Rady pro krásné ruce a nehty: začněte peelingem, nezapomeňte na vitaminy

  • 1
Mít krásné ruce a nehty chce každá žena. Právě podle nich totiž často poznáte skutečný věk dotyčné a prozradí hodně i o jejím životním stylu. Věnujte jim proto důkladnou péči. Nezapomínejte na řádnou výživu zevnitř i zvnějšku,
Mravenčí v rukou bývá příznakem syndromu karpálního tunelu.

Nechte kůži omládnout

Buňky, které se nacházejí ve spodních vrstvách kůže, se neustále dělí, a tak na povrch vytlačují starší buňky – to je ta nevzhledná, hrubá a loupající se kůže. A právě tu je nutné odstranit.

Dopřejte si jednou týdně peelingovou kúru, zbavíte se nejen šupinek staré kůže, ale i různých nečistot, podpoříte také prokrvení, takže pokožka se krásně rozzáří.

Ruce prozradí váš věk

Dopřejte jim výživnou masku proti stárnutí

Pokud se vám nechce utrácet za kosmetické přípravky, vyrobte si domácí peeling: jednu polévkovou lžíci olivového oleje smíchejte s jednou polévkovou lžící hrubé mořské soli a směsí ruce jemně masírujte po dobu 5 minut. Potom je opláchněte teplou vodou a namažte krémem. 

Proti drsné kůži výborně zabírá i citronová šťáva. Trápí vás drsné lokty? Promažte je každý den rozkrojeným citronem.

Vinný ocet, stejně jako olivový olej vpravo, lze jednoduše ochutit třeba...

Vykoupejte ruce v olivovém oleji

Aby byla kůže na rukou pružná a vláčná, je nutné ji hodně promazávat. Vhodné jsou hydratační krémy speciálně určené na ruce, případně i různá séra pro redukci vrásek, která podporují tvorbu nových buněk a zvyšují pevnost pokožky.

Rukám také velmi prospěje vyživující zábal. Smíchejte rozmačkané avokádo se žloutkem a lžičkou citronové šťávy. Směsí potřete ruce a paže, které potom oviňte potravinářskou fólií a froté ručníkem. Nechte 15 minut působit, potom omyjte a potřete krémem.

Popraskané kůži zase udělá moc dobře večerní olejová lázeň. Namočte ruce na 5 minut do misky s olivovým olejem a na noc si navlékněte gumové rukavice.

Ani v zimě bychom neměli zapomínat na pravidelnou úpravu nehtů pomocí pilníku.

Jak na domácí manikúru

Pěstěné nehty působí moc pěkně. Ať už si libujete v barvách nebo máte radši přirozený vzhled, základem je vždycky kvalitní manikúra, kterou bez problémů zvládnete i doma.

Nejprve je potřeba odstranit starý lak. Pořiďte si odlakovač bez acetonu, který nehty tolik nevysouší nebo použijte přípravek s vitaminem E či aloe vera.

Místo kovového pilníku, který ničí nehty, zvolte skleněný, papírový, případně multifunkční s leštičkou v jednom. Pilujte opatrně a ne moc do stran, nehty by pak mohly zůstat příliš krátké a oslabené a začaly by se třepit.

Ilustrační fotografie

Malá vonná lázeň

Hotovo? Dopřejte si malou lázeň a na 3 minuty ponořte ruce do vlažné vody s trochou tekutého mýdla a vonného oleje, který kůži hezky provoní a vytvoří ochrannou vrstvu.

V případě nouze si vystačíte i s dětským olejíčkem nebo olivovým olejem. Potom ruce osušte ručníkem a na každý nehet znovu kápněte malé množství oleje, který rozetřete i na okolní kůžičku. Tu pak jemně zatlačte pomocí dřevěné tyčinky.

Krém na ruce by neměl být příliš mastný, aby se brzo vstřebal.

Zjemněte kůži a vyleštěte nehty

Jako další krok proveďte peeling, který ruce krásně vyhladí. Po peelingu ruce pořádně nakrémujte, od špiček prstů po lokty. Použijte k tomu výživný krém s vitaminem E a nešetřete na něm.

Nyní se můžete začít věnovat nehtům. Jejich povrch nejprve vyhlaďte leštičkou – tím je zároveň dobře promasírujete a prokrvíte. Pak přijde na řadu lakování.

Ilustrační snímek

Nejdřív použijte zpevňovač

Vezměte vatovou tyčinku, namočte ji do odlakovače a odstraňte z nehtů všechnu mastnotu, jinak by vám na nich lak nedržel. Nezapomeňte ani na prostor pod nehty.

Potom naneste zpevňovač nehtů, vytvoříte tak vrstvu, která ochrání nehty před pigmenty barevného laku (nebezpečí trvalých skvrn hrozí hlavně u tmavších laků).

Po zaschnutí aplikujte dvě vrstvy barevného laku, každou přitom nechte důkladně zaschnout. Na závěr naneste vrchní lak, který dodá vašim nehtům zářivý lesk.

Ilustrační fotografie

Vitaminy pro pevné a zdravé drápky

Vitamin A - najdete ho v karotce, paprice, petrželi, mléku, vaječných žloutcích, brokolici, špenátu, meruňkách, másle a rybím tuku

Vitamin B2 (riboflavin) - mezi jeho bohaté zdroje patří kvasnice, játra a ledviny, je obsažen v mléku, vejcích, vepřovém a hovězím mase, rybách, tvarohu, kakau a ořeších

Vitamin B5 (kyselina pantotenová) - získáte ji z jater, ledvinek, ryb, vaječného žloutku, pšeničných klíčků, otrub, droždí a mateří kašičky

Vitamin B12 (kobalamin) - tento vitamin obsahuje vepřové, hovězí, kuřecí maso a telecí ledviny, játra, ryby, králík, zrající sýry, vaječný žloutek, mléko a mléčné výrobky, mořské řasy

Vitamin C - najdete ho v kysaném zelí, citrusech, kiwi, brokolici, paprice (hlavně červené), papáje, jahodách, černém rybízu, petrželi, šípkách, rakytníku

Vitamin D - přidejte do jídelníčku sledě, lososa, tuňáka, olej z tresčích jater či krevety

Vitamin E - z přírodních zdrojů můžete využít květák, špenát, rajčata, slunečnicová semínka, mrkev, brokolici, sójové boby a listovou zeleninu, nejvíc vitaminu E ukrývá olivový a slunečnicový olej

Vitamin H (biotin) - nachází se ve vaječném žloutku, kvasnicích, květáku, celých zrnech, mléce, játrech nebo ledvinách