V pražské aréně zazněla hymna Švýcarska, jeho hráči se teď ještě loučí s početnou skupinou svých fanoušků. Děkuji vám za pozornost a těším se na počtenou!

Nejlepšími hráči obou týmů byli vyhlášeni Markus Lauridsen (Dánsko) a Kevin Fiala (Švýcarsko).

Střely na branku: 17 – 29.

V úplném závěru ještě švýcarský brankář Leonardo Genoni zastavil asi největší dánskou šanci, kterou měl v přečíslení tří proti dvěma Patrick Russell. Chytil tak i sedmnáctou střelu Dánů a stejně jako Akira Schmid v minulém utkání proti Britům si připisuje čisté konto. Švýcaři zápas od začátku kontrolovali a zaslouženě vyhrávají 8:0. Se 14 body tak střídají Česko na čele skupiny A.

Ambühl

Rozhodčí: Hribik (CZE), Kaukokari (FIN) – Hynek (CZE), Wyonzek (CAN)
Počet diváků: 17 225

Konec zápasu.

59:49

Ještě jeden zákrok pro dánského gólmana Seldrupa, zatímco stojící aréna, z velké části zaplněná Švýcary, děkuje hráčům za odehrané utkání.

58:51
Šance

Seldrup vyjel z brány, aby zabránil v pokusu o brejk Andrighettovi. To se mu povedlo, jeho nepřítomnosti v bráně pak však málem využil Jäger.

57:31

Blichfeld zpracoval puk pro Russella, který z mezikruží pálí těsně mimo. Dobrá šance Dánů.

56:40

Málo, konkrétně dánská hůl, dělilo Niederreitera od toho, aby mohl do sítě usměrnit nabídku Hischiera. Dánové pak vyhazují na icing.

56:25

Aaagaard se z trestné lavice hned skoro zapojil do hry, Hischier totiž poslal Fialovi nepřesnou nahrávku. Útočník Kings ale nezazmatkoval, pro puk si dojel a situaci uklidnil.

55:56

Niederreiter hledal před brankou Ambühla, Dánové ztečovali kotouč do ochranné sítě.

55:22

Bertschy nabil na pravý kruh Kukanovi, Seldrup ramenem vyráží.

54:18
Trest

Vyloučení v týmu Dánsko:
2 min. – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva, odpyká Mikkel Aagaard.

54:18
Šance

Na videozáznamu je vidět, že Tristan Scherwey narazil zezadu Patricka Russella, který vychýlil z rovnováhy dánského brankáře Seldrupa. Rozhodčí ale verdikt na ledě potvrzují, gól platí!

54:18
Šance

Dánsko si bere trenérskou výzvu kvůli nedovolenému bránění brankáři, rozhodčí se jdou radit.

54:18
Gól

Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Stihnou ještě Švýcaři desítku? Na rozdíl dvou gólů je teď přibližuje TRISTAN SCHERWEY, od kterého se před brankou odrazila vyražená střela Bertschyho. Asistence: Christoph Bertschy a Dean Kukan.

54:05

Komerční přestávka.

Střely na branku: 15 – 25.

54:03

Loeffel si střelu nakonec rozmyslel, tak aspoň o chvíli později nahazoval Kurashev. Trefil obránce Larsena, kterého puk pořádně štípl.

Šance

Dnešní utkání sleduje 17 225 diváků.

53:38

53:11

Josi zkoušel lišácky před brankou najít Simiona, puk prosvištěl brankovištěm pryč.

52:54

A další icing Gathových svěřenců, vhazování se zopakuje.

52:43

Zakázané uvolnění Dánů, na ledě je třetí útok Švýcarska.

51:52

Ani jeden z týmů se nedokáže delší dobu udržet v útočném pásmu, hra se hodně přelévá.

49:19
Šance

Střelec posledního gólu Bertschy se na levé straně krásně vyhnul ležícímu obránci a předložil puk před branku Tristanu Scherweymu. Seldrup chytá!

49:10

Dva tvrdé souboje na obou stranách švýcarského obranného pásma, puk mají Josi a spol.

48:38

Střely na branku: 14 – 24.

48:11

From s Bruggisserem si nerozuměli na modré čáře a Dánové tak musí vyklidit útočnou třetinu.

47:11

Švýcarští fanoušci jsou asi jediní, kteří dokážou během MS vytvořit takovou atmosféru jako ti čeští. Arénou pravidelně znějí jejich pokřiky.

