Premium

Mimořádně jen 19 Kč/měsíc
na prvních 5 měsíců

Václav Neužil

Autor:
  13:16

Václav Neužil | foto: Herminapress

Václav Neužil je divadelní, filmový a televizní herec. Vystudoval JAMU v Brně a hrál v brněnských divadlech Polárka, Divadlo 7 a půl, v divadelním studiu JAMU Marta, v Národním divadle v Brně a v HaDivadle. Václav Neužil je od roku 2006 je členem souboru Dejvického divadla.

Václav Neužil se objevil ve filmech Duše jako kaviár (2004), Zoufalci (2009), Protektor (2009), Muži v říji (2009), Rytmus v patách (2009), Vendeta (2011), Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012), Andělé všedního dne (2014) a Ztraceni v Mnichově (2015). Za svou roli rozmazleného syna Zuzany Kronerové ve filmu Bába z ledu (2017) byl nominován na Českého lva.

Sošku Českého lva získal v roce 2022 za roli ve filmu Zátopek.

Václav Neužil hrál v televizních seriálech Strážce duší (2003), Comeback (2010), Vyprávěj (2009), účinkoval v pořadu Na stojáka, v Kriminálce Anděl (2012) ztvárnil postavu ošetřovatele Jiřího Kloce. Objevil se také v seriálu Život a doba soudce A.K. (2014), Svět pod hlavou (2017) a v Dabing Street (2018).

RECENZE: Polívka a Podzimková nabídnou na táboře Po večerce jen to, co čekáme

50 % Premium
Eva Podzimková a Vladimír Polívka při natáčení filmu Po večerce

Jestli tvůrcům šlo jen o pocitovou náladu letních dětských táborů, pak novinka kin Po večerce plní účel. Ale jako romantická komedie o první lásce na druhý pokus drhne nejen kvůli omšelé zápletce se...

25. června 2026

RECENZE: Herecký koncert v mrazáku. Plesl i Neužil táhnou novinku Dejvického divadla

Premium
Václav Neužil, Dominik Teleky a Jaroslav Plesl v představení Tři zmrzlí

Skvělou souhrou Jaroslava Plesla, Václava Neužila a Dominika Telekyho se může pochlubit autorská groteska Tři zmrzlí, kterou právě uvedlo Dejvické divadlo. Vynikající herecký ohňostroj zakryje...

10. června 2026

RECENZE: Podraz po moravsku. Ať žije Poberta, konečně český film, co má smysl i vtip

75 % Premium
Zábavný tandem tvoří Stanislav Majer (vlevo) jako podnikatel gangsterského ražení a Václav Neužil jako úplatný policista.

Svou celovečerní prvotinu neuspěchal a dobře udělal. Jedenáct let po krátkém hraném filmu Furiant, za který sbíral ceny od Českého lva po festival Sundance, přichází Ondřej Hudeček s krimikomedií...

5. března 2026

Vydal se špatnou cestou, ale není nutně zlý, líčí režisér hlavního hrdinu Poberty

Osmatřicetiletý režisér Ondřej Hudeček zasadil děj celovečerního filmu Poberta...

Banda zlodějů, mafie a zkorumpovaný policista. Žádný Hollywood, ale nový snímek Ondřeje Hudečka. Oceňovaný režisér dosud bodoval hlavně s krátkými filmy, s Furiantem se dokonce stal prvním českým...

3. března 2026  6:02

Kluci to vidí jinak než holky. Nový film Davida Ondříčka

David Ondříček (8. srpna 2024)

Ve filmu Kluci to vidí jinak než holky se scenárista a režisér David Ondříček vrací k oblíbenému modelu, který se mu velmi osvědčil u Samotářů. V mozaice vztahů uvidíte Jaroslava Plesla, Václava...

27. ledna 2026  12:01

RECENZE: Herecký úkol s vyznamenáním. Metoda Markovič boduje i kauzou Straka

70 % Premium
Maxmilián Kocek (třetí zleva) v sérii Metoda Markovič: Straka.

Když minisérie Metoda Markovič: Hojer dokázala, že se dají točit i lepší kriminálky, nebyla to náhoda. Pokračování Metoda Markovič: Straka, které nasazuje opět Oneplay, totiž drží stejně vysokou...

