Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Rolling Stones se dovalí 27. července

  18:15
Život metropole se 27. července zastaví, i když v Praze nebude zasedání NATO ani Mezinárodního měnového fondu. Na Letenské pláni totiž vystoupí The Rolling Stones, největší legenda rockové hudby, se kterou je Praha takřka symbolicky svázána.
Poslechněte si písně Rolling Stones z výběru Forty Licks - ikonka audio.

O vstupenky na pražský koncert můžete soutěžit ZDE.

Bude to v pořadí již čtvrtý pražský koncert Micka Jaggera, Keithe Richardse, Rona Wooda, Charlieho Wattse a spol. Navíc si prý všichni členové slavné kapely v Praze udělají hezký týdenní pobyt a 26. července zde zpěvák Mick Jagger patrně oslaví šedesáté narozeniny.

"Nabízíme kapele odpočinkový program, ale musíme počkat, až jej Rolling Stones schválí," tvrdí pořadatelé, kteří červencový termín koncertu dlouho tajili. Údajně proto, že se jednání o pořádání akce táhla asi rok a byla teprve nedávno uzavřena. Největším oříškem byla cena za koncert, jejíž výši si pořadatelé nechávají pro sebe.

Kapela se bude chtít setkat s dlouholetým přítelem Václavem Havlem, který loni na podzim poslal Micku Jaggerovi dopis. "Pomohlo to našemu jednání s kapelou. Mezi Rolling Stones a Havlem je skutečné přátelství, a to už od roku 1990. Nevíme přesně, kdo je větším fanouškem koho," říká Serge Grimaux, který pořádal předchozí vystoupení Rolling Stones na Strahově a v dnešní T-Mobile Areně v Holešovicích.

Se společníkem Robertem Porkertem očekává Grimaux na Letné více než 100 000 lidí. "O chystaném koncertu média psala, lidé o něm vědí a je velký zájem o vstupenky," řekl Grimaux.

Jeho distribuční společnost Ticketpro nabízí lístky od pátku od 10 hodin, nejlevnější vstupenka k stání přijde na 895 Kč. Asi 4800 fanoušků, kteří vstoupí do uzavřeného prostoru mezi hlavní scénu a malé předsunuté pódium, zaplatí za vstupenku 1195 Kč. Pro posluchače sedící na tribunách nabízí Grimaux lístky podle exkluzivního výhledu. Kdo bude sedět blíž ke kapele, zaplatí 4995 Kč, vstupenky na vzdálenějších tribunách přijdou na 2995 a 1995 korun. Vstupenka bude navíc zahrnovat i cenu za pražskou hromadnou dopravu.

Rolling Stones na Letné
Zpěvák Mick Jagger bude stát na velkém pódiu zády k velkému stadionu AC Sparta. Provoz na souběžné třídě Milady Horákové bude patrně zastaven, aby se uvolnila cesta pro stovku kamionů najíždějících na parkoviště vedle areálu. Před hlavním pódiem bude ohraničený prostor (nazvaný "stání u pódia") pro fanoušky, kteří obklopí i malé vysunuté pódium. Sedící posluchači mohou koncert sledovat z tribun označených podle drahoty vstupenek jako platinum, gold a silver. Nejvíce stoneovských fanoušků bude však stát na ploše mezi tribunami a hlavním pódiem.
Pořadatelé chtěli mít Stones úmyslně v centru Prahy, i když se provoz kolem Letenské pláně asi na čtyři dny zastaví. "Letná je symbolické místo. Praha potřebuje dát světu najevo, že je i po loňských povodních zdravá, že dokáže přijímat turisty a že to zvládne. Vždyť Rolling Stones nebudou hrát v Polsku, Maďarsku nebo v Rusku," řekl pateticky Grimaux.

Jeho společník Porkert dodal, že i z praktické stránky bylo pro pořadatele obtížné hledat v hlavním městě vhodné koncertní místo. Strahov prý není volný a závodiště v Chuchli, o kterém uvažovali, by bylo koncertem pravděpodobně zdevastované. "Ostatní stadiony jsou pro tento typ akce malé," řekl Porkert.

Na Letné prý vyloží náklad sto kamionů s konstrukcí pódia, zvukovou či světelnou aparaturou. Areál na Letné bude otevřen od patnácti hodin, Stones vystoupí při západu slunce. Před nimi zahrají asi dvě předkapely, z nichž jednu si vyberou pořadatelé.

Koncert Rolling Stones bude velkou zátěží pro pražskou dopravu. Grimaux, který na Letné organizoval vystoupení Michaela Jacksona, však již získal určité zkušenosti a v předstihu jedná s policí, Dopravním podnikem a dalšími složkami. Letenský tunel bude patrně uzavřen. "V létě nebude doprava v centru tak intenzivní jako při Jacksonově koncertu. Ale máme pět měsíců na to, abychom všechny problémy společně s úřady vyřešili," míní Porkert.