46:46

Jäger puk za dánskou brankou neudržel a musí se vrátit.

45:26
Gól

Rychlý brejk Švýcarů končí jejich už sedmým gólem. Na levém křídle ujíždějící Scherwey nahrál lépe postavenému CHRISTOPHOVI BERTSCHYMU, který si přendal puk na forhend a zavěsil pod víko. Asistence: Tristan Scherwey a Calvin Thürkauf.

44:55

První útok Švýcarů kombinuje v útočném pásmu. Nebezpečně střílel Hischier, teď s ním další kulišárny vymýšlí Fiala.

44:35

Sven Andrighetto ukázal hru tělem a z rohu se natlačil až přímo před Seldrupa. Ten si svoje hájemství pohlídal.

44:27

Ambühl shodil puk na Loeffela, jehož rána se na Seldrupa nedostala. Někdo před ním ji zblokoval.

43:47

Švýcarsko ubránilo i zbytek oslabení.

43:10

Mathias From hned po otočce mířil na bližší tyč, Genoni nemusel zasahovat.

42:49
Gól

Místo první branky Dánů však přichází šestá Švýcarů a první, kterou inkasuje náhradník Seldrup. CALVIN THÜRKAUF vypíchl při rozehrávce puk Nicku Olesenovi a zvolil hezký bekhendový blafák. Bez asistence.

41:47
Trest

Český rozhodčí Jan Hribik posílá na trestnou lavici obránce Svena Junga (SUI), Dánsko bude mít výhodu.

40:56

Herzog si najel na levém křídle a pozdravil dánského brankáře Mathiase Seldrupa, který na začátku třetí třetiny vystřídal Frederika Dichowa.

40:46

Russel se snažil obtočit kolem levé tyče, puk míří mimo.

40:23
Šance

Kotouč do branky dostal Mathias From, rozhodčí ale gól neuznávají. Důvodem je zřejmě to, že už hru v té době pískotem přerušili.

40:23
Šance

Patrick Russell dorážel po nahrávce Schultze na hranici brankoviště. Puk byl někde v chumlu hráčů pod Genonim, hra je nakonec přerušena. Rozhodčí si jdou po poradě podívat na situaci na video.

40:01

40:00

Střídání v týmu Dánsko:
ze hřiště odchází Frederik Dichow, přichází Mathias Seldrup.

Třetí třetina začne přibližně ve 13:58.

Střely na branku ve druhé třetině: 4 – 16.
Střely na branku celkem: 10 – 21.
Vyhraná vhazování ve druhé třetině: 6 – 10.
Vyhraná vhazování celkem: 13 – 14.

Švýcaři ve druhé třetině třemi brankami upevnili svoje vedení a vedou už 5:0. Na začátku periody dvakrát během třech minut skóroval Kevin Fiala, ve 34. minutě pak chybnou rozehrávku soupeře potrestal Sven Senteler. Do několika šancí se v prostřední dvacetiminutovce dostali i Dánové, osud utkání však velmi pravděpodobně neohrozí.

40:00

Druhá třetina skončila.

38:57

Puk po Bertschyho pumelici z vrcholu kruhů zřejmě Dichowovi propadl, zastavil se ale před brankovou čárou, kde ho dánský gólman pokryl.

38:34

Thürkauf si najel na střed a mířil na vzdálenější tyč dánské branky. Další zákrok Dichowa.

37:23

Po Herzogově nahrávce zakončoval sám před brankářem Senteler, byl už ale příliš blízko.

37:10

O chvíli později Dánové vyhazují na icing, vhazuje se po pravici Dichowa.

36:52

Thürkauf vybojoval u mantinelu puk a Švýcaři můžou rozehrávat.

35:57

A Dichow musí řešit další nepříjemnou situaci v brankovišti. Druhá třetina určitě baví více než ta první.

35:35

O chvíli později střílí nebezpečně Nico Hischier, další zákrok dánského gólmana.

35:25

Kurashev sice v pádu, ale nakonec puk s pomocí spoluhráčů vybojoval, a hned nahazuje do chumlu před Dichowem.

33:43
Gól

Nedáš, dostaneš v praxi. Dánové neproměnili jednu ze svých největších příležitostí a sami na druhé straně po velké chybě inkasují. Nepřesnou rozehrávku obrany zachytil Dario Simion a předložil puk SVENU SENTELEROVI, který trefil přesně k pravé tyči. Asistence: Dario Simion.

33:29
Šance

Jednu z největších šancí Dánů musel likvidovat Genoni, který vyrazil střelu Nicka Olesena z mezikruží!

32:40

Švýcaři pak ještě chvíli kombinovali v útočném pásmu, dánskou branku už ale neohrozili. Na led už se navíc vrátil vyloučený Poulsen.

31:51
Šance

Po Josiho nahrávce číhala téměř odkrytá branka před Kevinem Fialou. Frederik Dichow ale předvedl jeden z možných zákroků celého šampionátu, když hokejkou vyrazil puk do ochranné sítě!

31:36

O chvíli později pálí Josi, trefuje ale blok Dánů.

31:19
Šance

Po střele Romaina Loeffela od modré čáry zazvonila pravá tyč Dichowovy klce!

30:55

Dánové lépe zvládli souboj v rohu a vyhazují puk k Genonimu.

30:39

Střely na branku: 10 – 15.

30:39
Trest

Za podrážení je vyloučen Morten Poulsen (DEN), po komerční pauze tak budou Švýcaři hrát znovu přesilovku.

30:10

Dánové oslabení přečkali, Kevina Fialu pak ale při rozehrávce v obranném pásmu znovu faulovali. Ponechaná výhoda pro svěřence trenéra Fischera.

29:40

Frederik Storm vyrazil v oslabení na útočný výlet, kotouč ovšem neměl plně pod kontrolou a Švýcaři se pak stihli vrátit.

29:20

Dánové vyhazují puk, do konce oslabení je ještě asi tři čtvrtě minuta.

28:55

Andrighetto se pak snažil střílet znovu, tentokrát však narazil na blokujícího Dána.

28:23

Sven Andrighetto natáhl k téměř gólové střele z levého kruhu. Puk se těsně otřel o rameno Dichowa.

27:57

Střely na branku: 10 – 13.

27:57
Trest

Krátce po konci dánské přesilovky v rohu fauloval Christian Wejse (DEN), početní výhodu tak bude hrát Švýcarsko.

27:52

Dánové pokračovali v tlaku v útočném pásmu. Zakončovali Blichfeld a Bruggisser, švýcarská branka však zůstává nepokořena.

27:08
Šance

Dvě dobré šance Dánů. Genoni si nejprve málem srazil do sítě odraženou střelu Olesena, poté z druhé strany z voleje pálil Blichfeld. Střela mu ale nesedla.

26:52

Nick Olesen natáhl k prudké střele z pravé strany, míjí.

25:53
Trest

Dánové si zahrají první přesilovku, za hrubost míří na trestnou lavici před chvíli zmiňovaný Calvin Thürkauf (SUI).

25:49
Šance

Josi našel na levém kruhu volného Calvina Thürkaufa, jehož velkou šanci Dichow vyráží! O dorážku u pravé tyče se pak ještě snažil Scherwey.

25:28

Glauser chtěl v hezké výměně pozic nahrát na pravou tyč Josimu, v cestě ale bylo příliš soupeřových hokejek.

25:09

Možná poprvé ve druhé třetině se musel předvést brankář Genoni, se střelou Lassena od modré čáry si však poradil.

24:50

Nahrávku Kurasheva na Loeffela zastavují pozorní Dánové, puk je ve středním pásmu.

23:58
Gól

Elitní švýcarští hráči jsou zkrátka nezastavitelní. Poprvé ještě KEVIN FIALA nahrávku od Hischiera zpracovat nedokázal, s pukem se ale rychle obtočil kolem brány a u pravé Dichowovy tyče ho zasunul za čáru. Asistence: Nico Hischier.

23:18

O chvíli později svůj um ukázal Josi, který se pokusil o podobnou akcí jako při svém gólu v první třetině. Tentokrát neuspěl.

23:11

Josi předal puk na pravou stranu Hischierovi, který ještě centroval na před bránou hlídaného Fialu.

22:16

Švýcaři pokračují v aktivitě. Nejprve Ken Jäger, poté Romain Loeffel prověřili Dichowa.

21:51

Andrighetto nabral rychlost na levém křídle a mířil na vzdálenější tyč. Dichow vyráží.

20:39
Gól

Výběr helvétského kříže na začátku druhé třetiny proměňuje už svoji devátou přesilovku na MS. Velkou zásluhu na gólu má Andres Ambühl, který dostal v těžké pozici mezi kruhy nahrávku od Hischiera, ale v obležení dvou Dánů nahrál na levou stranu KEVINU FIALOVI, který rovněž nelehkou střelou překonává Dichowa. Asistence: Andres Ambühl a Nico Hischier.

20:09

Švýcaři pokračují v přesilovce, Hischier už zavezl puk do útočného pásma.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 13:07.

Střely na branku: 6 – 5.
Vyhraná vhazování: 7 – 4.

Švýcarsko sice v první třetině prohrálo na střely, na to nejdůležitější však jasně vede. V páté minutě otevřel skóre Nico Hischier, v 18. minutě pak krásné sólo předvedl švýcarský kapitán Roman Josi. Jinak ale zápas příliš šancí nenabídl, střely Dánů byly spíše demonstrativní.

20:00

První třetina skončila.

19:49

Dánové vyhráli souboj u mantinelu a vyhazují do středního pásma.

19:28
Trest

Švýcarsko si na konci první třetiny zahraje druhou přesilovku, za hákování je vyloučen Nick Olesen (DEN).

19:28

19:20

Andrighetto prudkou střelou připravil dorážku pro Ambühla, toho ale odstavili dánští beci.

18:44

Nicholas Jensen poslal zdravici Genonimu, který si připisuje šestý úspěšný zákrok.

17:33

Střely na branku: 5 – 5.

17:32

Švýcarský kapitán je při chuti, teď Josiho střelu z pravé strany přizvedli do ochranné sítě.

17:15
Gól

Nejproduktivnější hráč mistrovství světa dává svůj třetí gól! ROMAN JOSI zachytil nepřesnou dánskou rozehrávku, nabruslil si po levém křídle, vyhnul se několika protihráčům a bekhendovou střelou překonal bezmocného Dichowa. Bez asistence.

16:54
Šance

Loeffel našel přímo před Dichowem zaparkovaného Sentelera, který se otočil na forhendovou stranu a málem dostal puk za Dichowa.

15:22

Od modré zakončoval tvrdou ranou Glauser, který už tu na MS svoji dělovku několikrát ukázal. Dánové dostávají puk do středního pásma.

14:56

Následně už šikula z Los Angeles připravil střelu pro Nica Hischiera, který z levé strany prověřil Dichowa.

14:40

Fiala při pokus o střelu od modré čáry zlomil hůl, odjel ale rychle na střídačku pro novou.

14:21

Střely na branku: 5 – 2.

14:20

Herzog využil zpětné dánské nahrávky do obranného pásma a střílel z pravého křídla. Puk v ochranné síti.

13:25

Glauser si doslova lehl pod nohy Blichfelda, který tak ztratil rovnováhu a padá k ledu. Rozhodčí však vylučovat nebudou. Mimochodem, hraje se už několik minut bez přerušení.

12:30

Jensen přetlačil Kevina Fialu, poté ho odebral i o puk. Těžit z toho mohl na druhé straně From, jeho centr před bránu však nikdo ze spoluhráčů nezískal.

12:01

V zajímavé pozici se ukázal Nick Olesen, následně ale svěřenci trenéra Gatha o kotouč přicházejí.

11:22

Markus Lauridsen bruslí zpracoval vzduchem letící puk a přikopl ho do rohu. Dánové kombinují.

11:01

Teď už musel Genoni zasahovat, betonem vykopl nahození Poulsena z ostrého úhlu.

10:00

Jeden z nejšikovnějších Dánů Joachim Blichfeld si nabruslil na pravý kruh a pálil, kotouč míří na plexisklo za bránou.

09:19

From s Hischierem svedli dva vyrovnané souboje, každý v nich toho druhého jednou odzbrojil. Puk mají Dánové.

08:35

Aagaard se objevil v pozici mezi kruhy, puk si však musel zpracovávat a k zakončení se tak nedostal.

07:59

Oliver Lauridsen znovu posílá puk ke švýcarské brance, zatímco se na led vrací vyloučený Lassen.

07:37

Kurashev už mohl z pravého kruhu zakončovat, ještě si ale puk stáhl a nahrál na modrou Loeffelovi. Jeho střelu Dánové přizvedli do ochranné sítě.

07:00

A opět se Dánové osvobozují, elitní pětice vedená Josim jde střídat.

