Kdo získá auto? Mám čtyři dcery a ráda pomůžu dalšímu dítěti

  0:13aktualizováno  0:13
Také pěstounka Hana Hlaváčková potřebuje pro svou početnou rodinu nové auto. Proto se přihlásila na výzvu Nadace Terezy Maxové dětem a je jen na vás, třeba jen na jediném vašem kliknutí, která z devíti rodin nakonec vysněný vůz Škoda Citigo získá.

Zleva: Veronika, maminka, Míša, dole Esterka a Jolanka. | foto: Archiv paní Hlaváčkové

Bydlíme v rodinném domě v Rousínově u Vyškova. Nejstarší z dětí je Verunka, přišla v roce 2001, nyní jí bude 16 let. Učí se ve Slavkově obor kuchař-číšník a vaření jí baví také doma. Verunka si brzy přála sestřičku a tak o dva roky později jsme před vánocemi přivezly Míšu.

Pomůže každé kliknutí

OnaDnes.cz ve spolupráci s Nadací Terezy Maxové dětem a generálním partnerem ŠKODA AUTO připravila speciální projekt TERIBEAR jede domů, jehož cílem je podpořit vybranou pěstounskou rodinu. Každý čtvrtek přineseme jeden z celkem devíti příběhů pěstounských rodin. Jedna z nich dostane auto a vy svými hlasy rozhodnete, která to bude. Rodina, která získá v závěrečném hlasování (od 22. 11. - 2. 12) nejvíc vašich hlasů, získá vůz značky ŠKODA Citigo a auto převezme na vánočním Jarmarku OnaDnes.cz 7. 12. 2013.

Pokud byste chtěli Haně Hlaváčkové pomoct rovnou libovolnou částkou, můžete prostřednictvím veřejné sbírky Nadace Terezy Maxové dětem na číslo 2102710424/2700, variabilní symbol 07.

Jak poslat nadaci DMS se dozvíte zde.

Michalka je nesmělá, tichá, hodná a pracovitá. Chodí do 9. třídy ZŠ a ráda by jednou pracovala jako ošetřovatelka. V době po přijetí Michalky mi onemocněla maminka, a tak jsem zůstala doma, abych se o ní a o děti starala. Děvčátka si velmi dobře rozuměla a nejvíc si přála miminko. Po maminčině smrti jsem se rozhodla nevracet se zpět do práce, abych se mohla dětem věnovat. Protože nám bylo spolu dobře, přijaly jsme další děťátko.

Jolanka měla rok a půl když k nám přišla a tak si holky to miminko užily. Teď je Jolanka ve 3. třídě, je veselá, živá a doma tráví nejvíc času na trampolíně. Také v poslední době přebírá po větších slečnách zájem o zvířátka a stará se o náš rodinný zvěřinec.

Nejmladší z dětí je Esterka, je to milé, šikovné děvčátko, je sportovně nadaná, ráda a dobře plave, jezdí na kole, na bruslích, chodí cvičit a moc si ji tam chválí, také ve školce ji mají moc rádi.

Opravujeme dům, na auto už nezbývá

Jak děti odrůstají přály by si další děťátko, rády bychom ještě někomu pomohly.

Co se týká našeho domu, zdědila jsem ho po babičce, ale tenkrát byl ve velmi špatném stavu. Nejvíc mi pomohli rodiče, tatínek byl zedník, zemřel před dvěma lety. Od té doby zařizuji všechny opravy sama.

Největší finanční položkou byla v loňském roce střecha, stála nás všechny úspory a ještě splácíme, ale bylo to už opravdu potřeba. Další opravy děláme postupně, dům by potřeboval zateplit, dokončit koupelnu, opravit kuchyň a schody dětem do pokojíků.

Auto potřebujeme kromě jiného k tomu, abych mohla denně rozvézt děvčata do škol a školky. Máme velmi staré auto a často se stává, že nám při cestách vypoví službu a my musíme situaci vždy nějak zvládnout. Díky celkové rekonstrukci domu si bohužel koupi nového automobilu nemůžeme momentálně dovolit.

Autor:

Nejčtenější

Falešná lékařka prováděla plastické operace a zohyzdila několik lidí

Falešná lékařka Alyona Verdyová operovala desítky lidí.

Alyona Verdyová se vydávala za lékařku a operovala desítky lidí, aniž by vystudovala lékařskou školu. Pacienty...

Když se mu bráním, jsem dolámaná. Ve Výměně manželek tekly slzy

Kristýna se synem Markem a její přítel Pavel žijí v Liberci.

„Přijedeme domů, sbalím si věci a odcházím. S herečkou nebudu,“ končil tentokrát televizní Výměnu manželek Pavel (30)....

Nebrala antikoncepci, aby neztloustla, tak se v sedmnácti stala matkou

„Martinka nechtěla brát antikoncepci, aby nebyla tlustá, tak čekáme miminko,“...

V dalším pokračování Malých lásek jste tentokrát mohli vidět nejen nejmladší rodičku celé série, teprve sedmnáctiletou...

Tomáš se mně nemůže přizpůsobit, musím já, říká Anna Satoranská

Anna Satoranská

Společně se svým otcem Pavlem Maurerem pořádá gastronomické výlety do světa, vydává průvodce po restauracích a pořádá...

Zprvu jsem dietu před okolím tajila, říká žena, která zhubla 27 kilogramů

Jiřina Sedlmajerová zhubla 27 kilogramů.

Jiřina vaří v mateřské školce, se zdravým jídelníčkem pro sebe si však hodně dlouho neuměla poradit. Nakonec jí...

Další z rubriky

Teribear hýbal Prahou a za deset dní vybral přes dvanáct milionů korun

T. Maxová se zástupci Škoda Auto M. Kaderou a B. Wojnarem, vpravo tenista R....

Pátý ročník charitativního happeningu Teribear hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem, který byl sobotu slavnostně...

Má milenku, nebo se mu už nelíbím? Proč s vámi partner nechce spát

Pár dní bez milování se dá přežít, problémem jsou týdny a měsíce.

Mezi lidmi stále panuje přesvědčení, že ženy jsou méně sexuchtivé, zvláště v dlouhodobém vztahu. Aktuální studie však...

Týdenní horoskop pro ženy všech znamení od 16. do 22. září

horoskop

Týden začíná a hvězdy vašemu znamení mohou pomoct k tomu, abyste následující dny nejen zvládla, ale také si je užila....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz