Plzeň porazila Kometu, Sparta padla, Kýhos i Hradec opět vítězně

17:15aktualizováno  22:07
Šlágr 24. kola hokejové extraligy ovládla Plzeň, lídr tabulky na domácím ledě přemohl brněnskou Kometu 5:4. Obhájce titulu srazil hattrickem Miroslav Indrák. Sparta před domácím publikem prohrála se Zlínem 1:3, když se dvakrát trefil Zdeněk Okál. Litvínov schytal debakl 0:5 v Pardubicích.
Brněnský gólman Karel Vejmelka sleduje souboj před svou brankou v utkání s...

Brněnský gólman Karel Vejmelka sleduje souboj před svou brankou v utkání s Plzní. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Hradecká série pokračuje i bez Patrika Rybára. Slovenského gólmana ve Vítkovicích zastoupil Jaroslav Pavelka a vychytal své první extraligové vítězství (6:3).

Mountfieldu k páté výhře za sebou výrazně pomohl Jaroslav Bednář, nejstarší hráč extraligy dvakrát skóroval.

Liberec zvítězil v Jihlavě. Nulou, první v dresu Bílých Tygrů, se blýskl slovenský brankář Jaroslav Janus. Dukle lapil 22 střel.

Třinec uspěl na ledě Chomutova, když se dvěma góly zaskvěl Martin Růžička. Ten se vrátil do sestavy Ocelářů po třízápasové pauze. Piráti prohráli pošesté za sebou.

Plzeň zvládla náročný souboj s Brnem především díky třígólovému Indrákovi, na domácím ledě Škoda dosud v aktuální sezoně pokaždé uhrála alespoň bod. Martin Erat, ofenzivní tahoun Komety, skóroval poprvé od 20. října.

Mladá Boleslav i podruhé vyhrála pod novým koučem Vladimírem Kýhosem, prodloužení s Olomoucí ukončil Vojtěch Němec, jemuž přesun z jižní Moravy do středočeského klubu evidentně svědčí.

Litvínov po dvou duelech, kdy pokaždé bodoval za tři body, prohrál vysoko 0:5. Pardubicím k vítězství vydatně pomohl dvěma body, včetně poněkud šťastného vítězného gólu, Francouz Sacha Treille.

Sparta na zlepšené výkony z poslední doby nenavázala, proti Zlínu ji nespasil ani zkušený bek Zbyněk Michálek, který v jejím dresu poprvé skóroval.

Sparta - Zlín 1:3

Michálek za Spartu nastoupil navzdory tomu, že v neděli schytal tvrdý úder v zápase s Třincem a spekulovalo se o lehkém otřesu mozku. Jeho chvíle přišla v 52. minutě, při přesilové hře propálil Kašíka a snížil na 1:2. Na kontaktní gól Pražanů ovšem vzápětí odpověděl Honejsek a Zlín si poté už mač pohlídal.

Jsme pod dekou. Ale sezona je dlouhá, věří po porážce Sparty Michálek

Také u Honejskova gólu asistoval Lotyš Bukarts, které společně s Okálem patřili k hlavním postavám celého utkání. To oni společnými silami vybudovali zlínský náskok, prvně jmenovaný pokaždé přihrával, druhý střílel. Berani jim mohou děkovat za ukončení série čtyř porážek za sebou.

Jaroslav Nedvěd (Sparta):„Soupeře jsme lehce přestříleli, ale byl to spíše platonický polotlak. Neměli jsme chuť a odvahu cpát se do branky, i když jsme k tomu hráče nabádali. Ale nebylo to tam. Mysleli jsme si asi, že to půjde snadněji, což se nestalo. Hru jsme zjednodušili až posledních deset minut, kdy jsme se dostali do tlaku, ale už to tam nespadlo. Dnes nám chyběl chtíč, hlad po vítězství, který jsme měli v předešlých dvou domácích zápasech. Nedovedu se vysvětlit, proč to tak bylo.“

Robert Svoboda (Zlín): „Byl to výborný disciplinovaný výkon celého týmu, který podpořil vynikající Kašík v brance. Prolomili jsme konečně střeleckou smůlu a za tři góly bereme tři body, což je pro nás skvělé.“

Branky a nahrávky: 52. Z. Michálek (Pech) - 29. Okál (Roberts Bukarts, Žižka), 30. Okál (Freibergs, Roberts Bukarts), 54. Honejsek (Roberts Bukarts). Rozhodčí: Úlehla, Hodek - Kis, Pešek. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 7951.

Sparta: Honzík - Z. Michálek, T. Pavelka, Kalina, J. Mikuš, Tomáš Dvořák, Švrček, Nedomlel - Forman, Pech, Kumstát - Jarůšek, J. Hlinka, Reichenberg - A. Kudrna, P. Vrána, Říčka - Rousek, Saponari, Smejkal. Trenéři: F. Výborný a J. Nedvěd.

Zlín: Kašík - Matějíček, Valenta, Žižka, Řezníček, Freibergs, Ferenc, Petran - D. Šťastný, Fořt, O. Veselý - Okál, Honejsek, Roberts Bukarts - Illo, P. Sedláček, Kubiš - J. Ondráček, Popelka, Klhůfek. Trenéři: R. Svoboda a M. Hamrlík.

Pardubice - Litvínov 5:0

Litvínov ani na druhý pokus v této sezoně nedal Pardubicím gól. Dynamo dokráčelo ke třetí výhře v řadě i díky výbornému výkonu svého brankáře Kacetla, který kryl 40 střel, včetně čtyř od produktivního beka Kubáta a Slováka Matouška. Jako první se trefil ve 13. minutě Treille, když se k němu od mantinelu odrazila vlastní střela. Do poloviny zápasu přidali další góly Marosz s Beranem, poté ještě přesně pálili Wishart s Tomáškem. Dvě největší šance Vervy měl Vandas, nejprve v dobré pozici nebyl dost šikovný, podruhé sám před Kacetlem minul branku.

Pavel Marek (Pardubice): Děkuji celému týmu za dnešní výkon. V první třetině předváděl Litvínov výbornou hru a není náhodou, že se takhle zvedl, má opravdu skvělou sérii. Nás podržel Ondra Kacetl, který předváděl neskutečné zákroky. Že se zápas po první třetině vyvíjel tímto směrem, je především jeho zásluha. Ve druhé třetině se utkání lámalo, zvedli jsme se v přesilovkách a podařilo se nám vstřelit šťastné góly. Pak už jsme si to pohlídali, hráli jsme zodpovědně dozadu a nenechali se strhnout ke hře nahoru a dolů.“

Darek Stránský (Litvínov): První třetina nebyla z naší strany špatná, výrazně jsme Pardubice přestříleli, nicméně jsme dostali nešťastný gól. Chyběl nám důraz před brankou, protože Kacetl to, co viděl, tak chytil. Nepodařilo se nám ho rozhodit. Druhá třetina rozhodla o výsledku, ráz určila oslabení tří proti pěti a čtyř proti pěti, protože od té doby nás to hodně psychicky poznamenalo a Pardubice byly lepší. Rychlý gól na 5:0 na začátku třetí třetiny už definitivně rozhodl a soupeř si to pohlídal.“

Branky a nahrávky: 13. S. Treille (Perret, Tomášek), 23. Marosz (Trončinský, P. Sýkora), 29. M. Beran (S. Treille, Čáslava), 33. Wishart (Poulíček, Vondráček), 41. Tomášek (Perret). Rozhodčí: Kika, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:4, navíc M. Hanzl (Litvínov) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 7177. Třetiny:  1:0, 3:0, 1:0.

Pardubice: Kacetl - Trončinský, Čáslava, Wishart, Cardwell, Mojžíš, Holland, Ščotka - P. Sýkora, Marosz, Rolinek - Perret, Tomášek, S. Treille - J. Sýkora, Dušek, M. Beran - M. Kaut, Poulíček, Vondráček. Trenéři: Holaň, P. Marek a Janecký.

Litvínov: Petrásek - Sörvik, Kubát, Gula, L. Doudera, K. Pilař, Dietz, Z. Sklenička - Jánský, V. Hübl, J. Černý - M. Hanzl, Ihnacak, Nejezchleb - Vandas, Gerhát, Trávníček - Jurčík, Válek, Matoušek. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Plzeň - Kometa 5:4

Když se dnešní soupeři potkali v Home Monitoring Areně naposledy, slavili vítězství brněnští hokejisté. Plzeň porazili zkraje října gólem Martina Erata 5:4 po prodloužení. Devět gólů padlo i tentokrát, všechny body ale patří Škodě. Ta vyhrála už posedmé za sebou, klíčem ke skalpu Komety se stal mimořádný střelecký výkon Indráka. Dal hattrick.

Petra Straku z Plzně atakuje brněnský bek Ondřej Němec.
Plzeňský Miroslav Indrák (uprostřed) se raduje z gólu.
Brněnský útočník Radim Zohorna vyrovnává na 2:2.
Brněnská radost. Jakub Krejčík (nejvíce vlevo) slaví gól s Martinem Nečasem a...

Byl to právě dvaadvacetiletý útočník, kdo v 11. minutě odpověděl na úvodní Eratův gól a srovnal na 1:1. Do konce úvodní třetiny se skóre měnilo ještě třikrát, vedení 3:2 Kometě zařídil momentálně velmi produktivní Kanaďan Mallet. Jenže pak přišla slabá desetiminutovka hostí, Brno třikrát inkasovalo.

Indrák sestřelil Kometu hattrickem. Prostě to tam teď padá, směje se

Na dva góly Indráka a jeden Straky už zareagoval pouze ve 40. minutě Radim Zohorna, ani ve třetí třetině už se Zábranského svěřencům nepodařilo se skóre pohnout. V mimořádně kvalitním utkání padli 4:5.

Jiří Hanzlík (Plzeň):„Mám radost z vítězství, ale snažím se být objektivní a realista. Nastoupili jsme s až moc velkým respektem k soupeři. Dlouho nám trvalo, než jsme se dostali do tempa. Pak jsme se trochu vrátili k naší taktice a v ofenzivě se nám dařilo. Z mého pohledu jsme odehráli asi defenzivně nejhorší utkáni, udělali jsme vzadu spoustu chyb. Naštěstí jsme byli produktivní směrem dopředu a výsledek vyzněl v náš prospěch. Chyb na jeden zápas tam bylo oproti ostatním odehraným utkáním na můj vkus až moc. K hokeji to patří, ale někteří hráči si vybrali slabší den a dělali individuální chyby. Nemůžeme si dovolit inkasovat góly krátce před koncem každé třetiny. Mělo by se to dohrát bez chyb a spolehlivě. Míra Indrák se probudil střelecky v pravý čas. Po odchodu Dominika Kubalíka potřebujeme takové hráče, měli by se k němu samozřejmě přidat i ostatní.“

Kamil Pokorný (Brno):Viděli jsme nadstandardní extraligové utkání. Našim hráčům nemůžeme upřít snahu a bojovnost. Navíc jsme se zlepšili oproti minulým utkáním ve střelecké produktivitě. Výsledkově uspěli domácí díky přesilovým hrám, ve kterých nás předčili v poměru 3:1. To dnes rozhodlo o jejich zisku tří bodů. My jsme měli na začátku třetí třetiny šanci v přesilovkách srovnat za stavu 5:4, ale bohužel jsme je nevyužili. Ubýval nám pak rychle čas, domácí už hráli slušně v obraně a těžko jsme se dostávali do šancí. Nasazení hráčů bylo příkladné a je škoda, že jsme za to dnes nebyli odměněni ani bodem.“

Branky a nahrávky: 11. Indrák (Gulaš, Čerešňák), 14. Preisinger (Schleiss, Jones), 24. Indrák (Kratěna, Gulaš), 28. Indrák (Mertl, Gulaš), 30. P. Straka (Preisinger) - 7. M. Erat (Nečas, Krejčík), 17. R. Zohorna (Haščák), 20. Mallet (H. Zohorna), 40. R. Zohorna (Dočekal, Haščák). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), M. Petružálek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6969.

Plzeň: M. Svoboda - Jones, J. Kindl, Kaňák, Moravčík, Čerešňák, Kvasnička, D. Sklenička - Gulaš, Mertl, Kratěna - Indrák, Kracík, Stach - M. Chalupa, Preisinger, P. Straka - Hollweg, Kodýtek, Schleiss. Trenéři: Martin Straka, L. Čihák, Vlasák a Jiří Hanzlík.

Brno: Vejmelka - O. Němec, Krejčík, Štencel, Barinka, Bartejs, Vágner - M. Erat, L. Čermák, Zaťovič - Haščák, Nahodil, Dočekal - Vincour, J. Hruška, T. Svoboda - H. Zohorna, Nečas, Mallet - R. Zohorna. Trenéři: L. Zábranský st., Horáček, Pokorný a Haken.

Mladá Boleslav - Olomouc 4:3p

Mladá Boleslav nejprve odolala úvodnímu náporu Olomouce a poté, v 70. sekundě utkání, se prosadil Knotek. Uběhlo jen 33 vteřin a na 2:0 zvýšil po povedeném přečíslení dva na jednoho Urban. Skvěle ho našel Pabiška. Olomouc se vrátila do zápasu ve 14. minutě, skóroval Jergl.

Na 2:2 srovnal ve druhé dvacetiminutovce Eberle, vedení na stranu domácích ovšem brzy zpátky strhl Procházka. Mladá Boleslav poté špatně střídala a ve 37. minutě podruhé v utkání přišla o svůj náskok. Na 3:3 upravil v přesilové hře Skladaný. Třetí dějství žádné branky nenabídlo, a tak se prodlužovalo. Ve hře tři na tři se dokonale ukázala šikovnost Klepiše, který náramně narazil Němcovi před prázdnou branku a postaral se o Kýhosův vítězný debut před vlastním publikem.

Viktor Ujčík (Mladá Boleslav): „Od nás to byla v úvodu hadí taktika - uspat a uštknout. Ale vážně... Po výhře 6:1 ve Zlíně jsme doufali, že si tým přenese formu i do dalšího zápasu, ale úvod se nám herně moc nepovedl. Ale měli jsme štěstí a vedli jsme 2:0. I přesto jsme ale věděli, že nás nečeká lehký zápas. To Olomouc potvrdila. Musím smeknout před soupeřem, protože celý zápas měl velmi dobrý pohyb a nasazení, čímž si vynutil územní převahu. Olomouc nám nedala po celý zápas vydechnout a odváží si bod. My jsme si ten druhý za herní projev v prodloužení zasloužili.“

Zdeněk Moták (Olomouc):„Viděli jsme kvalitní a vyrovnané utkání. První dvě minuty jsme strávili v útočném pásmu, ale prohrávali jsme 0:2. Ale naší enormní snahou jsme si zasloužili vyrovnání. Ve třetí třetině už se oba celky soustředily na obrannou hru. Ale jak říkám, dnes jsme viděli kvalitní hokej. Domácí byli v prodloužení šikovnější v zakončení.“

Branky a nahrávky: 2. T. Knotek, 2. Urban (L. Pabiška, Lenc), 30. M. Procházka (L. Pabiška, Pacovský), 64. V. Němec (Klepiš) - 14. Jergl (J. Galvas, Roman Vlach), 24. Eberle (Ondrušek), 37. Skladaný. Rozhodčí: Hejduk, Pražák - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Diváci: 2749. Třetiny: 2:1, 1:2, 0:0 - 1:0.

Mladá Boleslav: Maxwell - Jan Hanzlík, Kotvan, J. Říha, Němeček, Eminger, Bernad - Pacovský, V. Němec, Klepiš - T. Knotek, P. Holík, Orsava - Lenc, Urban, L. Pabiška - P. Kousal, Najman, M. Procházka. Trenéři: Kýhos, Ujčík a Žabka.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, J. Galvas, L. Galvas - Laš, J. Knotek, Eberle - Burian, Herman, F. Skladaný - B. Mráz, Staněk, Ostřížek - Macuh, Roman Vlach, Jergl. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.

Chomutov - Třinec 3:5

O vítězi zápasu rozhodla už první třetina, kdy Třinec nejprve dvěma góly vyhnal z chomutovské branky Slováka Laca a poté ještě díky navrátilci Růžičkovi překonal náhradníka Lukeše. Zkraje druhé třetiny upravil na 4:0 Marcinko. Chomutovské naděje na bodový zisk ožily v 33. minutě, kdy Vondrkovu bombu dorazil Huml.

Hokejisté Třince se radují z jednoho ze svých gólů v Chomutově.
Třinecký Martin Růžička slaví gól proti Chomutovu.

Jenže hosté si nenechali z pohodového utkání učinit drama. Růžička svým druhým gólem stanovil, že po 40 minutách hry platilo skóre 5:1. Ve třetí třetině domácí přece jen Třinci zatopili, když se prosadili Valach a Vondrka, který navrch neproměnil trestné střílení.

Jan Šťastný (Chomutov): „Utkání jsme si prohráli v první třetině. Jak jsme ji odehráli, to je neomluvitelné a ani nemá cenu to hodnotit. Pak jsme chtěli utkání nějak dohrát a pokusit se o zázrak. Změnili jsme styl hry a hráči si uvědomili, že to tak dál nejde. Prohrávat 1:5 s Třincem není jednoduché, ale chtěli jsme třetí třetinu vyhrát. A jelikož už se nám povedlo proti Třinci nějaká utkání otočit, chtěli jsme to zkusit i nyní. Škoda, že Michal Vondrka neproměnil nájezd a pak Michal Poletín netrefil prázdnou bránu. Sportovně musím říct, že jsme si za to, co jsme předvedli, nezasloužili vyhrát. Musíme se probrat, takhle to nemůže dál fungovat.“

Marek Zadina (Třinec): „První třetina byla z naší strany nejlepší v sezoně. Vyhráli jsme ji 3:0, na čemž jsem postavili základ výsledku. Tým hrál velmi dobře, pracoval a kluci, kteří se nám vrátili do sestavy, nám hodně pomohli. Pomalinku už se budou vracet kluci po zranění a nemocní, takže začneme dávat tým zase dohromady. Doufám, že to bude šlapat. Ve třetí třetině jsme si zkomplikovali za stavu 5:1 život, protože jsme byli hodně vylučovaní, což zdramatizovalo závěr utkání. Chtěl bych poděkovat týmu, že zápas odpracoval. Jsme šťastní, že jsme vyhráli a vezeme tři body.“

Branky a nahrávky: 33. Huml (Vondrka, J. Mrázek), 52. Valach (V. Růžička ml.), 54. Vondrka (Huml, V. Růžička ml.) - 3. Rákos (M. Doudera, Mikulík), 11. Irgl (Adámek, Chmielewski), 19. Martin Růžička (Mikulík, M. Doudera), 24. Marcinko (Mikulík, Martin Růžička), 36. Martin Růžička (Marcinko, Rákos). Rozhodčí: Hradil, Souček - Gerát, D. Hynek. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:3. Diváci: 3225.

Chomutov: Laco (11. Š. Lukeš) - Valach, J. Mrázek, Flemming, Dlapa, Slovák, Grman, od 21. navíc Chalupa - Vondrka, Huml, Tomica - Lauko, V. Růžička ml., Koblasa - Skokan, Sklenář, Poletín - V. Tomeček, Šťovíček, J. Havel. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Třinec: Hamerlík - D. Musil, M. Doudera, Jank, Linhart, Adámek, L. Kovář - Martin Růžička, Marcinko, Rákos - Cienciala, Mikulík, J. Petružálek - Irgl, Polanský, Chmielewski - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Kofroň - Christov. Trenéři: Varaďa a M. Zadina.

Vítkovice - Hradec Králové 3:6

Vítkovice za čtvrt hodiny hry vedly už 2:0, trefili se Kurovský a v přesilovce Olesz. Hradec, který se příliš netlačil do zakončení, stihl do přestávky snížit. Skóroval Slovinec Gregorc. Ze druhé třetiny uběhlo jen 49 sekund a Bednář vyrovnal - chytře se zbavil Lva a poté vítkovického brankáře Bartošáka pokořil blafákem.

Domácím vrátil vedení prudkou střelou zápěstím Stránský, ještě v prostřední dvacetiminutovce upravil na 3:3 svým druhým gólem nestárnoucí veterán Bednář. O páté výhře Hradce za sebou rozhodl ve 49. minutě Dragoun, útočník hostí za Bartošáka poslal skákavý puk. Skóre poté ještě upravili Cibulskis s Červeným.

Pavel Trnka (Vítkovice):„Myslím, že pro nás je výsledek celkem krutý. V úvodu utkání jsme odvedli velmi solidní výkon, potom jsme ale dostali lekci z produktivity. Ukázalo se, že hradecký tým je velice zkušený.“

Pavel Hynek (Hradec Králové):„Měli jsme špatný vstup do zápasu. Brzy jsme inkasovali a celá první třetina byla z naší strany špatná. Důležité bylo, že jsme využili přesilovku pět na tři. Vrátili jsme se zpátky do zápasu. Od druhé třetiny jsme zlepšili výkon. Třetí třetina byla z naší strany nejlepší a dokázali jsme potrestat chybičky a zaváhání domácích a utrhli jsme to na svoji stranu.“

Branky a nahrávky: 4. Kurovský (Hrbas), 15. Olesz (D. Květoň, Klok), 26. Š. Stránský (O. Roman, Hrbas) - 18. Gregorc (Koukal), 21. Jaroslav Bednář (Džerinš, Gregorc), 28. Jaroslav Bednář (Kukumberg, Džerinš), 49. Dragoun (Köhler), 54. Cibulskis (Červený, Koukal), 59. Červený. Rozhodčí: Baluška, Štefík - Orolin (všichni SR), Tošenovjan. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 5012. Třetiny:  (2:1, 1:2, 0:3).

Sestavy: Vítkovice: Bartošák - Hrbas, Baranka, Sloboda, Klok, Trška, Výtisk - Š. Stránský, O. Roman, D. Květoň - Szturc, Lev, Olesz - P. Zdráhal, Kolouch, Kucsera - Tomi, T. Jáchym, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.

Hradec Králové: J. Pavelka - Pláněk, Vydarený, Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Zámorský - Köhler, Dragoun, R. Pavlík - Jaroslav Bednář, Džerinš, Kukumberg - M. Látal, Koukal, Červený - Miškář, Cingel, Berger. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

Jihlava - Liberec 0:2

O prvním gólu Liberce se bude nejspíše dlouho diskutovat. Vlach možná vjel do ofsajdu, rozhodčí každopádně jeho přechod modré čáry v sedmé minutě pustili a známý ranař připravil palebnou pozici pro Jelínka. Ten neváhal a propálil jihlavského gólmana Škarka. Domácí mohli být rádi, že v první třetině inkasovali jen jednou. Škarka zaměstnaly nebezpečné akce Lakatoše i Bulíře, který neproměnil brejk.

Liberecký Jan Ordoš překonává Jakuba Škarka v brance Jihlavy.
Jihlavský gólman Jakub škarek v akci.
Liberecký Petr Jelínek (vlevo) se raduje ze vstřeleného gólu.

Hosté zvýšili na 2:0 až v 29. minutě rukou Ordoše, jemuž se povedlo procpat puk kolem Škarkova levého betonu. Liberec poté přestál několik slibných šancí Jihlavy, jejímž hráčům citelně chyběl klid v koncovce. Když už trefili branku, zaskvěl se Janus, ještě nedávno brankář bratislavského Slovanu.

František Zeman (Jihlava):„Zápas se mi hodnotí strašně těžce. Na gól se šíleně nadřeme. Z posledních tří zápasů jsme dali jen jednu branku. Soupeři přitom darujeme šanci vlastní chybou. Tak zkušeným tým, jakým Liberec je, toho dokázal využít. I když jsme si pak vypracovali nějaké šance, tak nám puky létají dva tři centimetry vedle tyče. Zkrátka to štěstí se k nám nyní otočilo zády. Nic jiného než tvrdá práce na tréninku nás z této menší krize nedostane. Hráči to potřebují dostat pod kůži, jak se říká. Věřím, že síla a morálka našeho mužstva je taková, že se to už v příštím zápase otočí.“

Filip Pešán (Liberec): „Odehráli jsme velmi organizovaný a bojovný zápas. Základ tomu dali starší zkušení hráči, kteří hráli jednoduchý a účelný hokej. Podpořil to všechno výborným výkonem gólman Janus. Domácí byli aktivní, snažili se tlačit do brány, ale my jsme organizovanou hrou zápas zaslouženě zvládli. Jsem rád, že jsme k tomu zápasu přistoupili extrémně zodpovědně. Proti Jihlavě jsme hráli poprvé, ale věděli jsme, do čeho jdeme. Domácí hrají extrémně aktivní hokej, který je velmi nepříjemný jak doma, tak i venku. Pečlivě jsme se na zápas připravovali a jsem rád, že jsme uspěli. Cením si situace před naším druhým gólem, kdy Honza Ordoš ustál souboj. To je přesně to, k čemu hráče nabádáme, aby ustáli, co ustát mohou. Honza je přesně typ hráče, který jen tak nespadne.“

Branky a nahrávky: 7. P. Jelínek (J. Vlach), 29. Ordoš (Redenbach). Rozhodčí: Hribik, R. Svoboda - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:3, navíc F. Seman (Jihlava) 10 min. Bez využití. Diváci: 3692. Třetiny:  0:1, 0:1, 0:0.

Jihlava: Škarek - De la Rose, Suchánek, Stříteský, D. Kajínek, Šidlík, Ulrych, Váňa - T. Kubalík, Skořepa, Jiránek - Čachotský, A. Zeman, M. Čermák - Žálčík, F. Seman, Anděl - Diviš, R. Hubáček, Rys. Trenéři: Vlk a F. Zeman.

Liberec: Janus - Havlín, Ševc, Jánošík, Šmíd, Kolmann, Derner, Pyrochta - Jašek, P. Jelínek, L. Krenželok - Bakoš, Bulíř, M. Kvapil - Bartovič, Redenbach, Ordoš - J. Stránský, Lakatoš, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.