Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

ANKETA: Předsudky stranou, která nová konzole se vám líbí nejvíc?

Nechme stranou funkčnost i fanouškovství a napište nám, která ze tří nových konzolí – PlayStation 5, Xbox Series X a Xbox Series S – se vám líbí nejvíc.
PlayStation 5, Xbox Series X a Xbox Series S

PlayStation 5, Xbox Series X a Xbox Series S | foto: Ondřej Zach

Ondřej Zach – Nejvíc se mi líbí ta, kterou bych chtěl nejméně, a to Xbox Series S. Měl jsem to štěstí, že už mi všechny tři konzole prošly rukama, a Series S je sympatická, malá krabička, kterou položíte všude a ona splyne s prostředím. I když vypadá jako reprák nebo plotýnka. Navíc se mi líbí i ta bílá barva. Xbox Series X klame tělem, ve skutečnosti to není žádná masivní černá věž, jek působí z obrázků, ale také celkem kompaktní bedýnka. 

Oproti tomu PlayStation 5 je macek. Vlastně jsem si nebyl do poslední chvíle jistý, jestli se mi líbí, ale pak jsem rozbalil krabici a dobrý. Jen zabere moc místa a ze všech tří konzolí je design PS5 rozhodně nejvíc nepraktický. Pikantní je, že PlayStation 5 byl v prvních návrzích ještě o něco větší, jak nedávno prozradil Yujin Morisawa, který se na PlayStationu 5 podílel jako Senior Art Director.

Ondra Martinů – Po designové stránce se mi líbí nejvíc PlayStation 5, ačkoliv je to z konzolí nové generace asi největší „ufo“. Mám rád, když se designéři nebojí experimentovat a přijít s něčím, co není jen obyčejná bednička na hardware. Tím ovšem nechci shazovat nové xboxy, on ten čistý design má taky něco do sebe. Jen je to asi jako srovnávat lamborghini a cybertruck.

Dan Jarocký – Nejvíce mi padl do oka PlayStation 5. Líbí se mi, že se nová konzole Sony díky svému odvážnému futuristickému vzhledu značně odlišuje od svých konkurentů i předchůdců. Už na první pohled je zkrátka poznat, že jde o úplně novou generaci. Pochvalu si zaslouží i možnost vyměnit obě bočnice, díky čemuž si budou moci hráči svůj PlayStation dodatečně barevně přizpůsobit vlastním preferencím.

Jakub Žežule – Pokud hodnotím celkový design, včetně funkčnosti a ne jen čistě estetickou stránku, asi bych je seřadil od nejlepšího takto: Xbox Series S, PlayStation 5 a nakonec Xbox Series X.

PlayStation 5 by to u mě díky futuristickému designu asi vyhrála, bohužel je moc velká, navíc v horizontální poloze mi její design nedává smysl. Vertikálně se mi ale líbí čistě z hlediska estetiky zdaleka nejvíc. Slyšel jsem, že stojan není v praxi ani potřeba, nevím ale, co je na tom pravdy. K tomu ani nepočítám ovladač DualSense, který recenze shodně vynášejí do nebes.

Xbox Series X působí na můj vkus extrémně nevýrazně, což se někomu může líbit, já mám ale rád, když je z konzole cítit jistá hravost. Takhle mi nějak nevadí, ale opět jsem u toho „I feel nothing“ pocitu. V horizontální poloze pak působí ještě hůř, naštěstí ale v té vertikální není tak vysoká.

Celkovým designovým vítězem je pro mě Series S – je malá, ale přesto výrazná a hezky vypadá jak v poloze plotýnka, tak v poloze reprák. Bohužel reálně je to z těch tří zdaleka ta nejhorší konzole, takže si ji přes její půvab určitě nekoupím. Do budoucna tipuji, že zlatou medaili možná nakonec vybojuje hypotetická PlayStation 5 Pro, kde by se Sony mohla vydat cestou Xboxu One X a výkonnější variantu zmenšit.

Xbox Series S a Xbox Series X

PlayStation 5

Honza Srp – Řečeno herní terminologií jde pro Microsoft o flawless victory. Velký Xbox je minimalistický, takže nijak nepoutá pozornost, Esko je zas tak malé, že ho lze strčit kamkoliv. PlayStation 5 má krutopřísný pseudofuturistický look, ze kterého vyloženě čiší touha stát se hlavní dominantou obýváku. Což sice na propagačních obrázcích ještě vypadá dobře, ovšem ve většině běžných domácností, které jsem kdy navštívil, bude působit jako pěst na oko. 

Bílá barva je nepraktická, měnící se podsvícení pak při nočním hraní rušivé, navíc je tak veliký, že bude mít spousta lidí s obývákem made by Ikea veliké problémy, aby se jim někam vešel. Naštěstí se mi ho podařilo nacpat do televizního stolku, kde má dost místa zezadu i z boků, dvířka zepředu pak mají průduchy a v případě potřeby jdou otevírat. Sice se mi už tam nevejde zesilovač ani Xbox, ale čert to vem, ty už tolik nepřitahují pozornost.

Abych tedy nebyl za hatera, s konzolí jako takovou jsem jinak spokojen. Adaptivním triggerům nevěřím, podle mě je vývojáři vůbec nebudou používat, za to 3D zvuk mi zatím přijde opravdu nadějný. Teď ale ještě nějaké ty pořádné hry!

Jan Lysý –  Mám rád futuristické a trochu kýčovité věci, je nutné, abych to dál rozváděl? Nové xboxy jsou na můj vkus příliš konzervativní. A ano, je nepopiratelné, že do většiny obýváků budou pasovat lépe a nebudou působit jako pěst na oko, ale PS5 se mi prostě líbí víc, evokuje ve mně film Já, robot a působí jako záblesk z budoucnosti. Sice by mohla být menší, ale jinak nemám výraznějších výhrad.

Honza Strachota – Osobně dávám přednost co nejúčelnějšímu designu, takže u mě vítězí Xbox Series X. Series S působí, že by se mohl snadno převracet a navíc se viditelněji ušpiní. U PS5 se mi líbí ovladač, ale u toho rozhoduje především jeho funkčnost.

Jan Kouba - Pořád u mě vede futuristický GLaDOS style design PS5. Jde více s dobou, než Microsofťácký monolit, který má také své kouzlo, ale eleganci a čistotě PlayStationu se prostě nemůže vyrovnat. Playstation je jak zázračná krabička z nějakého cyberpunkového světa, zatímco Xbox připomíná obstarožní tvárnici. Ale nebudu kecat, bral bych ty krabičky obě.

Která ze tří nových konzolí se vám z hlediska designu líbí nejvíc?

celkem hlasů: 2966
Hlasování skončiloČtenáři hlasovali do 0:00 neděle 6. prosince 2020. Anketa je uzavřena.
Autor:
  • Nejčtenější

Co dělají simíci, když se nikdo nedívá? Pořádají sexuální orgie i fetují

Kdo nikdy v prvních simících neodstranil žebřík z bazénu, nechť první hodí kuličkou z myši. Moc...

Změní mi to život, raduje se vývojář poté, co prodal 200 tisíc kopií své hry

Nezávislá strategie Rusty’s Retirement těží z velmi jednoduchých pravidel a minimálních nároků na...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Stahujte zdarma vynikající „fantasy Civilizaci“, čas máte jen do středy

Na Steamu je aktuálně zdarma vynikající tahová strategie Endless Legend. Hráči v ní mají za úkol...

Dohrál slavnou skákačku bez stisknutí tlačítka pro skok. Trvalo to 86 hodin

Po osmadvaceti letech od vydání a desítkách tisíc hodin marných pokusů se komunitě kolem legendární...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Poslední díl Farming Simulatoru prodal 6 milionů kopií, teď je k mání zdarma

Farming Simulator 22 je tím nejprodávanějším dílem v patnáctileté historii série, nyní si ho díky...

Česká realistická akce Gray Zone Warfare se hraje skvěle, optimalizace vázne

Ambiciózní český projekt vstoupil do předběžného přístupu na Steamu. Trhá rekordy, ale je to...

Letošní díl Call of Duty bude návratem série Black Ops

Ani letos hráči nepřijdou o další díl střílečky Call of Duty. Po restartované trilogii Modern...

Střílečka XDefiant nalákala tři hodiny po spuštění přes milion hráčů

Ačkoli to s free 2 play střílečkou XDefiant od Ubisoftu vypadalo v posledních měsících všelijak,...

Poslední díl Farming Simulatoru prodal 6 milionů kopií, teď je k mání zdarma

Farming Simulator 22 je tím nejprodávanějším dílem v patnáctileté historii série, nyní si ho díky...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Nejhorší noční můra, řekla žena, která v botě syna objevila cizí AirTag

Mého syna někdo sleduje. S takovým pocitem několik týdnů žila žena z Floridy poté, co na svůj iPhone začala dostávat...

Párkům odzvonilo. Podnikatel lije do rohlíků svíčkovou a dobývá benzinky

Na pracovních cestách se podnikatel v gastronomii Lukáš Nádvorník přejedl párků v rohlíku. Napadlo ho, že by do pečiva...

Herec Lukáš Vaculík se oženil, dívčí idol 80. let si vzal ředitelku z Primy

Lukáš Vaculík (61) se tajně oženil. Vzal si výrobní ředitelku a producentku FTV Prima Luciu Kršákovou (46). Herec a...

Klavírista Petr Malásek si zlomil obě ruce. Mohlo to dopadnout hůř, říká

Klavírista Petr Malásek (59) spadl z kola a zlomil si obě ruce. V pořadu 7 pádů Honzy Dědka popsal nehodu i jaká je...

Milan Hein odhalil neshody mezi Simonou Postlerovou a její matkou

Smrt herečky Simony Postlerové (†59) byla ranou pro celou její rodinu. Na parte ale chybělo jméno hereččiny matky Jany...