Den má jen 24 hodin, ale snažte se, abyste si i takhle krátkou dobu užila naplno, zdravá a spokojená. Co pro to můžete udělat?

Všichni chceme být šťastní

Jenže kolikrát nevíme, jak na to… Většina z nás očekává, že tenhle „stav blaha“ získá od někoho (nebo něčeho) zvenčí: od nové lásky, dobré práce, peněz…

Ale kdepak! Britští vědci tvrdí, že nejvíce šťastní a spokojení lidé jsou ti, kteří se o sebe starají. Kvalitně jedí, hýbou se, pečují o svůj vzhled, mají své drobné radosti a koníčky.

Jak jste na tom vy se sebeláskou? Jste pro sebe na první příčce, nebo se naopak stavíte do řady důležitých věcí až na poslední místo? 

„Péče o vaše tělo a duši je jako starost o zahradu. Jestliže ji budete zalévat, vytrhávat plevel, sázet nové stromy a rostliny, vždycky se tam budete cítit dobře. Ale jakmile se na svůj pozemek vykašlete a necháte ho zarůst, budete nakonec rádi, že odtud utečete,“ vysvětlují vědci.

A mají pravdu. Podle nich lidé, kteří na sebe nemají čas a odbývají se, často končí s depresemi a zdravotními problémy v péči lékařů. Co tedy dělat, aby se to netýkalo vás?

Témata: Týdeník Tina