Švýcaři se radují po vstřelené brance proti Velké Británii.

Švýcaři se radují po vstřelené brance proti Velké Británii. | foto: ČTK

Švýcarsko - Británie 3:0. Favorit komplikace nepřipustil a vede tabulku

• 0
Také čtvrté utkání na hokejovém světovém šampionátu zvládli Švýcaři vítězně. Proti Velké Británii splnili roli favorita a po výhře 3:0 vedou tabulku pražské skupiny A.

Švýcarsko – Velká Británie 3:0

Výběr trenéra Patricka Fischera drží první místo v neúplné tabulce skupiny A o dva body před Českem. Naopak Britové prohráli na šampionátu také třetí zápas a zůstali poslední. Ostrovní celek stále čeká na premiérový bod.

„První třetinu jsme odehráli velmi dobře. Ve druhé do toho šlápli, vytvořili si šance, naopak nám se s pukem moc nedařilo. Není to lehký soupeř, těžko se přes něj dostává,“ řekl novinářům švýcarský kapitán Roman Josi.

V sestavě Britů nastoupil poprvé na šampionátu útočník Norris, jehož matka je Češka. Švýcaři před 15.239 diváky v O2 areně rozhodli o triumfu už v první třetině. Další útočník s českými kořeny Fiala sice po 93 sekundách hry neproměnil trestné střílení a nenavázal tak na úspěšný nájezd z pondělního duelu s Čechy, po necelých čtyřech minutách ale favorit utkání udeřil po spolupráci tria hráčů z NHL.

Kapitán Josi po Fialově nahrávce napálil z úhlu břevno, ale Hischier už odražený puk dostal do sítě. Na turnaji si připsal šestý bod, zazářil především v nedělním souboji s Rakouskem, v němž čtyřmi body (3+1) zařídil triumf 6:5.

V sedmé minutě málem po teči vyrovnal Lake, jenže těsně minul branku. Místo toho země helvétského kříže ve 14. minutě zvýšila na 2:0, poté co britský gólman Whistle propustil Kukanovu střelu.

Švýcarský brankář Akira Schmid zasahuje v zápase proti Velké Británii.

V polovině utkání Švýcar Senteler nastřelil z nájezdu tyč. Na konci druhého dějství opět udeřili Fischerovi svěřenci, tentokrát z přesilové hry, když Niederreiter prostřelil britského gólmana. Asistence si opět připsali Fiala s Josim.

Poslední dvacetiminutovka se už jen dohrávala a skóre se nezměnilo. Švýcaři porazili Brity i ve druhém utkání na MS, před třemi lety v Rize je zdolali 6:3. „Rozhodně jsme hráli lépe než proti Finsku (nedělní prohra 0:8). Švýcarsko má pořádný tým, v čele skupiny nejsou náhodou,“ prohlásil britský útočník Liam Kirk.

Švýcarsko - Velká Británie 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Branky: 03:48 Hischier (Josi, Fiala), 13:36 Kukan (Siegenthaler, Herzog), 38:36 Niederreiter (Fiala, Josi). Rozhodčí: Anson (LAT), Heikkinen (FIN) – Heffner (GER), Lundgren (SWE). Diváci: 15 239.

Švýcarsko Schmid (Genoni) – Josi (C), Glauser, Siegenthaler, Kukan, Marti, Loeffel, Jung – Fiala, Hischier (A), Bertschy – Niederreiter (A), Jäger, Andrighetto – Herzog, Senteler, Simion – Scherwey, Thürkauf, Kurashev – Ambühl.

Velká Británie Whistle (Bowns) – O'Connor, Phillips, Batch, Mosey, Tetlow, Halbert, Ruopp, Richardson (A) – Kirk (A), Perlini, Curran – Lake, Neilson, Dowd (C) – Norris, Lachowicz, Betteridge – Shudra, Davies, Duggan.