Zhruba po čtyřech hodinách jízdy z Prahy (a za pouhé dvě z Českých Budějovic) se ocitáme v doslova jiném světě. A dokonce i v jiném čase! Naši průvodci volí jako první zastávku městečko Enns, které bývá označováno za nejstarší rakouské město. Osídleno bylo již v pravěku, kolem roku 50 zde pak staří Římané založili osadu a vojenské opevnění.
Na pozůstatky této vyspělé civilizace tu narazíte na každém kroku, její zručnost a vynalézavost můžete obdivovat v interaktivním muzeu Lauriacum přímo na zdejším malebném náměstí, v prostorách bývalé radnice. Expozice, čítající více než 1200 artefaktů, umožňuje návštěvníkům vydat se po stopách Římanů. A vzhledem k tomu, že je interaktivní, bude bavit i děti!
Stojíte nad meandrem Dunaje, sledujete klesající rudé slunce a obdivujete tóny řeky, do kterých se během západu zbarvuje.