Ještě než zemřela, zabalila Britka 18 narozeninových dárků pro syna

  9:52aktualizováno  9:52
Čtyřicetiletá moderátorka televizní stanice BBC Rachael Blandová prohrála na začátku září dvouletý boj se zákeřnou nemocí. Protože věděla, že se blíží konec, zaměřila se poslední týdny a dny života na to, co tu zanechá svému tříletému synovi Freddiemu.

Čtyřicetiletá moderátorka Rachael Bluntová, matka tříletého Freddieho, podlehla rakovině. | foto: Shutterstock

O tom, že má rakovinu prsu, se Rachael Blandová z Cheshire, která pracovala jako televizní moderátorka, dozvěděla před dvěma lety. Svůj úděl brala statečně a krátce poté, co se dozvěděla diagnózu, založila blog Big C Little Me, ve kterém informovala známé i neznámé o výsledcích své léčby a vlastních pocitech během nemoci.

Fotogalerie

Moderátorka zpráv na britské televizní stanici BBC a také také spoluprůvodkyně televizním pořadem zaměřeným na příběhy lidí, kteří bojují s rakovinou You, Me and the Big C, podstoupila v roce 2017 chemoterapii, ozařování a také operační zákrok, ale další vyšetření bohužel ukázala, že se zákeřná nemoc vrátila a v jejím těle se objevily metastázy.

Strašlivou zprávu o tom, že její rakovina je v posledním stádiu a není jí už pomoci, se Rachael dozvěděla na výletě se synem a jeho kamarády. „Srdce mi tlouklo jako o závod, když jsem přijímala hovor,“ cituje Rachael Daily Mail.

„A pak přišla ta slova: Je mi to moc líto, ale výsledky biopsie ukázaly, že je rakovina zpět, a to v pokožce.“ Šokující zpráva nemocnou moderátorku zasáhla především jako matku: „Dívala jsem se na malého Freddieho, jak si hraje, a moje srdce pro něj pukalo,“ přiznala.

Moderátorka britské televizní stanice BBC Rachael Blandová

Moderátorka britské televizní stanice BBC Rachael Blandová

Upnula se sice ještě k nové léčebné metodě, když sama sebe v blogu označovala za „laboratorní krysu“, ale už se nedalo nic dělat a konec byl neodvratný.

V pondělí 3. září pak na sociálních sítích Rachael Blandová oznámila, že jí zbývají už jen dny života, a ve středu 5. září v ranních hodinách těžké nemoci podlehla.

„Naše krásná, statečná Rachael zemřela poklidně dnes ráno obklopena svými nejbližšími,“ napsal poté na Twitter její manžel a otec jejího tříletého syna Freddieho Steve Bland. Poděkoval také veřejně všem, kdo sledovali příběh jeho ženy a vyjadřovali jí podporu, která pro ni hodně znamenala.

„Rachael byla a navždy bude neuvěřitelnou inspirací pro každého, s kým se setkala,“ napsal podle britského deníku Steve Bland. „Pro nás byla skvělá po všech stránkách a bude nám chybět víc, než je možné vypovědět slovy.“

Moderátorka, velká bojovnice a maminka malého syna ovšem na smrt nečekala se založenýma rukama. 

Kromě toho, že pro Freddieho pořídila a zabalila 18 dárků k narozeninám, aby měl od ní pozornost každý rok až do svých 21 let, také sepsala paměti, jež nazvala jednoduše Pro Fredieho, kde chtěla pro svého syna zachovat vše, co by mu v budoucích letech mohla povědět.

Moderátorka britské televizní stanice BBC Rachael Blandová

Rachael Blandová před svou smrtí myslela především na syna a jeho budoucnost

Ve snaze, aby na svou maminku chlapec nezapomněl, dala také dohromady sbírku ručně psaných poznámek, nahrávek, voňavek a dalších předmětů, jež mu ji měly v budoucnu připomínat.

Rachael také založila skupinu na WhatsAppu s manželovou sestrou a Freddieho tetou a v ní sepsala všechna svá přání ohledně budoucnosti malého syna. 

Kromě praktických věcí, jako je pomoc s výběrem kvalitní školy, nezapomněla Rachael ani na hodně osobní požadavky - například prosbu, aby Freddieho vlasy nestříhali příliš nakrátko, pokud si to sám nebude přát.

Autor: pro iDNES.cz

Nejčtenější

Potravinová pyramida je omyl moderní výživy, říká Margit Slimáková

Margit Slimáková, výživová specialistka

Studium farmacie úspěšně dokončila, ale už na škole byla rozhodnutá, že pro farmaceutický průmysl pracovat nebude. Víc...

Radši se budu trápit, ale budu s ní, řekl Marian po Výměně manželek

Marie (34) žije s rodinou v Libochovicích.

Marian (31) je sice s Marií (34) zasnoubený, ale o budoucnosti vztahu před televizní Výměnou manželek pochyboval....

Pořádek přerostl v teror. Sbal holku a uteč, radila vyměněná manželka

Patrik svou ženu Veroniku miluje, ale pořádek v bytě ještě víc.

Šestadvacetiletý sanitář Patrik je tak posedlý pořádkem, že diváci reality show Výměna manželek mohli u televize snad i...

Příběh Patrika: Žena opustila mne i dceru, ale stejně se stále vrací

Ilustrační snímek

Dva roky moje manželka udržovala milenecký vztah s jiným mužem. Když to na ni prasklo, rozhodla se pro něj. Bez...

Manuál, jak se co nejrychleji zbavit nachlazení

Ilustrační fotografie

Když zakročíte včas, můžete nejenom zmírnit průběh nachlazení, ale i podstatně zkrátit dobu, kdy vám je špatně. Co...

Další z rubriky

Únikové hry nejsou jen pro dospělé. Vyzkoušeli jsme jednu s dětmi

Tomáš luští záhadu.

Zabavit potomka školou povinného v podzimním mlhavém pošmournu je těžké. Na kolo už to není, v kině jste byli a nad...

Jestli chcete úspěšné dítě, nechte ho mýt nádobí

Ilustrační fotografie

Osud vašich dětí je sice tak trochu ve hvězdách, přesto pro jejich úspěch můžete mnohé udělat. Například? Očekávejte ho...

Velká dávka emocí, nastávající maminka na vozíčku i fotbal v porodnici

Lucie a Ladislav

Plzeňská porodnice byla svědkem jednoho z nejdojemnějších příběhů z cyklu Malé lásky. Hendikepované Lucii a jejímu...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz