Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Kam vyrazit o víkendu na lyže

  11:15
Poměrně dobré podmínky nabídnou české a moravské hory lyžařům i o víkendu. Někde je však jen technický sníh. Dobře se lyžuje například v Krkonoších a v Orlických či Krušných horách. Lyžařský servis z horských středisek - v článku.

Krkonoše
Lyžování na prašanu slibuje areál na Horních Mísečkách. Ve Špindlerově Mlýně a v Peci pod Sněžkou se jezdí převážně na přimrzlém technickém sněhu.

Pohyb na krkonošských hřebenech, kde je asi půl metru sněhu, v pátek komplikuje mlha. Horská služba nedoporučuje kvůli ledovce hřebenové túry. Uzavřeny jsou cesty přes úbočí Kozích hřbetů, Labským dolem od Pudlavy, Obřím dolem a částečně údolím Bílého Labe.

Detailně o sněhových podmínkách, stavu sjezdovek a vleků v Krkonoších - ZDE.

Jizerky
Jizerské hory a západní Krkonoše na Liberecku stále na pořádný příděl přírodního sněhu stále čekají. Během týdne tu napadlo jen do tří centimetrů. Nový sníh přikryl vydřená místa a ledové plotny. I přesto je většina sjezdovek otevřená. Lyžuje se ale převážně na technickém sněhu, kterého na sjezdovkách leží od 40 do 50 centimetrů. Lyžařský servis z Jizerek najdete ZDE.

Orlické hory
Dobré podmínky jsou také ve dvou největších střediscích v Orlických horách - v Deštném a Říčkách. Většina běžeckých stop je tu stejně jako v Krkonoších upravená. Více ZDE.

Krušné hory
V Krušných horách dnes sněží. Na Klínovci je 70 centimetrů převážně technického sněhu, v Božím Daru 15 centimetrů přírodního. Vleky jsou zde v provozu. Na umělém sněhu se lyžuje na sjezdovkách v Perninku a na Bublavě. Pro běžkaře je upraveno 20 kilometrů tratí v okolí Božího Daru.

Šumava
Lidé si mohou zalyžovat také na Šumavě, jsou také upravené běžecké stopy. Na Zadově je v areálu Kobyla asi 50 centimetrů umělého a přírodního sněhu. V Nových Hutích je asi 20 centimetrů přírodního sněhu a v provozu velký vlek Tatrapoma. V Kramolíně je připraveno půl metru technického sněhu a jezdit budou čtyři vleky. Kobyla a Kramolín nabízejí večerní lyžování.

Jedete na si zalyžovat na Slovensko? Přečtěte si naše tipy

Také v západočeské části Šumavy jsou poměrně dobré podmínky na běžky i sjezdové lyžování. V noci zde napadlo asi pět centimetrů sněhu. V areálu Špičák i v Železné Rudě jezdí všechny vleky. Jezdit nelze jen z vrcholu Špičáku.

Na jiných sjezdovkách je technický i přírodní sníh. Na Lubském svahu, Samotách a Belvederu mohou lyžaři každý den jezdit i večer.

Českomoravská vrchovina
Na Českomoravské vrchovině napadlo pět centimetrů sněhu. Lyžovat lze jen na sjezdovkách s technickým sněhem. Běžkaři mají smůlu i na udržovaných trasách v novoměstském areálu, o víkendu se tu koná mistrovství republiky. K dispozici je zde šest sjezdovek s půlmetrovou vrstvou sněhu.

Beskydské Sněhovánky
V Beskydech leží maximálně 60 centimetrů sněhu, na řadě sjezdovek je i technický sníh. V lyžařských střediscích jezdí asi 40 vleků, na Javorovém a Pustevnách fungují i lanovky.

Zábavu na sněhu i bez lyží - tzv. Sněhovánky - zažijí v sobotu návštěvníci beskydských Pusteven. Areál nad dětskými vleky se už od devíti hodin ráno promění ve sněhové sportovně zábavní centrum. Nebude chybět malování na sněhu, sněhový tobogan, bludiště a iglú s bubínkáři nebo lanové překážky.

Atraktivní podívanou slibují také závody ve skocích na snowboardu, sjezd na horských kolech a exhibice záchranářů Horské služby v ledovém lezení.

Jeseníky
V Jeseníkách napadlo během posledních dnů pět až deset centimetrů. Vleky jezdí ve všech střediscích. Na sjezdovkách leží zhruba pětatřicet až čtyřicet centimetrů sněhu, ve střediscích s umělým zasněžováním zhruba o dvacet centimetrů víc.

Mráz je mírný, takže povolily zledovatělé úseky. Podklad je sice tvrdý, ale není přemrzlý. Běžkaři si však stále musí počkat na optimální sněhové podmínky. Sníh, který připadl, silný vítr totiž sfoukal z hřebenů, takže na mnoha místech zůstal jen tvrdý podklad.

