Ilustrační snímek

Bod 1: Vlastní pravidla

Nenechte se už smýkat potřebami jiných. Zapomeňte na to, co od vás neustále vyžaduje manžel nebo děti, zkuste vypnout mozek a neřiďte se pořád jen pracovními uzávěrkami.

„Abyste to dokázala, sepište si rozpis toho, jak se budete věnovat sama sobě. Je jedno, zda bude denní, týdenní, měsíční anebo ještě vzdálenější. Jisté je, že v něj musíte věřit a těšit se na cokoli z něj,“ doporučuje psychologická poradkyně Candice Williamsová.

Abyste ho dodržovala, je dobré si vést deník. Nejlepší je sednout si k němu vždy večer a napsat si, co všechno jste pro sebe daný den udělala.

Síla pohybu

Nechcete tomu možná věřit a otravuje vás už to věčné opakování něčeho, k čemu nemáte sklony. A tak to vezmeme opravdu jen zkrátka. Ať chcete nebo ne, pohyb je činností, která člověku přináší štěstí. Uvolňují se při něm endorfiny, které mu tento pocit zajistí. 

Každý potřebuje něco jiného. Ačkoli vám bude stačit procházka nebo mírné protažení, partner raději vyrazí na dvě hodiny na kolo či si zaběhá. Oba byste se v tomto ohledu měli nejen tolerovat, ale také podporovat. A to zvláště v případě, že vám tato aktivita nic neříká. Chce to mít spřízněnou duši.

  1:31