Šestý div světa: Obří Kristus dohlíží na pláže v Riu už 88 let

  15:02aktualizováno  15:02 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Na kopci Corcovado, nad nádherným a tepajícím městem Rio de Janeiro a bělostnými plážemi Copacabana a Ipanema, vyrostla socha Krista Spasitele v roce 1931. Od té doby shlíží tento třicetimetrový div světa na tropické město, jeho obyvatele i turisty. Jeho stavba stála tehdy 250 tisíc amerických dolarů.

Socha Krista Vykupitele nad brazilským Riem | foto: Cestovní kancelář SEN

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Corcovado, tento 710 metrů vysoký vrchol nad městem Rio de Janeiro, je součástí Národního parku Tijuca. Jeho název pochází z indického jazyka a znamená Hrbáč. 

Fotogalerie

Na jeho vrcholu se nachází obří socha Krista Spasitele s rozepjatýma rukama, která se stala symbolem Ria de Janeira a která se v roce 2007 stala jedním z nových sedmi divů světa.

Sochu si roku 1921 objednala arcidiecéze Rio de Janeiro. Je dílem francouzského sochaře Maximiliena Paula Landowského, v noci  je osvětlená a dobře viditelná. Není divu: i s podstavcem Kristus měří 39,6 metrů a váží 1 145 tun. Jen jeho hlava váží 35,6 tuny, jedna ruka 9,1 tuny a vzdálenost mezi napřaženýma rukama je 23 metrů.

Soutěž o cestu kolem světa

Splňte si sen

Zúčastněte se soutěže ke 30. výročí obnovení svobody a vyhrajte cestu kolem světa s CK S.E.N. – Poznávací zájezdy do exotiky plné zážitků s českými průvodci již od roku 1993.

Dokončená socha Krista byla odhalena 12. října 1931 jako památník brazilské nezávislosti na Portugalsku (1822), v roce 1931 ji také vysvětili. 

Při návštěvě Jana Pavla II. v Brazílii v devadesátých letech Krista vysvětlili podruhé. Výstavba Krista Spasitele stála tehdy 250 tisíc amerických dolarů, což dnes odpovídá částce v přepočtu přes 5,7 milionů korun. Většinu peněz na výstavbu tehdy darovali věřící.

Za Kristem lanovkou

Na vrchol kopce je postavena lanová dráha z roku 1885, která končí asi čtyřicet metrů pod vrcholem kopce. Poté se můžete k soše dostat pomocí eskalátorů. Anebo, pokud chcete obětovat trochu fyzické námahy, z konečné zastávky vede k úpatí sochy cesta s 220 schody. 

Návštěvníky pak za odměnu čeká vyhlídková terasa na podstavci sochy, ze které jde vidět na slavné pláže Copacabanu a Ipanemu nebo stadion Maracaná. Pohled z Corcovada zkrátka nikdy nezapomenete!

Mapa cesty kolem světa a sedm divů světa

Praktické informace

  • Do roku 1994 byl Spasitel nejvyšší sochou Ježíše na světě. Poté byl překonán monumentem Krista Svornosti v bolivijské Cochabambě a v roce 2009 sochou Spasitele v polském Ṥwiebodzinu.
  • V roce 2012 byla socha zapsána na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.
  • Jedná se o symbol města a světoznámou turistickou atrakci Brazílie.
  • Pro vstup do Brazílie je vyžadován pas platný minimálně 6 měsíců po návratu. Občané ČR nemají s Brazílií vízovou povinnost, v zemi mohou pobývat 90 dní ode dne vstupu.
Autor:

Cesta do Chorvatska 2019

Plánujete letos cestu do Chorvatska autem? Zmapovali jsme pro vás cestu přes Slovinsko i Maďarsko. Mapa a popis trasy, poplatky, ceny pohonných hmot a rizikové úseky na jednom místě.

Nejčtenější

Veřejná omluva. Čeští turisté podstoupili na Bali očistnou ceremonii

ČEŠI ZNEUCTILI CHRÁM: Český turistický pár při návštěvě chrámu svaté místo...

Obyvatele ostrova Bali pobouřilo video, které dokládá, že český turistický pár při návštěvě chrámu svaté místo...

Soutěž o cestu kolem světa pokračuje třetí hrou, zavzpomínáte na uplácení

Barevná Indie - Taj Mahal

Připomeňte si třicet let svobody se soutěží iDNES.cz a CK S.E.N. Výherce na podzim absolvuje cestu kolem světa. Soutěž...

Tisíce zraněných. Kvůli kluzkému mostu musí architekt zaplatit odškodné

Most navržený slavným architektem Santiagem Calatravem.

Slavný architekt Santiago Calatrava musí Benátkám zaplatit odškodné 78 tisíc eur, více než dva miliony korun. Podle...

Za málo dřiny hodně muziky. Výstup na Sivý vrch si rozhodně nenechte ujít

Vrchol Sivého vrchu se rychle přibližuje.

Sivý vrch je nejzápadnějším výrazným vrcholem Západních Tater a vlastně i celého Tatranského hřebene. Tato 1 805 metrů...

Kvíz: Poznejte turistické zajímavosti v Česku a na Slovensku

Na kánoi v Lednicko-valtickém areálu

Český ráj, Vysoké Tatry nebo Brdy zná téměř každý český turista. I v těchto místech ale můžete objevovat souvislosti,...

Další z rubriky

Šestý div světa: Obří Kristus dohlíží na pláže v Riu už 88 let

Socha Krista Vykupitele nad brazilským Riem

Na kopci Corcovado, nad nádherným a tepajícím městem Rio de Janeiro a bělostnými plážemi Copacabana a Ipanema, vyrostla...

Sedmý div světa: Římské Koloseum si vychutnáte očima, zbytek Itálie ústy

Italské Colosseum

Jediným z novodobých sedmi divů světa, který najdeme v Evropě, je slavné Koloseum. Vydejte se na prázdniny v Římě....

Třetí div světa: Velká čínská zeď byla ochranou před Mongoly

Čína, Velká čínská zeď

Za dynastie Ming byla v Číně vybudovaná dechberoucí stavba, která nemá obdoby ani dnes. Velká čínská zeď se skládá z...

Najdete na iDNES.cz