradách zámku Troja se představí známé pražské restaurace a jejich šéfkuchaři, kteří připraví vybrané speciality. Po celé dva dny bude vás i vaše děti bavit pestrý program, ochutnáte lahodná vína a kávu, několik druhů piv, exotické koktejly a delikatesy z celého světa. Novinkou letošního festivalu je amatérská soutěž, které se může zúčastnit každý, kdo přijde s originálním receptem, ve kterém použije dýni. Více zde.


Autor: pro iDNES.cz

Jaro a zdraví

Využijte krásného počasí a vydejte se pro zdravé pochoutky do přírody. Oblíbený medvědí česnek najde své místo v pomazánkách či domácím pestu. Jako zdravé sladidlo si můžete připravit pampeliškový med.


Nejčtenější

S vědomím smrti žiju teď každý den, říká Veronika Hurdová

Veronika Hurdová

Spisovatelka a autorka blogu Krkavčí matka Veronika Hurdová před třemi lety ovdověla. Doma tehdy měla dvě malé děti...

Fascinují mě muži, kteří milují svou práci, říká mluvčí vlády Jana Adamcová

Jana Adamcová

Moderátorka, kterou si pamatujeme jako sporťačku z TV Nova, a současně manželka režiséra Jiřího Adamce, se nedávno...

Změna jídelníčku nám zlepšila sexuální život, říká kdysi obézní pár

Corey a Marie dnes

Corey a Marie ze Severní Karolíny překonali závislost na jídle a podařilo se jim dohromady shodit přes sto kilogramů....

Squateři přivítali Romanu na svobodě rumem a společně šli žebrat

Romanu přivítala na svobodě láhev rumu a její squaterská rodina.

Vražedkyně jsou podle Nikoly ve vězení ty nejlepší. „Všichni venku se jich bojí, vidí hned samou krev a myslí, že jsou...

OBRAZEM: Byla krásná, ale milovnice plastik Foxová chtěla ještě víc

Megan Foxová

Herečka Megan Foxová (33) kvůli svému půvabu na střední škole zažívala šikanu. Dívky ji nenáviděly a kluci si z ní...

Další z rubriky

Z Britney Spears je nevyrovnaná žena. Místo zpěvu řeší psychické problémy

Britney Spearsová

Život Britney Spears (37) je jako na horské dráze. Chvíli je na výsluní, pak se propadá na dno a končí v psychiatrické...

OBRAZEM: Slavné dámy, které zazářily s kudrlinami i rovnými vlasy

Slavné kudrnaté krásky

V minulosti se kudrnaté vlasy hodně nosily, kdo neměl trvalou, byl úplně mimo aktuální trendy. Dnes se účesům meze...

Fascinují mě muži, kteří milují svou práci, říká mluvčí vlády Jana Adamcová

Jana Adamcová

Moderátorka, kterou si pamatujeme jako sporťačku z TV Nova, a současně manželka režiséra Jiřího Adamce, se nedávno...

České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují
České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?

Najdete na iDNES.cz