Vyznání lásky jsou tichá, zarytá pod kůží i sladká a voňavá. Inspirujte se

  0:22aktualizováno  0:22
Láska se dá vyznat mnoha tradičními i netradičními způsoby. O ty své speciální se s námi podělily tři páry. Bude vám bližší důkaz lásky zaznamenaný pod kůží, pečlivě navařený a upečený nebo namalovaný do vzduchu či na tělo?

Jirka s Marikou a Tomáš s Karolínou | foto: www.reknitoposvem.cz

Láska potichu

Martin a Hanka

Martin a Hanka

Manželé Martin s Hankou se narodili jako neslyšící a znakování je jejich přirozeným jazykem. Při porovnání se světem slyšících bychom našli celou řadu rozdílů, oni však chtějí všude kolem sebe ukazovat hlavně to, že neslyšící rozhodně nejsou o nic chudší než většina z nás, která slyší.

„Máme mnoho takových svých soukromých vyjádření, kterými si dáváme najevo, že se máme rádi. Většinou jsou to však opravdu soukromé a intimní záležitosti a navíc je nechceme ukazovat kvůli našim dětem,“ směje se Martin. Nakonec se ale uvolí a ukáže jeden speciální znak, který vychází z jednoruční prstové abecedy a sami si ho vymysleli. „Oficiálně se s ním ve znakovém jazyce nepotkáte. Jde o počáteční písmena věty I Love You – ILY,“ prozrazuje Martin. Ukázku najdete ve videu.

Velká čtenářská galerie zamilovaných selfie

Podle Hančiných slov si s Martinem vyznávají lásku v podstatě neustále různými drobnostmi. „Třeba když usínám, Martin mě vždycky obejme kolem ramen a kreslí mi prstem na rameno srdíčko. Slyšící si mohou normálně povídat, i když je tma, ale neslyšící ne, protože na sebe nevidí. Takže musíme mít vždycky alespoň pološero, abychom dokázali vnímat, kdo z nás co znakuje,“ objasňuje Hanka.

Láska pod kůží

Tomáš a Karolína

Tomáš a Karolína

Připadá vám vyznání lásky vytetováním jména své lásky v srdci jako klišé a kýč zároveň? V tom by s vámi souhlasil i tatér Tomáš Randl. Podobnou žádost prý ve svém studiu již zažil.

„Snažil jsem mu co nejkulantněji vysvětlit, že by takového vyznání lásky pak mohl litovat. A navrhl jsem mu rovnou alternativu. Jednalo se o motiv, který vyjadřoval jeho drahou spíše skrytě. Přijde mi to tajemnější a hlubší než třeba to klasické srdce se jménem. U takového motivu navíc nemusí člověk řešit problém s případným vysvětlováním dalším partnerům,“ směje se potetovaný mladík.

On sám si svou velkou lásku Karolínu a jejich setkání také připomněl kryptickým tetováním. Jde o růži omotanou šerpou s nápisem. Namísto jména vyvolené je na ní napsaný text písničky z prvního filmu, na který se společně dívali. „Růži jsem si vybral proto, že symbolizuje růst, rozkvétá. Z něčeho malýho vzniká něco krásnýho a velkýho,“ vysvětluje Tomáš.

Ani Karolína nezůstala pozadu, zvolila si motiv a návrh a provedení svěřila Tomášovi. „Znamená to pro mě daleko víc, než kdyby si nechala vytetovat třeba moje jméno,“ září štěstím Tomáš. 

Láska prochází foodblogem

Marika s Jirkou

Marika s Jirkou

Vaření je jejich společnou láskou a věnují mu většinu volného času, který tráví převážně přípravou receptů na svůj blog Kitchen Story. I vyznání lásky Jirky a Mariky se točí kolem plotny. Speciální recepty z oblíbených surovin jsou tím nejkrásnějším, čím si navzájem projevují lásku.

„Láska prochází žaludkem - za tohle pořekadlo bych dal ruku do ohně. Není přece nic krásnějšího, než když svou drahou, z práce zmoženou polovičku večer překvapíte vlastnoručně připraveným pokrmem. Je to takové pohlazení na duši,“ říká Jirka, který pracuje jako obchodní manažer.

A co by milovníci vaření a pečení doporučili těm méně zručným? „Mně se dost líbí snídaně do postele, když druhého překvapím třeba lívanci s jahodami. Neznám moc hezčích okamžiků než zažít tak krásné probuzení do nového dne,“ zasní se Marika. 

