To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.

Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 3:6. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:13.

Je konec. Bournemouth na domácí půdě porazil Fulham poměrem 2:1. Hosté vstoupili do utkání aktivněji a v 16. minutě šli do vedení díky brance Pereiry. Následně si ale také domácí hráči vytvořili několik šancí, ale ani jedna neskončila za zády Lena. Do druhé části zápasu vstoupili domácí velmi aktivně a v 50. minutě srovnal Marcus Tavernier. Následně Bournemouth pokračoval ve velmi dobrém výkonu a tři body domácím vystřelil v 79. minutě Dominic Solanke.

Ouattara
46. min Christie
Rothwell
72. min Traorè
8 Lerma
Lerma
32 Anthony
Anthony
46. min Tavernier
29 Billing
Billing
Solanke
90. min Semenyo

Fulham FC(4-2-3-1)

17 Leno
Leno
2 Tete
Tete
82. min Soares
Reed
69. min James
Palhinha
88. min Wilson
Decordova-Reid
69. min Cairney
18 Pereira
Pereira
82. min Lukić

90+5

Adam Smith skvělým skluzem zblokoval pokus o centr Fulhamu a Bournemouth je velmi blízko k překvapivé výhře.

90+4

Antonee Robinson poslal další centr do šestnáctky soupeře, ale defenzíva soupeře si poradila.

90+3

Ryan Christie se nyní provinil faulem na své polovině a Fulhamu utíká čas velmi rychle.

90+2
Karty

Antonee Robinson obdržel kartu žluté barvy za svůj nedovolený zákrok.

90+1

Bournemouth zvládá konec tohoto utkání a dráždí nervy soupeři, neboť drží míč ve středu hrací plochy.

90
Střídání

Střídání v týmu AFC Bournemouth:
ze hřiště odchází Dominic Solanke, přichází Antoine Semenyo.

89

Balón znovu skončil jen mimo domácí svatyní a Norberto Neto s odkopem rozhodně spěchat nebude.

88
Střídání

Střídání v týmu Fulham FC:
ze hřiště odchází João Palhinha, přichází Harry Wilson.

87

Daniel James se ocitl v možnosti vystřelit, ale s nabídnutou šancí si neporadil dobře.

85

João Palhinha se dopustil faulu ve středu hrací plochy a domácí mužstvo si jde pro tři body.

84

Jefferson Lerma se dostal ke hlavičce, ale jeho zakončení letělo jen vedle brány.

83

Bournemouth nadále drží balón na polovině soupeře a získává také autové vhazování.

82
Střídání

ze hřiště odchází Kenny Tete, přichází Cédric Soares,
ze hřiště odchází Andreas Pereira, přichází Saša Lukić.

81
Karty

Tom Cairney tvrdě zajel do Marcose Senesiho a obdržel žlutou kartu.

79

Bournemouth právě vstřelil branku!
Domácí celek se ujímá vedení! Ryan Christie si parádně posunul míč do vápna a vypálil nepříjemnou ránu, kterou Bernd Leno vyrazil pouze před sebe, kde se dostal k dorážce DOMINIC SOLANKE a s pomocí obránce dostal balón za brankovou čáru.

77

Fulham otevírá levou stranu hrací plochy a Manor Solomon posunul míč Viníciusovi, ale jeho přihrávka byla zblokována.

75

Adam Smith se nyní postaral o autové vhazování na pravé straně hrací plochy, ale dlouho u míče domácí nezůstali.

73

Antonee Robinson neposlal špatný centr, ale Norberto Neto si dokázal poradit. Zápas tak pomalu směřuje k nerozhodnutému konci.

72
Střídání

ze hřiště odchází Joe Rothwell, přichází Hamed Traorè.

70

Marcus Tavernier se nyní dopustil útočného faulu a zbývá nám posledních dvacet minut.

69
Střídání

ze hřiště odchází Harrison Reed, přichází Daniel James,
ze hřiště odchází Bobby Decordova-Reid, přichází Tom Cairney.

68

Fulham se poslední minuty opět dostal zpět do utkání a nyní řídí tempo hry.

67
Karty

Kenny Tete šel do ostrého skluzu a uviděl od sudího žlutou kartu.

66

Kenny Tete si chtěl vymodlit faul na svou osobu, ale rozhodčí nechali hru plynout.

65

Andreas Pereira se snažil dostat ke hlavičce po centru z pravé strany, ale jeho zakončení nemělo gólové parametry.

63

Další nedovolený zákrok ve středu hrací plochy a u míče tak bude znovu Fulham.

61
Karty

Jefferson Lerma posléze viděl žlutou kartu za svůj nedovolený zákrok.

61

Manor Solomon posunul míč pod sebe Robinsonovi, jehož přihrávka pod sebe byla zblokována a následně se dostal ke střele Carlos Vinícius, ovšem také jeho pokus byl sražen. Vše ale bylo navíc, protože se Robinson nacházel v ofsajdu.

