Je dobojováno a švýcarský tým může začít slavit. Výlet do Ostravy na čtvrtfinále se vyvedl, i když to nebyl zrovna nejpohlednější hokej. Třetí třetina se nesla v marné snaze německého celku dorovnat ztrátu, obrana Švýcarů totiž pracovala na jedničku a soupeři za celý zápas povolila pouhých 15 střel! V úplném závěru pak lavička Německa odvolala gólmana, to však potrestal Christoph Bertschy a svou dnes druhou brankou upravil na konečných 3:1. Švýcaři se tak mohou radovat z postupu do semifinále, pro Němce naopak turnaj končí.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek dne a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Utkání sledovalo 6 583 diváků.

Byli vyhlášeni i tři nejlepší hráči Německa na šampionátu, stali se jimi John Peterka, Wojciech Stachowiak a Leonhard Pföderl.

Fischbuch

Rozhodčí: Brander (FIN), Holm (SWE) – Gustafson (USA), Nyqvist (SWE)
Počet diváků: 6 583

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Christoph Bertschy (Švýcarsko) a Dominik Kahun (Německo).

59:40

Puk je za brankou Německa, tohle už Švýcaři v poklidu dohrají.

59:22

Němci to nevzdávají, pokračují ve hře bez gólmana a střelu z úhlu vyslal Peterka. Ale ani on Genoniho bránu netrefil.

59:02
Gól

Švýcarsko právě vstřelilo branku!
A je asi rozhodnuto! Němci ztratili v útočném pásmu puk, toho se chopil CHRISTOPH BERTSCHY, vyvezl jej za červenou čáru a poté snadno trefil prázdnou branku – 3:1. Asistence: Calvin Thürkauf.

58:38

Wissmann svým nahozením od modré čáry jen o kousek minul!

58:34

Německá lavička si před vhazováním v útočném pásmu bere oddechový čas.

58:34

Vyhození vysokým obloučkem šlo vedle, je z toho zakázané uvolnění.

58:15
Šance

Grubauer míří na střídačku, začíná power-play Německa!

57:40

Tak teď muselo Švýcarům zatrnout, když nechali soupeře na dostřel. Puk ale letěl nad Genoniho brankou.

56:41

Lukas Kälble to zkusil od modré čáry na teč, puk skončil jen za brankou Švýcarska.

56:05

Yasin Ehliz přihrával zpoza branky, jenže pouze na švýcarské hole. A ty puk vyvezly bleskově do středního pásma.

55:20

Reichel zakončoval z velice ostrého úhlu, tohle se neujalo ani jako střela, ani jako případná přihrávka na opačné křídlo.

54:38

Švýcaři drží hru co nejdál od své branky, nicméně na Grubauera to zrovna moc nelétá...

53:33

Po vyhraném buly střílel z první Peterka, jeho rána byla švýcarskou obranou sražena mimo ledovou plochu.

53:29

Nahození od modré čáry bylo pro Genoniho lahůdkou, na puk měl totiž luxusní výhled.

52:49

Yasin Ehliz opřel svou střelu do Herzoga, puk se pak vykutálel do středního pásma. Útočník Švýcarska pak za svůj obranný zákrok sklidil pochvalu z vlastní střídačky.

52:02

Němci zase trochu přidávají na tempu, jsou si vědomi, že už musí s nepříznivým stavem něco dělat...

51:37

O malou chvíli později to zkusil Wissmann, jeho rána golfákem od modré byla sražena do ochranné sítě.

51:26

Dominik Kahun možná mohl zkusit vystřelit, raději ale prudkým pasem přihrával na levý kruh. Puk skončil jen v rohu.

50:46

Frederik Tiffels v rohu tvrdě, ale čistě atakoval Haase a sám pak stál u zrodu alespoň náznaku protiakce.

50:00

Dvě střely Švýcarska v krátkém časovém úseku, nebezpečnější byla ta v podání Bertschyho po vyjetí zpoza branky.

49:17

Zase nám tempo upadlo do průměru, rozhodně to není něco, co bychom čekali ve čtvrtfinále světového šampionátu.

48:48

Maksymilian Szuber zastavil rozlet Švýcarů po pravé straně a udržel hru v rohu kluziště.

48:17

Marc Michaelis nahazoval z pravé strany před brankoviště na případnou teč, Švýcaři situaci přečkali a dostali bleskově hru zase do středního pásma.

47:50

Vše se nám přesunulo před Grubauera a u jeho tyčky otravovat Niederreiter. Německý gólman celou situaci ustál s jistotou a přikrytím puku přerušil hru.

46:54

Z úhlu se Genoniho snažil překvapit Nico Sturm a nebyl daleko od úspěchu. Puk musela z brankoviště odehrát obrana!

46:15

Krátký souboj o puk v pásmu Švýcarů, Němcům se nepovedlo jej vydolovat. A tak se musí rychle vracet.

45:33

Pěkný pokus zápěstím předvedl Christoph Bertschy, Grubaur se za pukem jen ohlédl.

44:58

Němci jen nahodili do útočného pásma a vydali se střídat. Nové síly na led poslal i soupeř a červení jdou do útoku.

44:34

Niederreiterovi ujela dlouhá přihrávka, hra skončila v rohu německého pásma.

43:34

Švýcaři pokračují v takovém úsporném hokeji, hlavně dobře brání vlastní modrou čáru a dopředu nepospíchají.

42:33

Puky se teď odrážely před německou brankou, nakonec to ale na střelu nebylo. Siegenthalerův nápřah tak byl zbytečný.

42:00

Švýcaři se ubránili a jsou zase v plném počtu.

41:48

Jonas Müller nenašel odvahu na střelu z dálky a Kahun byl o chviličku později ne nepříznivém úhlu.

41:08

A opět... Stachowiakova příhra na modrou zůstala nepochopena.

40:38

Úvod přesilovky Němcům nevychází, sami se zbavili útočného pásma.

Vyhraná vhazování: 22:22

Čtyřicet minut hry je za námi a my tu máme drama. Ve druhé třetině se obraz hry hodně změnil, Němci přidali na tempu a byli pro Genoniho rozhodně nebezpeční. A podařilo se jim také snížit, když ve 32. minutě využili po čtyřech sekundách přesilovku přesnou tanou Dominika Kahuna. Na bránu Švýcarska pak letěly i další nebezpečné pokusy, nicméně srovnání už nepřišlo. Do třetí třetiny se tak půjde za stavu 2:1 a Němci ji zahájí přesilovkou.

40:00

Druhá třetina skončila.

40:00
Trest

Senteler vystřelil až po závěrečné siréně a to nemohlo u Němců jen tak projít. U mantinelu se strhla krátká potyčka a je z toho nakonec německá přesilovka. Právě Sven Senteler si vykoledoval dvě minuty za nesportovní chování.

39:18

Po rychlém objetí Grubauerovy branky zakončoval Sven Andrighetto, ale jen do bruslí stínících hráčů.

38:48

Švýcaři se snaží o zpomalení tempa, rádi by třetinu dohráli v klidu a bez nějakých divočin ve vlastním pásmu.

37:59

Wissmann zahájil další výpad Německa, na konci byl Kahun, jehož křížná střela prolétla těsně vedle. Genoniho tento pokus zcela určitě vystrašil.

37:30

Sven Andrighetto u mantinelu tvrdě narazil Jonase Müllera, puk se z tohoto souboje odrazil ke Grubauerovi, ten raději přerušil hru.

36:41

Nečekaná střela Němců z úhlu, tohle Genoni zrovna nečekal a měl co dělat, aby puk vyrazil alespoň před sebe.

36:17

Maksymilian Szuber vystrkal puk z vlastního pásma, ten je ale stále na holích švýcarského celku.

35:44

Každopádně platí, že snižující branka Němce nakopla, nyní to jsou oni, kdo diktuje tempo, jen schází více klidu v koncovce.

34:58

Fiala se už vrátil na led. Následné to ještě jednou zkusil J. Müller, ale branku minul.

34:01

Zprava prolétla rána okolo Genoniho branky, o překvapivou střelu se pokoušel Kahun.

33:43

Bránící čtveřice je dobře rozestavěná, prostor na střelu nemá ani Jonas Müller na modré čáře.

32:58
Trest

Další vyloučení a zase na straně Švýcarska. Tým hrál v šesti a dvě minuty za příliš mnoho hráčů odsedí Kevin Fiala.

32:34

Tristan Scherwey nezpracoval příhru na modrou útočnou čáru, pas měl na dlouhou hůl. Protiakci zahajuje Kälble.

31:55

Rázem tu máme nový náboj v utkání, to může tomuto čtvrtfinále jen prospět!

31:33
Gól

Německo právě vstřelilo branku!
Přesilovka je bleskově využitá! Po vyhraném buly se puk dostal za kruhy, kde byl zcela volný DOMINIK KAHUN, ten se s ničím nepáral a prudkou ranou prostřelil Genoniho – 2:1! Asistence: Wojciech Stachowiak.

31:29
Trest

Kontrola je u konce a Andrea Glauser z toho nakonec vyvázl jen s dvouminutovým trestem za podrážení.

31:29
Šance

A zákrok se bude zkoumat na videu, ve hře je pro Glausera vyšší trest.

31:29

Na ledě leží John Peterka, kterého v souboji nevybíravě trefil Andrea Glauser. Německý útočník se stále nezvedá a je u něj týmový lékař.

30:37

Po hodně dlouhé době šance Německa. Pas do jízdy obdržel Lukas Kälble, okamžitě zvolil střelu zápěstím a jen těsně minul Genoniho bránu!

30:28

Hischier si rukavicí sklepl letící puk na hůl, jeho rána ale byla následně sražena do ochranné sítě.

29:20

O malou chvíli později se před Gebauerem objevil Bertschy, ale v plné rychlosti nedokázal puk správně usměrnit.

29:01

Pokus o vysunutí Scherweyho byl myšlen dobře, jenže to skončilo jen signalizovaným ofsajdem, útočník Švýcarska byl až moc rychlý.

28:21

Wojciech Stachowiak pouze naprázdno promáchl po sklepnutí z levé strany, Genoni zasahovat nemusel.

27:56

Není to teď zrovna strhující hokej, na obou stranách vládne nervozita. Chtělo by to gól na jakékoliv straně, aby se zápas zase rozproudil.

27:10

Po delší dobé se předvedli i Němci, křížný pas na Reichela byl ale pro útočníka nechytatelný.

26:22

Od modré čáry střílel Romain Loeffel, Grubauer si zvládl puk v chumlu hráčů najít a vyrazit jej k rohu.

25:54

Fabio Wagner se vrátil na ledovou plochu a oba celky jsou zase v plném počtu.

25:50

Calvin Thürkauf nezpracoval neposedný puk, prakticky hned po přechodu přes modrou čáru byl soupeřem obehrán.

25:09

Švýcaři nikam nepospíchají, v poklidu se chystají za vlastní brankou do dalšího přesilovkového výpadu.

24:37

Fialova příhra na modrou čáru byla až moc prudká, Niederreiterovi puk přeskočil hůl a skončil ve středním pásmu.

24:11

Po nahození před branku Německa se u Grubauera strhla mela o případnou dorážku, aktivní v tom byl zejména Hischier, nakonec to ale německý gólman ukočíroval a přerušil hru.

23:54
Trest

Švýcaři si dají další přesilovou hru, dvě minuty za vysokou hůl si vykoledoval Fabio Wagner.

23:33

Oba celky střídají v nepřerušené hře, o zahájení německé akce se pokusí Moritz Müller.

22:52

Dvě zakázaná uvolnění Švýcarska v krátkém časovém úseku, hráči v červeném se neúnavné snaží o dlouhé a rychlé pasy. A někdy to prostě nevyjde.

21:35

Okolo obránce se prohnal Christoph Bertschy a v plné rychlosti zakončoval po ledě. Puk skončil těsně vedle Grubauerovy brány.

21:12

Německo přečkalo oslabení bez úhony a zase hraje v plném počtu.

20:58

Nahození z dálky Grubauer bez potíží pořešil, následně přišlo vyhození přes všechny čáry.

20:23

Švýcaři pokračují v přesilové hře, zatím ale hledají cestu do útočného pásma.

Trestné minuty: 2:4

Je za námi první třetina a toto čtvrtfinále lépe rozehrál tým Švýcarska. Byl už od úvodu tím aktivnějším celkem, cpal se do zakončení a první gól na sebe nenechal dlouho čekat. V osmé minutě ujel ve vlastním oslabení Christoph Bertschy a trefil se nad Grubauerovo rameno. Němci nebyli schopni přejít do nějakého útočného módu a Genoniho příliš neprověřili. Navíc v 17. minutě po krátkém závaru skóroval Nico Hischier a zařídil tak současný stav 2:0.

20:00

První třetina skončila.

19:47

Zase nám puk opustil ledovou plochu, nyní to ale bylo s tečí, takže se jen vhazuje v pásmu Německa.

19:12
Trest

Na závěr třetiny tu máme ještě vyloučení na straně Německa, dvě minuty za vyhození puku mimo led obdržel dvě minuty Maksymilian Szuber.

18:43

Švýcarské nahození proskákalo až ke Grubauerovi, ten musel dávat pozor, aby nepřišel nějaký nečekaný odskok. A samozřejmě zrušil i případné zakázané uvolnění.

18:24

Tentokrát uŽ Genoni raději puk přikryl a přerušil hru, vyhodnotil, že Tuomieho dotírány by mohlo být nebezpečné.

17:45

Najednou ale přilétlo zakončení z dálky na Genoniho a ten puk neudržel. Musela mu pomoci obrana, která puk odehrála do středního pásma.

17:24

Rázem jsou Švýcaři ještě více na koni, zase se tlačí do zakončení a Grubauer je v plném zápřahu.

16:28
Gól

A už je to o dvě branky! Prvotní závar sice Grubauer zvládl vyřešit, jenže akce pokračoval, německý gólman vyrazil i Siegenthalerovu střelu z kruhu, jenže přesně na hůl NICA HISCHIERA a ten už přemisťujícího se Grubauera překonal ranou pod horní tyčku – 2:0. Asistence: Jonas Siegenthaler, Kevin Fiala.

15:08

Další pokus celkem z dálky, nyní z hole Alexandera Ehla. I tohle letělo mimo.

14:12

Trochu hraniční situace, která zaváněla ofsajdem, nicméně se pokračovalo. Na střed dostal pas Pföderl a jeho prudká rána zápěstím prolétla těsně vedle Genoniho brány!

13:54

Fabrice Herzog vypomohl své obraně a založil rychlý útok. Jenže i zde to skončilo za icingu a vše se tak stěhuje před Genoniho.

13:11

Nepřesností přibývá. Jedné takové se dopustili Němci a jejich vyhození skončilo na zakázaném uvolnění.

12:25

Rázem se nám odehrál závar na opačné straně a v hlavní roli byl Kevin Fiala. Grubauer ale jeho výpad na brankovišti pokryl a přerušil hru.

11:50

Po chybné rozehře Švýcarů ve vlastním pásmu to z nulového úhlu zkusil Kastner, Genoni si ale svou pravou tyčku pohlídal.

11:13

A další nepovedený přechod Švýcarů přes modrou čáru.

10:59

Ofsajd Švýcarů, Fiala dostal pak vzduchem už ze středního pásma.

10:10

Glauser nabil na modrou čáru Ambühlovi, ten ale při svém nápřahu zlomil hůl a puk se sotva došoural ke Grubauerovi.

09:22

Němci se po inkasované brance nemohou dostat do tempa, jejich akce končí ještě před zakončením. Genoni si vše jen kontroluje pohledem.

08:31
Šance

A málem to bylo o dvě branky! Po zmatcích v pásmu Německa se puk dostal na hůl Calvina Thürkaufa, ten vystřelil do Grubauerova protipohybu a trefil jeho tyčku!

07:32

Švýcarsko je už v plném počtu.

07:22
Gól

Úder Švýcarů ve vlastním oslabení! Po nepřesné Kahunově střele a následné ztrátě našlápl ke kontru CHRISTOPH BERTSCHY, vystřelil z kruhu a trefil se nad Grubauerovo rameno – 1:0! Bez asistence.

06:44
Šance

Teď si ale Sven Senteler dal málem vlastní gól, když chtěl zastavit nahozený puk od modré čáry, nechtěně jej ale srazil na branku a Genoni musel zakročit nataženým betonem.

06:09

Rázné vyhození Švýcarska přes všechny čáry, zatím tohle oslabení zvládají na výbornou.

05:39

Po vyhraném buly se do akce vydal Calvin Thürkauf, jeho únik pravou stranou ve vlastním oslabení ale skončila jen posunutou brankou Německa.

05:32
Trest

Vyloučení i na švýcarské straně, dvě minuty za podrážení si odjel odsedět Andres Ambühl.