9. ledna 2026

Václav Neužil šel proti zákonu. Policisté mu to ale odpustili

Václav Neužil (Karlovy Vary, 2. července 2023)

Zatímco on točil celovečerní film s Davidem Ondříčkem, jeho manželka Lenka se synem si užívali podzimních prázdnin na ostrově Fuerteventura. Ale na hlavu rodiny mysleli i tam a Václavu Neužilovi...

6. ledna 2026

Neziskovce okradené kyberšmejdy pomohla sbírka, lidé poslali přes 5 milionů

Neziskovce okradené kyberšmejdy pomohla sbírka

Téměř celá potřebná částka 5,3 milionu korun se za necelý měsíc podařila vybrat ve sbírce na dárcovském portálu pro plzeňskou neziskovou organizaci Tady a teď. V říjnu se stala obětí podvodu....

29. prosince 2025  13:40

Často si nás se sestrou pletou. Přehmátl se i švagr Neužil, směje se Erika Stárková

Erika Stárková a její sestra Lenka

Herečka Erika Stárková (41) a její starší sestra Lenka Neužil Stárková působí jako dvojčata. V pořadu 7 pádů Honzy Dědka herečka přiznala, že si je lidé pletou velmi často a jednou se dokonce spletl...

20. prosince 2025

Pandemie, slovácké nářečí, známí herci. Tvůrci zveřejnili první ukázku z nové komedie

Poberta je film v populárním žánru heist neboli lupičské komedie.

Zloděj, lupič, chmaták, podvodník, darebák, gauner – to všechno se skrývá v názvu nově dokončeného filmu Poberta. Režisérem lupičské komedie je režisér Ondřej Hudeček oceněný na slavném americkém...

28. listopadu 2025  12:14

RECENZE: Částka nesouhlasí. Ivánek vyšel Štěstíčku naproti. Zábavně a obhrouble

65 % Premium
Štěstíčku naproti. Oneplay představilo nový seriál inspirovaný naší největší...

Před dvaceti lety se reálná korupční kauza českého fotbalu promítla do představení Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej, jehož záznam je na síti stále k dispozici. Šestidílný...

4. listopadu 2025

Na slávu jsem nebyla připravená. Netušila jsem, co znamená, říká Stárková o Mostu!

Premium
Herečka Erika Stárková (3. 10. 2024)

Živel. Ale také křehká citlivá duše, která ráda tráví čas sama se sebou. Proč herečka Erika Stárková, již proslavila role v seriálu Most!, ráda posouvá hranice a na co je v České republice nejvíc...

29. října 2025

Štěstíčku naproti. Podívejte se na ukázku seriálu na motivy kauzy Ivánku, kamaráde

Marek Daniel v seriálu Štěstíčku naproti

Na streamovací platformu Oneplay míří seriál Štěstíčku naproti inspirovaný reálným případem, který je ve společnosti známý jako „Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?“. První díl budou moci diváci sledovat...

23. října 2025  12:08

Čaputová, Zelenková, Kvitová i Bílá. Proměny Fantazie jsou kompletní

Kalendář Proměny Fantazie 2026

Portrétní fotografky Lenka Hatašová a Monika Navrátilová i letos vytvořily pro Nadaci Archa Chantal nový kalendář. Osobnosti tentokrát zahalily do barev, které mají často skryté významy a diváka...

8. října 2025  8:08

Mafiány se stali už jako teenageři. Audiokniha Zuřivý polibek zdarma

Zuřivý polibek

Italský spisovatel a novinář Roberto Saviano proslul svými knihami z prostředí neapolské mafie. Podobně jako v románu Piraně se v jeho pokračování zaměřil na fenomén velmi mladých zločinců. Uživatelé...

28. července 2025

RECENZE: Je tu letní hit. Václav Neužil si komedii Amatéři vysloveně vychutnal

Václav Neužil v komedii Amatéři

Brilantní dialogy, současné téma, skvěle načasované pointy i herecké výkony v čele s Václavem Neužilem. Novinka Petra Zelenky Amatéři je patrně jeho dosud nejčistší komedie, nepokrytě určená primárně...

12. června 2025

VIDEO: Jak se točí medailonky na Českého lva? Podívejte se s Neužilem a Vodochodským

Bedřich Smetana nebyl zaprděnec, ale čertík, říká herec Václav Neužil.

Herci Václav Neužil a Vojtěch Vodochodský prožili své loňské velké filmové role naplno. Neužil objevoval vášnivou i křehkou stránku Bedřicha Smetany, zatímco Vodochodský podstupoval fyzicky náročné...

5. února 2025  8:10

Už na parkovišti u hradu poznám, jestli se kastelán „ulejvá“, říká Jaroslav Plesl

Premium
ilustrační snímek

Loni si zahrál dvě zcela rozdílné hlavní role. V seriálu Zlatá labuť byl bezcitným německým plukovníkem, který děsil protektorátní Prahu. A za svým cílem si šel doslova přes mrtvoly. Přestože v ději...

19. ledna 2025

Slíbil jsem manželce, že se naučím z rolí vystupovat, říká Václav Neužil

Václav Neužil (Karlovy Vary, 2. července 2023)

Dvakrát ho už lákali do StarDance, ale pokaždé odmítl. Přitom podle úvodní scény filmu Smetana, který připravila do vysílání Česká televize, by Václav Neužil na parketě žádný problém neměl. Když...

4. listopadu 2024

RECENZE: Že Smetana ztratil sluch, víme. A že byl posedlý sexem?

55 % Premium
Václav Neužil ve filmu Smetana

Životopisným snímkem Smetana splnila Česká televize svou veřejnoprávní roli v Roce české hudby, jenž připomíná dvě stě let od skladatelova narození, a poskytla další důkaz všestranného hereckého daru...

3. listopadu 2024

Kondice Zátopka je pryč, ale bídný nejsem, říká Neužil. Na Vyšehrad netrénoval

Premium
Bořislav, 9. 7. 2024, natáčení filmu Vyšehrad 2.  Václav Neužil, který hraje...

Jako Emil Zátopek si doběhl pro Českého lva, teď si úspěšný herec Václav Neužil užívá další sportovní roli. Odlehčenější. Objeví se v kopačkách a fotbalovém dresu v komedii Vyšehrad 2. Přitom sám...

21. srpna 2024

V dětství jsem nezapadala, i kvůli mým syrským kořenům, říká Martha Issová

Premium
Martha Issová

Do filmové historie se zapsala jako legendární česká olympionička Dana Zátopková i jako srdnatá Bohdanka, dívka, jež dokáže vysvobodit své bratry zakleté v Sedmero krkavců. Osmnáctým rokem je členkou...

17. srpna 2024

Rád bych s ním šel na pivo a pokecal, říká Neužil o Bedřichu Smetanovi

Václav Neužil (Karlovy Vary, 2. července 2023)

Opět hraje historickou postavu a zase kvůli ní musel změnit vizáž. Po Emilu Zátopkovi se Václav Neužil na podzim objeví na obrazovkách České televize v roli Bedřicha Smetany. Aby působil zevnějškem...

8. srpna 2024

VIDEO: Převlékači kabátů jdou přes mrtvoly. Neužil i Piškula namluvili Elity

Václav Neužil v pořadu 7 pádů Honzy Dědka (11. června 2024)

O pověstném převlékání kabátů za přelomu našich režimů pojednává Havelkova hra Elity. Její audioverzi nyní nachystaly naše přední herecké tváře v čele se Zdeňkem Piškulou, Václavem Neužilem či...

8. července 2024  16:25

Kauzu úplatků ve fotbalu vyšetřuje Neužil v seriálu Štěstíčku naproti

Václav Neužil získal Cenu české filmové kritiky za výkon ve filmu Zátopek. (5....

Oba milují fotbal, ale stojí na opačné straně barikády. Kriminalista čili Václav Neužil zkoumá odposlechy naznačující úplatky v druhé nejvyšší soutěži, Marek Daniel coby manažer chce svůj klub udržet...

8. července 2024  6:30

Hubička se vrátila domů, operu z Podještědí ozvláštní živý pes na jevišti

Liberecké divadlo nastudovalo Smetanovu Hubičku.

Ještě v únoru se po jevišti libereckého Šaldova divadla procházel Bedřich Smetana v podání herce Václava Neužila. Filmaře nyní vystřídá opera od skutečného Smetany, a to populární Hubička. Stane se...

26. dubna 2024  11:42

Václav Neužil se proměnil v Bedřicha Smetanu. Byl to čertík, říká herec

Z Václava Neužila je díky práci maskérů Bedřich Smetana.

Dlouhé vlasy sčesané za uši, hustý plnovous, drobné brýle. Herec Václav Neužil prošel dokonalou proměnou, aby ztvárnil skladatele Bedřicha Smetanu v novém snímku České televize. Ten koncem minulého...

13. února 2024  13:52

Trémou jsem skoro kolaboval. Svoje herecké limity dobře znám, říká Marek Němec

Premium
Když měl v rodném Chebu jako mladíček před lidmi zazpívat, pokoušely se o...

Když měl v rodném Chebu jako mladíček před lidmi zazpívat, pokoušely se o něj mrákoty. Půlka rodiny jsou kantoři, on plánoval, že bude architektem. Dopadlo to jinak. Marek Němec je k vidění ve...

18. ledna 2024

Chci jen být. Teď a tady. Nic víc. To mě vzrušuje, říká herec Václav Neužil

Premium
Václav Neužil

Diváci se mohou těšit, že Václava Neužila uvidí jako odbojáře Ctibora Nováka ve filmu Bratři, jako policistu Josefa Vilímka v sérii Metoda Markovič: Hojer a dokonce i jako Bedřicha Smetanu v...

16. října 2023

PRVNÍ DOJMY: Pražský Blade Runner zaujal, jen v něm herci nemají co hrát

Trailer k filmu Bod obnovy

České ambiciózní sci-fi Bod obnovy si na karlovarském festivalu odbylo euforickou premiéru. Ač je snímek Roberta Hloze překvapivě dotažen po technické a vizuální stránce, nabízí jen průměrnou...

5. července 2023

Teď bych nechtěl rozhodovat o tom, jestli budu žít věčně, říká Václav Neužil

Václav Neužil (Karlovy Vary, 2. července 2023)

Václav Neužil (43) hraje v novém sci-fi thrilleru Bod obnovy agenta Mansfelda. Snímek přišel představit i na filmový festival do Karlových Varů. Prozradil také, jak se připravoval na natáčení akční...

4. července 2023

RECENZE: Zase totéž, ale Život pro samouky aspoň diváka neuráží

55 % Premium
Z plakátu filmu Život pro samouky

Romantická komedie Život pro samouky, natočená podle knihy Láska pro samouky, sice jenom opakuje ustálený žánrový model, ale na rozdíl od většiny svých předchůdkyň má více sebeironie než sponzorské...

11. května 2023

VIDEO: Že by konečně domácí sci-fi? Představuje se Bod obnovy

Václav Neužil a Matěj Hádek ve filmu Bod obnovy

Žánrový snímek Bod obnovy, který představuje první ukázku, se odehrává v roce 2041, kdy ústava všem občanům zaručuje právo na „jeden celý život“. Po nepřirozené smrti, jako je třeba autonehoda nebo...

25. dubna 2023

VIDEO: Proč si připadám jako stará kráva? Plodková hraje v nové komedii

Trailer ke komedii Život pro samouky

Nadhled a pořádnou dávku sarkasmu. To slibují tvůrci nové komedie Život pro samouky, ve které si zahraje Jana Plodková matku po čtyřicítce snažící se po krachu manželství znovu vrátit do světa...

30. března 2023  10:40

Okultista proti skladateli. O třicátého Českého lva se perou Arvéd a Il Boemo

Z filmu Arvéd

Třicátý ročník filmových cen Český lev vyhlásil nominace. O cenu za nejlepší hraný snímek roku 2022 bojují životopis Il Boemo, mysteriózní dramata Arvéd a Světlonoc a příběhy Banger a Oběť. Nejvíce...

16. ledna 2023  11:20,  aktualizováno  12:02

Režiséra zaujaly zaniklé Výškovice, natáčel v nich příběh o Mašínech

Záběry pro film o bratrech Mašínech vznikaly i v zaniklé vesnici Výškovice na...

Zaniklá obec Výškovice poblíž Chodové Plané na Tachovsku se stala dějištěm natáčení filmu Bratři, který vypráví jeden z největších příběhů studené války o odbojové skupině bratří Josefa a Ctirada...

14. ledna 2023  11:07
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.