Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

iDNES.cz v roce 2022: 555 autorů, 74 tisíc článků a válka jako nejžádanější téma

  10:00
Ústředním tématem roku 2022 na stránkách iDNES.cz byla válka na Ukrajině. V žebříčku dvaceti nejčtenějších článků najdeme jen tři, které se věnují jiným námětům. Svět je však mnohem pestřejší a 74 tisíc článků, které na doméně www.idnes.cz letos vyšly, ho vykreslilo ve všech odstínech. Na přípravě textů se podílelo 555 autorů.

Ilustrační snímek | foto: Jiří BenákiDNES.cz

V právě končícím roce se archiv článků vydaných v celé historii portálu iDNES.cz přehoupl přes 1,5 milionu. Tak velká porce čtení vznikala bezmála čtvrtstoletí a podílelo se na ní více než dva tisíce autorů. Tři nejpilnější a nejvytrvalejší už publikovali každý přes deset tisíc článků!

Zpravodajský web iDNES.cz oslaví 12. ledna své 25. narozeniny a všichni tři rekordmani budou u toho. Filmová kritička Mirka Spáčilová je podepsaná pod 13 065 články, sportovní reportér Miloslav Novák napsal 11 100 zpráv a politický redaktor Josef Kopecký se dostal na metu 10 191 článků.

V roce 2022 na stránky zavítalo každý měsíc v průměru 6,2 milionu unikátních návštěvníků. Celý rok si portál držel v oficiálních statistikách českého internetu pozici čísla dvě.

Nejčtenější Válka na Ukrajině

Pět nejčtenějších článků vyšlo na přelomu února a března, všechny informovaly o válce na Ukrajině. Největší pozornost si vysloužila zpráva o Putinově vyhlášení jaderné pohotovosti, dvojkou je prémiový článek, který nabízel pohled zahraničních pozorovatelů. Ukazuje se, že čtenáři hledají na iDNES.cz vedle základního zpravodajství také obsáhlejší analytické texty.

Mezi dvaceti nejčtenějšími články najdeme jen tři, které se věnují jiným námětům. Jeden nabízel interaktivní formuláře k daňovému přiznání, druhý přinesl zdravotní pojednání o tom, jak lidé vnímají bolest, třetí představil film Její tělo popisující životní příběh sportovkyně a pornoherečky Andrey Absolonové.

Nejčtenější články roku 2022

Zpráva o jaderné pohotovosti zaznamenala i největší počet přečtení za jedinou hodinu, a má také nejvyšší počet zobrazení diskuse. Nejbohatší na počet diskusních příspěvků pak byla v roce 2022 zpráva ze zářijové protivládní demonstrace.

iDNES Premium Válka, seriály, elektroauta

Přehled nejžádanějších článků na iDNES Premium je hodně pestrý. První příčky reflektují válečný konflikt, ale hodně vysoko se dostala i další významná témata. Velký ohlas vzbudily tři prémiové seriály. Cyklus Co bylo dál přinesl pokračování úspěšných článků z minulých měsíců a let, seriály Zrada a Klamatéři řeší důležitá témata naší společnosti: sexuální násilí respektive novodobé šmejdské praktiky.

Poutak: Klamatéři
Poutak: ZRADA

Vysokou čtenost měly i články z mnoha dalších oblastí. Od zimního trápení s elektromobilem až po ekonomické prognózy nastupující krize.

Mimochodem, článek Mrzneme a furt nabíjíme. Zima ukázala, proč elektroauta nejsou budoucnost má ze všech prémiových zpráv nejčtenější diskusi i suverénně nejvyšší počet diskusních příspěvků.

Online reportáže Krach na ZOH i fotbalové MS

Mezititulek nezmiňuje tu nejčtenější online reportáž, ale už bychom se opakovali. Také v této disciplíně bylo suverénně nejžádanějším zbožím zpravodajství z ukrajinské války, které už počítá návštěvnost na desítky milionů zobrazených stránek.

Nejsledovanější sportovní online reportáž čtenářům radost neudělala. Referovala totiž o předkole play off olympijského hokejového turnaje, ve kterém česká reprezentace podlehla Švýcarsku. Fotbalovou jedničkou bylo nedávné finále MS v Kataru.

Multimedia 916 přenosů, 408 podcastů

Nejsledovanější video roku nachytalo nechvalně proslulou formuli na dálnici u Příbrami. Nejsledovanějším přímým přenosem nejen letos, ale i v celé historii iDNES.tv byl první den ruské invaze na Ukrajinu.

Celkem bylo odvysíláno 916 přímých přenosů a 264 diskusních pořadů Rozstřel. Ke sledování všech reportáží, rozhovorů a diskusních pořadů za končící rok by člověk potřeboval 716 hodin, což je skoro 30 dní nonstop u videa.