Rolling Stones jsou nyní na turné Fourty Licks, které pořádají ke čtyřicátému výročí kapely. Mají za sebou koncerty v Austrálii a chystají se do Japonska. Do Evropy přijedou 6. dubna, 18. června koncertují ve Vídni a o dva dny později v Lipsku. Předtím, než přiletí do Prahy, hrají 24. července v německém Hamburku.

Rolling Stones: Forty Licks. Obal alba. (2002).

Mick Jagger a Keith Richards ze skupiny Rolling Stones.

Skupina Rolling Stones.

Rolling Stones na "Licks" World tour - kytaristé Ronnie Wood a Keith Richards. (MCM Grand Garden Arena, Las Vegas, 30. listopadu 2002).

Rolling Stones na "Licks" World Tour - kytarista Keith Richards a hostující baskytarista Darryl Jones. (MGM Grand Garden Arena, Las Vegas, 30. listopadu 2002).

Zpěvák Mick Jagger ze skupiny Rolling Stones na "Licks" World Tour. (MGM Grand Garden Arena, Las Vegas, 30. listopadu 2002).

Rolling Stones na "Licks" World Tour - zleva Ronnie Wood, Mick Jagger a Keith Richards. (MGM Grand Garden Arena, Las Vegas, 30. listopadu 2002).

Měli jsme ze sebe respekt, říkají Krobot a Šoposká. V divadle mají vyprodáno

  • Nejčtenější

RECENZE: To už není film, ale úkaz. Čistá nula pro Lásku na zakázku

7. června 2024

Premium Svým způsobem je to dvojitý zázrak. Spočívá jednak v daru natočit film tak skrznaskrz špatný, jakým...

Strach posílá muzikál Anděl Páně k soudu. Karlín jej uvede v upravené verzi

12. června 2024  16:29

Hudební divadlo Karlín vypustí pasáže muzikálu Anděl Páně, o kterých režisér Jiří Strach tvrdí, že...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Vrátil ses k Nině. Se zesnulým Kačerem se loučili i Kunderová s Pucholtem

5. června 2024  10:31,  aktualizováno  13:20

Veřejnost a kolegové se v historické budově Národního divadla rozloučili s Janem Kačerem....

Pro expremiéra Nečase jsem měl velké pochopení, říká Jiří Vyorálek

5. června 2024

Premium Patolog Mráz v Poldovi, premiér Vichr v Sedmi schodech k moci i kriminalista Černý ve Stínech...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Žena žaluje Netflix kvůli seriálu o stalkerce. Poznala v ní samu sebe

7. června 2024  11:41

Žena ze Skotska, která údajně inspirovala postavu Marthy v seriálu Sobík (Baby Reindeer), žaluje...

K tak nádhernému konci se musíme dostat! Problém tří těles čekají další série

13. června 2024

Problém tří těles, tedy vysokorozpočtový sci-fi seriál Netflixu, který dle veleúspěšné knižní...

Její svědectví přežívá. Anna Franková by letos oslavila 95 let

12. června 2024

Její deník se stal jedním ze symbolů tragického osudu milionů lidí židovského původu,...

Strach posílá muzikál Anděl Páně k soudu. Karlín jej uvede v upravené verzi

12. června 2024  16:29

Hudební divadlo Karlín vypustí pasáže muzikálu Anděl Páně, o kterých režisér Jiří Strach tvrdí, že...

RECENZE: Komunista zpívá rokenrol? Jak to bylo s Gottovým „dobytím“ Las Vegas

12. června 2024  14:10

Nános mýtů a nedostatek materiálů, které udržují jen velice rozmlžené povědomí okolo půlročního...

Svatý grál na ekzém a suchou pokožku u dětí
Svatý grál na ekzém a suchou pokožku u dětí

Produkty Atoderm od značky Bioderma jsou skvělou volbou pro péči o citlivou a suchou nebo atopickou pokožku. Slibují nejen hloubkovou hydrataci,...

Nová Miss Alabama je morbidně obézní. Vítězka váží 150 kilo, lidé se bouří

Vítězkou v soutěži National American Miss je Sara Millikenová. Třiadvacetiletá žena byla zvolena královnou krásy i...

RECENZE: To už není film, ale úkaz. Čistá nula pro Lásku na zakázku

Premium Svým způsobem je to dvojitý zázrak. Spočívá jednak v daru natočit film tak skrznaskrz špatný, jakým je Láska na...

Koupil byt i s nájemníkem a zdražil o sedm tisíc. Chce výnos 4,5 procenta

Seriál Našel jsem si nájemní byt, ve kterém bydlím několik měsíců. Platím 17 tisíc korun za nájem a k tomu měsíční poplatky za...

V paneláku vyřízli kus stropu a propojili dva byty. Vznikl mezonet

Všechno je jednou poprvé, někdy to však bývá hodně náročné. Jako třeba vyjmout jeden podlahový panel a propojit...

Čekám na transplantaci, ale dám přednost mladým, říká herec Zdeněk Žák

Herec Zdeněk Žák (71) si nikdy moc nepřipouštěl své zdravotní problémy. Nemoci přecházel a k doktoru se nehnal, až...