Diskuze

Neříkej mi babi, slyší děti od nevlastních prarodičů. Ani ti to nemají lehké

Navazování nových vztahů po konci předchozího je stále častější a rodinné vazby čím dál zamotanější. Zejména pokud do nového vztahu přicházejí děti. Být macechou nebo otčímem je těžká práce. Ještě náročnější však je být nevlastním prarodičem. Přibývá jich, ale vůbec se o nich nemluví. S jakými situacemi se musejí vypořádávat?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
DNP

Neříkej mi babi a dědo. Hm, tak co babecha a dědčín?

0 0
možnosti
PH

Podle mě není problém ani tak v samotném faktu, že jsou nevlastní vnoučata (to koneckonců bylo i dřív, i dřív byly "patchworkové" rodiny, jenže ne kvůli rozvodům, ale třeba ovdovění). Ale spíš je problém v tom, že vztahy trvají mnohdy krátkou dobu, takže třeba muž chodí s jednou ženou s dětmi dva roky, pak se rozejdou, najde si zase další s dítětem, to potom nemůžeme chtít od prarodičů, aby si k dětem budovali nějaký vztah (i naopak děti k nim), když už se za dva roky třeba vídat nebudou.

1 0
možnosti
MO

Děti za to nemohou a dospělí by jim tyto situace měli co nejvíc ulehčit a zjednodušit. Sama mám sedm vnoučat, pět vlastních a dvě vyvdané u dcery. Chlapec je ve střídavé péči, dcera si sama zvolila žít u otce a mé dcery. A protože mám ještě i já rodiče a tchýni, je u nás babiček mnoho, takže já jsem babička Mirka, moje mamka babička Oli apod. Přece nebudou děti říkat prababičce prababičko. Nevlastní vnoučata jsem sice hlídala minimálně, ale jinak dárky, oslavy a všechno je stejné. Byla mi v tom vzorem moje zlatá tchýně, která také nevlastní vnoučata brala vždy za svoje vlastní a ony ji za svoji další babičku V

0 0
možnosti
JKV

To je v pohodě. Když si navzájem zvykáte jen s jedněmi vnoučaty, není o čem. Kdybyste ale měla co dva roky stále nová a nová "vnoučata", taky byste to viděla i z jiného úhlu pohledu.

0 0
možnosti
JS

Pokud odmitla být babičkou, tak už je jenom bába. Děti si v tom umějí udělat jasno a bývají nekompromisní.

1 2
možnosti
PH

Nikdo není povinný dělat babičku, když nechce. Nevlastní vnoučata jí mohou říkat jménem nebo třeba teto. Není nutné hned někoho urážet jen proto, že nezapne city na povel.

3 0
možnosti
MN

M25i81l16o40š 82N60e64r95a17d

25. 12. 2022 10:32

Pro psychicky labilní a méně inteligentní jedince je tohle asi problém a až do příslušného věku doroste generace dnešních sněhových vloček, zaplní možná nevlastní dědečkové a babičky psychiatrická oddělení v celé zemi, ale normální lidé s alespoň průměrnou inteligencí podobné nesmysly vůbec neřeší. Sám mám dvě nevlastní vnučky a samozřejmě mi říkají normálně dědo. Dědečky mají holky dokonce rovnou 4 a protože nejsou zaostalé, orientují se v tom naprosto suverénně.

3 2
možnosti
Foto

Hrozný žvásty degenerující společnosti.

7 1
možnosti
MK

Nemám problém aby mně děti od synovy přítelkyně říkaly “ babi.” Našel si přítelkyni s dětmi, beru je jako vlastní. Nedělám rozdíly.

5 0
možnosti
JR

Úžasné. Ale o tom ten článek ouplně není – totiž o ještě takto jednoduchém vztahovém vzorci. Dnes už totiž rodinné vztahy tak degenerují, že jeden rozvod/rozchod mnohým lidem nestačí.

A když pak Vám syn třeba přivede další a další "přítelkyni" a jejich případné děti, zatímco ty předchozí ze života zmizí (anebo třeba ani ne či jen tak napů), také budete tak nad věcí?! :-/

0 0
možnosti
AR

A54d33a36m 52R34y95c40h15l83ý

25. 12. 2022 7:58

Když jsem se rozvedl a našel novou přítelkyni s dítětem, tak jsem to dítě vůbec ke svým rodičům nevozil. Nemohu po svých rodičích chtít aby dělali babičku pro ně cizímu dítěti ..

5 0
možnosti
AN

A82n60d61r41e36a 45N97o78v26a

25. 12. 2022 8:36

Co kdyz by treba sami chteli?

2 0
možnosti
EK

mobil je pomůcka pro introverty, jak uniknout z nekomfortní situace.

2 2
možnosti
MM

To si nemyslím, já jsem extrovertní a na mobil utíkám když se ve společnosti nudím

2 0
možnosti