Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

LÁSKA POD LUPOU: Píše něžné SMS, i když vedle něj spím, říká Rottrová

  0:07
Už více než osm let žije dvaasedmdesátiletá zpěvačka Marie Rottrová po boku Milana Říhy, s nímž prožívá jednu velkou romantiku. Jinak se o jejich soužití mluvit nedá. Oba se nyní těší na zpěvaččino mimořádné vánoční turné, které startuje v pondělí. V Lásce pod lupou odhalili, jak se znají.
make-up: Monika Navrátilová | styling: Martin Gruntorád / Dušní 3, Onvi & Onavi, Dům Módy, Leiser, WEEKEND Max Mara, Swarovski, Arkády MIRROR, 5.Avenue | fotografováno v Boscolo Prague

make-up: Monika Navrátilová | styling: Martin Gruntorád / Dušní 3, Onvi & Onavi, Dům Módy, Leiser, WEEKEND Max Mara, Swarovski, Arkády MIRROR, 5.Avenue | fotografováno v Boscolo Prague | foto: Lenka Hatašová, iDNES.cz

MÍSTO A DOBA PRVNÍHO SETKÁNÍ
Marie: Bylo to na podzim v roce 2004, kdy mě navštívil společně s textařkou Jiřinou Fikejzovou a tenkrát ještě svojí ženou.

Milan: Osobně jsme se poprvé setkali na návštěvě u Marie v Kolovratech koncem roku 2004, seznámila nás Mariina dlouholetá kamarádka Jiřina Fikejzová, která pro Marii napsala celou řadu skvělých textů. Přišli jsme s mojí tehdejší ženou Lídou a já si na toto setkání vzpomínám jako na příjemný čas v dámské společnosti s velmi milou a pozornou hostitelkou, která ten večer uvařila výbornou večeři. Pravda ovšem je, že já jsem se s Marií seznámil už mnoho let předtím, když jsem jako teenager začal poslouchat její písničky. V šedi českého popu začátku 70. let pro mě byla "zjevením", zpívala živelně i dojemně, fantasticky ve výškách, za sebou měla skvěle šlapající Flamingo s vynikající dechovou sekcí. Ta muzika mě nikdy nepřestane bavit.

LÁSKA POD LUPOU: Marie Rottrová a Milan Říha

ČÍM MĚ OKOUZLIL/A
Marie: Při prvním setkání mě neokouzlil, protože se celkem úspěšně maskoval velkým nakrouceným knírem. Považovala jsem to setkání za formální, jednorázovou návštěvu, ale potěšilo mě, že sleduje moji pěveckou kariéru a je mým dlouholetým fanouškem.

Milan: Jako fanouška mne okouzlila písničkami, ale nejvíce hlasem a projevem, tím, jak zpívala a dodnes zpívá. To se těžko vyjadřuje slovy, člověk to prostě cítí, je to velká síla. Jako muže mne okouzlila krásou a noblesou, citem pro uměřenost, neokázalostí. Jako partnera mě nepřestává okouzlovat láskyplností a laskavostí, skromností a pokorou, pozitivním přístupem k životu a světu. Tím vším mě velmi inspiruje.

ČÍM MNE VŽDY DOSTANE
Marie: Umí dávat najevo lásku. Vždycky mě dostane něžnými esemeskami, které mi napíše třeba i doma, když už spím a on něco dělá. A také kytkami a drobnými dárky.

Milan: Vždycky mě dostane když zpívá "Ten vůz už jel", ta písnička se mi odjakživa moc líbí. Dostane mě i tehdy, když se vracím domů z cest a ona na mě čeká v příletové hale. To mám moc rád. A úplně vždycky mě dostane, když velmi výjimečně utrousí sprosté slovo. To miluju!

NA CO NIKDY NEZAPOMENU
Marie: Máme hodně pěkných společných zážitků. Ale ten první a možná zásadní byl, když dlouho po prvním setkání přijel na můj koncert do Ostravy hladce oholený. Možná intuitivně vytušil, že se mi tím trefí do vkusu. A udělal správnou věc.

Milan: Nikdy nezapomenu na Mariin ostravský koncert na podzim 2005 a na zpáteční cestu domů. Z Ostravy jsme jeli každý zvlášť a vyměnili jsme si pár esemesek… Lístek z toho koncertu mám schovaný na památku.

CO NÁS NEJVÍCE SPOJUJE
Marie: Jsme si hodně blízcí, spojuje nás láska, vzájemný respekt a také to, že jsme oba rodinné typy. Nemusíme moc chodit do společnosti, rádi trávíme čas doma.

Milan: Nejvíc nás spojuje láska.

KDY SE DOSTAVUJE ŽÁRLIVOST
Marie: Nejsem žárlivý člověk, věřím, že je náš vztah autentický a pevný. Kdybych zjistila, že tomu tak není, cítila bych velké zklamání.

Milan: Kdybych byl žárlivý, měl bych myslím jako partner Marie Rottrové dosti těžký život. Já ale naštěstí příliš žárlivý nejsem a myslím, že ani Marie nemá důvod žárlit na mě. Když se dva milují, není co řešit.

KDY MĚ NEJVÍCE PŘEKVAPIL/A
Marie: Těch překvapení bylo hodně a já nevím, které bylo největší. Ale ano, byl to zásnubní prsten k mým narozeninám, to jsem nečekala.