SNOWBOARD OPEN 2003

Asociace českého snoeboardingu pořádá o tomto víkendu na Větrném vrchu na Dolní Moravě pod Králickým Sněžníkem první závod série Snowboard Open.

Program je rozdělen do dvou dnů. V sobotu budou závodníci soutěžit v kategorii snowboard cross a v neděli ve skocích, kdy budou předvádět zajímavé triky.

Diváci nemusí jenom pasivně přihlížet závodům a poslouchat pořádně hlasitou muziku, která ke snowboardům prostě patří, ale mohou na vlastní kůži vyzkoušet novou zábavu nazvanou snowdeck.

"Je to kombinace snowboardu a skateboardu. V Dolní Moravě jsme vystavěli minipark s různými překážkami, lavičkami a podobně. Tam budou moci lidi přijít, snowdeck si vypůjčit a pořádně se vyřádit. Loni jsme pořádali snowboardovou školu, tak letos přivážíme zase jinou atrakci, aby se lidi vyblbli," s úsměvem uvádí generální tajemník snowboardové asociace Marcel Schmidt.

Pro diváky i závodníky připravili organizátoři večerní party v Moravské krčmě, která začíná v sobotu ve 20 hodin.

Autoři: , ,

Nádraží Praha Vršovice

  • Nejčtenější

Svezte se nostalgickými a zážitkovými vlaky, máme jejich soupis

1. října 2021,  aktualizováno  23.5 22:02

Aktualizujeme Máte rádi vlaky a chcete zažít něco extra? Vyzkoušejte mimořádné nostalgické a zážitkové jízdy. Po...

Zahoďte tlustý bajk. Obratný štěrkolet je univerzál a sluší i holkám

19. května 2024

Móda gravelových kol nabírá novou sílu. „Silničky“ na tlustých pláštích pro pohodlné jízdy ve...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

VELKÝ TEST ELEKTROKOL 2024: Kdo umí řídit, dojede dál a šetrněji

21. května 2024

Přemýšlíte o nákupu univerzálního horského elektrokola? Nechte se inspirovat testem, který pro...

TEST ELEKTROKOL 2024: Německá kvalita i české překvapení

21. května 2024

Premium Tucet terénních elektrokol s pevnou zadní stavbou prošel obsáhlým testem. Zkušení jezdci i naprostí...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Bez pojištění zapláčete. Kolik stojí záchrana vrtulníkem v rakouských Alpách

20. května 2024  13:39

Záchrana v horách či jiném těžce přístupném terénu se může turistům v Rakousku výrazně prodražit,...

Dokonalá dovolená v St. Johann v Salcbursku jen 250 kilometrů od hranic Česka

27. května 2024

Advertorial Nechcete se v létě mačkat na přeplněných plážích? Máte rádi spíš horské prostředí? Máme pro vás...

Nekrmit holuby, nebrat kameny. Pozor na (ne)tradiční pravidla v zahraničí

27. května 2024

Premium Sbalit plavky, sluneční brýle a opalovací krém i sbírku zákonů. Kdo by chtěl mít na cestách...

Industriální srdce Británie. Belfast, rodiště Titaniku, má v sobě drsné kouzlo

27. května 2024

Severoirský Belfast je turisty neprávem opomíjenou destinací, přitom má co nabídnout. Každodenní...

KVÍZ: Sněžka je nejvyšším vrcholem Polska. Je to pravda, nebo lež?

26. května 2024

V tomto vědomostním kvízu vám předložíme několik tvrzení o různých zeměpisných zajímavostech z...

Párkům odzvonilo. Podnikatel lije do rohlíků svíčkovou a dobývá benzinky

Na pracovních cestách se podnikatel v gastronomii Lukáš Nádvorník přejedl párků v rohlíku. Napadlo ho, že by do pečiva...

Herec Lukáš Vaculík se oženil, dívčí idol 80. let si vzal ředitelku z Primy

Lukáš Vaculík (61) se tajně oženil. Vzal si výrobní ředitelku a producentku FTV Prima Luciu Kršákovou (46). Herec a...

Klavírista Petr Malásek si zlomil obě ruce. Mohlo to dopadnout hůř, říká

Klavírista Petr Malásek (59) spadl z kola a zlomil si obě ruce. V pořadu 7 pádů Honzy Dědka popsal nehodu i jaká je...

Milan Hein odhalil neshody mezi Simonou Postlerovou a její matkou

Smrt herečky Simony Postlerové (†59) byla ranou pro celou její rodinu. Na parte ale chybělo jméno hereččiny matky Jany...

BMW prohrálo soud s budějovickým prodejcem ojetin o právo na užití loga

Exkluzivně Může nezávislý prodejce ojetých aut používat na provozovně logo automobilky, i když s ní nemá žádnou smlouvu? Vrchní...