Ještě než zemřela, zabalila Britka 18 narozeninových dárků pro syna

  9:52aktualizováno  9:52
Čtyřicetiletá moderátorka televizní stanice BBC Rachael Blandová prohrála na začátku září dvouletý boj se zákeřnou nemocí. Protože věděla, že se blíží konec, zaměřila se poslední týdny a dny života na to, co tu zanechá svému tříletému synovi Freddiemu.

Čtyřicetiletá moderátorka Rachael Bluntová, matka tříletého Freddieho, podlehla rakovině. | foto: Shutterstock

O tom, že má rakovinu prsu, se Rachael Blandová z Cheshire, která pracovala jako televizní moderátorka, dozvěděla před dvěma lety. Svůj úděl brala statečně a krátce poté, co se dozvěděla diagnózu, založila blog Big C Little Me, ve kterém informovala známé i neznámé o výsledcích své léčby a vlastních pocitech během nemoci.

Fotogalerie

Moderátorka zpráv na britské televizní stanici BBC a také také spoluprůvodkyně televizním pořadem zaměřeným na příběhy lidí, kteří bojují s rakovinou You, Me and the Big C, podstoupila v roce 2017 chemoterapii, ozařování a také operační zákrok, ale další vyšetření bohužel ukázala, že se zákeřná nemoc vrátila a v jejím těle se objevily metastázy.

Strašlivou zprávu o tom, že její rakovina je v posledním stádiu a není jí už pomoci, se Rachael dozvěděla na výletě se synem a jeho kamarády. „Srdce mi tlouklo jako o závod, když jsem přijímala hovor,“ cituje Rachael Daily Mail.

„A pak přišla ta slova: Je mi to moc líto, ale výsledky biopsie ukázaly, že je rakovina zpět, a to v pokožce.“ Šokující zpráva nemocnou moderátorku zasáhla především jako matku: „Dívala jsem se na malého Freddieho, jak si hraje, a moje srdce pro něj pukalo,“ přiznala.

Moderátorka britské televizní stanice BBC Rachael Blandová

Moderátorka britské televizní stanice BBC Rachael Blandová

Upnula se sice ještě k nové léčebné metodě, když sama sebe v blogu označovala za „laboratorní krysu“, ale už se nedalo nic dělat a konec byl neodvratný.

V pondělí 3. září pak na sociálních sítích Rachael Blandová oznámila, že jí zbývají už jen dny života, a ve středu 5. září v ranních hodinách těžké nemoci podlehla.

„Naše krásná, statečná Rachael zemřela poklidně dnes ráno obklopena svými nejbližšími,“ napsal poté na Twitter její manžel a otec jejího tříletého syna Freddieho Steve Bland. Poděkoval také veřejně všem, kdo sledovali příběh jeho ženy a vyjadřovali jí podporu, která pro ni hodně znamenala.

„Rachael byla a navždy bude neuvěřitelnou inspirací pro každého, s kým se setkala,“ napsal podle britského deníku Steve Bland. „Pro nás byla skvělá po všech stránkách a bude nám chybět víc, než je možné vypovědět slovy.“

Moderátorka, velká bojovnice a maminka malého syna ovšem na smrt nečekala se založenýma rukama. 

Kromě toho, že pro Freddieho pořídila a zabalila 18 dárků k narozeninám, aby měl od ní pozornost každý rok až do svých 21 let, také sepsala paměti, jež nazvala jednoduše Pro Fredieho, kde chtěla pro svého syna zachovat vše, co by mu v budoucích letech mohla povědět.

Moderátorka britské televizní stanice BBC Rachael Blandová

Rachael Blandová před svou smrtí myslela především na syna a jeho budoucnost

Ve snaze, aby na svou maminku chlapec nezapomněl, dala také dohromady sbírku ručně psaných poznámek, nahrávek, voňavek a dalších předmětů, jež mu ji měly v budoucnu připomínat.

Rachael také založila skupinu na WhatsAppu s manželovou sestrou a Freddieho tetou a v ní sepsala všechna svá přání ohledně budoucnosti malého syna. 

Kromě praktických věcí, jako je pomoc s výběrem kvalitní školy, nezapomněla Rachael ani na hodně osobní požadavky - například prosbu, aby Freddieho vlasy nestříhali příliš nakrátko, pokud si to sám nebude přát.

Autor: pro iDNES.cz

Nejčtenější

Zemřel legendární německý návrhář Karl Lagerfeld

Karl Lagerfeld (21. ledna 2014)

Kreativní ředitel módního domu Chanel Karl Lagerfeld zemřel v noci na 19. února po těžké nemoci ve svých 85 letech,...

Čtyři největší chyby, které ženy dělají, když dojde na sex

Ilustrační snímek

Možná si myslíte, že stěžejními ničiteli dokonalého milostného života jsou nedostatek soukromí a pracovní stres. Jenže...

Sympatický kamioňák Zdeněk z Výměny manželek přišel o nohy při nehodě

Rodina z Přelovice nesnáší nudu a neustále něco podniká. Zdeněk ve volném čase...

Život si s osudem akční rodiny z Přelovic krutě zahrál. Tatínkovi Zdeňkovi museli po těžké autonehodě amputovat obě...

Jsem těhotná, oznámila v průběhu Výměny manželek jedna z nich

Výměna manželek

Vztah Aleny a Tondy, kteří mají tříletou dceru, trpí nejen nedostatkem peněz, ale především konflikty s tchyní a...

Závislost na jídle mě málem zabila, říká morbidně obézní žena

Morbidně obézní žena měla před operací žaludku téměř tři sta kilogramů.

S obezitou bojovala Američanka Lacey Hodderová už jako dítě a v devětadvaceti letech měla téměř tři sta kilogramů. Když...

Další z rubriky

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

„Dámy, porodní plány si napište, ale nebuďte pak na sebe příliš přísné kvůli...

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to sakra tak bolí? Toto je řečnická otázka....

Pět sobeckých důvodů, proč byste měla i vy co nejdéle kojit své dítě

Ilustrační snímek

Spousta maminek nechce po porodu kojit. Mají obavy o tvar prsou, nevědí, jak na to, nebo jim prostě přijde lahvička s...

Svah sjede, ale jak dítku vybrousit styl? Poradí instruktorka lyžování

Lipno nad Vltavou, 25.1., lipno, skiareál...

Začátky lyžování už váš školou povinný potomek zvládl, bezpečně sjede modrou i červenou sjezdovku, ale o ladném...

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?
Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let se počet sportujících dětí značně snížil. Až třetina se omlouvá z tělocviku, a dokonce i někteří rodiče ho považují za zbytečný předmět. Jak to změnit?

Najdete na iDNES.cz