Milan: Když se mnou vyrazila do Afriky na safari. Jela se mnou, i když se jí nejdřív moc nechtělo. Měla z Afriky trošku obavy. Nakonec mi ale řekla, že to byla nejkrásnější dovolená v jejím životě a já jsem šťastný, že to tak cítí.

ZLOZVYKY, KTERÉ TAKTNĚ PŘECHÁZÍM
Marie: Jsou to banální věci, drobnosti, já se v tu chvíli podívám do sebe a říkám si, že mám také chyby, které ho kupodivu nechávají v klidu. Umíme žít spolu se všemi chybami, které máme, a to mě baví.

Milan: Nikdo není dokonalý, ale v Mariině případě se jedná o takové drobnosti, že vůbec nestojí za zmínku.

LÁSKA POD LUPOU: Marie Rottrová a Milan Říha

KDE A JAK NÁS VIDÍM ZA PÁR LET
Marie: Říká se, že když chceš pobavit boha, tak mu předlož své plány. Já žiju přítomností a vím, že když má být vztah trvale dobrý a pěkný, musí se na něm pracovat a pořád si to připomínat. Není to těžké, když se mají lidi rádi.

Milan: Vidím nás jako dva lidi, kteří jsou spolu stále šťastní a vděční za to, že se v životě potkali. Protože k sobě prostě patříme.

ČÍM TEĎ NEJVÍC ŽIJE
Marie: Zrovna teď se připravuje na roli dědečka a pomáhá, jak jenom může. Svému synovi a jeho partnerce je k ruce při budování jejich společného rodinného hnízda.

Milan: Marie teď určitě nejvíc žije svými nastávajícími vánočními koncerty a pečlivou přípravou na ně. Mám možnost se denně přesvědčovat, jak moc pracuje a jak jí záleží na tom, aby potěšila všechny své příznivce. I já se už moc těším a držím Marii palce, aby i ona měla z vánočního turné radost.

VZKAZ MÉ LÁSCE
Marie: Miloušku, jenom zůstaň takový, jaký jsi. Mám Tě ráda.

Milan: Maruško, Ty a já, my jsme dva!

  • Nejčtenější

Ostuda bratrů Bendigů v AZ-kvízu. Jan se vymlouval na trému z Mareše

18. června 2024  11:55

Ve speciálním díle AZ-kvízu s názvem ČT art kvíz se proti sobě utkali bratři Jan a Marsell...

Do Itálie se nevrátím, tady vše funguje lépe, říká dcera Petra Hapky

13. června 2024

Dcera slavného českého hudebníka Petra Hapky (†70) Petra (41) žila od 3 let s matkou v italském...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Survivor 2024 má vítěze, ten si kromě titulu odnáší i výhru 2,5 milionu korun

18. června 2024  21:39

Na platformě Voyo mohli diváci v úterý večer sledovat napínavé finále reality show Survivor Česko &...

Jen ať mě kritizují, moje šperky vydělávají, říká zpěvačka Lucie Bílá

14. června 2024

Zatím jí to pořád zpívá, ale i Lucie Bílá (58) si uvědomuje, že jednou její kariéra skončí. Hlava...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Čekám na transplantaci, ale dám přednost mladým, říká herec Zdeněk Žák

12. června 2024

Herec Zdeněk Žák (71) si nikdy moc nepřipouštěl své zdravotní problémy. Nemoci přecházel a k...

Dovolenou jsem probrečela. Medvecká o dopisech Milady Horákové i labužnictví

19. června 2024

Premium Taťjana Medvecká patří mezi oblíbené české herečky. Dabuje a načítá audioknihy. Úspěchem se však...

Paris Hiltonová láká v podprsence na nový singl, vrací se jako zpěvačka

19. června 2024  13:03

Paris Hiltonová (43) vydá počátkem září po více než dvaceti letech od první desky své druhé album....

Pártlová bude mít statek a na Bali dům. Po čtyřicítce se mi daří, říká

19. června 2024  11:30

Zpěvačka Martina Pártlová (45) si, navzdory konci populárního podcastu uskupení 3v1, na svůj...

Jsem na Neymara pyšná, říká Rafaella, sestra brazilské fotbalové hvězdy

19. června 2024  9:30

Brazilka Rafaella Santosová (28) je sestrou slavného fotbalisty Neymara da Silvy Santose Júniora...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Putine, běž do prd*le, zahlásil na koncertě Rod Stewart. Němci zpěváka vypískali

S překvapivou vlnou nevole se na svém nedělním koncertu v Lipsku setkal rockový král Rod Stewart. Během vystoupení se...

Skandál kolem morbidně obézní Miss Alabama. Co se ztratilo mezi řádky

Sociální sítě počátkem června rozvášnila obézní plus size modelka Sara Millikenová oceněná titulem Miss Alabama 2024....

Ostuda bratrů Bendigů v AZ-kvízu. Jan se vymlouval na trému z Mareše

Ve speciálním díle AZ-kvízu s názvem ČT art kvíz se proti sobě utkali bratři Jan a Marsell Bendigovi. V soutěži se jim...

Tvrz koupil za 76 tisíc a daroval ji manželce. Pak ruinu 20 let opravoval

Pavel David zahlédl v dubnu roku 2003 v novinách inzerát: „Prodám tvrz za 76 000 Kč.“ Ještě ten den si jel zříceninu...

Do Itálie se nevrátím, tady vše funguje lépe, říká dcera Petra Hapky

Dcera slavného českého hudebníka Petra Hapky (†70) Petra (41) žila od 3 let s matkou v italském Římě. Ve 29 letech se...