05:12

Zatím se hraje nahoru a dolů, oba celky se snaží tlačit se do zakončení.

04:37

Po Wissmannově nahození od modré čáry se o zakončení z mezikruží snažil dobře postavený Kahun, ale mířil vedle!

03:58

Obdobně se vedlo i Martimu na opačné straně, i jeho nahození gólmana neohrozilo.

03:27

Stachowiakovo nahození od mantinelu jen prolétlo kolem Genoniho, ten si hlídal svou levou tyčku.

02:44

Závar před Grubauerem, kde se odrazil puk od zadního mantinelu, hráči v červeném ale situaci nedokázali využít.

02:13

Je po úvodní přesilovce, Němci se celkem s přehledem ubránili.

02:08

Němcům se povedlo vyhodit, puk doklouzal až ke Genonimu.

01:39

Kevin Fiala se prokličkoval až před branku, před zakončením mu ale do bekhendu vložil hůl jeden z obránců a srazil puk mimo nebezpečnou zónu.

01:05

První střely na Grubauera šly z úhlu, nic, co by jej mělo ohrozit.

00:13
Trest

Hodně divoký začátek, máme tu hned přesilovku pro Švýcarsko. Dvě minuty za hrubost vyfasoval za souboj u hrazení Kai Wissmann.

00:01

Utkání právě začalo.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne!

Úvodní sestavy:

Švýcarsko: Genoni (Schmid) – Glauser, Josi (C), Kukan, Siegenthaler, Loeffel, Marti, Fora, Jung – Niederreiter (A), Hischier (A), Fiala – Bertschy, Thürkauf, Andrighetto – Simion, Senteler, Herzog – Ambühl, Haas, Scherwey.
Trenér: Patrick Fischer

Německo: Grubauer (Niederberger) – Wissmann, J. Müller, M. Müller (C), Szuber, Wagner, Kälble, Ugbekile – Peterka, Stachowiak, Reichel – Kahun (A), Sturm, Tiffels – Pföderl, Michaelis, Ehliz (A) – Ehl, Kastner, Tuomie – Fischbuch.
Trenér: Harold Kreis

Rozhodčí: Brander (FIN), Holm (SWE) – Gustafson (USA), Nyqvist (SWE).

Zápas v Ostrava Areně začne v 16:20, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Německo

Němci skončili v ostravské skupině na třetím místě, když vybojovali 15 bodů. Tým předváděl divácky atraktivní zápasy a takřka ve všech zápasech platilo, že buď aspoň šest gólů dal, nebo jich naopak dostal. Výjimkou byl zápas proti Polsku, který skončil 4:2. Mezi opory patřili John Peterka, autor pěti branek, skvělý nahrávač Yasin Ehliz, či všeobecně aktivní Leonhard Pföderl. Zapomenout nelze ani na Lukase Reichela, či Wojciecha Stachowiaka, celkově vzato hrálo v Ostravě mužstvo, na které je potřeba si dát pozor a které to zase může dotáhnout hodně daleko.

Odehrané zápasy

Slovensko – Německo 4:6 (0:0, 2:3, 2:3)
USA – Německo 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
Německo – Švédsko 1:6 (0:3, 0:2, 1:1)
Německo – Lotyšsko 8:1 (2:0, 5:1, 1:0)
Německo – Kazachstán 8:2 (2:1, 3:0, 3:1)

Švýcarsko

Reprezentace helvétského kříže se na čtvrtfinálový duel stěhuje do Ostravy z pražské skupiny A, kde skončila na druhém místě za Kanadou. Kádr okolo Romana Josiho a Nica Hischiera, který ještě v průběhu posílil Kevin Fiala porazil všechny celky, které dle předpokladů porazit měl a vše ještě povýšil ziskem bodů proti Finsku, Česku a Švýcaři potrápili i Kanadu, která celou skupinu vyhrála. Nakonec Švýcarsko vybojovalo 17 bodů.

Švýcarsko – Norsko 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
Rakousko – Švýcarsko 5:6 (2:1, 2:3, 1:2)
Švýcarsko – Česko 2:1 sn (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0)
Švýcarsko – Velká Británie 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Dánsko – Švýcarsko 0:8 (0:2, 0:3, 0:3)
Švýcarsko – Kanada 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Finsko – Švýcarsko 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)