Sedmý div světa: Římské Koloseum si vychutnáte očima, zbytek Itálie ústy

  15:01aktualizováno  15:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jediným z novodobých sedmi divů světa, který najdeme v Evropě, je slavné Koloseum. Vydejte se na prázdniny v Římě. Itálie se vám bohatě odmění. Kromě dokonalé architektury a skvostných památek vás nasytí svou jednoduchou, čerstvou kuchyní plnou dokonalých kombinací a zdravých ingrediencí.

Italské Colosseum | foto: Cestovní kancelář SEN

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Slavné Koloseum se nachází východně od proslulého Fora Romana v centru Říma. Je to největší amfiteátr, jaký byl kdy v římské říši postaven.

Fotogalerie

Stavba, původně jako Flaviovský amfiteátr, začala v roce 72 našeho letopočtu za římského císaře Vespasiana Flavia a byla dokončena za osm let během vlády jeho syna, císaře Tita. 

Stavba má elipsovitý tvar s obvodem 527 metrů. Na délku měří 189 metrů, na šířku 156 metrů a původně měla 52 metrů na výšku. Koloseum bylo postavené na místě vysušeného umělého jezera, které nechal předtím vybudovat bezcitný císař Nero pro své radovánky. Po otevření Kolosea se zde konaly inaugurační hry trvající sto dní a byly zdarma pro všechny obyvatele Říma.

Soutěž o cestu kolem světa

Splňte si sen

Zúčastněte se soutěže ke 30. výročí obnovení svobody a vyhrajte cestu kolem světa s CK S.E.N. – Poznávací zájezdy do exotiky plné zážitků s českými průvodci již od roku 1993.

Původně bylo Koloseum schopno pojmout padesát tisíc lidí a bylo užíváno ke gladiátorským zápasům, na zápasy s divou zvěří, často dovezenou z římských kolonií, k popravám, k rekonstrukcím známých bitev a také dramatům z mytologie. 

Při archeologickém průzkumu zde byly nalezeny pozůstatky kostí medvědů, tygrů, lvů, nosorožců, hrochů i žiraf.

K zábavě přestala stavba sloužit v raném středověku a byla využita jako obydlí, pevnost, kamenolom a také jako křesťanská svatyně. Část mramoru, kterým bylo Koloseum obložené, se použila při stavbě baziliky svatého Petra ve Vatikánu.

V současnosti Koloseum navštěvuje přes šest milionů návštěvníků ročně, čímž si stavba vydělá zhruba šedesát milionů eur za rok, ale náklady jsou podle zdrojů až sto milionů eur, čímž se řadí tato památka k nejnákladnějším v celé Itálii. Stavba byla zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO již v roce 1980.

Mapa cesty kolem světa a sedm divů světa

Praktické tipy

  • Kromě Kolosea se v Římě nachází množství skvostů a památek, které je třeba alespoň jednou za život navštívit. Patří mezi ně Forum Romanum – nejstarší místo v Římě, antický Pantheon, fontána di Trevi, Vatikán – bazilika sv. Petra a neuvěřitelné sbírky ve Vatikánském muzeu, Michelangelova Sixtinská kaple a celý střed města s úzkými uličkami, kostely a špičkovou gastronomií.
  • Ochutnejte pravé italské gelato, nesmíte si nechat ujít dokonalou italskou kávu a čerstvé italské těstoviny a sezónní pokrmy z místních surovin. Vše vsedě, beze spěchu a s vnímáním daného okamžiku  po italsku.
Autor:

Cesta do Chorvatska 2019

Plánujete letos cestu do Chorvatska autem? Zmapovali jsme pro vás cestu přes Slovinsko i Maďarsko. Mapa a popis trasy, poplatky, ceny pohonných hmot a rizikové úseky na jednom místě.

Nejčtenější

Veřejná omluva. Čeští turisté podstoupili na Bali očistnou ceremonii

ČEŠI ZNEUCTILI CHRÁM: Český turistický pár při návštěvě chrámu svaté místo...

Obyvatele ostrova Bali pobouřilo video, které dokládá, že český turistický pár při návštěvě chrámu svaté místo...

Soutěž o cestu kolem světa pokračuje třetí hrou, zavzpomínáte na uplácení

Barevná Indie - Taj Mahal

Připomeňte si třicet let svobody se soutěží iDNES.cz a CK S.E.N. Výherce na podzim absolvuje cestu kolem světa. Soutěž...

Tisíce zraněných. Kvůli kluzkému mostu musí architekt zaplatit odškodné

Most navržený slavným architektem Santiagem Calatravem.

Slavný architekt Santiago Calatrava musí Benátkám zaplatit odškodné 78 tisíc eur, více než dva miliony korun. Podle...

Za málo dřiny hodně muziky. Výstup na Sivý vrch si rozhodně nenechte ujít

Vrchol Sivého vrchu se rychle přibližuje.

Sivý vrch je nejzápadnějším výrazným vrcholem Západních Tater a vlastně i celého Tatranského hřebene. Tato 1 805 metrů...

Kvíz: Poznejte turistické zajímavosti v Česku a na Slovensku

Na kánoi v Lednicko-valtickém areálu

Český ráj, Vysoké Tatry nebo Brdy zná téměř každý český turista. I v těchto místech ale můžete objevovat souvislosti,...

Další z rubriky

Sedmý div světa: Římské Koloseum si vychutnáte očima, zbytek Itálie ústy

Italské Colosseum

Jediným z novodobých sedmi divů světa, který najdeme v Evropě, je slavné Koloseum. Vydejte se na prázdniny v Římě....

Čtvrtý div světa. Rozvaliny mayského města Chichén Itzá vás uhranou

Mexiko, Chichen Itza

Čtvrtým divem světa na naší cestě jsou rozvaliny mayského města Chichén Itzá na poloostrově Yucatán v Mexiku. Pochází z...

Soutěž o cestu kolem světa pokračuje třetí hrou, zavzpomínáte na uplácení

Barevná Indie - Taj Mahal

Připomeňte si třicet let svobody se soutěží iDNES.cz a CK S.E.N. Výherce na podzim absolvuje cestu kolem světa. Soutěž...

Najdete na iDNES.cz