60

Hodina utkání je za námi a Bournemouth hraje s Fulhamem smírně 1:1.

59
Karty

Andreas Pereira se posléze dopustil faulu na Smithe a uviděl kartu žluté barvy.

58

Standardní situace domácího mužstva sice nepřinesla nic nebezpečného, ale Bournemouth bude opět u balónu.

57
Důležité

Dominic Solanke probruslil do vápna, kde mu byl sice míč odebrán, ale k němu se ještě dostal Jefferson Lerma, ovšem jeho rána byla zblokována nad horní tyč a následuje rohový kop.

55

Andreas Pereira měl velké problémy s vysokým napadáním soupeře, ale další útočná akce Bournemouthu přinesla jen útočný faul.

54

Ovšem posléze se Bournemouth dostal do dalšího zakončení, ale rána Solankeho a po chvíli také pokus Taverniera byly zblokovány. Domácí jsou ve druhé půli jako vyměnění.

53

Fulham se až po obdrženém gólu dostal zpět na polovinu hrací plochy a nyní se snaží kombinovat.

51

Tentokrát ale přišel faul ze strany domácích a Andreas Pereira poslal míč do šestnáctky, ale pouze na hlavu soupeře.

50

Po pěti minutách souvislého tlaku je srovnáno na 1:1! S rohovým kopem si ještě obrana Fulhamu poradila, ale následně se k míči dostal MARCUS TAVERNIER a jeho fantastická rána zpoza vápna skončila v levé šibenici.

49

Nyní domácí mužstvo získalo další rohový kop a tlak pokračuje.

48
Důležité

Domácí si vytvořili obrovskou šanci, ale ani tentokrát z toho není branka! Po fantastické přihrávce se uvnitř vápna dostal Dominic Solanke do zakončení, ale to bylo zblokováno, stejně jako dorážka jeho spoluhráče!

47

Ryan Christie se snažil svým centrem najít Bilinga, který ještě chtěl posunout míč pod sebe. Po chvíli Bournemouth získal rohový kop.

46
Střídání

ze hřiště odchází Jaidon Anthony, přichází Marcus Tavernier,
ze hřiště odchází Dango Ouattara, přichází Ryan Christie.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně v 17:04.

První poločas je za námi a Fulham vede 1:0. Hosté vstoupili do utkání aktivněji a v 16. minutě šli do vedení díky brance Pereiry. Následně si ale také domácí hráči vytvořili několik šancí, ale ani jedna neskončila za zády Lena.

45+2

První poločas skončil.

45+2

Antonee Robinson byl zfaulován při dalším útočném snažení Bournemouthu.

44

Domácí dnes nepředvádějí špatný výkon, ale chybí jim klid v koncovce, neboť si střelecké příležitosti dokážou vytvořit.

43

Andreas Pereira to nyní zkusil z dálky, ale Norberto Neto neměl příliš práce.

41
Důležité

Obrovská šance Bournemouthu nekončí gólem! Philip Billing se famózně dostal přes obránce na levé straně a následně se snažil najít Solankeho, ovšem tuto přihrávku zblokoval hostující obránce. Následně se právě Solanke dostal ke střele, ale ta byla sražená! Poté přišla ještě rána do břevna z kopačky dalšího domácího hráče, ovšem ten se nacházel v ofsajdu.

40

Bobby Decordova-Reid svým centrem našel Andrese Pereiru, který měl okolo sebe spoustu místa a balón si zpracoval na prsa a následně se pokusil o nůžky, ovšem ty letěly vedle domácí svatyně.

38

Lloyd Kelly měl menší problémy při přihrávce na hranici vápna, jelikož dostal míč na dlouhou nohu a byl okamžitě napadán soupeřem.

37

Dominic Solanke se zbytečně dlouho rozmýšlel, co s míčem a nakonec o něj přišel.

36

Fulham se nyní snaží trochu uklidnit hru, neboť poslední minuty byl horším týmem na trávníku.

34

Domácí se poslední minuty dostávají častěji do vápna soupeře a Jefferson Lerma se opřel do volného balónu, ale jeho pokus letěl nad bránu Lena.

33

Harrison Reed měl nyní nějaké problémy a hra tak byla na chvíli přerušená.

31
Důležité

Dango Ouattara se ocitl v první šance Bournemouthu! Senesi mu totiž sklepl míč od Solankeho, ale střela domácího hráče skončila těsně vedle pravé tyče!

30

Hosté dnes předvádějí riskantní rozehrávky, ale zatím jim to i přes napadání soupeře vychází. Po půl hodině zápasu tak Fulham nadále vede díky jediné brance.

28

Dominic Solanke se snažil dostat k míči, ale obrana Fulhamu zatím pracuje velmi dobře.

26

Bournemouth se zatím ještě nedostal k žádné střele, zatímco Fulham už ke čtyřem, z toho byla jedna na bránu.

25

Nakonec přišla krátká rozehrávka a následný centr na zadní tyč, ovšem hlavička byla jemně tečovaná a skončila v zámezí.

24

Fulham se opět dostal dopředu a získal další rohový kop, který bude zahrávat zatím jediný střelec Andreas Pereira.

23
Důležité

Antonee Robinson se opřel do skákajícího míče, ale jeho pumelice orazítkovala pouze horní tyč! Brána se chvěla ještě několik vteřin posléze.

21

Následný centr ale nepřinesl nic moc nebezpečného a domácí obrana jej odvrátila do bezpečí.

20

Kenny Tete velmi nepříjemně a důrazně napadal rozehrávku soupeře a získal pro svůj tým rohový kop.

19

Joe Rothwell sice vystihl přihrávku soupeře, ale skluzem poslal k zemi Palhinhu a sudí odpískal nedovolený zákrok.

18

Následně se ještě řešil možný ofsajd Manora Solomona, který se ale mimo postavení nenacházel a Fulham tak vede 1:0.

16

Fulham právě vstřelil branku!
Máme tady úvodní branku zápasu! Manor Solomon si na hranici ofsajdu sběhl z levého křídla a posunul míč Reedovi, který našel ANDREASE PEREIRU, jenž zakončil k levé tyči.

14

Zatím toho moc k vidění bohužel není. Ani jeden tým se nemůže dostat do nějaké vážnější příležitosti.

12

Carlos Vinícius sice šel k zemi uvnitř pokutového vápna soupeře a diváci si chtěli vymodlit penaltu, ovšem sudí ukázal, že tohle pískat nehodlá.

11

Také Bournemouth se ovšem nebojí napadat hodně vysoko a k vidění tak jsou zatím samé nákopy.

10

Fulham zatím napadá velmi vysoko a Norberto Neto nemá zrovna lehkou práci při rozehrávce, neboť je okamžitě pod tlakem soupeře.

9

Harrison Reed se sice dostal ke hlavičce, ovšem ta nepřinesla nic nebezpečného.

7

Standardní situace Fulhamu ovšem nepřinesla nic nebezpečného a Bournemouth tak získal balón na svou stranu.

6

Marcos Senesi se dopustil nedovoleného zákroku na své polovině a Andreas Pereira si už staví míč pro následný volný kop z pravé strany.

5

Nyní se Fulham ujal trochu riskantní rozehrávky, ale Bernd Leno dokázal balón odkopnout do bezpečí.

4

Norberto Neto si poradil s lehce tečovaným centrem a chytil jej do rukou.

3

Lloyd Kelly měl menší problémy s nákopem soupeře za obranu a balón tak odehrál pouze do zámezí.

2

Fulham drží balón na své polovině a snaží se postupně vymyslet něco vážnějšího směrem dopředu.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

AFC Bournemouth: N. Neto (C) – A. Smith, Stephens, Senesi, Kelly – Ouattara, Rothwell, Lerma, Anthony – Billing – Solanke.
Náhradníci: Travers – Brooks, L. Cook, Christie, Semenyo, Tavernier, Traorè, Zabarnyj, Viña.
Trenér: Gary O'Neil

Fulham FC: Leno – Tete, Diop, Ream (C), A. Robinson – Reed, Palhinha – Decordova-Reid, A. Pereira, Solomon – Vinícius.
Náhradníci: Rodák – Adarabioyo, Cairney, Duffy, Francois, D. James, Lukić, H. Wilson, Soares.
Trenér: Marco Silva

Rozhodčí: Bankes – Smart, Greenhalgh.

Bournemouth se pomalu dostává ze sestupového pásma. Aktuálně ale je na 19. místě s počtem 24 bodů a skóre 25:54. Po naprosto senzační výhře 1:0 nad Liverpoolem zavítal do Aston Villy. Tam ovšem neměl nárok na úspěch od samého začátku a prohrál jednoznačně 0:3.

Fulham hraje klidný střet tabulky, ovšem pravděpodobně by chtěl více. Momentálně se nachází na 9. místě s 39 body a skóre 38:37. Po prohře 2:3 na půdě Brentfordu se utkal doma s Arsenalem. Gunners ovšem na svého soupeře vlétli s chutí a zvítězili jasně 3:0.

Ve 29. kole Premier League se proti sobě utkají týmy AFC Bournemouth a Fulham FC. Naposled se tato mužstva spolu utkala v říjnu na půdě Fulhamu. Už ve 2. minutě poslal hosty do vedení Solanke, ale ve 22. minutě srovnal Diop. Ve 29. minutě šel Bournemouth opět do vedení po brance Lermy. V 52. minutě srovnal z penalty Mitrovič. Posléze už branka nepadla a zápas skončil remízou 2:2. Dnes se bude bojovat na Vitality Stadium. Úvodní výkop je naplánován na 16:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.