Status, proti kterému se zpěvák ohradil, zveřejnil Okamura na Facebooku ve čtvrtek večer. Je na něm Landova fotografie s připojenou citací, ve které mluví o svobodě slova. Jedná se o část rozhovoru, který vyšel původně na webu EUportál v roce 2011.
Okamura k fotografii připojil text, kde mimo jiné tvrdí že „noví totalitáři“ zakazují říkat pravdu o hrozbě Islámu, migrace a „sluníčkářského neomarxismu“.
„Důrazně Vás žádám, abyste mě nezatahoval do Vašich politických kampaní zveřejňováním mých fotografií a výroků (domnělých či pravých, vytržených z kontextu či starých - prostě žádných),“ ohradil se Landa.
Dodal, že sám se nijak politicky neangažuje a svůj názor dává najevo hlavně u voleb. „Pravidelně volím, ale ne Vás,“ poznamenal.
Dále píše, že pokud bude mít někdy potřebu se politicky angažovat, založí si vlastní stranu nebo se přidá k nějaké z existujících partají. Zatím však nic takového neplánuje. „Nechci vidět svůj ksicht promlouvat z politických webů či sociálních sítí, jako to nyní bez mého vědomí a souhlasu činíte Vy,“ dodal. Okamurovi doporučil, aby se vyjadřoval sám za sebe a za svou vlastní stranu.
Příspěvek Okamura nestáhl. „Každý si může na mém Facebooku dohledat, že jsem nikdy nespojil jméno pana Landy s SPD. Jediné, co jsem udělal, je, že jsem vyjádřil souhlas s jeho konkrétním veřejně publikovaným názorem – a na tom nevidím nic nepatřičného. Vyjádřil jsem souhlas s tím, že řekl: ‚O svobodě slova zde již fakticky nemůžeme hovořit. Žijeme v době, kdy podobně jako v době komunismu nesmíte vyjádřit svůj názor. Musíte buď lhát, nebo mlčet,‘“ reagoval Tomio Okamura pro iDNES.cz.
Myslíte si, že Tomio Okamura může využívat fotku Daniela Landy?
Hlasování skončilo
Čtenáři hlasovali do 0:00 pátek 21. února 2020. Anketa je uzavřena.