Nikdy nezapomenu na Medvídka Pú, říká Václav Vydra

  0:37aktualizováno  0:37
Kromě herectví ho zajímají hlavně koně. I proto se v létě chystá projet Irsko právě v koňském sedle.

Václav Vydra je nejen herec, ale také vášnivý chovatel koní. Aktuálně ho můžete vidět v Hudebním divadle v Karlíně jako Horáce alias Hogo Fogo v Limonádovém Joeovi nebo v Divadle na Vinohradech jako Kambýsese ve hře Herkules a Augiášův chlív. Kromě toho se ještě stíhá školit na ošetřovatele kopyt, průběžně při různých příležitostech vystupuje s koňmi, v létě se chystá na putování v koňském sedle po Severním Irsku a připravuje tradiční Memoriál generála G. A. Custera na Hněvšíně. S manželkou Janou Bouškovou se také v červenci vypraví na týden na plachetnici na Sardinii.

Film

ŽIVOTY TĚCH DRUHÝCH

V poslední době to byl německý film Životy těch druhých o tajné policii Stasi, jehož děj se odehrává v tehdejším východním Německu. Působil na mě velice emotivně. Z českých mě zaujal třeba film Obsluhoval jsem anglického krále.

Kniha

MEDVÍDEK PÚ

První kniha, na kterou nikdy nezapomenu, byl Medvídek Pú. Když jsem byl ještě hodně malý, vzpomínám si, jak mi ji četla maminka. Později to byla samozřejmě série Vinnetou, měl jsem rád knihy J. Verna a v dospělých letech to byla od Ernesta Hemingwaye kniha Komu zvoní hrana a od J. M. Simmela Láska je jen slovo. Před pár lety jsem si přečetl od Jana Šmída Čisté radosti mého života.

Místo

U KONÍ

Doma je pro mě hlavně v blízkosti Slapské přehrady, kde mám ustájené své koně. Dává mi to nepopsatelné pocity, které zažijí jen lidé, kteří s koňmi žijí. Přestože jezdím velmi dlouho, až nyní mám pocit, že si s koňmi začínám více rozumět. Snažím se s nimi jezdit tak, abych jim dal co nejvíce volnosti a prostoru pro jejich rozhodování, a stejně tak bych si to přál i pro sebe.

Člověk

GENERÁL CUSTER

Z historických postav generál G. A. Custer - asi proto, že každoročně pořádám jeho memoriál. Jinak samozřejmě moje žena. Ale také mnoho mých dalších přátel a přítelkyň.


Bleskový dotazník

Kůň, nebo motorka?
Kůň

Beatles, nebo Rolling Stones?
Beatles

Pivo, nebo víno?
Pivo

Pamela Anderson, nebo Meryl Streep?
Meryl Streep

Salát, nebo steak?
Ideální je výborný steak se salátem

Autoři:

Nejčtenější

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Leklá ryba, otlapkávač nebo svazek mrkví. Co prozradí podání ruky?

Podání ruky

Vlastně na tom nic není. Vždyť dneska se ruka podává pořád – při pozdravu, seznamování, gratulacích, kondolencích nebo...

Jejich věkový rozdíl je pětapadesát let a chtějí spolu miminko

Alexis Tadlocková a její partner

Alexis Tadlocková (24) a její manžel Charles (79) z Ameriky plánují založení rodiny. Ačkoli nejstaršímu dítěti Charlese...

Další z rubriky

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.

Najdete na iDNES.cz