06:41

Ani další dva pokusy o usazení v pásmu Švýcarům nevyšly, musí tak znovu začínat od vlastního brankáře.

06:13

Hischier málem dostal puk na před brankou úplně volného Fialu, nahrávce na poslední chvíli důležitým blokem zabránil Oliver Lauridsen a vyhazuje.

05:59
Trest

Na trestnou lavici si jde sednout Matias Lassen (DEN), provinil se hákováním.

05:47

Švýcarsko bude hrát přesilovku, tedy pokud nevyužije ponechanou výhodu. Zajímavě pálil Senteler, z mezikruží však netrefil.

04:49

Ambühl nahazoval z pravé strany na Dichowa, ten ramenem vyráží do rohu.

04:10
Gól

Švýcarská první lajna opět úřaduje! Nepozornosti dánské obrany na levé straně útočného pásma okamžitě využil Kevin Fiala a našel mezi kruhy NICA HISCHIERA. Ten střelou k pravé tyči otevírá skóre. Asistence: Kevin Fiala a Roman Josi.

03:08

Thürkauf nabral rychlost na pravém křídle a posílal prudký centr na druhou tyč směrem na Scherweye. Ten ho ale chytit už nestačil.

02:41

From se za dánskou brankou dobře odpoutal od Herzoga, vyhnul se dalšímu Švýcarovi a vyvezl puk do středního pásma. Jeho pouť ovšem skončila na útočné modré.

01:48

Kurashev se snažil prosmýknout mezi Oliverem Lauridsenem a Oliverem Larsenem, ti ho ale společným blokem zastavili.

01:34

Dánsko vyhazuje na zakázané uvolnění, na led skáče druhý švýcarský útok.

00:11

Wejseho nahození sbírají Švýcaři, následně Jensen nahazuje do útočného pásma a jde se spoluhráči střídat.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Dánsko: Dichow (Seldrup) – Lassen, M. Lauridsen, Jensen, Bruggisser, O. Lauridsen (A), Larsen, A. Koch – Storm, Russell, Blichfeld – Aagaard (A), Mølgaard, Olesen – From, True, Scheel – Poulsen, Wejse (C), N. Andersen – Schultz.
Trenér: Mikael Gath

Švýcarsko: Genoni (Berra) – Josi (C), Glauser, Siegenthaler, Kukan, Marti, Loeffel, Jung – Fiala, Hischier, Niederreiter – Andrighetto, Jäger, Kurashev – Herzog, Senteler, Simion – Scherwey (A), Thürkauf, Bertschy – Ambühl (A).
Trenér: Patrick Fischer

Rozhodčí: Hribik (CZE), Kaukokari (FIN) – Hynek (CZE), Wyonzek (CAN).

ŠVÝCARSKO

Švýcarští hokejisté zatím ztratili na MS jediný bod – a to ve třetím zápase s Českem, které porazili po nájezdech. Jinak ale zvítězili nad Norskem, po velkém boji s Rakouskem a ve středu večer také proti Velké Británii. Zatím tak navazují na předchozí dva šampionáty, na kterých ovládli svoji skupinu. Samozřejmě je ještě čekají duely s Kanadou a Finskem, které rozhodnou o finálním pořadí pro dvojice ve čtvrtfinále. Předtím se Švýcarsko střetne s Dánskem. Výhra by pro družinu kolem kapitána Josiho (2+6) a útočníka Hischiera (4+2) měla být povinností, překvapení ale nejde vyloučit nikdy.

DÁNSKO

Dánové v pátek nakonec vybojovali důležitou výhru s Velkou Británii. Ve vyrovnaném zápase sice prohrávali, pak se ale třikrát dostali do vedení – Britové neodpověděli až na čtvrtý gól dánského kapitána Christiana Wejseho z 53. minuty. Ten má na kontě tři góly a tři asistence a je nejproduktivnějším hráčem svého týmu na MS. Svěřenci trenéra Gatha jsou na pátém místě pouze o bod za čtvrtým Finskem, se kterým se střetnou v posledním utkání skupiny. Předtím však budou chtít nasbírat nějaké body proti Švýcarsku. Povede se jim to?

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u textového přenosu ze zápasu skupiny A letošního MS v ledním hokeji mezi hokejisty Dánska a Švýcarska. Úvodní vhazování je naplánováno na 12:20 na led O2 areny v Praze.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:20.