Fotbalisté Sparty děkují fanouškům po zápase s Bohemians.

Fotbalisté Sparty děkují fanouškům po zápase s Bohemians. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Sparta se rozparádila, Plzeň dál stíhá Slavii, vyhrály i nejhorší týmy

• 27
Fotbalová liga zažila nejgólovější zápas ročníku, Sparta v 19. kole vyhrála na Bohemians „tenisově“ 6:2. Ale nejvyšší vítězství to není, Slavia dala šest branek dokonce dvakrát a jednou skórovala sedmkrát. Jinak v čele tabulky žádná změna: Slavia vyhrála nad Brnem a vede o bod před Plzní, která se nadřela na body proti Českým Budějovicím.

Slávističtí fotbalisté už osm ligových zápasů za sebou neztratili ani bod, ale jejich poslední utkání s Brnem (2:0) herně zrovna vydařené nebylo.

Proti houževnaté brněnské Zbrojovce znovu těžili z obdivuhodně kvalitního širokého kádru. Po bezbrankovém poločase, v němž hosty podržel brankář Berkovec, úřadovali po změně stran náhradníci.

Bylo to podobné jako v předchozím domácím duelu s Jabloncem (5:1), opět červenobílým pomohli ke tříbodovému zisku střídající fotbalisté. Nejprve se blýskl Ewerton z přímého volného kopu, potom se radoval také Mick van Buren a jedenáctým gólem dotáhl soupeřova útočníka Jakuba Řezníčka na čele tabulky kanonýrů.

Slavii navíc pomohl výtečný brankář Ondřej Kolář, naposledy muž zápasu v Pardubicích (0:2), jenž zaznamenal páté čisté konto v ročníku.

Plzeň proti Českým Budějovicím, které jsou třetí od konce a podlehly počtvrté za sebou, skórovala po rychlém brejku. Gól dal Roman Květ, lednová posila z Bohemians, který po přestávce přidal i druhý. Pak si však Jemelka do vlastní sítě srazil centr Čoliče a obhájce titulu se o výhru obával až do konce.

„Výkon měl být z naší strany lepší,“ pronesl plzeňský kouč Michal Bílek.

10. kolo: Teplice - Pardubice 5:1

Sparta odehrála jeden z nejlepších zápasů v ročníku, nad Bohemians vedla 1:0 a v závěru půle jí pomohl brankář Kovář, který zlikvidoval Puškáčovi penaltu. Ale hned po pauze Bohemians srovnali, jenže během chvíle Sparta utekla na 1:4, pak to bylo 2:4 a nakonec 2:6.

Jablonec bodoval naplno po čtyřech zápasech a díky vítězství 2:1 v Ostravě poskočil na dvanácté místo před Teplice. Tomáš Hübschman se nakonec zatím nestal nejstarším střelcem v ligové historii, první jablonecká branka byla připsána ostravskému Klímovi jako vlastní.

Rekord tak nadále patří Pavlu Zavadilovi, jenž v srpnu 2019 za Opavu skóroval proti Jablonci ve 41 letech a třech měsících.

Druhou branku zaznamenal Václav Sejk, za domácí až v nastavení pouze snížil Srdjan Plavšič.

Tři body si připsaly poslední Pardubice i předposlední Zlín a soupeře těsně nad nimi notně znervózněli

Zlín navázal na předchozí dvě remízy pod vedením trenéra Pavla Vrby. V záchranářském utkání přetlačil Teplice, těžil zejména ze skvělého úvodu, když v 17. minutě už vedl o dvě branky díky Filipu Balajovi s Martinem Fillem.

Slovácko i ve třetím utkání jarní fáze soutěže bodovalo a neinkasovalo, na stadionu Liberce uštědřilo Slovanu první porážku po zimní pauze. Čtvrtou trefou v sezoně se o to v nastavení druhé půle postaral Ondřej Mihálik.