„Nejde ani tak o konkrétní pokrm jako spíše o celkovou atmosféru, která jídlo doprovází. To ale samozřejmě neznamená, že ohřejete párky a zapálené svíčky to zachrání,“ doplňuje ji se smíchem Jirka. Níže najdete Jirkův recept na dort, kterým zaručeně udělá Marice radost. 

Jak vyznáváte lásku?

celkem hlasů: 457

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 17. února 2015. Anketa je uzavřena.

2. Gesty a drobnostmi 175
9. Lásku nevyznávám 96
6. Společným plánováním a trávením času 81
7. Líbáním a milováním 34
1. Slovy, písní nebo básní 28
4. Dobrým jídlem 18
3. Květinami 10
5: Tetováním 10
8. Jinak 5

Čokoládový dort s malinovým krémem pro Mariku

Korpus:

Dort pro Mariku

Dort pro Mariku

 • 40 g hořké čokolády
 • 40 g mléčné čokolády
 • 47 g másla
 • 150 g krystalového cukru
 • 120 g hladké mouky
 • 33 g kakaa
 • 1 kypřící prášek
 • 4 vejce

Malinový krém:

 • 200 g mascarpone
 • 40 g krystalového cukru
 • 40 ml 30% smetany
 • vanilkový lusk
 • 200 g malin
 • šťáva z poloviny citronu
Dort pro Mariku

Zdobení:

 • maliny
 • borůvky
 • granátové jablko

Postup:

 1. Troubu rozehřeji na 180°C.

 2. Ve vodní lázni nechám rozpustit máslo a čokoládu.

 3. Ušlehám vajíčka s cukrem.

 4. Do větší mísy proseji mouku a přidám kypřící prášek a kakao.

 5. Smíchám směs ušlehaných vajíček s cukrem, směs rozpuštěného másla a čokolády a po částech vše přidávám do mísy se suchými surovinami.

 6. Vše dobře promíchám.

 7. Vzniklé těsto vliji do třech dortových forem, průměru 10 cm, vymazaných máslem.

 8. Peču na 180°C po dobu cca 20 minut. Zkontroluju upečení korpusu pomocí špejle. Po zapíchnutí do těsta musí být po vytažení suchá.

 9. Nejdříve si připravím rozvar z cukru, malin, vanilkového lusku a citronové šťávy. Lusk nezapomenu rozpůlit a vyškrábat všechna semínka, která přidám do rozvaru.

 10. Mascarpone si smíchám se smetanou.

 11. Spojím mascarpone společně s malinovým rozvarem a dokonale promíchám

 12. Všechny tři dortové korpusy seříznu, aby byly rovné. Vezmu první díl, potřu ho malinovým krémem. Na krém pokladu ovoce. Takto postupuji pořád dokola, dokud neskončím u posledního patra. To následně dozdobím zbylým ovocem.

 13. Pak zavážu Marice oči, dort naaranžuju na stůl a dám jí pusu.

Autor: pro iDNES.cz

Nejčtenější

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Leklá ryba, otlapkávač nebo svazek mrkví. Co prozradí podání ruky?

Podání ruky

Vlastně na tom nic není. Vždyť dneska se ruka podává pořád – při pozdravu, seznamování, gratulacích, kondolencích nebo...

Menstruace bez vložek a tamponů. Češka nabízí nepropustné kalhotky

Menstruační kalhotky Snuggs

Protože použité menstruační vložky a tampony představují ročně tuny odpadu, rozhodla se Linda Šejdová, že místo běžných...

Další z rubriky

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Ze zvláštní školy k titulu inženýrky. Dívka z dětského domova si plní sen

Bakalářská promoce se zástupci Nadace Terezy Maxové dětem

Když se jako holčička ocitla se svými sestrami v dětském domově, vypadalo to, že Evu Ptáčkovou příliš slibná budoucnost...

Ženy mají erotické sny častěji než dříve. Výzkum zjistil, o čem sní

Ilustrační snímek

Říká se, že sny jsou oknem do našich podvědomých tužeb. Což je trochu nepříjemné, pokud jste měli lechtivý sen o někom,...

Advantage Consulting, s.r.o.
VSTŘIKOLISAŘ - SEŘIZOVAČ

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 23 000 - 29 000 Kč

Najdete na iDNES.cz