Pátý div světa: město v nebi Machu Picchu halí mlha a okupují lamy

  15:03aktualizováno  15:03 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Pokud se chcete vydat do oblak a spatřit na vlastní oči bájné Machu Picchu, udělejte tak ráno, kdy je ještě neokupují davy čínských turistů a uchovává si svou tajemnou atmosféru. Machu Picchu často halí bílá oblaka a také okupují roztomilé peruánské lamy. A turisté, denně město navštíví čtyři tisíce lidí.

Peru, Machu Picchu | foto: Cestovní kancelář SEN, Luboš Fellner

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ruiny Machu Picchu nad řekou Urubamba patří díky své jedinečné atmosféře k vrcholným cestovatelským zážitkům v Peru. Zapomenuté město ukryté hluboko v nepřístupných Andách bylo objeveny teprve v roce 1911 americkým archeologem Binghamem.

Fotogalerie

Inkové začali město stavět okolo roku 1430, Machu Picchu bylo později opuštěno a zcela zchátralo. I když bylo místním známo, pro zbytek světa upadlo v zapomnění. Proč Inkové město postavili, nikdo nikdy nezdůvodnil. Dnes patří k nejnavštěvovanějším památkám Jižní Ameriky.

Tento architektonický skvost říše Inků je obklopen tmavě zelenými kopci porostlými bujnou vegetací. Machu Picchu je zahalené mnohými tajemstvími a dodnes se vedou nekonečné dohady ohledně jeho původního účelu. V roce 1983 bylo zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO a v roce 2007 bylo Machu Picchu zařazeno mezi nových Sedm divů světa.

Soutěž o cestu kolem světa

Splňte si sen

Zúčastněte se soutěže ke 30. výročí obnovení svobody a vyhrajte cestu kolem světa s CK S.E.N. – Poznávací zájezdy do exotiky plné zážitků s českými průvodci již od roku 1993.

Starověké Peru bylo sídlem mnoha slavných andských civilizací, z nichž vynikla zejména Říše Inků, kterou španělští dobyvatelé rozvrátili v roce 1533.

Peru je pro návštěvníka extrémně zajímavou a kontrastní zemí. Nabízí zasněžené štíty hor pro milovníky vysokohorské turistiky, mohutné písečné duny i archeologické poklady předkolumbovských kultur a nádherné koloniální kostely. Země plná barev a indiánských kultur, kde na každém kroku potkáte potomky dávných Inků.

Při vaší návštěvě nesmíte minout ani Cuzco, jezero Titicaca se svými plovoucími ostrovy z rákosu, záhadné obrazce Nazca, koloniální bílé město Arequipa a druhý nejhlubší kaňon světa Colca canyon. Na své si zde přijdou jak milovníci přírody, tak i obdivovatelé prastarých kultur. 

Mapa cesty kolem světa a sedm divů světa

Praktické tipy

  • Pro vstup do Peru je vyžadován pas platný minimálně šest měsíců po návratu. Občané České republiky nemají s Peru vízovou povinnost, v zemi mohou pobývat 90 dní ode dne vstupu.
  • Peruánská gastronomie je na vysoké úrovni a zcela jistě vás nadchne. Pochutnat si můžete například na velkozrnné kukuřici se sýrem nebo na steacích z lamy.
Autor:

Cesta do Chorvatska 2019

Plánujete letos cestu do Chorvatska autem? Zmapovali jsme pro vás cestu přes Slovinsko i Maďarsko. Mapa a popis trasy, poplatky, ceny pohonných hmot a rizikové úseky na jednom místě.

Nejčtenější

Veřejná omluva. Čeští turisté podstoupili na Bali očistnou ceremonii

ČEŠI ZNEUCTILI CHRÁM: Český turistický pár při návštěvě chrámu svaté místo...

Obyvatele ostrova Bali pobouřilo video, které dokládá, že český turistický pár při návštěvě chrámu svaté místo...

Soutěž o cestu kolem světa pokračuje třetí hrou, zavzpomínáte na uplácení

Barevná Indie - Taj Mahal

Připomeňte si třicet let svobody se soutěží iDNES.cz a CK S.E.N. Výherce na podzim absolvuje cestu kolem světa. Soutěž...

Tisíce zraněných. Kvůli kluzkému mostu musí architekt zaplatit odškodné

Most navržený slavným architektem Santiagem Calatravem.

Slavný architekt Santiago Calatrava musí Benátkám zaplatit odškodné 78 tisíc eur, více než dva miliony korun. Podle...

Za málo dřiny hodně muziky. Výstup na Sivý vrch si rozhodně nenechte ujít

Vrchol Sivého vrchu se rychle přibližuje.

Sivý vrch je nejzápadnějším výrazným vrcholem Západních Tater a vlastně i celého Tatranského hřebene. Tato 1 805 metrů...

Kvíz: Poznejte turistické zajímavosti v Česku a na Slovensku

Na kánoi v Lednicko-valtickém areálu

Český ráj, Vysoké Tatry nebo Brdy zná téměř každý český turista. I v těchto místech ale můžete objevovat souvislosti,...

Další z rubriky

Jakarta se potápí. Indonéské město může být v roce 2050 úplně pod vodou

Povodně v indonéské Jakartě jsou stále častější. (8. února 2018)

Desetimilionová indonéská metropole je nejrychleji se potápějícím městem na světě. Na některých místech se ponoří až o...

První div světa: Petra s hrobkami králů je schovaná do růžových skal

Pohled na Petru a pokladnici nikdy neomrzí.

Uprostřed jordánské pouště a růžových skal, které mění své odstíny podle slunce, se skrývá monumentální skalní město...

Čtvrtý div světa. Rozvaliny mayského města Chichén Itzá vás uhranou

Mexiko, Chichen Itza

Čtvrtým divem světa na naší cestě jsou rozvaliny mayského města Chichén Itzá na poloostrově Yucatán v Mexiku. Pochází z...

Najdete na iDNES.cz