Velký rozmach zažily na iDNES.cz podcasty, jichž vyšlo 408 v celkové délce 225 hodin.

Kvízy Historie, pohádky i přísloví

Nejoblíbenější kvíz na iDNES.cz se ptá: „Znáte hlášky z vánočních pohádek a filmů?“ a odpověď už dostal od 376 000 čtenářů! V roce 2022 byly v rubrice iDNES.cz/kvizy nejúspěšnější dvě témata, která shodně nasbírala sto tisíc soutěžících. Jeden kvíz testoval znalost přísloví, druhý připomněl strasti života v komunismu.

Články Celková čtenost 1,2 miliardy

Pod 74 412 publikovanými články najdeme jména 555 různých autorů. Na prvních místech figurují zpravodajové, jejichž úkolem je rychle a přesně informovat o aktuálním dění v nejrůznějších oblastech. Honza Srp na herním magazínu Bonusweb letos publikoval 968, politický zpravodaj Josef Kopecký 611 a fotbalový novinář Miloslav Novák 587 článků.

Do 30. prosince, kdy byla uzávěrka dat pro tento text měly články v roce 2022 celkovou čtenost 1 226 523 319. Do těchto součtů nejsou započítány ještě fotogalerie, diskuse, stránky on-line reportáží a všech databází, jde jen o čtenost článků.

Autor:
  • Nejčtenější

Královna fetiše rozdráždila Ameriku. Její fotografce se klaní i feministky

22. května 2024

Seriál „Nejkrásnější fotografka“ či „nejlepší pin-up fotografka na světě“. Taková čestná přízviska si...

„Krok ke třetí světové.“ Ukrajinci zasáhli klíčovou ruskou radarovou stanici

25. května 2024  12:55

Ukrajinská armáda zřejmě tento týden zasáhla významnou ruskou radarovou stanici, která je součástí...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Česko explodovalo zlatou hokejovou radostí, fanoušci v Praze kolabovali

26. května 2024  11:40,  aktualizováno  23:29

Česko v neděli zažilo hokejový svátek. Fanoušci vyrazili sledovat finále mistrovství světa na...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Pavel se zranil na motorce. V nemocnici na pozorování zůstane několik dní

23. května 2024  20:03,  aktualizováno  22:32

Prezident Petr Pavel se zranil při jízdě na motorce. Zranění nejsou vážná, ale vyžádají si...

Soud rozhodne v kauze Stehlíkové. Hrad ji žaluje za výroky o Zemanově zdraví

28. května 2024  8:49

Soud rozhodne o žalobě bývalého prezidenta Miloše Zemana na lékařku Džamilu Stehlíkovou kvůli jejím...

Devět mrtvých kvůli ohni. Před soudem stojí ředitel domova pro mentálně postižené

28. května 2024  7:41,  aktualizováno  8:44

Okresní soud v Chomutově začal projednávat případ tragického požáru v domově pro mentálně postižené...

Premiér Fiala se vyjádří k setkání s evropskými lídry o bezpečnosti

28. května 2024  8:40

Předseda vlády Petr Fiala se vyjádří k večernímu setkání s premiérem Nizozemska, premiérkami Dánska...

Měla vláda právo zmrazit soudcům platy? Stížnosti projednal Ústavní soud

28. května 2024  8:39

Ústavní soud v úterý dopoledne postupně vyhlásí tři nálezy, které se budou věnovat zásahům do...

Párkům odzvonilo. Podnikatel lije do rohlíků svíčkovou a dobývá benzinky

Na pracovních cestách se podnikatel v gastronomii Lukáš Nádvorník přejedl párků v rohlíku. Napadlo ho, že by do pečiva...

Herec Lukáš Vaculík se oženil, dívčí idol 80. let si vzal ředitelku z Primy

Lukáš Vaculík (61) se tajně oženil. Vzal si výrobní ředitelku a producentku FTV Prima Luciu Kršákovou (46). Herec a...

Milan Hein odhalil neshody mezi Simonou Postlerovou a její matkou

Smrt herečky Simony Postlerové (†59) byla ranou pro celou její rodinu. Na parte ale chybělo jméno hereččiny matky Jany...

Hoši, nádhera, děkují celebrity za hokejové zlato. Pokáč baví vítěze písničkou

Česká hokejová reprezentace získala po čtrnácti letech zlato na mistrovství světa. Obrovský úspěch nadchl nejen...

Zavřela jsem vagínu a už neotevřu. Když ženy žijí bez sexu a nechybí jim

Premium Stále častěji se můžeme dočíst, že lidstvo se nevěnuje své základní, přirozené potřebě – sexu. Nastupující generace...