Tři aplikace, které se postarají o vaše data napříč běžeckými službami

aktualizováno 
Každý běžec má dnes k dispozici spoustu aplikací, sporttesterů a on-line služeb, které dokážou zaznamenávat a vyhodnocovat vaše aktivity. Kterou si vybrat? Každá má svoje a díky následujícím aplikacím jich klidně můžete používat více najednou. A pohodlně.

Technika dokáže běžcům mnohdy zásadně usnadnit život | foto: Profimedia.cz

Aplikací a služeb, ve kterých můžete zaznamenávat a vyhodnocovat sportovní výkony, je dnes neuvěřitelné množství. Garmin Connect, Runtastic, Endomondo, Strava, Runkeeper, Nike+, adidas miCoach jsou jen výběrem těch nejznámějších. Co ale dělat, když se vám líbí tréninkové plány Garminu, přehlednost statistik v Endomondu a mobilní aplikace Runtasticu? Používejte je klidně všechny.

Ať už máte důvod k využívání více služeb jakýkoliv, není nic otravnějšího, než do nich neustále nahrávat všechny své aktivity. I když některé služby jsou mezi sebou navzájem propojené již od výrobce (například Garmin Connect lze propojit s Endomondem), možnosti synchronizace bývají omezené (data například nelze synchronizovat zpětně) nebo neobsahují všechny služby, které byste chtěli.

Tapiriik

Naštěstí jsou zde ale služby, které to umí lépe a bez práce. První takovou je webová stránka Tapiriik.com. V současné době zvládne nahrávat vaše data automaticky mezi 14 různými službami včetně Garminu, Runtasticu, Endomonda nebo Stravy. Stačí vytvořit účet, zadat přihlašovací údaje pro služby, které chcete synchronizovat, a vše je připraveno.

Synchronizace na Tapiriiku může fungovat zcela automaticky, v takovém případě je požadován symbolický poplatek dva dolary za rok. Druhou možností je manuální synchronizace, která probíhá tak, že se jednou za čas přihlásíte na Tapiriik.com a kliknete na odkaz „Synchronize now“. V takovém případě je synchronizace zdarma.

Fitnesssyncer

Podobnou práci nabízí také server Fitnesssyncer. Služeb, se kterými umí pracovat, je dokonce 40, byť ne do všech umí ukládat. Základní synchronizační služby jsou zdarma, za prémiový účet, který nabídne funkce navíc (různé statistiky a rozšířené možnosti synchronizace), budete muset zaplatit již poměrně drahých 40 dolarů ročně.

SyncMyTracks

Další možností je použití aplikace pro Android telefony a tablety SyncMyTracks. Tato aplikace je velmi povedená a podporuje dokonce i službu Movescount od Suunto, kterou na předchozích dvou webových službách nenajdete. Ve verzi zdarma můžete synchronizovat jen omezené množství záznamů a slouží opravdu spíše pro vyzkoušení. Plná verze vás vyjde na jednorázových 70 korun, což není nic dramatického. Osobně tuto aplikaci nějaký čas používám a nenarazil jsem zatím na žádný problém.

Znáte i nějaké další aplikace a služby pro synchronizaci běžeckých (nebo i jiných sportovních) záznamů? Podělte se o ně v diskusi pod článkem.

Autor:

Nejčtenější

Andrea Černá: Jako kůl v plotě nežiju, ale pět dětí už porodit nestihnu

Andrea Černá

Přestože Andrea Černá ztvárnila desítky náročných divadelních rolí, pro národ zůstává hlavně Eliškou ze známého filmu...

Na Pacifické hřebenovce jsem věčně hladověla, vzpomíná Lucie Kutrová

Lucie Kutrová

Do dvaceti se kromě školy zajímala jen o módu a večírky. Neuběhla ani kilometr a nechápala, proč lidé chodí třeba na...

Už žádné módní trapasy. Osvojte si základní pravidla oblékání

Ilustrační fotografie

Cit pro módu bohužel nebyl každému do vínku dán. Kvůli tomu můžeme na ulicích občas vidět opravdu zvláštní kreace,...

V obložení závazků: sendvičové generaci hrozí krize a vyhoření

ilustrační snímek

Musejí se starat o děti, zároveň pečují o rodiče a mnohdy i prarodiče. A k tomu pracují nebo podnikají. Tak žijí...

Průzkum: mladí bez rodin vstupují do života se zkreslenými představami

Ilustrační snímek

Mladí lidé, kteří vyrůstali v dětském domově, nemají v porovnání s vrstevníky stejné podmínky pro start do nového...

Další z rubriky

Zázrak jménem chůze. Díky ní budete zdravější, šťastnější a chytřejší

Ilustrační snímek

Chůze je pro člověka nejpřirozenější fyzickou aktivitou, jejíž blahodárné účinky stále zbytečně podceňujeme. Díky...

OBRAZEM: Místo dětí a partnerů si slavní pořizují domácí mazlíčky

Slavní, kteří si místo dětí pořídili domácího mazlíčka

Známé osobnosti jsou buď zklamané životem, nebo se ještě necítí na to, aby se staly rodiči. Místo dětí si tak často...

Jak nás ovlivňuje jídlo? Popcorn tlumí deprese, fazole způsobují únavu

Ilustrační snímek

Máte hlad? Tak si dejte pozor, co si naservírujete na talíř. Všechno, co sníte, má totiž přímý vliv nejen na tělo, ale...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz